Keresés

Részletes keresés

Eirik Thorvaldsson Creative Commons License 2018.08.24 0 0 649

Hát megjelent végül. A puszta szövegen csak átsejlik néha az irtózatos gyűjtőmunka, ami áll mögötte, de amit nem foglaltál véglegesen írásba, úgy tűnik, elveszett. Szerintem nem így akartad volna.

Rossz volt úgy olvasni, hogy tudtam, utána nincs kitől kérdezni többé.

Majd talán tovább tanítasz minket, amikor találkozunk ama fényes csarnokban.

 

Bernáth István 1928-2012.

 

Előzmény: zordfjord (618)
Eirik Thorvaldsson Creative Commons License 2018.08.06 0 0 648

Ha még számít a válasz:

Bernáth István: Skandináv mitológia (2005.)

Ebben benne van a Prózai Edda szövege, ami kétségbe ejtően rövid, és nagyon hiányzik a bővebb, elemző magyarázat.

 

Tudomásom szerint a Corvinus kiadó is tervez ilyet megjelentetni, de a kiadás ideje bizonytalan.

 

 

 

Előzmény: sehonnay (646)
történet2 Creative Commons License 2018.06.17 0 0 647

Sofi Oksanen Sztálin tehenei c. regénye a generációkon át hordozott és fel nem dolgozott múltról. Szól a megismerésről, annak felkeltéséről és a fiatalok számára felteszi a kérdést a hogyan továbbról.

sehonnay Creative Commons License 2018.05.27 0 0 646

Sziasztok! Bocs, de ezt az ezeréves hozzászólást a gugli hozta fel. A kérdésem, hogy hol lehet ezt a prózai Eddát magyarul megszerezni vagy letölteni? Semmi nyomát nem találom... Köszi!

Előzmény: a_viking (404)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 645

Azt kapom, amit bevonzok...:DDD Emlegettem a méla kusst betévedő legyecskével, és tessék.

Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 644

Sziasztok!

 

Kicsit elefánt leszek a porcelánboltban, mert finn irodalommal kapcsolatban fogok érdeklődni, ami skandináv is, meg nem is, viszont más fórumot nem nagyon találtam (írtam még egy tanárnőnek, aki lehet, hogy totál agyroggyantnak fog nézni... mondjuk nem ő lesz az első;).

 

Na, a kérdésem az lenne, hogy mond-e valakinek valamit az a név, hogy Mauri Antero Numminen?

 

(Durr. Visszhangos csend, beszáll egy légy, majd kis keringés után ugyanarra ki.)

Illetve ez csak az első kérdés, a második az, hogy valaki tud-e tőle írást magyar/angol/legdurvább esetben román fordításban? Eddig csak színpadi előadásait láttam, de baromi kíváncsi vagyok, hogy hogy ír. Eredetiben nem igazán merek vele kísérletezni, mert tanultam ugyan finnül, de minek de nem nagyon megy, főleg, hogy 2011-ben kellett utoljára, akkor is csak azért, hogy egyáltalán értsem, mit beszélnek Kajaaniban. Szerettem, de normálisan megtanulni nagyobb munka lett volna meg főleg bátran oda kellett volna állni effektíve a döbbenten (látványosan döbbenten) néző finnek elé beszélgetni:)

 

Ha valaki tud segíteni, előre is köszi:)

hajnali lány Creative Commons License 2013.06.18 0 0 643

Ha netán érdekel Benneteket, hogy is zajlik az élet Svédországban, Sundsvallban: http://sundsvallzsofi.blogspot.se/

A blogot két nyelven írom, magyarul és svédül.

memoir Creative Commons License 2013.05.11 0 0 642

Szia!

 

A Doppelgänger nem feltétlenül gonosz, de a lényege, hogy kettő van belőled. Hasonmás, a személyiség kiegészülése, stb.

A legtipikusabb példák az irodalomból Az arany virágcserép és az Üvöltő szelek. Ezekben vannak doppelgängerek.

De a How I Met Your Mother című amerikai sorozatban van egy ilyen című rész, azt érdemes megnézni. :)

 

Bytheway, ha már skandináv irodalom, itt a kritikám az egyik legújabb (magyar megjelenésre gondolok) skandináv krimiről,

Ninni Schulman Lány a hóban című regényéről.

