Keresés

Részletes keresés

takrisz Creative Commons License 2012.06.14 0 0 69

Hol lehet legolcsóbban kapni matricát (tök mindegy hogyan) ?

Nekem szükségem lenne egy matricára, hogy 1 db. audio írott cd-t legalizáljak, és lehessen vinni disco-ba.

Válaszokat előre is köszi.

N.G.J. Creative Commons License 2008.04.28 0 0 68
Nem egészen jó a példád. Az Artisjus matricás megoldás olyan, mintha a egy BKV-t és a firkálások egyéb áldozatait (pl. MÁV) képviselő szervezet a filctollakra és festékekre vetne ki valamilyen díjat.
Előzmény: Vizs (67)
Vizs Creative Commons License 2008.04.28 0 0 67
ez súlyos félreértés.

A BKV beépíti a jegyárba a rongálások költségeinek egy részét.
A kocsma beépíti az ital árába az összetört poharak költségeinek egy részét.

Szerinted ebből az következik hogy ha veszek buszjegyet, akkor rongálhatok?
Ha veszek sört, akkor összetörhetem a poharat?
Előzmény: SoulCakeDuck (66)
SoulCakeDuck Creative Commons License 2008.04.24 0 0 66
Sziasztok! Nem olvastam az összes előttem szólót, tehát bocs, ha valaki már előttem felvetette a következőt: Fogsz egy DVD-re dolgozó videokamerát, vásárolsz egy ARTISJUS matricás írható DVD lemezt, majd ezekkel beballagsz a legközelebbi moziba, és lazán, egyáltalán nem rejtőzködve, elkezded felvenni a vetített filmet. ELVILEG ugyanis kifizetted a szerzői jogdíjat amikor megvetted a lemezt, és ezt számlával, valamint a megőrzött csomagolással, a rajta lévő ARTISJUS matricával bizonyítani is tudod. Komolyan szeretném látni, hogy egy bátor ember megcsinálja, lehetőleg persze valamelyik híradó kameráinak nyilvánossága előtt (nekik lehetne előre szólni, hogy jöjjenek, mert "balhé lesz"). Jól rá lehetne így világítani a helyzet képtelenségére.
Vizs Creative Commons License 2008.04.16 0 0 65
üdv

most tudtam meg hogy a fényképezőgépembe való memóriakártyáért is megfizettették velem a jogdíjat. ez vajon mivel indokolható? a memóriakártyák nagy részét fotózáshoz vásárolják vagy tévedek? hogy van ez a termékkör megállapítva?? olyan érzésem van mintha semmit nem értene az informatikához aki ezeket a szabályokat hozza.. :(
dr_bubo Creative Commons License 2004.08.27 0 0 64
Elvileg nem, ha jÓl tudom de ha felteszed nem központosított P2P hálózatra (pl. bittorrent) akkor senki sem tud tenni semmit.
Előzmény: fannta (63)
fannta Creative Commons License 2004.07.15 0 0 63

Üdv ,

 

Ugyan nem kozvetlen artisjus kerdes , de szerintem temaba vago .

A TV-bol felvett videoklip , vagy radiobol rogzitett zeneszamot mas szamara elerhetove tehetem ( nem vagyonszerzes celjabol )  , tehat felrakhatom pl az oldalamra , nem ?

dr_bubo Creative Commons License 2004.06.25 0 0 62

Málta, Ciprus, Luxemburg. Ha ezekben az országokban veszed a lemezt, nincs artisjus.

De ha máshol veszed, akkor van, de akkorse a magyar artisjus kapja.

dr_bubo Creative Commons License 2004.06.18 0 0 61

Mivel a magyarországi Artisjus a magyarországon forgalomba hozott és eladott CD, DVD lemezek után kap jutalékot, ha külföldön veszed a CD, DVD lemezeket ezzel az ő bevételüket csökkented!
Tehát kalandra fel, irány a szomszédos EU országok CD, DVD lemez vétel indulj!
ja és a kisebb ÁFA miatt még pluszba nyersz.
rali Creative Commons License 2004.04.17 0 0 60
Köszi a tippet.
Előzmény: dr_bubo (59)
dr_bubo Creative Commons License 2004.04.17 0 0 59

javaslatom:

1. Május 1 után vásárolj CDt, DVD lemezt Szlovákiában, ott csak 19 % az ÁFA és noha ott is van jogdíjkompenzáció, legalább nem az itthoninak fizeted.

