Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2025.10.17 0 1 1528

Kedves Fórumozók! 

 

Jó szívvel ajánlom "Enikőt", néhány hasonló projektbe bevont, mint jelentkező. Megbízható, pontos, továbbá érdekes is részt venni ezekben a kutatásokban - jó és hasznos látni, hogy milyen kérdések,  kérdéskörök merülnek fel egy-egy hasonló projektben. Szóval, jelentkezzen aki beleesik a keresett páciensi körbe.

 

Tisztelettel,

Never Man Creative Commons License 2025.05.10 0 0 1526

    Ha még  erre jársz egy év szünet után, fogadd köszönetnyilvánításomat annak a módszernek a könnyen érthető következetes leírásáért ami sokat segített nekem, remélhetőleg végleg megszabadulva némi (6kg) súlyfeleslegtől és az azzal kapcsolatos kezdődő cukorszint problémától, inzulin rezisztenciától, és annak fenyegető és ijesztő testi jeleitől.

    Hét hónapja alakítottam át a táplálkozásomat a leírásaid alapján és működött, működik. Olvastam sok okosságot a neten, de igazán hasznosítani ezt tudtam legjobban a gyakorlatban.  Ha már belevágtam  akkor a keményebb de hatásosabb módszert választottam, a hozzáadott cukor teljes mellőzését, a gabonafélék teljes elhagyását, 6 órás időablakban kétszeri könnyű étkezést.

     Jason Fung írásait még nem olvastam, de meg fogom tenni - elsősorban önmagam mentális támogatása céljából hasznosnak tartom részletesen és rendszerezve megismerni a módszert, tekintve hogy korábbi énünk számára jelentős megpróbáltatás ez a változás, aminek úgy van értelme és haszna ha kitartunk mellette, melyben támogat ha olyasmiről olvasok sokat ami már bevált.

Előzmény: Walaki_mas (1522)
Bernadett Fodor Creative Commons License 2025.01.17 -2 0 1525

Sziasztok! Olvassátok el Antony William Gyógyító médium c. könyvét, fontos információkat találtok a könyvben a betegséget illetően. 

EON Creative Commons License 2024.05.18 0 0 1524

Az inzulin egy kulcs, csak annyit tesz, hogy kinyitja a sejtfalakat, amin keresztül a cukor be tud kerülni a sejtekbe. Ha a szervezetnek nincs rá szüksége, mert már minden sejtben bőven van cukor (amit a sejt glikogénné alakít), akkor egyre több inzulinra van szükség arra, hogy betuszkoljuk a cukrot a vérből. 
A sejten belül a citromsav-ciklus képes cukorból zsírt csinálni.

Előzmény: Walaki_mas (1522)
Laci6802 Creative Commons License 2024.05.11 0 0 1523

Az orvos szavai szerint az inzulinszint rendben van a labor eredménye alapján.Három honapja használom a belgyógyász által felirt injekciót,az ozempic 0.5 kiszerelésben.Az első hónapban volt is fogyás,3-4 kg,de utána megállt.

Előzmény: Walaki_mas (1522)
Walaki_mas Creative Commons License 2024.05.10 0 0 1522

A 180 cm-es magassag es 125 kg testsuly azt jelzi, hogy a BMI-od (body mass index) 38 koruli, ez minimum 40-45 kg sulyfolosleg.

A sulyfolosleg (elhizas) hattereben a magas inzulin szint all, ez alakitja a vercukrot zsirra.

 

Az irtad, az orvos inzulin rezisztenciat allapitott meg (Valamilyen injekciot is hasznalsz, nem irtad pontosan mit). Utana azt irtad, a mert inzulinod rendben van.

Ezek ellentmondasosak.

 

Az inzulin rezisztencia akkor alakul ki, ha tartosan magasabb az inzulinszint a normalisnal. 

 

Szerintem erdemes lenne utanajarnod, pontosan mi a okozza a tuneteidet - ha valoban inzulinrezisztencia, akkor az termeszetes modon visszafordithato (ld. korabbi hozzaszolasaim).