Előzmény: Dionen (641)
Dionen Creative Commons License 2012.07.13 0 0 641

Üdv!

 

Valaki tudna nekem mondani valamit, a döppelganger-ekről? Valamennyit már tudok róluk, vagyis csak annyit, hogy az ember megtestesült gonosz képmása. Mely mítoszokban, lehet találkozni döppelganger-rel, esetleg melyik könyvbe, filmbbe?

 

Előre is kösz!

avamp10 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 640

Facebookon Skandináv Irodalom lap.

Ha valakinek van kedve csatlakozzon :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 639

A Millennium-sorozat olvasmányos, de slendrián propaganda.

Eirik Raude Creative Commons License 2011.04.20 0 0 638

Nesbö engem mindenképpen édekel; még nem olvastam tőle semmit, és nem tudom eldönteni, kell-e nekem, vagy hanyagolandó.

Előzmény: blogerilla (637)
blogerilla Creative Commons License 2011.04.15 0 0 637

igen-igen meg Jo Nesbo

Előzmény: Eirik Raude (636)
Eirik Raude Creative Commons License 2011.04.14 0 0 636

Az Animus-féle sorozat? Erlendur nyomozó? Tétova lány?

Előzmény: blogerilla (635)
blogerilla Creative Commons License 2011.04.14 0 0 635

nem találtam skandináv krimis topikot, ide lehet írni ezzel kapcsolatban?

felsen Creative Commons License 2011.03.13 0 0 634

Köszönöm, ezek még újak nekem, viszont szakirodalom is érdekelne, bármilyen.

Előzmény: Audur (633)
Audur Creative Commons License 2011.03.12 0 0 633

Szia.

Szak- vagy szépirodalom?

Szakirodalomból van elég a neten.

Szépirodalomból H. Pontoppidantól a Szerencsés Pétert ajánlanám (városi élet), illetve B. Cornwelltől a Sharpe zsákmányát (napóleoni háborúk).

Előzmény: felsen (632)
felsen Creative Commons License 2011.03.12 0 0 632

Hello!

 

Olyan tizenkilenc vagy huszadik században játszódó irodalomra lenne szükségem, ami Koppenhágában játszódik. Lehetőleg a britekkel való csata is megtalálható benne, de legfőképp az akkori városi ember életét szeretném megismerni. Nagyon örülnék, ha valaki ajánlana ilyet.

hooker007 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 631

Üdvözlök Mindenkit !

 

Keresem Bernáth István : Skadináv Mitológia könyvét .

 

Korrekt árat adok érte !

 

Pater Altenberg Creative Commons License 2010.07.24 0 0 630
Évek óta nem jártam a történelmi regények rovatokkban. Most nem találom a "Finn regényirodalom" c. egykor érdekes topikot. Megvan valahol?
Byrger Tidesson Creative Commons License 2010.04.24 0 0 629
A könyvek már elkeltek.
Előzmény: Byrger Tidesson (628)
Byrger Tidesson Creative Commons License 2010.03.20 0 0 628
OFF
Eladó könyvek
antikvár, valamennyi jó állapotban; 500–2000 Ft:
– A viking világ atlasza
– Bengtsson, F.: Rőde Orm
– Bernáth, I.: Skandináv mitológia (újszerű)
– Beke, M.: Északi hősök; Északi istenek
– Bröndsted, J.: A vikingek
– Edda (Tandori-f.)
– Észak-európai népek irodalma (válogatás)
– Hamsun, K.: Éhség (újszerű)
– Laxness, H.: Izlandi pör; Az éneklő hal
– Moberg, V.: Népem története
– Rácz, I.: A vikingek öröksége

Érdeklődni Eirik Raude topiktársnál lehetséges.
lollipop Creative Commons License 2009.11.03 0 0 627
Hátha érdekel valakit az előadás.

