Keresés

Részletes keresés

Göri Creative Commons License 2002.05.22 0 0 257
flowachild

Van egy két anyag az Omegáról a honlapra.
Privát mail ment.

üdv

Göri

Gyalogbéka Creative Commons License 2002.05.18 0 0 256
Uhuhu,

Figyu, akkor ha találkozol az ismerősömmel, kérdezd már meg tőle, jó? Köszike. :) Elsőre azért nem tőle kérdeztem, mert már így is az adósa vagyok egy rahedli szívességgel. :)))

Amúgy küldtem neked mailt a freemailes címedre, és amennyire a hibaüzenetből meg tudtam állapítani, nem továbbította a freemail a westelesre. Úgyhogy nézd meg a freemailes accountodat.

Bye,
Béka

Előzmény: uhuhu (255)
uhuhu Creative Commons License 2002.05.17 0 0 255
Békuci! :)

miért nem az ismerösödet kérdezed meg a kapcsolási rajz ügyében??? VAGY NEM MERED????????

:)

Előzmény: Gyalogbéka (252)
gma Creative Commons License 2002.05.17 0 0 254
Hey!

Egyébként remélem innen is minél többen jöttök az Opel talira 25-én. Szertnék minél több szép Omegát látni :)
Lotus Carlton/Omega nincs senkinek közületek?

gma

_latsam Creative Commons License 2002.05.17 0 0 253
Sziasztok!
Pontosítanám a hűtőkérdést (már saját motorházam alapján:). Nekem a sorrend: hűtőrács, villanyventillátor, klímahűtő, víz(és olaj) hűtő, viszkós ventillátor, motorblokk, gyújtáselosztó, kormány és én. Tovább nem írom innen mindenkié egyforma. Az én A omegámba ('88 20SE aut) olyan hűtő van aminek a két oldala műanyag, hátulról nézve baloldalt alul van benne egy hőpatron (gondolom a ventié, mert a műszeré a termosztátnál van, a motronic-é meg a szívócső mellett). A jobb oldali műanyagba megy be az automataváltó 2 (oda-vissza) olajvezetéke, mert bele van építve a hűtőbe. Sajna, mivel így az automata váltósokba drágább a hűtő:(. És nincs a hűtő tetején kupak! Láttam már képen olyan omegákat amiken van (like zsiguli), lehet, hogy ezekben nincs patron? Passz. Na mingyáá elnavigálok oda ahol ezt láttam.
Sam
Előzmény: qwer1234 (251)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 252
qwer1234:

>>> Szerintem rúdfej."
Basszus, ezen a kifejezésen percekig röhögtem . :-) Egyébként mi az a rúdfej ? Komolyan ! <<<

Értékelném, ha nem cikiznéd a szerelőm szavajárását, mert igen jó szerelő. :) Amúgy gömbfej.

A fenti szösszenet jó régen volt, csak én közben költöztem egy kicsit, volt egy kis internethiátus, és most is a mobilommal lógok -- 9600 bps, maga a menyország. Látom, szépen gyarapodnak a tagok és a hozzászólások, üdv mindenkinek.

18SEH motorhoz (LE3 Jetronic injektorral) valami komolyabb elektronikai kapcs. rajza nincs valakinek? Esetleg angol nyelvű szakirodalomból?

Bye,
Béka

Előzmény: qwer1234 (138)
qwer1234 Creative Commons License 2002.05.16 0 0 251
Állítólag megvan a helye a műanyagon (?). A hűtő alja és teteje egy-egy műanyag idomba csatlakozik, amiből/be megy a vízvezeték cső.
Előzmény: Lozsa (249)
gma Creative Commons License 2002.05.16 0 0 250
Szia!

A kapcsoló úgy van ráhekkelve, de ha megölnek se emléxem, hova lett rakva. Az biztos, hogy van egy 30A-es késes bizti kéznél, ha gáz lenne vele :)
Aki ott lesz Opel talin, az megnézheti :)))

gma

Előzmény: Lozsa (249)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.16 0 0 249
És ha elektromos ventillátort raksz be akkor hova rakod a hőkapcsolót? Megvan neki a hely a hűtőn?
Előzmény: gma (248)
gma Creative Commons License 2002.05.15 0 0 248
Egyébként ha sikerül szerezni egy elektromos hűtőt, az sokkal hasznosabb. Rohatt jól műxik nálam.

gma

Előzmény: gabriel_ (247)
gabriel_ Creative Commons License 2002.05.15 0 0 247
Az en B Omegamban (diesel) is viszkos a ventillator. Osszetekert ujsagot kell berakni koze, hideg motornal meg tudja allitani, meleg motornal nem.
Altalaban nem a viszko szokott tonkremenni, hanem a huto koszosodik el, nekem legalabbis javitottak a melegedesi problemat egy hutomosassal.

