<P class=NewsBody>UEFA EURO 2004™ All-Star Squad:
<P class=NewsBody>
PositionNameCountry
Goalkeeper
Petr Cech
Czech Republic
Goalkeeper
Antonios Nikopolidis
Greece
Defender
Sol Campbell
England
Defender
Ashley Cole
England
Defender
Traianos Dellas
Greece
Defender
Olof Mellberg
Sweden
Defender
Ricardo Carvalho
Portugal
Defender
Georgios Seitaridis
Greece
Defender
Gianluca Zambrotta
Italy
Midfield player
Michael Ballack
Germany
Midfield player
Luís Figo
Portugal
Midfield player
Frank Lampard
England
Midfield player
Maniche
Portugal
Midfield player
Pavel Nedved
Czech Republic
Midfield player
Theodoros Zagorakis
Greece
Midfield player
Zinedine Zidane
France
Forward
Milan Baroš
Czech Republic
Forward
Angelos Charisteas
Greece
Forward
Henrik Larsson
Sweden
Forward
Cristiano Ronaldo
Portugal
Forward
Wayne Rooney
England
Forward
Jon Dahl Tomasson
Denmark
Forward
Ruud van Nistelrooij
Netherlands
Bocs, de valamiért fekete alappal illesztette be és nem tudom megváltoztatni. Ha jól láttam még nem volt itt a topicban.
Hihetetlenül csalódott vagyok a 2004-es fociszezon eddigi történései miatt !
Kezdődött a BL-ben, ahol a "nagycsapatok" már a nyolcaddöntőben elvéreztek és végül egy olyan csapat nyerte meg, aki nagyon nem érdemelte meg..........vagy mégis ? ......hisz Ő legalább eljutott a döntőig..........Sajnos !!!
Aztán ez az EB, feltette a koronát az eddigiekre !
Ez a görög csapat, ilyen játékkal nyerni tudott....................hááát, ez nagyon lehangoló !!!
Félreértés ne essék ! Megérdemelték, mert erdményesen, tudatosan játszottak és ezzel a játékkal kiverték a sokkal esélyesebb csapatokat és bejutaottak a döntőbe...........csak erre én úgy gondolom, hogy a görög népen kívül senki nem volt igazán kiváncsi !!!
Nagyon remélem, hogy az UEFA kitalál valami okosat a jövőre nézve, mert ez így nem mehet tovább !
Éljen a támadó foci és remélem a jövőben gólgazdag meccseket fogunk látni, amelyen a "pengék", a "nagy sztárok" fognak villogni és nem a "görög (vagy lett, örmény, albán, stb...) védők"!!!
Megmondom őszintén nincs most időm visszaolvasgatni, miket irtatok tegnapról.
Egy biztos.
A görög csapat megérdemelte a győzelemt, akik megverik kétszer a házigazda Portugáliát, Spanyolországot, Franciaországot, Csehországot azokra nem igazán lehet azt mondani, hogy nem érdemlik meg. Ráadásul az egyenes kieséses rendszerben gólt sem kaptak!!!!
A dolog pikantériája, hogy a ruszkik ellen simán kaphattak volna egy 5--öst az első félidőben és akkor... :) na de nincs ha.
Ami viszont óriási negatívum, hogy ez a görög csapat az EB legunalmasabb meccseit játszotta szinte. Egy nagyon kiemelkedő, jó mérkőzést nem játszottak. Talán a csehek ellen, de ott se ők voltak jók, hanem a csehek.
Otto Rehagel csodát tett ezekkel a fiúkkal. Megtanította őket szervezetten, egymásért küzdve játszani, reklamálások nélkül futballozni, amely nem éppen volt jellemzője a görög focinak. Igazi csapatként funkcionáltak.
