Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2013.11.25 0 0 54281

olvasni tudok hal istennek / sajnos egesz nap handyröl.

Előzmény: sunnysun333 (54280)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 54280

Hát ha annyira nincs időd, akkor feltehetően aszt a sok csacskaságot sem igazán olvasod el, amiket sorozatban lájkolsz meg megosztasz...:))

 

De ettől függetelnül, téged biztosan nem kapcsollak, mert nálad azért van értelmes olvasnivaló, meg néznivaló is. Eddig két ismerősömet kapcoltam le, akik minden áldott reggel min. 10 édi kutya vagy édi macska képpel nyitottak....:))))

 

Egyébként az egyik nagy kérdőjela jövő évet ileltően éppen a külhoni magyarok ténykedése lesz. És minden ami ezzel összefüggésben lehet.... Éppen ezért nem álmodozok én itt és nem rázok öklöcskét, mert pláne, azzal az "ellenzékkel", ami most rendelkezésre áll, azzal pláne lófittyet sem lehet elérni.....::))))

 

 

 

 

Előzmény: nettomazsola (54278)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 54279

" én csak azt ne mszertem, ha (végleg) "kinntiek" aggódnak értünk"  - es akkor mi van?  engem pont nem erdekel, h te szereted v nem.

Előzmény: sunnysun333 (54273)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 54278

jajj nincs nekem erre idöm ....

 

szerinted ez az elmebeteg mit engedne meg maganak ( es baratainak) ha nem lenne külföldi kontroll?

majd meglatod ha kivagjak Mo-ot az EU-bol!

 

figya!

maradjunk annyiban, h en csinalom amit tudok es akarok.  te szinten.

szoltam en azert, h milyen ( szerintem baromsagot) osztasz v lajkolsz? az a te örömöd az enyem meg mas.

mondtam mar: egy mozdulattal el lehet barkit tüntetni. nem fogok megsertödni hidd el!

egyebkent abban igazad van, h akik nem Magyarorszagon elünk akar le is szarhatnank azt az egesz örületet ami ott van. vagyunk paran akik nem tudjuk ... ebben mi a rossz?

latnad a becsi magyar templomban milyen HATASOS agymosas megy hany szazan vannak egy vasarnapi misen! allitolag az utcan allnak az emberek.  es ezek el fognak menni szavazni! egyszerüen mast nem is hallanak csak fidesz propagabdat. hat en megprobalom kicsit nyitni a csipast. nem mondom, h mindig sikerül ...

 

azt meg megertem ha asx kötözködik, mert ugye ö pont a masik oldalon all, de te??? mi a banatrol akarsz meggyözni? nagyon unatkozol?

 

 

Előzmény: sunnysun333 (54274)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54277

Sajnos a szimpatia szo nem talalhato meg - de itt van a kornyezete:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Emp%C3%A1tia

 

Az empátiától különbözik a szimpátia, a rokonszenv vagy együttérzés, amelynek lényege, hogy az ember például egy panaszkodó beszámolóját elfogadja vagy amiatt megsajnálja, és esetleg emiatt segít rajta.


Az empátia képessége nélkül az ember nem számít lelkileg teljesen kifejlett, egészséges személyiségnek.

ZsuR Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54276

"És aztán hüjjézgessél engem, meg a többi itthonmaradt barmot, akik "megcsinálták" azt, ami itt van...."

 

...hat ki csinalta???  Persze... rossz iranyba raztam az "oklocskeimet"...

 

(Baba-beszed... valahogy nem ugy jon keresztul mint egy ember hozzaszolasa akit komolyan kell venni... barmennyire is probal szarkasztikusnak tunni...)

Előzmény: sunnysun333 (54273)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54275

Tudod mi a legszomorub - hogy van "ti" meg "mi" amikor magyarokrol van szo...

Előzmény: nettomazsola (54272)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54274

És még valami: azt hiszed, hogy itt Magyarországon 10-nél több ember tudná, ki a kancellár ma Ausztriában, milyen szinű pártok vannak és mit akarnak? És valaki tudja is igazán, hogy mi történik Szlovákiában vagy Lengyeloerszágban, CSehországról nem isbezsélve???

 

Azt hiszed, hogy ha Magyarországról bármit is irnak-mondanak  külföldön, akkor az ottani népek ismerni fogják a helyzetet??????

 

Hihszen itt Magyaroszágon se tudná 20-nál több  ember felsorolni a magyar kormány tagjait...  ÉN SEM!!!!  Desokan talán még azt se mtudnák, hogy ki a miniszterelnök....

