Keresés

Részletes keresés

Csocsobar Creative Commons License 2017.08.28 0 0 10

Üdv!

Nem tudom jó helyre írom -e a problémámat, de ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném!

Adott egy ezeréves Rosytext padlásszökevény szövegszerkesztő számítógép, amit sikeresen kipucoltam, lényegében minden funkciója működik. Egyetlen gond, hogy a beépített FDD a floppyt nem olvassa, ill. nem ment rá. Elindul, kerreg párat, majd kiírja, hogy a lemez rossz, vagy nincs formázva. Ékszíj cserélve, motor felpörög, LED világít, lemezmechanika ok., fej megtisztítva, mech. érzékelők írásvédelemnél ellenőrizve, szóval ha nem hibás a fej, sztem. mennie kellene. Próbáltam FAT 1,44 és FAT 720 formázott lemezzel is, amelyiket régi WIN95 számítógépen formáztam MS-DOS parancssorral, azon a gépen működtek is. A Rosytext maga nem tud lemezt formatálni... Itt elakadtam, ill. tudomásul vettem, hogy nem fog működni, mert ha fejhibás, vagy csak spec. lemezzel megy, akkor nincs lehetőségem a feltámasztására.

 

Szétszedve azt látni, hogy a kivitel (mentés) parancsra a lemez felpörög, a fej előre mozdul a lemez külső pereméig, a piros LED dolgozik, majd a fej hátra indul kiindulási pozícióba, ahol a mech. határolója végett kattogni kezd, és 2x ugyanez újra, majd hibaüzenet. A fej kézzel végigtolható teljes pozícióján, de a működésekor csak az első szektorokig megy el, beljebb nem próbál olvasni.

Köszönöm, ha valaki meg tud szánni megerősítés vagy további ötletek gyanánt! 

RogerWilco Creative Commons License 2010.04.11 0 0 9
Szvsz nem veszélyes hulladék, mehet kukába.
Előzmény: corner88 (8)
corner88 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 8
Hello

Valaki megtudná mondani, hogy hová lehet dobni a floppy lemezeket??
Egyszerűen a kukába?
NevemTeve Creative Commons License 2005.08.30 0 0 7
Itt egy részletes leírás: http://www.smsc.com/main/datasheets/37m707.pdf
Ha jól látom nem a tranzisztorokkal akartak spórolni, hanem a kivezetésekkel; van rajta egy "Drive Select 0" meg egy "Motor On 0" és azzal kész...
Előzmény: NevemTeve (6)
NevemTeve Creative Commons License 2005.08.30 0 0 6
SMSC szerint is... legalábbis két hasonló típusnál:
FDC37M707
FDC37M817

Licensed CMOS 765B Floppy Disk Controller
Software and Register Compatible with SMSC's Proprietary 82077AA Compatible Core
Supports One Floppy Drive
Configurable Open Drain/Push-Pull Output Drivers
Supports Vertical Recording Format
16-Byte Data FIFO
100% IBM Compatibility
Detects All Overrun and Underrun Conditions
Sophisticated Power Control Circuitry (PCC) Including Multiple Powerdown Modes for Reduced Power Consumption
DMA Enable Logic
Data Rate and Drive Control Registers
480 Address, Up to 15 IRQ and Three DMA Options
NevemTeve Creative Commons License 2005.08.29 0 0 5
Nagyon úgy néz ki, hogy ez az általános... egy másik típusnál ezt írják:

Q: Second Floppy Drive
A: The Intel® BL440ZX Motherboard uses an SMC FDC37M807 I/O component to support the floppy disk controller. This component, and equivalent components, only support a single standard legacy type floppy disk drive (FDD), a 2.88MB Super I/O type FDD, or a three mode type FDD.
Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2005.08.29 0 0 4
Nekem is floppy-gondom van: beszereltem az új gépembe (Intel D865GBF) egy 5.25"-ös floppy-t (pusztán a retro-feeling kedvéért), a meglévő 3.5"-ös mellé, B: (fd1) egységnek, de sem a BIOS, sem a linux nem vesz róla tudomást! Lehet hogy ez az alaplap tényleg csak egy floppy-t tud kezelni? Ezzel megspóroltak három tranzisztort a chipset-tervezők?!
trabikiller Creative Commons License 2002.03.25 0 0 3
Már töltöm is...
kisbetu Creative Commons License 2002.03.25 0 0 2
"Melyik másikat használjam inkább (grafikus)?"

Használd a zoperát.

Előzmény: trabikiller (1)
trabikiller Creative Commons License 2002.03.25 0 0 1
Hát igen, a Necckép... Rengeteg bajom van vele. Melyik másikat használjam inkább (grafikus) ?
A Lynx szuper,, csak a javasrites dolgokat nem kezeli (pl. belépés a freemail oldalra.)
Akkor jól csináltam a dolgokat?
NevemTeve Creative Commons License 2002.03.25 0 0 0
Azóta a Necckép nem valami jól használható netezésre
Mi az hogy "azota"?! Valaha is jo volt?!
Egyebkent nagyon valoszinutlen, hogy osszefuggjon...
Előzmény: trabikiller (-)
trabikiller Creative Commons License 2002.03.25 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki!

Egy boot floppy kérdésem lenne:
SuSe 7.2 van nálam, de a hdc4-re tettem és a Biosom ugyebár nem tudja elérni (8G határ) ezért boot floppyt kreáltam, de azzal kb. 10 perc kellett, mire be tudtam indítani a pingvint (mindig azok a nyavalyás telepítô kérdések!!!)
Elôtte RedHat 7.1 volt, ami nagyon okosan megoldotta a problémát:
floppyról boot után kiírta, hogy melyik partícióról szeretném indítani a rencert és ha nem válaszoltam, automatikusan az alapértelmezettet gyorsan behúzta.
Nos, én megpróbáltam elôször ezzel indítani a SuSe-t, persze jött a kernel pánik, ezután szerkesztettem egy kicsit a lemezt:
átírtam a boot message-t, a boot.configot a floppyn, majd kicseréltem a vmlinuzt a /boot-ban levô vmlinuzra és láss csudát: beindult a Suse ezzel pillanatok alatt!
A kérdés: nem csináltam valami nagyon rosszat?
Azóta a Necckép nem valami jól használható netezésre és egyszer már le is fagyasztottam a Linuxomat. Összefügghet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!