Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2006.01.25 0 0 16
Előzmény: eMM (15)
eMM Creative Commons License 2006.01.25 0 0 15
Nekem is van kardom,pedig nem is vagyok lovag.Kicsit ugyan olyan mint a Pató Pál úré,de az enyém:)
Előzmény: rali (14)
rali Creative Commons License 2006.01.25 0 0 14
A Nagymesternek van kardja.
Előzmény: eMM (13)
eMM Creative Commons License 2006.01.25 0 0 13
Hehe kardod is van?
Szép a ruhád, nincs is lovad..)
Előzmény: rali (12)
rali Creative Commons License 2006.01.24 0 0 12
Előzmény: eMM (10)
fleetmark Creative Commons License 2006.01.24 0 0 11
ilyenkor januárban maradok a ketchupnál
eMM Creative Commons License 2006.01.24 0 0 10
kecskeméti paradicsom?
Előzmény: rali (9)
rali Creative Commons License 2006.01.24 0 0 9
Előzmény: eMM (8)
eMM Creative Commons License 2006.01.24 0 0 8
Teringettét!
Előzmény: v.aGina (7)
v.aGina Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7

Üdv!Gondolom azóta már megírtad az irományodat, de én igen közelrő ismerem ezt a "szervezetet".Dugtam valami 'azeredeti'Szent györgy lovagrendes fő?póriorral, (bár szebben megfogalmazva megerőszakolt)Azóta a testvéreit, feleségét élvezkedi, meg a családjával fajtalankodik, egy nemesnek mindent szabad-ez az alapelvük.Majnem én is tagja lettem, csakhát nem vagyok vén öreg csóka, nem jól húztam fel a kotont, meg nem volt szerencsém találkozni Király róberttel (Róbert Gida amúgy), és azt sem tudom mi történik a Százoldalas pagonyban...

A tagjai korrupt megkeseredett emberek, némelyiknek van nagy keresztje, olyan töketlen idióták, és a legtöbb buzi is.

Mindenhova kirakják a címerüket, olyasféle NEMesség.És azt gondolják, hogy ettől értelmesebbek lettek, pedig nem.Egyébként csak 'igen fontos' embereket ütnek lovaggá agyon, pl régen szilikonmelles Rozi nénit a piacról, az éppen jelenlegi főfőnököt, miniszterelnököt, meg boldogult Géza régi csoporttársat.

(Szóval, hogy értsd:hírneves embereket, akik terjesztik, hogy milyen nagyonjó dolog a rovagrend, meg haverokat, kocsmatársakat, dugópartnereket(ez utóbbit ritkábban, mert ált. nem öregemberek.

Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 6
Topicforgalom fellendítése érdekében !!!

http://www.derwahresternvonbethlehem.de.vu/
Klaus Matefi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 5
Nem véletlenül 1319-ben történt ez az eset? Jésus születése és az idöszámításunk kezdete is eltér 7 évvel! Persze egész más okból mondom!
JLA Creative Commons License 2002.03.28 0 0 4
Igen, 1326-ban Szt. György napján alapította 50 lovaggal Károly Róbert, aki maga is tagja volt a Rendnek. Európa egyik első lovagrendje volt, tagjai kizárólag a Rendi bíróság előtt voltak elszámoltathatók.
A mai napig működik kisebb-nagyobb megszakításokkal, ma is bejegyzett szervezet Magyarországon, illetve tagja a Lovagrendek Nemzetközi Tanácsának.
A történelméről kellene némi adalék...
PETYUS Creative Commons License 2002.03.28 0 0 3
Ez valami kimondottan magyar lovagrend? Olyan, mint a szerzetesrendek között a Pálosok?
JLA Creative Commons License 2002.03.28 0 0 2
Csak azért írok, hogy egy kicsit jobban szem előtt legyen a topic. Hátha valaki mégis tudna segíteni...:-)
JLA Creative Commons License 2002.03.26 0 0 1
Aha! De 1326 óta Európa egyik első lovagrendje a Károly-Róbert által alapított Szent György Lovagrend. Szóval kevésbé a Sárkányról mint inkább a Rend történelméről várnék hozzászólásokat...
Előzmény: döbrögi (0)
döbrögi Creative Commons License 2002.03.26 0 0 0
Ez a Szent György csavarta fel 0 alakúra a sárkányt?
Előzmény: JLA (-)
JLA Creative Commons License 2002.03.26 0 0 topiknyitó
Történelemtudományi disszertációhoz gyűjtök adatokat a címben szereplő témához. Várom mindazok jelentkezését, akik mélyebb információkkal rendelkeznek róla illetve egyszerűen csak érdemben hozzászólnának, mivel a fenti lovagrend mai megitélése is a téma részét képezi. Köszi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!