Keresés

Részletes keresés

alphanumericus Creative Commons License 2002.03.27 0 0 70
Ez az EGY norvég az EU legöszintébb emberre, világosan megmutatta, mire számithatunk Norvégiától, illetve az Uniótól...:)

Tekintve, hogy Norvégia nem is tagja az Európai Uniónak, ez a teljesítmény nem is lenne rossz...:-))

Tanulni, tanulni, tanulni....!

Előzmény: Endorfin (61)
honolulu Creative Commons License 2002.03.27 0 0 68
"Ha ilyesmit irsz azt is magyarázd meg, hogy a sakandináv demokrácia a gyermek azzonali letartoztatását és rögtönitélöbiróság elé állitását is tartalmazta" - ezt meg honnan veszed???

a napi bírság, amire célzol (dagsböter) napi 60 korona (ott 6 liter benzin), ha jól emlékszem - tehát viszonylag enyhe büntetés, le is ültethették volna max 6 évre, ha nagykorú. ám a poén az, hogy a király nem tett feljelentést. nem tartotta fontosnak a saját személye elleni "támadást". igaz meghökkent és be is pöccent kicsit, de aludt rá kettöt és legyintett egyet: az örséget leszúrta, a kölyöknek meg megbocsátott. a hivatalból végigzongorázott jogi procedura inkább szimbólikusnak tekinthetö, meg a büntetés is.

az újságidézet valós - de az csak egy cikk, mely taglalja a várható következményeket. nem a végeredmény. ami egyébként azóta megszületett.

Pagrotsky esete más.

Előzmény: Törölt nick (66)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2002.03.27 0 0 67
A tortadobálás hihetelenül bunkó, agresszív szokásához:

A március 25-i Metro 14. oldalán a "Mit szól hozzá?" rovatban azt írják, hogy "Az SZDSZ kampányfőnöke tortával dobálná meg azokat a politikusokat, akik 'haszontalanok' a társadalom számára."
Ez most a trendy? Ezt komolyan gondolják, ezek a barmok?
Padödö+tortadobálás? Ennyi az SZDSZ?

RAMBO Creative Commons License 2002.03.26 0 0 64
Hát ez tényleg egy bunkó vicc volt.

Mindenesetre kár túllihegni, Martonyi nagyon jól kezelte a témát. Nekem szimpatikus, hogy nem a magyar külügyminiszter, hanem az ottaniak tiltották le az adást.

Nagyoan jó a Külügyminisztérium reakciója is, van jobb dolgunk is, mint ez az idióta tréfa.

Ezt tényleg jól kezelték, szerintem kár itt még egy várost hozzáadni a New York - Tel Aviv tengelyhez.

honolulu Creative Commons License 2002.03.26 0 0 63
- igen, egy magasan civilizált barbár nép - ezt saját maguknak is szokták momdani

- légy erös, nem tagjai az EU-nek... majd bolondok lesznek... ennyi olajjal a fenségvizek alatt...

- ez nem egészen olyasmi mint a tortával megnyomott svéd király (kösz hogy emlékszel rá!.. azt is én meséltem)- mindenesetre azt mutatja, hogy itt északon demokrácia van, pedig ezek királyságok (igaziak, nem kis-): nem lövik föbe se a farkast se a tortást - a svéd királyt váratlanul érte a dolog nem tett feljelentést, egy 16 éves srác volt a tettes, fogadásból... (viszont a rendörök meg a testörök megkapták a magukét!)

- mert tetszett a tortás sztori mesélek még egyet példaként a demokráciára (meg az északi stílusra, ami talán nem is olyan bunkó, inkább laza): a király vagy tíz éve, mikor a gyerekei még gyerekkorúak voltak elment egy nagy játékáruházba karácsonyi ajándékokat beszerezni. hitelkártyával fizetett - mire az eladó annak rendje szerint elkérte öfelsége személyijét. megkapta. igaz, a király se állta meg megjegyzés nélkül: nézd meg az egykoronást, ha tudni akarod, ki vagyok - mindketten jót röhögtek a sziyuáción.