 

 

 

 

 

Előzmény: Laci6802 (1521)
Laci6802 Creative Commons License 2024.05.10 0 0 1521

Az olajban sütést ki nem állhatom,ahhoz képest hogy 180 cm 125 kg vagyok nem szoktam sokat enni sem mennyiségben ,sem étkezések számát tekintve.Cukros üditő?Megiszom,de nem nyakra-főre,amikor jelentkeznek az alacsony cukor tünetei csak a cukros üditő segit rövid időn belül.Az édesitőszeres italoktól állandóan olyan érzés van mintha a gyomrom egy csomóban lenne ,

Előzmény: Walaki_mas (1519)
Laci6802 Creative Commons License 2024.05.10 0 0 1520

Mint irtam / de lehet hogy nem / az inzulin szintem jo a labor szerint.Csak a sejtek nem kapnak megfelelő mennyiségű cukrot és igy "éheznek" ami viszont szó szerint nálam is éhezést jelent,szédülés,remegés,izzadás erőtlenség mint az alacsony cukor esetén,viszont ilyenkor is megvolt 5-6 közötti vércukorszint.

Előzmény: Walaki_mas (1519)
Walaki_mas Creative Commons License 2024.05.06 0 0 1519

A 2-es tipusu cukorbetegseg mogott az inzulinrezisztencia huzodik meg, vagyis ez mindenkinel igy van. A szervezet (sejetek) rezisztense valik az inzulinra, ezert kell egyre tobb inzulin, hogy a sejtekbe juttasa a cukrot.

Az jo kerdes, hogy ez nalad miert tarsul gyakori hipoglikemiaval, ez nem mindenkinel van igy, akinek inzulinrezisztenciaja van.

 

A hozzasolasodbol nekem ugy tunik, hogy atfogobb, szelesebb latokoru megkozelitesre lenne szukseged, hogy pozitivan valtoztass a helyzeteden.

Nem csak a liszt alapu etelekkel van problema, hanem altalaban veve a finomitott szenhidratokkal (es meg sokminden massal, pl. novenyi olajok, tej, gyakori etkezes, cukros italok, stb.). En egy low carb (vagy akar paleo) etrendet javasolnek megfontolasra.

 

Szerintem a hipoglikemia miatt mindenkeppen szukseged lenne egy jo szakemberre, aki az etekezes, a bojtoles, az inzulin rezisztencia visszaforditasa teruleteken segiteni tudna.

 

Sajnos nem ismerek szakembereket Magyarorszagon (talan akad nehany). A Dr. Schwab Richard fele BIOMTEAM erdemben segithet (fizetos!).

Előzmény: Laci6802 (1518)
Laci6802 Creative Commons License 2024.05.04 0 0 1518

Nem tudom aktzuális-e még a problémád.Hasonló cipőben járok.Eleve 120 kg körül voltam,de egy hoszabb táppénz alatt feljött még majdnem 30 kg.Ami már nagyon sok volt és hiába mozogtam nem ment le. semmi.Próbáltam rozskenyér,teljes kiőrlésű kenyér ,különböző gyógyszertári és online kapható étrend kiegészitőket,diabetologus által felirt injekciós kezelés (amivel fogytam egy héten 4-5 kilót,viszont az erőnlétem a padlón volt és abbahagytam) de eredmény nélkül.Kb két éve mondta a háziorvos hogy hagyjam el a liszttartalmú ételeket.Azóta nem eszem kenyeret,zsömlét,kiflit,egyéb péksüteményeket max az otthoni ételben  van tészta,és 8-o9 hónap alatt lement 20 kg majd ott megállt.Ennek is örültem de jó lenne még leadni. Ujból orvos belgyógyász,megállapitottak inzulin rezisztenciát ami valami olyasmi hogy az amugy normál vércukorszint mellett az inzulin nem tudja a cukrot vagy csak egy részét a sejtekhez juttatni ( vagy a sejtek nem veszik fel ) és igy elraktározódik zsir formájában. A lényeg hogy amikor nem jut el a cukor a megfelelő sejtekhez ahol energiává alakul akkor a sejtek "éheznek" és a gazda is.Ilyenkor jelentkeznek az alacsony cukor tunetei izzadás remegés,szédelgés,erőtlenség és az ÉHEZÉS.Extrém esetként volt nálam hogy munkaidő alatt 5-6 alkalommsl kellett ennem rendes adagokat) és egy-másfél óra mulva ugyanugy éheztem,remegtem stb.Nekem leginkább ilyenkor a cukros üditő segit.Most két hónapja ujból injekciót irtak fel,ezt hetente kell adni,nincsenek mellékhatások.Első honapban ujból lement 3-4 kiló de most megint megállt.

