Keresés

Részletes keresés

bandikaa Creative Commons License 2002.04.03 0 0 9
Sziasztok!

Köszi a valaszokat, majd felhivom Anyut, es megkerem, nezze meg a pontos szoveget.

Ami biztos: NEM fizetek:)))

bandikaa

Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 8
hát ez evidens, elvégre épitménynek hijják.:O)))

bandikaa, biztos hogy épitményt akarnak kiszabni rád? nem lehet hogy valami más helyi adót?
spec most nállunk elhalálozott a jogtár, de amint jó lesz igérem belekukkantok.

Előzmény: cat74 (7)
cat74 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 7
Az adó alapja

15. § Az adó alapja az önkormányzat döntésétől függően:

a) az építmény m2-ben számított hasznos alapterülete, vagy

b) az építmény korrigált forgalmi értéke.

Forrás: Pénzügyminisztérium honlapja, A helyi adókról szóló törvény

Előzmény: cat74 (6)
cat74 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 6
Jééé, tényleg! :-) Nahát. :-)
Egyébként meg kéne nézni a helyi adókról szóló törvényben, hogy mi lehet az adókivetés alapja, négyzetméter, vagy koponya...
Előzmény: Lord Iffy (4)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 5
mellesleg már azt sem értem...mi köze az épitményadónak az emberhez, mint személy??!!
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4
a fenét...neked is nulla.:O))))
Előzmény: cat74 (3)
cat74 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 3
Hát erről lekéstem. :-) Nem szép tőled, hogy tegnap este óta pont most találtad meg! :-)
Előzmény: Lord Iffy (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 2
szvsz k.rvára semmi köze hozzá az önkormánynak hogy a nap 24 órájából mennyit tartózkodsz ott.
egyébként ezt honnan tudják, mármint hogy nem laksz ott hétközben? tán magánnyomozót fogadtak?
cat74 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 1
Önk0rmányzati forrásból: a lakcímkártyán szereplő cím minden esetben az állandó lakcímet jelenti, tökmindegy, hogy az ember egyébként ott van-e állandóan vagy se nem. A kollégium, albérlet, egyéb, az ideiglenes lakcím lehet, de ahhoz meg nem jár kártya. Szóval nem jogos az önkormányzat pampogása.
Előzmény: bandikaa (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 0
hát nem 0 forintod bánná...
Előzmény: bandikaa (-)
bandikaa Creative Commons License 2002.04.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

1. kerdes, vagy 15ezrem mulik rajta...

Egy kis faluban lakunk, tavaly koltoztunk.
A helyi adoval, pontosabban az epitenyadoval van kissebb problémám.
Alapvetoen az a kerdes, hogy hol vagyok en allando lakos? Szerintem azon a cimen, amely a lakcimkartyamon szerepel. Az onkormanyzat nem igy gondolja. Szerintuk nem vagyok allando lakos, mert "eletvitelszeruen" nem tartozkodom a kozsegben.
Mashol tartozkodom, mivel egy 500 lelkes faluban nincs egyetem :-P !

Aki allando lakos, annak nem kell epimenyadot fizetnie, ami ez evben 14000 Ft/fo. fejenkent es nem epitmenyenkent!

Hogy lehet ezt megcsinalni? Az onkormanyzat tolem is be akarja szedni az adot, amihez szerintem NINCS JOGA! A fejkvotat megkapjak utanam, mit akarnak meg? Ezzel az adomentesseggel sokan visszaeltek, mert a kozseg a Balaton partjan fekszik, es ugye sokan csak azert jelentkeztek be allandora, hogy ne kelljen annyi adot fizetni. En nem eltek vele vissza. A hetvegeket ott toltom. Arrol meg nem en tehetek, hogy az egyetemet mashol epitettek fel.

Mit lehet tenni? Az onkormanyzat kiskaput hasznal ki?
Pliz help me, nem vagyok hajlando fizetni....
A fejkvota bezzeg jol jon az onkormanyzatnak!

Ehh.
Udv
Bandikaa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!