Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54261

Mar hogy ne aggodnek.... Baratim, rokonaim, nekem kedves emberek vannak ott, es nagyon rosszul elnek. Mert en elhagytam az orszagot, buntetve kellene lennem? Te ketfele elsz. Nem aggodsz, nem rombolsz, nem epitesz... Ha mindenki igy elne, jobb lenne?

lehet az allampllgarsagom nem magyar, de magyar IS vagyok

Előzmény: Boszorka (54259)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54260

Pedig benne van! Legalább is én beletettem...   :))

Előzmény: sunnysun333 (54257)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54259

Azért mond már meg őszintén, miért kellene aggódnunk? Azon se aggódunk, hogy Amerikában hány millió embernek nincs semmilyen betegbiztosítása pl.

Arról nem is beszélve, hogy semmit se érünk el se a magunk se a te aggódásával. Neked se használ, ha aggódsz valamiért, ami tulajdonképen se inged se gatyád. Carped diem!

Előzmény: ZsuR (54258)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54258

Szoval te nem aggodsz... nem is tervezel semmit tenni - de sert ha en aggodok :))...

Előzmény: sunnysun333 (54256)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54257

Hehehehe, látod: olyan távol állunk egymástól, mint aza Makó meg az a Jeruzsálem, de "abban" a témában szinte egyetértünk...  Hogy mik meg nem tudnak történni a világban....

Én egyébként irónikusnak szántam a "sajnálatomat", a tiédből nehezen vélem kiérezni az iróniát, illetve volna is meg nem is, a fenetudja, a végén azért ott az a kacagásjelző....::)))

Előzmény: asx (54254)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54256

Nem, nincs terv. Se nekem, se másnak. Csak handabandázás, réveteg meg gyermeteg álmodozás...

(Én specielle egy olyan jelentéktelen és alapállásból pesszimista porszemecske vagyok, hogy felesleges lenne bármiféle egyéni terveket kovácsolnom. Más hülyesége meg nem érdekel...

Inkább azzal foglakozom manapság, hogy a hirtelen feltámadt videózási szenvedélyem első hajtásait valamennyire élvezhető rövidségűekre vagdaljam és valamiféle zenével ellátva elviselhetőbbé tegyem a megtekintésüket...)

 

Konkrét kérdésedre konkrétan válaszolva nagyon rövid leszek - de nem itt válaszolnék rá.....   

/Ez is jelzi, hogy mennyire optimistán látom a "helyzetet"...::))

Előzmény: ZsuR (54255)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54255

"Kedves Zsur, azt csinálsz és azt mondasz meg állítasz, ami csak jól esik neked."

 

En is igy gondolom.

 

"Én csak azt mondtam és mondom most is, hogy ne a meszi távolból jajveszékeljenek értünk és tördeljék a kis kezecskéiket, mert attól itt semmi, de tényleg semmi jottányit se fog változni..."

 

Ezt magamtol is kitalaltam - de ha mindenki otthon csak jajveszelkelnek es kezecskeket tordelnek, attol sem valtozik semmi.  Pedig kellene valami mast tenni, nem gondolod?

 

Szoval, ha ennel bolnyolultabb a helyzet... van terv a kez tordelesen kivul?

Előzmény: sunnysun333 (54253)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54254

Én a belinkelt cikkre és az utána való írásodra próbáltam reagálni. Úgy látszik nem elég egyértelműen...

Előzmény: sunnysun333 (54252)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54253

Kedves Zsur, azt csinálsz és azt mondasz meg állítasz, ami csak jól esik neked.

 

Én csak azt mondtam és mondom most is, hogy ne a meszi távolból jajveszékeljenek értünk és tördeljék a kis kezecskéiket, mert attól itt semmi, de tényleg semmi jottányit se fog változni...

 

De nyugodj meg: és attól sem, ha mi magunk jajveszékelünk itt magunknak és tördeljük a kis kezeinket a mi saját érdekünkben...  Ennél sokkal bonyolultabb a helyzet...:)))

Előzmény: ZsuR (54244)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54252

mintha én egy picit másról írtam volna..... (Vagy legalábbis szerettem volna... ::)))

 

De sebaj, nem elég, hogy fingod sincs róla, miről szól valójában a mai magyarországi "probléma", de még magyarul se értesz már????

Előzmény: asx (54247)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54251

Orulo, hogy erted . Nem kell megnyugtatas, koltoi kerdes volt.

Előzmény: vani-lia (54250)
vani-lia Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54250

Értem én, ZsuR, csak értsd te is : ez azért olyan érzékeny téma, mert pont elég nekünk a magunk aggodalma, és megnyugtatása, másokra már kevés az energiánk... :(

Előzmény: ZsuR (54248)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54249

ZsuR 2013.11.17 22:25:35     54223

...atyauristen... mi folyik itt???