Előzmény: lenovo12 (1511)
AlexMiller Creative Commons License 2024.04.05 0 0 1517

Dialos

Előzmény: AlexMiller (1516)
AlexMiller Creative Commons License 2024.04.05 0 0 1516

Sziasztok! Tökéletesen megértem, milyen nehéz elfogadni a tényt, hogy valaki cukorbeteg. Ez teljesen felforgatja az életet, én is így éreztem, amikor megkaptam a diagnózisomat. Az első napok valódi próbatétel voltak. Mint sokan közületek, én is kerestem módszereket, hogy megkönnyítsem ezt az új életrendet. És még anélkül, hogy tudtam volna, mit várjak, kezdtem tanulmányozni a különböző lehetőségeket. Köztük találtam rá a Dialosra. Lenyűgözött a természetes összetétele és az alkalmazás egyszerűsége. Ajánlom kipróbálni és megosztani a tapasztalataitokat!

lenovo12 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 1515

hát nem dőlök be... kb a full rosszullét

de nem mindig...
Értem, hogy felszívódás...de pont az, hogy nem magas, hanem alacsony

 

Előzmény: proszim (1512)
bakibaby Creative Commons License 2024.02.14 0 0 1514

Szerintem ez egy nehéz kérdés abban az értelemben, hogy a kérdésed (szak)orvosi kérdés. Nem tudom, hogy van-e itt közöttünk diabetológus orvos, de valószínűleg nincs. Feltettem a kérdésedet kíváncsíságból az AI-nek, idemásolom a válaszát. Azt gondolom, hogy még ezeket a válaszokat is feltételesen kell fogadni.

 

Kérdés: Nem tudom, hogy jó-e a kérdés: "A levemírnél van jobb hosszútávú inzulin?" Vagy ez így nem teljesen jó kérdés, mert a bázis inzulinok között nincs jó vagy jobb, hanem más a hatásmechanizmusuk és más jellegű cukorbetegség-problémákra adják?

 

Válasz: 

A kérdése nagyon jó, és nem egyszerű válaszolni rá. A levemír egy hosszú hatású bázis inzulin, amely állandó vércukorszint-szabályozást biztosít akár 24 órán keresztül, utánozva a természetesen termelődő háttér inzulin funkcióját. A levemír előnye, hogy kevésbé okoz testsúlynövekedést és éjszakai hipoglikémiát, mint más hosszú hatású inzulinok1A levemír hátránya, hogy néhány embernek kétszer kell beadnia naponta, míg más hosszú hatású inzulinok, mint például a lantusz vagy a tresziba, csak egyszer2A levemír hatásidőtartama is változhat az adagolástól függően1.

A bázis inzulinok között nincs egyértelműen jobb vagy rosszabb, hanem az egyéni igényektől és reakcióktól függ, hogy melyik inzulin felel meg a legjobban. A cukorbetegség-problémák is különbözőek lehetnek, például a vércukorszint-ingadozás, a szövődmények kockázata, az életmód, a táplálkozás, a fizikai aktivitás, a gyógyszeres kezelés, stb. Ezért fontos, hogy konzultáljon orvosával vagy diabetológusával, aki segíthet kiválasztani a legmegfelelőbb inzulin típust és adagolást az Ön számára.

 

Kérdés: Milyen bázis inzullinok vannak és melyik használatát mi indokolja?

 

Válasz: 

A bázis inzulinok olyan hosszú hatású inzulinok, amelyek a nap 24 órájában egyenletes inzulinszintet biztosítanak, utánozva a természetesen termelődő háttér inzulin funkcióját1A bázis inzulinok szerepe, hogy az alapvető anyagcsere-funkciókat fenntartsák, és megakadályozzák a vércukorszint túlzott emelkedését vagy csökkenését2.

A bázis inzulinok típusai a következők:

A bázis inzulinok használatát az egyéni igényektől és reakcióktól függően kell meghatározni. A bázis inzulinok előnye, hogy csökkentik a vércukorszint ingadozását, és kevesebb injekciót igényelnek, mint a rövid hatású inzulinok4A bázis inzulinok hátránya, hogy nem tudnak alkalmazkodni az étkezésekhez és a fizikai aktivitáshoz, ezért általában szükség van egy gyors hatású inzulinra is, amelyet az étkezések előtt kell beadni4A bázis inzulinok mellékhatásai közé tartozik a hipoglikémia, a testsúlynövekedés, a bőrreakciók és az inzulinrezisztencia5.

A bázis inzulinok kiválasztásához és adagolásához fontos, hogy konzultáljon orvosával vagy diabetológusával, aki figyelembe veszi a vércukorszintjét, a cukorbetegség típusát, a gyógyszeres kezelését, az életmódját, a táplálkozását és a fizikai aktivitását. A bázis inzulinok hatását rendszeresen ellenőrizni kell vércukorméréssel és HbA1c-teszttel, és szükség esetén módosítani kell az adagot vagy a típust.