Előzmény: kelemenb (245)
Göri Creative Commons License 2002.05.15 0 0 246
Köszi az infókat, most már csak egy dolog nyugtalanít.
Alább olvastam egy két dolgot a kocsi jobb hátsó tájékáról érezhető benzinszagról. Én megnéztem, a tanknak semmi baja. Akkor honnan jön a SZAG !
Van valami szellőző valahol ?
Azt hiszem több bajom nincs is mára.
kelemenb Creative Commons License 2002.05.15 0 0 245
göri

A viszkós is termosztátos. A termosztát egy "analog" bimetál(mint a vasaló és bojler hőfokkapcsolója), ha elér egy bizonyos hőfokot akkor fizikailag "vetemedik", ezáltal mozgást generál. Az autóknál ilyenkor megnyitja az utat a víz keringése számára(addig csak áll a motorban és melegszik), a vasaló és bojler esetében szétnyitja az áram útját és nincs fűtés amíg le nem hűl. Az A Omega-nál csak látszólag hűt olyankor, amikor még hideg-vagyis igen kis hatásfokkal- nem ez az oka annak, hogy hideg a víz, az egyértelműen termosztát gond. A B Omega-ban már elektromos a ventillátor, de termosztát ugyanúgy van, csak a hütőventillátort egy hőpatron kapcsolja, ha minden igaz két fokozatban(és két patronnal).

kelemenb

Előzmény: göri (244)
göri Creative Commons License 2002.05.15 0 0 244
Kelemenb

Ha jól értem, a ventillátorom mivel viszkó kuplungos ezért állandóan megy, kvázi állandóan hűt, a víz ezért nem melegszik jobban 80-85 foknál.

Lozsa a termosztátot emlegetette, ugyanilyen hibával. Úgy értem a hűtővíz nem megy 80 C fok fölé. Akkor most a termosztátos megoldásnál a 80 fok xar, a viszkókuplungosnál meg nem ? Úgy érzem ezen a téren kihívásokkal küszködöm.

gabriel_ Creative Commons License 2002.05.15 0 0 243
Osszetekert ujsagot kell bedugni a lapatok koze.
Valami hasznaltat, mert azert megszabdalja rendesen :)
Ha meg birod allitani a lapatot, akkor nem szorul.
De ez csak hideg motornal igaz.

Udv,
Gabriel

Előzmény: kelemenb (242)
kelemenb Creative Commons License 2002.05.15 0 0 242
göri

Az a ventillátor forogni is fog örökké, mivel viszkókuplungos. A hibát úgy tudnád megállapítani(szorulás), ha indítás után megfognád a ventillátort, de ezt nem ajánlom, mert ha meg van szorulva, letépi a kezedet. Működés közben, ahogy melegszik a motor, a ventillátor viszlókuplungját melegíti, az a viszkozitásváltozás által "összezár" és egyre direktebb módon hajtja azt.

kelemenb

Előzmény: göri (240)
Omegafan Creative Commons License 2002.05.15 0 0 241
Üdv,

a vezess.hu-n van egy cikk az Omegáról. Igaz, B széria, de azért kellemes, ajánlom mindenkinek.

Nagy autó hátsókerék hajtással rulez :-)))

OF

göri Creative Commons License 2002.05.15 0 0 240
Üdv.

Flowachild

Nagyon tetszik az omega honlap, ha az öcsém elkészül, küldök egy két anyagot.

Amúgy ezzel a hűtéssel most már teljesen összekavarodtam. Szóval a gép 92.9 havi 2.0i.
A hőmérséklet márciusig kereken 80 C fokon áll, most hogy melegebb van felmegy 85 C fokig. Ahogy elnéztem, a ventillátor meg állandóan forog. Most akkor mi a helyzet, mert a korábbi hozzászólások alapján nem értem a dolgot ? Help

qwer1234 Creative Commons License 2002.05.14 0 0 239
Ugye megmondtam ! Ezt én is beszoptam, és általában az emberek 90%-a beszopja. :-( Tipushiba.
Előzmény: Lozsa (238)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.14 0 0 238
Na kicseréltem a termosztátot. Már jóval feljebb megy a műszer. Viszont olyat szoptam mint a torkos boci... Nagyon óvatosan csináltam, percekig kocogtattam a csavarok körül, melynek hatására 2 ki is jött vizonylag jól. De a harmadik mondanom sem kell beletört. Ráment még majd' egy órám, hogy kiszedjem. De legalább túl vagyok rajta :)))
Lozsa Creative Commons License 2002.05.13 0 0 237
Hja szerintem is. Sokkal jobb móka makrót használni...
Előzmény: gma (236)
gma Creative Commons License 2002.05.13 0 0 236
Szia Flowachild!