 

Van pár ismerősöm külföldön, akik nem magyarok. Gőzük sincs arról az egész katyvaszról, ami itt van. Nem érdekli őket - mint ahogy engem, se hogy most Merkel miért is, kivel is szövetkezik melyik tartományban...... 

 

Rendszeresen nézem a német nyelvterület pár vezető napilapjának site-ját..... A címlapra szinte elvétve sem kerül ki OV vagy bármiféle magyar téma, akkor sem , amikor itthon már mindenki hörög a "nemzetközi viszhangtól"....   Senkit nem érdekel Mo., ebbe nyugodj bele, mint ahogy itt sem érdekel senkit Ausztria bármiféle problémája. Az emberk zöme ausztria alatt a Shopping City Süd-öt és a Kaertner Str.-t érti max. .....::))

Előzmény: nettomazsola (54272)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54273

Ki vonta kétségbe bármiféle jogaid bárhol is???  Ismétlem, én csak azt ne mszertem, ha (végleg) "kinntiek" aggódnak értünk jajveszékelnek és rázzák az öklöcskéiket.  Mert ezzelaz ég egy világon semmi nem változik...

 

Csak röhigcsélek az idiótácska álltalánosításodon, hogy akkor hát "szenvedjetek ti idióták odahaza" - mintha én is ugyanzt akarta mvolna, mint X vagy Y..... 

Ez azért egy kicsit túlzás, egy kalap alá venni mindenkit, aki "itt" van...

 

Na de mindegy is. Naggggyon röviden megpróbálom összefoglalni. hiába rázod te vagy mi az öklöcskéinket, attól semmi ne mfog történni, semmi ne mfog változni...

   Ahhoz, hogy az ökölrázások célba is érjenek, kell leglaább egy vezető, aki mögé fel tudnak sorakozni az ökölrázók és a vezető ki is tudja harcolni az ökölrázók akaratát..

 

(Az most egy más kérdés, hogy ez a vezető a tömeg akaratából lesz-e vezető, vagy éppe nfordítva, valaki kitalálja, hogy ő vezető lesz és addig faantizálja-hüjjjiti a tömegeket, amig azok  mögé állva rázzák szorglamasan az öklüket és rögtön úgy látszik, hogy a tömegeket vezeti a vezető....::))

 

Nálunk az elmúlt huszon évben két ilyen figura emelkedett ki a szürkeségből: OV és GyF.   Az egyik vezeti az egyik oldal tömegeit, a másik vezette a másik oldalt... Az egyik most a csúcson, a másik agyontaposva, szétrugdalva az árokparton.  És atévedések elkerülése végett, nem igazán OV taposta szét, hanem saját pártja, a saját táborának idiótái.....

 

Ergó és most ifgyelj: a "másik" oldalnak nincs vezetője. Hiába makog itt vagy ott valaki, hiába jön össze itt vagy ott 2-300 ember és rázza az öklét, ennyi fáradsággal a kaszinóba is mehetnének vagy gőzfürdőbe, jobban járnának...

 

És még. Néha olvasgassál a közel és közpees múlt doglait összefoglaló tanulmányokat. Abból elégg észomorúan kiderül, hogy honfitársaink kiemelkedően hajlamosak a hüjjjeségre és imádnak sorozatban a legrosszabb döntéseket hozni....

 

És aztán hüjjézgessél engem, meg a többi itthonmaradt barmot, akik "megcsinálták" azt, ami itt van....

 

Előzmény: nettomazsola (54272)
nettomazsola Creative Commons License 2013.11.23 0 0 54272

sajnos most sincs idöm visszaolvasni, csak erre ...

 

elmesz te a fenebe!

amikor olyan emberek kapnak szavazojogot akik Magyarorszagot megcsak nem is lattak akkor nekem barmihez jogom van!

a hülye ökölrazas meg kezecsketördeles dumadat be is fejezheted, ennyire ostoba nem lehetsz, h csak eddig latsz!

igenis nagyon fontos lenne, h minel több orszagban minel több ember tudjon arrol a tebolyrol ami ma Magyarorszagon folyik. azzal, h en dolgokat megosztok egy csomo itt elö, magyar - osztrak ismerösömhöz jutnak el a hirek. külön oldalak alakultak ahol nemetre forditanak azonnal.

itt is sokan fognak elmenni valasztani es kurvara nem mindegy, h a hivatalos magyar hireket halljak csak v a masik oldalt is!

ne magyarazd, h kinek mi a dolga, mert ha vmi tüntetes van akkor te inkabb elhuzol nyaralni es engem froclizol ( probalsz froclizni ...) h mar megint hol raztam az öklöcskemet.

hat ott ahol eppen jol esett!

a sok okoskodasnak meg annyi lesz a vege, h ti kinlodhattok meg 4 ev orbanizmus alatt, nem mi ...  es ennek ellenere en nem gunyolodok, h ti milyen hülyek vagytok! meg is erdemlitek. pedig sokszor gondolom am ...