2. Van 2, vagy 3 olyan ország az unióban ahol nincs jogdíjkompenzáció ezeken a lemnezeken. Még nem tudom melyek azok, de megtudom és leírom. Május 1 után ha ott veszed, akkor mentesülsz a sarc alól.

Mindez magánforgalomra vonatkozik, de ott viszont semmilyen korlátozás nincs és nem is lehet behozatalra, mivel nem jövedéki termék.
Bubo

Előzmény: rali (58)
rali Creative Commons License 2004.01.16 0 0 58
Érdekes eset: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004694&uq=3314
XLBEY Creative Commons License 2004.01.13 0 0 57
Magancel alatt altalaban a sajat celra torteno felhasznalast kell erteni , a vevo , kozvetlen csaladtag , barat , ismeros . Nem nyilvanos vetites , vagyonszerzes celjabol torteno vetites , stb .
A definicoja elegge kozel all ahhoz amit az ember magancel alatt ert altalaban .
Előzmény: rali (53)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 56
azt fogd már fel, hogy ez nem az "én igazam", hanem a hatályos jog.. de mindegy, ha nem, nem.
Előzmény: rali (55)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 55
Nem igazán tartok igényt a kioktatásodra - azt még attól is nehezen tűröm, akit tisztelek.Hát még...

Egy tapodtat sem kerültem közelebb a te igazadhoz evvel a magyarázatoddal.Kend a hajadra.

Előzmény: e_dora (54)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 54
a link alatt ott a tv teljes szövege, ott keresd, ne az idézetben.. a többi kérdezd meg egy jogásztól, ha az általam emlitett neked nem megfelelő.. de az, hogy valamit nem értesz, mindenesetre nem jelenti azt, hogy nem úgy van ;)
Előzmény: rali (53)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 53
Egye fene, reagálok.Hol is van ebebn az a bizonyos két darab másolat megnevesítve?Valahogy nem igazán látom.

És az ellenszenvet félretéve: mit jelent pontosan az a "magáncél"?Mert az sem derül ki ebbeől - és én azt hiszem, itt van valahol az eb elhantolva.

Előzmény: e_dora (52)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52
1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

- ezzel vitatkozzál és bizonyitsd be, hogy nem is igy van, hanem a "2004. évi RALI. törvény
a szerzői jogról" van érvényben :D

35. § (1) Magáncélra bárki készíthet a műről másolatot, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére.

Felhivnám a figyelmed továbbá, hogy ez nem egy akárkinek az állásfoglalása, aminél te persze okosabb vagy, hanem a jelenleg érvényben lévő TÖRVÉNY SZÖVEGE. Erre varrj gombot.

Előzmény: rali (50)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 51
először is, a te ismeretedig egy netes forumrol meg weboldalrol szarmaznak, az enyemek meg egy jogasztol illetve a törvény szövegébol. masreszt tovabbra is keptelen vagy kontkret ügyeket bemutatni, csak hantázol. aztan meg: hogy a fészkes fenébe jön ide a BSA, amikor azt mar lentebb is leirtuk, hogy a szoftverek magancelu masolasa IS tilos, és ebben gyökeresen különböznek a zenéktől!? Olvasni tudsz? Az Artisjusnak és art. matricának ehhez semmi köze. Ez pedig nem az én hülyeségem, egyszerüen nincsenek érveid, csak indulataid, az meg kevés.
De szerencsére a törvényt nem te irod, igy az továbbra is érvényben van, nekünk, többieknek :), te meg azt hiszel és terjesztesz, amit akarsz, a te bajod, meg annak a hülyesége, aki hallgat rád. Részemről elmondtam, amit a témával kapcsolatosan tudni kell, innentől tied a terep, hajrá :) Biztos sokan fognak komolyan venni ezek után.
Előzmény: rali (49)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 50
Hát ha ennyire hülye vagy...A BSA topic a tasztalon van, az EUROastra meg egy portál.Onnan származnak - szerinted teljesen téves - ismereteim.