 

Kérdés: A Levemir az melyik típushoz tartozik?

 

Válasz: A Levemir egy analóg bázis inzulin, amely a humán inzulinnál módosított inzulin1A Levemir 1-2 óra múlva kezd hatni, és 18-42 órán át tart2A Levemir előnye, hogy kevésbé okoz testsúlynövekedést és éjszakai hipoglikémiát, mint más hosszú hatású inzulinok1A Levemir hátránya, hogy néhány embernek kétszer kell beadnia naponta, míg más hosszú hatású inzulinok, mint például a lantusz vagy a tresziba, csak egyszer2.

Előzmény: Krizmanics (1513)
Krizmanics Creative Commons License 2024.02.14 0 0 1513

Üdv. A levemírnél van jobb hosszútávú inzulin? Mintha vizet adnák be. Köszi.

proszim Creative Commons License 2024.01.30 0 0 1512

Second meal effect, Ne dőlj be neki. 

Előzmény: lenovo12 (1511)
lenovo12 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 1511

Miért alakul ki az az állapot nálam, hogy:
Cukros automatás kávét iszok olyan 8 órakkor, majd 11-12 felé már rendesen szédülök. Éhes vagyok. Majd kaja ebéd után jobban leszek.

Tipp magas a vércukrom, Gondoltam én is. (családban van magas cukros vérvonal, emiatt hétvégenként időnként mérem magamnak is,(sose volt érdemi eltérés 5-6-os értékek) ..pláne hogy édességfüggő vagyok ..hupsz)

Szóval nem magas...  Most pont úgy jött össze, hogy vércukrot mértek 11-kor 3,9-et mért...és akkor még jól voltam.  12-kor már ennem kellett mert szédültem. már ilyen 3 körül lehetett.

 

Egyébként nincs ilyen gondom kávé nélkül, esetleg ha keveset ettem és sokat dolgoztam fizikailag is.

 

Mi okozza ezt?

 

 

bakibaby Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1510

+1 :-)

Előzmény: Walaki_mas (1509)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.12.19 0 1 1509

En a fogyas kapcsan irtam a bojtrol es a mozgasrol, ebbol a szempontbol a bojt messze ubereli a mozgast.

(A fogyasrol pedig azert irtam, mert ez nagyon fontos a 2-es tipusu cukorbetegseg visszaforditasaban).

 

A mozgas szerintem is nagyon fontos, ezt irtam is, ha visszaolvasol.

Most ugy latom, ahogy idosodik az ember, egyre nagyobb a ajelentosege, nagyon pozitiv hatasa van az eletminosegre.

Előzmény: bakibaby (1507)
originalqszi Creative Commons License 2023.12.16 0 0 1508

7,3 1re hidegebb lesz:((((

bakibaby Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1507

Kicsit az jön le ebből a diskurzusból, hogy a böjt übereli a mozgást. Ez így azért finoman fogalmazva elég szerencsétlen lenne. Ezért nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a mozgás legalább olyan fontos (sok pozitív élettani hatása miatt), ha nem fontosabb, mint a diéta/böjt. 

Előzmény: Walaki_mas (1506)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1506

En ugy gondolom, hogy napi tobb ezer kaloria mozgassal valo elegetese a legtobb ember szamara nem realitas.

 

Ezen az oldalon azt irjak, hogy 70 kg testsullyal, 30 perces edzessel kb. 100 - 300 kaloriat lehet elegetni, az intenzitastol fuggoen

https://www.health.harvard.edu/diet-and-weight-loss/calories-burned-in-30-minutes-for-people-of-three-different-weights 

 

Ha ez a 70 kg-os ember egesz nap csak az agyaban fekszik es bojtol, 3000 kaloriat eget el.

 

Itt csak a nagysagrendre akartam a figyelmet felhivni, hogy a bojt es a testmozgas ebbol a szempontbol nem egy sulycsoportban vannak.

 

Sokan mozgassal probalnak fogyni, de ebbol is latszik, hogy ez az emberek tobbsegenel eleve kudarcra van itelve.

Ehhez meg azt is erdemes figyelembe venni, hogy aki nagyon intenziven edz, az altalaban tobbet is eszik es talan az edzesen kivul pedig hajlamos kevesebbet mozogni.