 

Előzmény: sunnysun333 (54270)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.22 0 0 54271

Hat ez a te maganugyed...szemely szerint engem nem erdekel, hogy mit szeretsz es mit nem.


Tudod mit?  Erted nem fogom tordelni a kezecskeimet. :))

 

Mire mennel, ha otthon lennek, es otthon jajjveszekelnek???  Mit gondolsz miert jottem el?  Mert nekem nem eleg a jajjveszekeles - abbol meg nem lett jobb egy orszag sorsa. 

 

Ez is jellemzo... ezt hianyolod :)).  Nem inkabb azt kellene, hogy maradtam volna otthon es TETTEM volna valamit jajveszekeles es keztordeles helyett??? :))

 

Az igazsag, hogy megprobaltam... es nagyon nem mentem semmire sem vele.

Előzmény: sunnysun333 (54270)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 54270

Jaj ne már kedves Zsur, értek én mindent , csak hát én egyszerűen tudatni óhajtottam, hogy személy szerint nagyon nem kedvelem, amikor kinntiek jajveszékelnek és tördelik a kezecskéiket - miattunk-értünk, onnan......  

 

Itt kéne jajveszékelni, az hasznosabb és életszagúbb lenne..)))))....

Előzmény: ZsuR (54268)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 54269

Hihihi, kedves jó asx, ma este rád gondoltam. Az ATV-ben, kálmán Olga pár percet beszélgetett Császy Zsolttal, az itthoni Sukoró per egyik vádlottjával - aki most kinn volt Washingtonban tanúskodni abbana bizonyos perben...

 

A legeccerűbb lenne, ha kikeresnéd az ATV honlapján a ezt a mai bezsélgeltést és picit odafigyelnél rá...

 

(Sajnos sok konkrétumot ne mfogsz megtudni, mert éppen a magyar állam kérésére zárt tárgyalás volt és beszélni nem lehet róla, de még így tanulságosak voltaka morzsák...

   tudom, te ettől egy cseppet sem fogsz meghatódni, neked továbbra is szimplán egy tolvaj ganéj banda lesz az egész Gyurcsány-csürhe, de a hecc kedvéért csak megérné belefülelni...)

Előzmény: asx (54260)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.22 0 0 54268

Nem ertesz. Nem hazafias kotelesseg amit erzek - hanem aggodom a barataimert, akik otthon vannak.


Az orszagert - igazad van, nem kell aggodni, az lesz belole amit az ott elok csinalnak belole.  

Előzmény: sunnysun333 (54267)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 54267

A távoli kinntiek "aggódó" szorongása kábé annyit ér, mint az őrült lájkolás a FB-on...

Semmennyit.....  Mindenki azt hiszi, hogy egy gomb megnyomásával minden el van intézve, hazafias kötelesség letudva..:)))   Oszt jónapot....

Előzmény: ZsuR (54266)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.21 0 0 54266

Nekem sok lehetosegem nincs mast tenni, mint aggodni, szorongani az orszag es az emberek sorsa miatt.

Neked, aki ott elsz, es mindenki aki ott el, lenne mas is, nem?  Egyetertek, nektek a szorongas nem sokat tenne - ne is tegyetek... bar... jo motivalo lenne.

Előzmény: sunnysun333 (54265)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54265

Hehehe, aggódás... Nekünk speciell soha ilyen szarul nem ment mostanában. 2008 óta folyamatosan lefelé - és most már tényleg semmi remény, hogy túléljük, hogy ismét meginduljon valami felfelé...

 

Hát akkor persze, hogy boldog nem vagyok, ellenben a szimpla aggódással kitörölhtem a seggemet...  Attól nekünk jobb nem lesz....::)))

Előzmény: ZsuR (54261)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54264

Gondolom helyzetemből adódóan több öreg nyugdíjassal vagyok kapcsolatban mint te. A legtöbbről tudom, hogy igen kevés nyugdíjból élnek, de soha nem panaszkodnak.

Nekem is mindig az volt a mottóm, hogy inkább irigyeljenek mint sajnáljanak. Lehet, hogy a panaszkodókat kiszűröm a környezetemből. Nem lesz semmivel jobb semmi ha panaszkodunk.

Az meg, hogy kinek mi a jó élet, igen relativ.

Előzmény: ZsuR (54261)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54263

Szerncsed van, jo az egeszseged, nincsenek anyagi gondjaid nyugdijas eveidre. igy konnyu nem aggodni.