Előzmény: Endorfin (61)
Dominus Vobiscum Creative Commons License 2002.03.26 0 0 62
Azért a fallosz az túlzás, ne keverjük össze egy metszett lógóval.
Endorfin Creative Commons License 2002.03.26 0 0 61
"Lám-lám illyenek EZEK A NORVÉGOK !
Barbár északi népség !"

Ez az EGY norvég az EU legöszintébb emberre, világosan megmutatta, mire számithatunk Norvégiától, illetve az Uniótól...:)

Ez valami olyasmi volt, mint amikor tortát nyomnak a király képébe, amiértis elég szép büntetés jár.

Esetleg lehet játszadozni A GONDOLATTAL, hogy mi lett volna, ha:

a norvég ezt a jópofa viccet a szaudi,
az orosz,
az amerikai
stb. külügyminiszterrel viszi végbe ?

mi lett volna, ha egy MAGYAR komikus ( lehet pályáztatni, hogy kicsoda...:)

ezt a jópofa viccet a norvég,
az orosz,
a SZOVJET (!!anno...:)
az amerikai
stb. külügyminiszterrel müvelte volna ?

tasman Creative Commons License 2002.03.26 0 0 60
Azonnal elutazom Norvégiába és esküszöm, bosszút állok.
Hogyan? Várom a javaslatokat.
honolulu Creative Commons License 2002.03.26 0 0 59
íme, barátaim, egy norvég újság (GP) cikke nyomán:

...a norvég tv2 és T.G. penis-sztorija szót sem érdemel - kommentálta az esetet a magyar külügyminiszter és norvég kollegája, - amit az illetékes cstorna is feledni akar.

a történet lényege, hogy a hivatalosan a norvég kormány meghívására Osloban tartozkodó MArtonyohoz bejelentkezett a pasi interjura, újságírónak adta ki magát, pedig egy ismert komikus az illetö- amit az interjut jóváhagyó k ö v e t s é g nem tudott, azt hitték, valamelyik híradó küldte ((miért nem néz norvég tévét?.. ez is lenne a dolga - nyilvánvaló, hogy ök a hunyók ))- szval Martonyi a norvég kormány épületében fogadta az interjura érkezö komikust, Thomas Giertsent, akiröl az ott lévö norvégok persze tudták, hogy kicsda - s azonnal rosszat sejtettek, mikor a komikus megjelent..

a norvégok kinosan élték meg az esetet s a külügyérük maga hívta fel az illetékes tv-csatornát, hogy informálódjék ((nincs szó letiltásról))

Horváth Gábor kérdésekre válaszolva elmondta, hogy egy külügyminiszter fel kell hogy legyen készülve mindenféle helyzetre...igy egy ilyesfélére is... ami egy rosszul sikerült idiótikus tréfa volt... nem kívánnak róla több szót ejteni... vannak ennél sokkal fontosabb témák is... nem várnak el semmiféle bocsánatkérést a norvég kormánytól.. s nem érinti az amugy jó norvég-magyar kapcsolatokat. hogy hogyan érintette magát Martonyit? - erre nem volt válasza Horváth Gábornak...
-------------------------------------------------

ez egy tipikus esete a kulturális különbözöségnek: a norvég riporter bizonyára úgy vélte nagyon vicces az ötlet -Martonyi meg magában gondolt, amit akart... de úgy viselkedett, ahogy egy diplomatától elvárható.

(láttam én már északi tévében az angol himnuszt végbélszóval eljátszani, miután az ipse fenekét hintöporral leszórták - s nem csak a publikum ült nyugiban, de a müsor többi vendége is, köztük egy ottani külügyminiszter, méghozzá egy aus von Haus)

lehet hogy most ingyen adtam ötletet valamelyik hazai tévének... ;-)

alphanumericus Creative Commons License 2002.03.26 0 0 58
Hja, a kép egyébként az ominózus műsorból származik...
Előzmény: alphanumericus (57)
alphanumericus Creative Commons License 2002.03.26 0 0 57
Mindentől eltekintve ezen a képen elég meglepettnek (megdöbbentnek?) tűnik:

McAtti Creative Commons License 2002.03.26 0 0 56
Meggyőződésem, hogy nem volt véletlen.
Nem véletlen, hogy pont Magyarország külügyminiszterének lógatja ki a farkát. (Mondjuk, megtette volna ezt az izraeli külügyminiszterrel?)
Nem véletlen, hogy pont most.
Martonyi meg... Jeszenszky méltó párja. Részéről jobb is, hog ynem csinált semmit. Szerintem lefagyott, mint a Windows - de jobb is.
(Mondjuk kiváncsi lennék, hogy mondjuk Mikola, vagy más kicsit keményebb ember mit lépett volna. És hova.)