 

 

Előzmény: bm613 (1504)
bakibaby Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1505

Arra gondol Walaki_mas (sz'tem), hogy normál ember nem végez intenzív mozgást. Való igaz, hogy például egy 10 km-es gyaloglás (mondjuk kb. 2 óra)  ~600-700 kalóriát éget. Ez alatt a 2 óra alatt amúgyis elhasználna az ember ~200 kalóriát, tehát mondjuk 400 kalória a "plusz".

Előzmény: bm613 (1504)
bm613 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1504

"Mozgassal naponta 100-200 kaloriat eget el egy normal ember"
Amennyiben normál embernek azt nevezed, aki ki sem teszi a lábát a lakásból, csak elsétál az ágytól az íróasztalig, konyháig, wc-ig... Intenzív mozgással többezer kalóriát el lehet égetni egy nap alatt.

Előzmény: Walaki_mas (1503)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1503

Meg annyit, hogy ha bojtol az ember, akkor hormonalis valtozasok hatasara eppenhogy energetikusabba kell, hogy valjon.

A szervezet zsir alapu uzemmodra all at, az elraktarozott zsirban pedig nagyon sok energia van.

 

Hullamokban johet ugyan az ehseg, ezt egy kis mentalis kitartassal le lehet kuzdeni.

Es eppenhogy bojt alatt csokken le a hormon szintje (ghrelin), ami ehsegerzetet okoz.

 

A mozgas pedig nagyon jo es hasznos, de a cukorbetegseg lekuzdeseben sokadlagos szerepe van. Mozgassal naponta 100-200 kaloriat eget el egy normal ember, bojtolessel 2000 - 3000 kaloriat (a belso szervekre lerakodott zsir elegetese pedig kulcsfontossagu).

A cukorbetegseg (2-es) elsosorban a helytelen taplalkozas kovetekezteben alakul ki, bojtolessel es helyes taplalkozassal lehet visszaforditani.

 

Erdemes elolvasni az emlitett szerzo konyveit, ezek mind le vannak irva reszletesen.

Előzmény: Laci6802 (1496)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.12.15 0 0 1502

Laci, az inzulinrezisztencia a tartosan magas inzulinszint miatt alakul ki. A szervezet ellenalova valik ra, vagyis egyre tobb es tobb inzulin kell, hogy kifejtse a kivant hatast (eljusson a cukor a sejtekbe).

A tartosan magas inzulinszint pedig a tartosan magas vercukor miatt jon letre.

 

A magas inzulinszint pedig elhizashoz is vezet, a vercukrot az inculin zsirra alakitja, ami elraktarozodik.

 

Ha az ember ezt az eletvitelt folytatja (magas szenhidratbevitel es esetleg meg inzulinbevitel), a helyzete csak egyre rosszabb lesz.

 

A bojtnel a vercukorszint alacsonyabb lesz, alacsonyabb vercukorszint miatt az inzulinszint is lecsokken. Ez hosszutavon az inzulinrezisztencia csokkenesehez, megszunesehez vezet -> gyogyulas.

 

A cukor mennyisege miatt nem kell aggodni.

Az emberi szervezet nem csak cukorral, hanem ketonokkal is tud mukodni. Masreszt a szervezet biztositja szendhidrat bevitele nelkul is azt a vercukorszintet, amire szuksege van (pl. majban van elraktarozott cukor, ill. a szervezet kepes zsirbol is cukrot eloallitani).

 

Mar magyarul is kaphatok dr. Jason Fung kpnyvei, erdemes elovasni oket.

Előzmény: Laci6802 (1496)
Tomikhha Creative Commons License 2023.12.14 0 0 1501

Sziasztok! Inzulinos cukrosként érdeklődnék, hogy esetleg van itt rajtam kívül még olyan, akinek okoz férfi gondokat ez a betegség és volna kedve erről beszélgetni? Email címem mtamaska09@freemail.hu 

originalqszi Creative Commons License 2023.12.03 0 0 1499

6,3, hogy holnap 7 körül legyen, mert jönnek a fagyok:((((((

originalqszi Creative Commons License 2023.12.01 0 0 1498

Tisztára időjós lettem:)))) Tegnap 5,7, mondtam is, hogy ma 7 körül lesz és jön a lehűlés, 6,9 lett!!!!!!!

bakibaby Creative Commons License 2023.11.09 0 0 1497

Sztem erre lenne jó a Jardiance, de nem vagyok orvos. Kérdezd meg.

Előzmény: Laci6802 (1496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!