Előzmény: ZsuR (54262)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54262

Lehet az aggodas nem a legjobb szo ra... Inkabb egyutterzes.. Erzekelennek kell lenni ahhoz, hogy amit latink/hallunk ne erintsen meg. Boszi te jol elsz.... Ha nem igy lenne te is aggodnal. Kepzeld el, nem lenne penzed kifizet i a szamlaidat

Előzmény: Boszorka (54259)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54261

Mar hogy ne aggodnek.... Baratim, rokonaim, nekem kedves emberek vannak ott, es nagyon rosszul elnek. Mert en elhagytam az orszagot, buntetve kellene lennem? Te ketfele elsz. Nem aggodsz, nem rombolsz, nem epitesz... Ha mindenki igy elne, jobb lenne?

lehet az allampllgarsagom nem magyar, de magyar IS vagyok

Előzmény: Boszorka (54259)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54260

Pedig benne van! Legalább is én beletettem...   :))

Előzmény: sunnysun333 (54257)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54259

Azért mond már meg őszintén, miért kellene aggódnunk? Azon se aggódunk, hogy Amerikában hány millió embernek nincs semmilyen betegbiztosítása pl.

Arról nem is beszélve, hogy semmit se érünk el se a magunk se a te aggódásával. Neked se használ, ha aggódsz valamiért, ami tulajdonképen se inged se gatyád. Carped diem!

Előzmény: ZsuR (54258)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54258

Szoval te nem aggodsz... nem is tervezel semmit tenni - de sert ha en aggodok :))...

Előzmény: sunnysun333 (54256)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54257

Hehehehe, látod: olyan távol állunk egymástól, mint aza Makó meg az a Jeruzsálem, de "abban" a témában szinte egyetértünk...  Hogy mik meg nem tudnak történni a világban....

Én egyébként irónikusnak szántam a "sajnálatomat", a tiédből nehezen vélem kiérezni az iróniát, illetve volna is meg nem is, a fenetudja, a végén azért ott az a kacagásjelző....::)))

Előzmény: asx (54254)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54256

Nem, nincs terv. Se nekem, se másnak. Csak handabandázás, réveteg meg gyermeteg álmodozás...

(Én specielle egy olyan jelentéktelen és alapállásból pesszimista porszemecske vagyok, hogy felesleges lenne bármiféle egyéni terveket kovácsolnom. Más hülyesége meg nem érdekel...

Inkább azzal foglakozom manapság, hogy a hirtelen feltámadt videózási szenvedélyem első hajtásait valamennyire élvezhető rövidségűekre vagdaljam és valamiféle zenével ellátva elviselhetőbbé tegyem a megtekintésüket...)

 

Konkrét kérdésedre konkrétan válaszolva nagyon rövid leszek - de nem itt válaszolnék rá.....   

/Ez is jelzi, hogy mennyire optimistán látom a "helyzetet"...::))

Előzmény: ZsuR (54255)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54255

"Kedves Zsur, azt csinálsz és azt mondasz meg állítasz, ami csak jól esik neked."

 

En is igy gondolom.

 

"Én csak azt mondtam és mondom most is, hogy ne a meszi távolból jajveszékeljenek értünk és tördeljék a kis kezecskéiket, mert attól itt semmi, de tényleg semmi jottányit se fog változni..."

 

Ezt magamtol is kitalaltam - de ha mindenki otthon csak jajveszelkelnek es kezecskeket tordelnek, attol sem valtozik semmi.  Pedig kellene valami mast tenni, nem gondolod?

 

Szoval, ha ennel bolnyolultabb a helyzet... van terv a kez tordelesen kivul?

Előzmény: sunnysun333 (54253)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54254

Én a belinkelt cikkre és az utána való írásodra próbáltam reagálni. Úgy látszik nem elég egyértelműen...

Előzmény: sunnysun333 (54252)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54253

Kedves Zsur, azt csinálsz és azt mondasz meg állítasz, ami csak jól esik neked.

 

Én csak azt mondtam és mondom most is, hogy ne a meszi távolból jajveszékeljenek értünk és tördeljék a kis kezecskéiket, mert attól itt semmi, de tényleg semmi jottányit se fog változni...

 

De nyugodj meg: és attól sem, ha mi magunk jajveszékelünk itt magunknak és tördeljük a kis kezeinket a mi saját érdekünkben...  Ennél sokkal bonyolultabb a helyzet...:)))

Előzmény: ZsuR (54244)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54252

mintha én egy picit másról írtam volna..... (Vagy legalábbis szerettem volna... ::)))

 

De sebaj, nem elég, hogy fingod sincs róla, miről szól valójában a mai magyarországi "probléma", de még magyarul se értesz már????

Előzmény: asx (54247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!