Előzmény: nettomazsola (54222)

Előzmény: ZsuR (54248)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54248

Evesz pontosan aggodasomat fejeztem   valahogy igy: jaj mi lesz ebbol otthon...

Előzmény: vani-lia (54246)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54247

Jajjmá te, ha  egy húszéves almafabéka alkoholista összeken egy pár féltéglát az még messze nem fasizálódás. Köszönjük az aggódásod de részemről nem tartok igényt a sajnálatodra. Köszönjük szépen jól érezzük magunkat. :))

Előzmény: sunnysun333 (54242)
vani-lia Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54246

Azért azt a kiegészítést hadd tegyem hozzá,  hogy ha negatív véleményemet mondom el egy országról, messze nem mindegy, hogy hol teszem azt.
Egy itteni fórumon, ahol az érintettek közül csak az olvassa, aki valamilyen oknál fogva idejár olvasgatni, vagy az adott ország fórumán, mindenki számára hozzáférhetően teszem közzé a véleményemet.
Olyan ez, mint amikor a gyerekemet szidom : én tehetem, hisz egy vagyok vele: de a szomszédasszonytól igencsak rossz néven venném ugyanezt.

Előzmény: ZsuR (54243)
asx Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54245

Az ilyen ismerősökért nem kár!  :))

Előzmény: sunnysun333 (54236)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54244

Megertelek, de a gunyolodasodat nem fogadom el.  Ha van velemenyem, es van, azt ha akarom elmondom.

Nem fitogtatom az eletstilusomat, a lehetosegeimet, a helyzetemet - nagy valoszinuseggel tobb a gondom mint pl neked - de amit latok, amit erzek, amitol felek, ha kedvem ugy hozza, hangot adok neki.

 

Amit a magyarok nem latnak, nem ereznek, hogy van elet maskepp is min otthon... hogy amig valami "be nem gyuruzik", addig szidjak, mindenkit hulyenek tartanak felole - es a sikerul hozza jutniuk (legyen az fogyaszthato vagy sem), akkor tulzasba esnek... tudod, a lo ket oldala...

 

Maradjunk abban, jogom van elmondani a velemenyemet ha eppen akarom, neked jogod van nem orulni neki - izlessel.  Ha a szemelyemrol mondsz rossz velemenyt akkor engem sertesz megpedig banto szandekkal, ha a viselkedesemrol, cselekedetemrol, azt el tudom fogadni, vagy hozza jogod.

Előzmény: sunnysun333 (54242)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54243

Engem a kettos merce zavar.  Nem tudom elfogadni.


A velemenyemet vallalom barhol is es jogom is van hozza hogy elmondjam.  Talan tobb, mint azoknak akik Mo-rol szidnak mas orszagokat.

Előzmény: Boszorka (54241)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54242

Szerintem a magyarok többsége nemhogy az USA-ról, de még saját országáról sem tud véleményt mondani. mármint értelmeset.....:)))

 

Nekem két barátom is kinn él, az egyik Németországban a másik Kanadában, mindketten a nyolcvanas évek elején kerültek ki, ki így ki úgy...

Az egyik naponta ott jajveszékel a komputer leőtt, hogy ti szerencsételnek, mi lesz veletek, ez szörnyű  (mint Mazsi II.), de utána röhög egy jót és vidáman a pofánkba vágja, hogy hehehe, itt (mármint ott...) az ilyesmi (bármi) az elképzelhetetlen és ő 5x annyi pénzt kap a melójáért meg kétévente friss cégautót, mint mi itthon... 

A másik leszar mindent és nem érti, hogy mi a bajunk (?), miért jajveszékelünk (?) , mikor annyira kiváló államférfiak a vezetőink, minden ragyog, csudaszép, de jó is lenne, ha nekik Kanadában ilyen csodában lehetne részük.... Mert bezzeg ott a liberálisok mekkora faxok, a konzervativok meg mekkora hüjjék....

   Pedig a mai napig akcentus nélkül, hibátlanul beszél magyarul, hovatovább évente jönnek haza lébecolni, nyugodtan olvashatná a magyar site-okat és picit azért tájékozódhatna, egyetemet végzett ,diplomás ember létére, hogy mi is nagyjából a valóság...

 

Nekem aztán mindegy, hogy ki miként vélekdeik rólunk odakünn - minden következmény nélkül... Csak azt nem bírom igazán, amikor mindenért jajveszékelnek, sajnálnak minket ,szegény itthonmaradt szerencsétleneket, miközben gőzük sincsa valósgáos problémákról...