ÉHSÉG: ZÁRTKÖRŰ ELŐADÁS ÉS BESZÉLGETÉS A KAMRÁBAN


A Katona József Színház, a Norvég Királyi Nagykövetség és a Skandináv Ház Alapítvány szeretettel meghív minden érdeklődőt 2009. november 10-én 19 órai kezdettel az Éhség című zártkörű előadásra a Kamrába.

Jegyek 25 % kedvezménnyel, 2025 Ft-ért vásárolhatók a Skandináv Ház Alapítványnál, cím: VII. kerület, Klauzál tér 4. Nyitva tartás: 10-16 óráig, azon kívül telefonos egyeztetés után (+36 1 225 0329).

Az előadás után moderált beszélgetés keretében lehetőség lesz találkozni az alkotókkal: Ascher Tamással, Forgách Andrással és színészekkel. Az eseményt a Norvég Királyi Nagykövetség támogatja.
Eirik Raude Creative Commons License 2009.10.12 0 0 626
Bár a topik halott, én azért teszek egy meddő kísérletet: Zordfjord, mi lesz a könyveddel? Remélem nem feneklett meg az egész, mint Thorvald hajója Kjalarnesnél.
Verzi Creative Commons License 2009.01.15 0 0 625

Sziasztok!

Egy programot szeretnék ajánlani: a Skandináv Ház Alapítvány skandináv krimiklubot indít, melynek első estje január 21-én lesz az Árkád bevásárlóközpont Libri könyváruházában este 6 órától. "Áldozatunk" Arnaldur Indriđason. Beszélgetőtársak: Torma Péter és Babiczky Tibor, felolvas Lengyel Ferenc. Az alapítványnak februártól lesz saját helyisége, úgyhogy ha skandináv irodalmi programokkal kapcsolatos ötleteitek vannak, szívesen látjuk őket!

További részletek: www.skandinavhaz.hu

 

Applebaum Creative Commons License 2008.04.26 0 0 623

Link nem jött össze, akkor így:

http://www.polarkonyvek.hu/main-doktorglas.htm

Előzmény: Applebaum (622)
Applebaum Creative Commons License 2008.04.26 0 0 622

Hello,

Újabb nagy svéd klasszikus magyarul:

Eirik Raude Creative Commons License 2008.01.09 0 0 621
Világos; nem sürgetésnek szántam.

Ivar Bardarsson a Nyugati településen 1350 körül tett látogatása, meg a sok helynév miatt érdekelt, amit - úgy tudom - feljegyeztek tőle.
Előzmény: zordfjord (620)
zordfjord Creative Commons License 2008.01.08 0 0 620

Kæri Eiríkur rauði,

 

1. Sok jó, szórakoztató izlandi és egyéb krónikaanyag maradt fenn az 1400-at közvetlenül megelőző és követő évtizedekből is. De az 1450-1500 utáni grönlandi eseményekről már csak kutyafuttában, néhány oldalon lesz szó.

 

2. Ívar Barðarsonnak csak az 1360 k. elhangzott kijelentéseit idézik fel egy neki szentelt, 1900 előtt nem sokkal kiadott tudományos publikációban Őtőle magától nem maradt fenn írás. Az egész olyan 8-10 oldalnyi szöveg. A lényege az egyházi kataszterek földrajzi leírása a grönlandi K-i településen (tehát, hogy mi volt már akkor egyházi birtok, és honnan szedtek még dézsmát). Ezen kívüli észrevételei naivak és tévesek.

 

3. Hát persze, hogy borzasztó ez a késedelem (részemről), elsőként és leginkább engem bosszant, hajók is fagynak be a jégbe. De azért összecsapni nem fogom, annyi sarlatánnak kezén fordult már meg a téma.

 

Üdv Zfj

 

Előzmény: Eirik Raude (619)
Eirik Raude Creative Commons License 2008.01.05 0 0 619

Nehéz lesz ám kivárni.

Szó lesz esetleg a későbbbi grönlandi eseményekről is? Engem Ivar Bardarsson tudósításai érdekelnek nagyon, de erről (és általában arról ami a két Grönland-sagán kívül esik) magyarul gyakorlatilag eddig semmit sem találtam.

 

Megjelennek (megjelentek) valahol azok az esszék, hol tudom elolvasni?

Előzmény: zordfjord (618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!