Ja: innentől ignore on és mehetsz, ahova gondolom.

Előzmény: e_dora (48)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 49
Hát ha ennyire hülye vagy...A BSA topic a tasztalon van, az EUROastra meg egy portál.Onnan származnak - szerinted teljesen téves - ismereteim.
Előzmény: e_dora (48)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 48
őszintén gratulálok, hogy el tudsz számolni négyig, de az értelme ettől még nulla.. :D
Előzmény: rali (47)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 47
Mert az Artisjus érdeke az új hordozók eladása, nem a házilagos másolgatás támogatása.Egy.

A bunkózást te kezdted - szokásod szerint.Kettő.

www.EUROastra.hu Három.

"Megint BSA? Ügyek folyamatban..." c. topic a tasztalon. Négy.

Ne várj el fillér árával se több tiszteletet magadnak, mint amennyit tanúsítasz mások iránt.Azt kaptad, ami neked kijár.

Előzmény: e_dora (46)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 46
azt mondd meg végre, hogy az artisjus jogászának állásfoglalása miért nem hiteles?
és a tiedet mi támasztja alá.
képes vagy erre vagy csak bunkózol tovább?
Előzmény: rali (45)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 45
A bunkó tapló az te vagy - láttam már a dolgaidat az Indexen elégszer.Erről ennyit.

Tévedhetetlenségemről meg szó sincs - csupán nem hiteles a dumád - főleg ebben a leosztó-zsebrevágó kiszerésben.Nem őriztünk együtt libát - azt te egyedül őrizted.

Most meg mehetsz a moderálás topicba rinyálni.

Előzmény: e_dora (41)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 44
igy van.
Előzmény: XLBEY (43)
XLBEY Creative Commons License 2004.01.13 0 0 43
Tudtommal az mp3 mint olyan nem illegalis ( amennyiben nem kellet valamifele vedelmet megkerulni a kiolvasashoz ) , a baj ott van , ha filemegoszto programmal vagy egyeb uton IDEGENEK reszere is elerhetove teszem , baratnak , magamnak hasznalhatok mp3-at ! Itt persze nem mondhatom azt , hogy ismerem azt az 5 millio embert aki letoltte tolem ...
Előzmény: e_dora (41)
XLBEY Creative Commons License 2004.01.13 0 0 42
@ rali ,
ok ok , igazad van , nem szabad semmit sem masolni meg magancelra sem !!!!

@ tobbiek ( rali te NE olvasd el ) ,
a lejebb irtakat figyelembe veve keszithettek a felsorolt kikotesekkel es modon masolatot magancelra , ezt teszi lehetove az artisjus matrica es az ezaltal fizetett jogdij "hozzajarulas" .

Előzmény: rali (36)
e_dora Creative Commons License 2004.01.13 0 0 41
"Nafigyelj ide, te svájci tinipicsa! Leszelszíves megfelelő hangnemben megszólítani engem."

a tininek örülök, a többivel csak magadat alázod..

"Amit állítasz, az nem áll meg a meghozott bíróságimítéletek fényében"

milyen birosagi iteletek fenyeben?? valami pontosat mondanal, ideznel esetleg, nagyokos?
tudtommal biroságon az mp3-t megosztokat itélték el eddig, ugyanis az illegális.. olvass tovább. valamint a szerzői jogi tv.t is ajánlom..

"Nem tekinthető Dr. Szinger elfogulatlan, objektív forrásnak."

az artisjus saját jogásza nem objektiv forrás az mp3-ak magyarországi jogszerüsége tekinetében?! MIÉRT is nem? Szóval TE vagy az egyelen jó forrás, ugye? Egy kis 4betüs bunkó nick.. Aha.
kurva szar lehet ilyen tévedhetetlennek lenni :)

Előzmény: rali (40)
rali Creative Commons License 2004.01.13 0 0 40
Nafigyelj ide, te svájci tinipicsa! Leszelszíves megfelelő hangnemben megszólítani engem.

Amit állítasz, az nem áll meg a meghozott bíróságimítéletek fényében - teljesen mindegy, ki mondta.Nem tekinthető Dr. Szinger elfogulatlan, objektív forrásnak.

Előzmény: e_dora (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!