Mert az ,hogy pár tucat idióta mindenféle egyenruhaszerű viseletben masírozik fel s alá és fehér lovakat vezetnek meg kajabálnak - az még semmit se jelent. Ma akkro sem ez a probléma rrefelé és éppen elég baj, hogy ezt ugatzja mindenki, mikor a legjobb volna, ha éppenséggel nem beszélnének ennyit róluk...

 

Tessék, a legfrissebb salzburgi hír:   http://www.salzburg.com/nachrichten/salzburg/chronik/sn/artikel/video-bereits-70-stolpersteine-in-salzburg-beschmiert-83119/

 

És akkor most kezdjem szegény Mazsit (asx-ről nem is beszélve, hihihihihihi) sanálni és jajveszékelni, hogy fasizálódik Ausztria????  Szeretnék egy ennyire elfasizálódott országban nyomorogni a nyugdíjamból.....::)))   Pontosan, ennyi évi munka után szertenék abban a veszedelmesen elfasizálódott országban az ott járó nyugdijból eldöcörészni....::)))))

 

 

 

Előzmény: ZsuR (54240)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54241

Véleményt mindenről szabad mondani. Ha én itt az USA-rol mondok rosszakat, mert lenne bőven mondanivalóm, az csak téged sértene. Ha külföldikén a magyarokat szidnám, az itt feltehetően mindenkit bántana. Magyarként mondhatok bármit, mint ahogy ezt Cyrano is tette. Az ember már csak ilyen.

Azért kellemes volt olyan országban élni, ahol a benszülöttek látták a hibáikat és nem képzeltek be semmi csodálatosat önmagukról.

Előzmény: ZsuR (54240)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54240

Persze, hogy nem tudok tenni semmit sem.  Es a jajveszekelesem (ha egyalatalan az) nem a tenniakaras - hiszen nem elek otthon.  Ha a vilag akarmelyik reszen latok ilyent, ugyanaz a reakciom.


Tudod mi az erdekes, hogy nekem, mint kulfoldon elo magyarnak, nem illik szolni semmit sem az orszag dolgairol.

 

De... a magyaroknak, akik nem eltek/elnek kulfoldon, nincs erdekeltseguk ott, joguk van eleg eros velemenyt mondani pl az USA-rol...  hogy is van ez?

 

 

 

Előzmény: Boszorka (54239)
Boszorka Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54239

Ott ahol vagy, nem tudsz tenni semmikor semmit.

Mi itthon majd elmegyünk szavazni és utána tudomásul vesszük azt amit megszavazott a NÉP. Az élet meg megy tovább.

Előzmény: ZsuR (54238)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.20 0 0 54238

Majd megmondod, ugye, hogy mikor mit kellene tennem...

Előzmény: sunnysun333 (54237)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54237

Hát engem aztán igazán nem zavar, hogy neked mi lenne a gondod...

 

Én csak a véleményemet továbbítottam, miszerint (egyelőre) felesleges aggódnod, hogy "mi lesz itt"... Bárhol is vagy, a messzi távolból aztán sokra megyünk a te vagy Mazsola, vagy bárki féltő aggódásával....::)))))

 

Majd 2014 áprilisában visszatérünk a témára....

Előzmény: ZsuR (54234)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54236

Ajjajjjajjjjjaj, engem egy hasonlóért egy jó ismerősöm, neves magyar tévés személysiég viszakézből lerasszistázott és azonnal törölt a Facebook ismerősei listájáról.....::)))

Előzmény: asx (54235)
asx Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54235

" A múlt hét folyamán egy Debrecenben élő idős néni fordult hozzánk utolsó reményét bennünk látva. Senki nem segített neki, pedig fordult hivatalos szervekhez, pártokhoz. Mindenhol csak ígérgetést kapott.

Mi egy éjszaka meglátogattuk, néhány óra hosszára. Beszélgettünk, figyeltünk. Majd utána állampolgári jogon feljelentettük az elkövetőket, és láss csodát: megszűnt a zaklatása a néninek."

 

http://alfahir.hu/mi_vagyunk_a_kifosztott_emberek_utolso_bastyaja

Előzmény: nettomazsola (54220)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54234

Akkor miert zavar az, hogy nekem mi a gondom?

Előzmény: sunnysun333 (54233)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54233

Hát vannak nekem sokkal közelebbi és sokkal hétköznapibb, prózaibb gondjaim is. És sokan másoknak is....:)

Előzmény: ZsuR (54232)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.19 0 0 54232

Koszonom a kioktatast.... remelem most jol erzed magad.

 

 

Előzmény: sunnysun333 (54231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!