No megnéztem a képet, igazából az a véleményem, hogy a hasonló effekteket én szoftveres úton szertem csinálni, úgyhogy sajnos nem játszik. :(

Azért köszi.

gma

Előzmény: flowachild (233)
Omegafan Creative Commons License 2002.05.13 0 0 235
Aha, a diffi szétkapása télleg jó móka. A múltkor hátsó szilenteket cseréltünk a kombiban, és komplett le kellett bontani hozzá az alját hidastul együtt... :-)))

OF

Előzmény: qwer1234 (234)
qwer1234 Creative Commons License 2002.05.12 0 0 234
Ma majdnem sikerült megvakítanom magam. Történ ugyanis, hogy kint voltunk kelemenb-vel a garázsomnál autókat szerelni. Neki a benzincső cserét csináltuk, nekem pedig a lengőkarok alapozása volt soron. Már éppen fújtam volna a lengőkarokat, amikor is a spré kupakjának levételekor sikerült letörnöm a fúvókát. A fúvóka vége beletört a flakonba, ezért megpróbáltam azt kipiszkálni. A következő pillanatban kelemenb egy szisszenést hallott és azt látta, hogy rohanok a kerti csaphoz. Szóval pofánfújtam magam alapozóval. :-) Szerencsére a szemembe minimális ment, túlélem. Kelemenb kocsija is kapott néhány cseppet a festékből, de azt a nitrohigító lehozta.

más. Szétszedtük a differenciálművemet. Kiderült, hogy sperres difi volt ! Pedig sima 2 literes motorral szerelt az omegám. De legalább megtanultuk hogyan kell szétszedni. A gyerek jót játszott este a fogaskerekekkel itthon. :-)

flowachild Creative Commons License 2002.05.12 0 0 233
Hali!

gma: nem kell semmit (zoomot) kivenni a gépből! Ez egy ELŐTÉT LENCSE, amiről szó van!!! Egyszerűen csak rá kell csavarni! De nem jó akármihez, csak 49mm-es objektívekre, amelyek csavarmenetesek!
És hogy miért jó egy ilyen?? Nézz meg egy képet ami ilyen optikával készült:

www.freeweb.hu/flowa/img4.gif

A képet sajnos nem sikerült beillesztened a jelek szerint (ahogyan nekem sem anno...:), de kíváncsi vagyok rá, a honlapon a helye, úgyhogy KÉRLEK KÜLDD EL E-MAILBEN! (loopio@freemail.hu)

Előzmény: gma (232)
gma Creative Commons License 2002.05.12 0 0 232
Szia!

Lehet rá tenni valamit, mert van rajta csavarmenet. De hogy milyet és hogyan (a gyári zoomot kivenni, stb) azt nem tudom hogy kell.
Egy talin maj kitaláljuk, elképzelhető hogy érdekelne.

Itt egy kép az auttomról, ha akarod, tedd be a többi közé.

Ha teccik, van még raktáron más szögből is :)

üdv: gma

Előzmény: flowachild (231)
flowachild Creative Commons License 2002.05.12 0 0 231
gma: a digit gépednek az optikájára csavarmenetes előtét-lencsét lehet tenni vagy másmilyet? Van ugyanis egy elfekvő csavarmenetes HALSZEM-OPTIKÁM, ha esetleg érdekel. (Nagyon komoly Omega-fotókat lehetne vele készíteni...:)
Előzmény: gma (224)
flowachild Creative Commons License 2002.05.12 0 0 230
Üdv mindenkinek!

Tegnap frissítettem a honlapot! Most már teljes Lotus és Evo500 Omega oldal is van, persze képekkel! :) NÉZZÉTEK MEG!!!

Ja igen, ha megnézitek az oldalt, akkor lécci az INI-s átírányításon (omegaclub.ini.hu) nézzétek meg, mert úgy lesz valami halovény fogalmam arról, hogy HÁNYAN jártatok ott! (Eddig ha jól emlékszem 23 alkalommal néztétek meg az oldalt az átirányításon keresztül.)

A tali jó ötlet, de a 25-e már nem annyira, ugyanis aznap lesz a MATÁV ellenes demonstráció (!), ami személy szerint engem is érint, miután modemes internetem van... :(

Szóval nekem sajnos nem jó az az időpont, de remélhetőleg másokat nem érint (ennyire) a MATÁV-os balhé...

Nagyon remélem, hogy lassan MINDENKINEK lesz fényképe az (A) Omegájáról és EL IS KÜLDI NEKEM VÉGRE!!! :)

További minden jót mindenkinek!

loopio

gma Creative Commons License 2002.05.11 0 0 229
Hey uhuhu!

Jó hey!-re iratkoztam? Így gondoltad?

Előzmény: uhuhu (228)
uhuhu Creative Commons License 2002.05.11 0 0 228
pelenkázás a meleg motorháztetőn! :)))

tessék az opel topikban feliratkozni a listára!!!!!

Előzmény: gma (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!