Nehéz a torna legjobb 11-ét megmondani, de talán:
az All-Star szerintem: Buffon - Seitaridisz, Dellas, R. Carvalho, Jankulovszki - Poborszky, Zagorakis, Maniche, Ronaldo - Baros, Rooney
Edző: Otto Rehhagel:
A cintrom díjas all-star nálam:Zdravkov - Nowotny, Pazsin, Desailly, Sz. Petrov - Beckham, Pires, Deco, Camoranesi - Pauleta, Vieri
(Elég nagy nevek vannak főleg a középpályán és a csatársorban. Decon- lehet elcsodálkoznak páran, de sztm iszonyat gyenge volt az egész EB-n, gólt sem lőtt, ami azért egy támadó középpályástól elvárható. A portugál csapat is rendre gyenge volt amikor játszott és amíg nem állt be Rui Costa. A csatársorba még jó eséllyel pályázna Kuranyi, Berbatov, Sokota, Chapuisat, Trezeguet, Raúl is. Nem akármilyen névsor!)
Írnék pár érdekeséget is az Eb-ről:
Az egész rangsort összevetve a következő sorrend alakult ki:
1. Görögország 13 pont (7-4)
2. Csehország 12 pont (10-5)
3. Portugália 10 pont (8-6)
4. Anglia 7 pont (10-6)
5. Franciaország 7 pont (7-5)
6. Svédország 6 pont (8-3)
7. Hollandia 5 pont (7-6) !!!!!
8. Olaszország 5 pont (3-2)
9. Dánia 5 pont (4-5)
10. Spanyolország 4 pont (2-2)
11. Oroszország 3 pont (2-4)
12. Németország 2 pont (2-3)
13. Horvátország 2 pont (4-6)
14. Lettország 1 pont (1-5)
15. Svájc 1 pont (1-6)
16. Bulgária 0 pont (1-9)
Néhány érdekesség:
- A svédek és az olaszok vereség nélkül, plusszus gólkülönbséggel estek ki a tornáról. Sőt szintén nem kaptak ki kilencven perc során a csehek sem!
- A holland válogatott mindössze 1 győzelemmel jutott az elődöntőig !!! Ez hatalmas csalódás nekem (már, hogy így eljuthattak oda).
- Öt csapat nem nyert az EB-n: Németország (!!!), Horvátország (!!), Lettország, Svájc, Bulgária. Ez elég sok, figyelembe véve, hogy 16 csapat szerepelt, majdnem az 1/3-a nyeretlen maradt.
- Legtöbb gólt az angolok rúgták mérkőzésenként 2,5-et, míg a legkevesebbet a görögök, az olaszok és a spanyolok kapták, de utóbbi kettő csak 3 meccsen játszott, míg a görögök a dupláján.
- A legtöbb gól is Anglia mérkőzésein volt, utána a csehek.
- A legjobb gólkülönbséggel a cseh válogatott rendelkezik, míg a legrosszabbal Bulgária.
- A cseh gólok felét Baros lőtte, míg a holland válogatott több mint felét Nisterooy.
Ezt annyival még kiegészíteném, hogy a görögök Franciaország, Csehország és Potrugália ellen, 285 percen keresztül nem kaptak gólt. Ilyen szerencse nem létezik :-))
Lehet vitatkozni, hogy a görögök megérdemelten nyertek-e, de szerintem felesleges, az a csapat, amelyik megveri és küti a címvéd franciákat, az a csapat, amelyik megveri és ugyancsak kiüti a legnagyobb esélyes cseheket és az a csapat, amelyik kétszer is legyőzi a házigazda portugálok megérdemelten nyeri meg a tornát. Saját vélemény persze, lehet rajta vitatkozni :)
Sajnos én is végignéztem a tegnapi meccset. Ez minden volt csak érdekes és látványos nem. Mindenesetre elkell ismerni, hogy a legesélyesebb válogatottatakat valahogy legyőzték és megnyerték a tornát.
Ezzel a görög válogatott eddigi legnagyobb sikerét érte el, de valszeg az elkövetkezendő 100 évben sem fog ilyet produkálni, ilyen eredményt elérni.
A görög csapat játékosai szerepelhetnek nagy klubokban, de szinte alig van olyan, aki meghatározó lenne a klubjában, és ez nem is fog változni.
Sajnos a mai foci arról szól, hogy legyen minél kevesebb helyzeted, birtokold a labdát jóval kevesebbet mint az ellenfél, szabálytalankodj és sárgulj.
Ebben nem látni semmi szépet.