Ha a külügyminisztériumunk nem a "jaj-bocsánat-hogy-létezni-merek" mentalitású lenne, akkor most több útja is lenne a kőkemény válasznak. (Miért mindig csak Izrael és USA válaszolhat keményen?)
1. Behívatni a norvég nagykövetet, és megkérdezni, melyik TV-ben akar nyilatkozni az esetről? És előtte megsúgni neki, hogy ott nagy szivatás lesz. Aztán izzadjon csak, hogy mi lesz az.
2. Hivatalosan felajánlani a norvég kormánynak a "norvég f@sz" című műalkotást, Osloba, a parlament épülete elé. Valszeg nem fogják elfogadni.
3. A feljelentés ügyet meg tessék komolyan venni. Martonyi, mint az eset sértettje, ha embernek tartja magát, azt a fütyilógatóst jelentse fel. (Ugye, a rendőrség csak erre vár.) Osztán válogathat, hogy 100e. euro kártérítést is kér, vagy beéri azzal, ha lesittelik.
4. (Mit gondoltok, én, mint magyar állampolgár tehetek feljelentést? Hiszen engem is megsértettek egy kormánytagon keresztül.)

(Mert ha nem lép, akkor holnap a dán tévében a külügyminiszter fejére fognak szarni, és jól jár, ha nem kell megennie.)

Attila

mpd Creative Commons License 2002.03.26 0 0 55
Mi van vele? Minap néztem meg, nem volt semmi új. Megnézem.
Előzmény: K.Trout (52)
K.Trout Creative Commons License 2002.03.26 0 0 52
OFF
Föld,kaland,...
ON
Előzmény: mpd (50)
mpd Creative Commons License 2002.03.26 0 0 51
Látod-látod, sose lesz belőled igazi liberó: kilóg a szádbul a kapanyél!
:-)))))
Előzmény: Törölt nick (49)
mpd Creative Commons License 2002.03.26 0 0 50
Hát, én marha, azt hittem, már nincsenek nemesi előjogok meg kasztrendszer.....
De ha Martonyi úrnak született, hát uraskodjon.
Mellesleg a normális norvégok legalább annyira kiröhögik az arisztokratikus allűröket, mint amennyire elítélik a pöcslógatást.
És igazuk is van.
Előzmény: K.Trout (48)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 49
Hát, ha ez úri viselkedés volt, akkor én akkora bunkó vagyok, hogy már csak lóbálni kéne!!:-)
Előzmény: mpd (47)
K.Trout Creative Commons License 2002.03.26 0 0 48
Egyik kollégám aszongya mindég: úrnak születni kell, mert paraszt terem, mint a gomba...

Az most mellékes vagy nem mellékes, hogy ő miép-es? :-))))))
(Mellesleg kutyabőrös nemes...:-)))

Előzmény: mpd (47)
mpd Creative Commons License 2002.03.26 0 0 47
Láccik, hogy Te is mucsai (értsd: vidéki) vagy, nincs érzéked az úri modorhoz!
:-)))
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 46
Mondjuk, ebben egyetértek veled!

Ha jól vettem ki a TV-ből, akkor Martonyi úgy tudta, hogy rgy ottani polfórumra hívták meg! Vajon rá jött e menetközben, hogy valami humoros műsorba keveredett, mert ha igen, akkor símán felállhatott volna, tudatva, hogy az obszcenitást, már nem sorolja a humor kategóriába.

Ha meg nem jött rá semmire, le kellett volna valahogyan reagálni, a TV-stáb felé, hogy vitaműsortól szokatlan esemény történt, és símán felállhatott volna ez esetben is.

Ez egy se nem jobb, se nem bal, ez egy laikus magyarázat.