A helyzet az, hogy nagyon kijött nekik a lépés. A nagy csapatok játékosait sajnos a klubjuk teljesen kizsigereli, a fizetést a klub adja neki, és már egy válogatottság nem jelenti azt, nem ér annyit mint régen. Sajnos azt kell mondjam, vannak játékosok akiknek púp a hátukon. :-(
Ezeknek a csapatoknak (spanyol, angol, francia, olasz, holland...) a játékosai, sokkal de sokkal többet nyújtanak klubjaikba, mint a válogatottba. Tudom, lehet magyarázni a fáradtsággal. Vicces.
Azért érdekes, hogy egy Henry, Baros, Koller, Figo vagy Ronaldo miért nem képes bevenni a görög kaput, úgy hogy a klubjaikban kisebb helyzeteket is értékesíteni tudnak. Ennyire nem átkozhatták el az ellenfelet. :-)
Az idei EB győztese az eddigi nagy tornák legnagyobb meglepetése lett, ekkora meglepetés még soha nem született, de nem is fog.
Szerintem a török és dán válogatott is megelőzi őket a selejtező csoportba, de ez majd 1,5 év múlva kiderül.
Sajnos a támadó foci eredményessége véget ért. Azért remélem nem a Santander nyeri jövőre a spanyol bajnokságot. ;-I
Szerintem az EB legjobb csapatának összeállításakor teljesen jelentéktelen, hogy X vagy Y játékos mit művelt februárban a klubcsapatában, egyedül az számít, hogy itt 3-6 mérkőzésen mit láttunk tőle.
Az is törvényszerű, hogy az ember szívesebben ír be olyat, akit 5-6 meccsen látott, mint, akit csak háromszor, és azt is már másfél-két hete. Ezek nyomán az én csapatom a következő (kivastagítottam, akinek a helye szerintem biztos):
Végetért ez az EB is. Köszönöm az együtt szurkolás lehetőségét, akikkel sikerült intelligensen társalognunk az elmúlt három hétben, azoknak külön, akikkel nem, azok meg majd csak megkomolyodnak valamikor :-) Elnézést kérek mindazoktól, akiket megbántottam! :-)
"sztem ezzel nem csak Figot, hanem a házigazdákat is megalázta. ezér tartom undorító dolognak
ha mittomén egy sima barátságos meccsen csinálja még csak csak, de egy EB-döntőn ahol a házigazda hátrányban van és 5 perc van hátra...sztem elég durva. nem lett több Barca drukker a meccs után az tuti" ------ (bocs, operába nem lehet új sort írni) hát ezzel nem értek egyet, sőt nem hogy undorító nem volt, inkább hasznos. ha az ilyen "Jimmyk" ilyen körülmények között (eb-döntő, házigazda meccse, 5 perccel a vége előtt) könnyedén futkároznak a pályán, akkor egy szervezett terrorista csoport gondolj bele mit tudna véghez vinni. nem a házigazdákat megalázásán kell sajnálkozni, hanem azon, hogy ilyen balfékek rendezhettek ekkora jelentőségű eseményt, mert hogy nem történt komolyabb baj az csak a szerencsén múlt, nem a rendezőkön. és biztos én is bunkó vagyok, mert szerintem nagyon nagy poén volt. ahogy bevágódott a hálóba eszméletlen :DDD aztán meg vagy hatan alig bírták elvinni pedig különösebben nem is állt ellen, csak ilyen jól felkészült rendezők voltak... gondolom örültek az ingyenjegynek, mert egy átlag szurkoló is gyorsabban fut és jobb erőnlétben van mint azok.
Azt hiszem Te össze is foglaltad az egészet! Nincs is mit hozzáfűzni. Szerintem sem lesznek sehol, de kit érdekel. Otto király pedig akkor tenne helyesen, ha 1 hónap múlva felállna. Ezzel a csapattal ugyanis ez volt a max. amit elérhetett, sőt már azt is túlszárnyalta sokszorosan. Nem szabadna neki maradnia, ezt csak azok kívánnák neki, akik a rosszakarói és a bukását szeretnék.
Toldot nem mertem leszolni mert tartottam tőle hogy nem tetszik Neked. De így már leírhatom, hogy írtó szar napokat fog ki. Ja és nagyon sokszor elszáll az agya.