Előzmény: mpd (23)
mpd Creative Commons License 2002.03.26 0 0 45
Jujj, de karakán valaki...
Ez az, így kell elbánni a magyarkodó mucsaiakkal!
(Nem vagy korrekt, dehát a magadfajtától nem is várja az ember.)
Előzmény: prézlimájer (44)
prézlimájer Creative Commons License 2002.03.26 0 0 44
Nem tudom mit magyarázol. Nem mondtam, hogy belekeverted a ballibeket, azt mondtam megpróbálhatod.
Azt sem mondtam hogy a magyarságodba gázoltak, azt mondtam, hogy HA. Feltételes mód. Nem vontam le semmilyen következtetést. Egyéb kérdés?
Előzmény: mpd (39)
alphanumericus Creative Commons License 2002.03.25 0 0 43
Ant Z: ne viccelj. A jobboldali díszpáholyt (ld. Lovas) nevezem jobboldali díszpáholynak...:-))
Előzmény: Ant Z (42)
Ant Z Creative Commons License 2002.03.25 0 0 42
Alphanumericus: a polforumot nevezed a jobboldali diszpaholynak...?
Előzmény: alphanumericus (12)
alphanumericus Creative Commons License 2002.03.25 0 0 41
Esetleg az index polfórum nevében küldhetnénk a faszinak egy sliccet és egy levél kavintont, jókívánságainkkal, hogy reméljük, hamarosan jobban lesz...:-)))
alphanumericus Creative Commons License 2002.03.25 0 0 40
Egyetértek. Martonyi jól csinálta, amit csinált. Egy ekkora bunkóságot csakis úgy lehet kezelni, hogy szó nélkül hagyja. Biztosan csalódott volt a farok, hogy hiába ágaskodott.
Előzmény: K.Trout (31)
mpd Creative Commons License 2002.03.25 0 0 39
Te viszont nem vagy Martonyihoz hasonló úriember.
Miért?
1. Mutassál rá, hogyan kevertem én ebbe a hazai ballibeket!
2. Magyarságomba gázoltak....ilyenre utaló megjegyzésemre sem emlékszem.
Tehát összevissza beszélsz, és saját magad gyártotta érveidből levonod az együgyű, balhés magyarkodó, röhejes mivoltomról a következtetést.
EZ aztán, kétség nincs, valóban kapcsolatba hozható a hazai ballib stílussal.
Előzmény: prézlimájer (36)
Tripletheader Creative Commons License 2002.03.25 0 0 38
Martonyi es a kulugyminiszterium teljesen korrekt modon es hiba nelkul kezelte a dolgot. Hiaba, o nem Fidesz partkatona, maradt meg a jozan eszebol, erti is a dolgat. Amig a t. m.elnok nem pofazik olyan dolgokba, amihez nem ert, nincs semmi gond a magyar kulpolitikaval.
Előzmény: luis3 (-)
prézlimájer Creative Commons License 2002.03.25 0 0 37
javítok:
....röhögés kísért volna.
Előzmény: prézlimájer (36)
prézlimájer Creative Commons License 2002.03.25 0 0 36
"Persze hogy nem kellett volna balhézni, csak éppen valami ilyesmit megemlíteni:

"Bocsánat, de véletlenül nyitva felejtette a sliccét." "

Néha még mindig csodálkozom az emberi együgyűségen. Most álljak neki magyarázni amit már mindenki elmondott? De talán nem vagy reménytelen eset, bár...
Az a "humorista" éppen azért "felejtette" nyitva a sliccét, hogy Martonyi mondjuk azt mondja, hogy: "Bocsánat, de véletlenül nyitva felejtette a sliccét."
Erre nyilván volt is előkészített "poénja", amit nyilván hangos röhögés kísért. Úgyhogy hiába pattogsz, Martonyi az egyetlen helyes viselkedést alkalmazta. De ha neked ezzel a magyarságodba gázoltak, akkor jogod van nemtetszésedet kinyilvánítani a norvég "humorista" péniszét illetően, esetleg Martonyit védelmezendő és esetleg saját magadat a továbbiakban is kiröhögtetendő. Sőt még balhézhatsz is, de nagyon erőlködni kell, hogy ezt is a ballib nyakába varrd. Lovas úr megpróbálta, esetleg tehetsz rá még egy mulatságos kísérletet.

Előzmény: mpd (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!