Keresés

Részletes keresés

flugi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 1248
az origi alapjátékban volt a napló, aztán ömlesztve a feladatok az egyéb élményekkel. Frankó html-t is csinált, szerettem olvasgatni :)
Előzmény: Törölt nick (1247)
flugi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 1246
ez érdekes, gondolom a kieggel játszol, ahol a naplóban külön szekció van a questeknek.
Előzmény: Törölt nick (1245)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1244
lol.
Amúgy nagyon fasza dolog mikor rájön az ember az ilyenekre!
Előzmény: Phaedra11 (1242)
pocketsuitedaces Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1243
:)

Én meg egyszer úgy jártam, hogy már megvolt a +10 a fontos statokból, de még nem aludtam és azt hittem, alvásig még nem lépek szintet. Szóval ugráltam, gyógyítottam, futottam, kardoztam egy fél napig, majd látom hogy a legnagyobb szorzóm egy x3 volt... :)
Előzmény: Phaedra11 (1242)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1242
Ehe-ehe, csak hogy fennmaradjon az utókornak. ,)
Tegnap este esett le, hogy a statpontok szorzóját nem csak olyan skill emelésével tudom növelni, ami egyben a szintlépéshez is kell.
Így aztán életemben először 5-ös szorzót sikerült elérnem endurance statomnál. ,)
(A bámulatos szellemi teljesítményre az ösztökélt, hogy 20 szintlépés után végre rájöjjek, ha csak a willpower, intelligence, speesd és personality statokat emelő skillek növelése kell a szintlépéshez, akkor néha miért nő a strength és egyéb statom szorzója is. És íme, rövid idő alatt, dacátra a jól leírt doksinak a gumininja oldalon, leeett.)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1241
A destructionom nő, mintha húznák, most 80, a többi viszont elég karcsú (50 körüliek). Egyiket sem tanultam, egyszer vagy kétszer álltam be sarokba lövöldözni, de unalmasnak találtam, így annyit fejlődnek, amennyit használom. de akkor kicsit átszervezem a favorizált varikat, és hátha gyarapszik más is. Köszi a tippet!
Az orkokat végül elkaptam, de elég kínlódás volt, meg szégyen ez a ki-be ugrálás mentéssel. Jó kis cuccaik voltak, de annyira nem is volt durva nekik, volt ott arrébb egy szobor, körülötte 4 ork, azokat a bátrabb és nemesebb 'felülről a domboldalról lelövöldözöm" módszerrel irtottam ki, és volt mit a MÉH-be vinnem utána.

Egy picit azért megnyugtattál, hogy erősek, jól jött az önbecsülésemnek. ,)

Előzmény: Zöld Ász Projekt (1240)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1240
Ha 0 az esélye a spellnek, akkor gyenge vagy abból a mágusiskolából, melybe tartozik. (Fourth Barrier esetén talán Alteration?) Úgyhogy az adott iskolát kell felgyúrni gyengébb varázslatokkal, aztán lesz esély a nagyobb spellre is.
A Destruction iskolád nem tudom mennyi, de ott is lehet kicsi esély vagy kicsi dmg, ha nem vagy belőle elég jó. Úgyhogy mágussal alap a Destruction és a Mysticism fejlesztése. Esetleg Sactuary-t érdemes még beizzítani, az azt hiszem, Illusion iskola. És mindeképp javasolt a gyilok tűzlabdákon kívül dot varázslatok használata is, kiváló pl. a drain health stb.

A romokban tobzódó lokálpatrióta legénység pedig azért elég póver tud lenni. Egy harcos ork, irgalmatlan kalapáccsal, gondolom valami jó kis heavy páncélban... Nem biztos hogy 19-es szinthez való.

És nagyon érdemes figyelni a fatigue-odra! Ha az lemegy 0-ra, könnyen bekábítanak akár közepes ütésekkel is. Szóval restore fatigue potion kötelező :)
Előzmény: Phaedra11 (1239)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1239
Köszi!
Átnéztem még egyet, ezeken túl biztos nem jártam úgy, hogy attrocitásba keveredtem volna az őrökkel. Tehát veszett fejsze nyele az a pár soul gem. De valójában nem fáj, majd lesz saját.

Viszont ami sokkolt tegnap: 17. szintű mágusként bementem Mzuleft dwemer romjába, és az ott nekem eső ork nagyjából 2-3 ütéssel gyakott le teljesen. Ilyen szánalmas csatám még nem volt a Morrowindben. ,) Az ajtóhoz álltam, belelőttem egy nagyobb tűzlabdát, aztán kirohantam, ott felápolgattam magam, visszarohantam, újabb labda. Akkorákat vágott rám a kis ork harci baltájával, hogy így is estem-keltem, ráadásul ha estem, nagy eséllyel fel sem tudtam tápászkodni, már agyonvert a földön. Minden sikeres kirohanás után mentettem. ,)))
Namost én unarmored stílusban harcolok, de néha nyomok magamra megidézett páncélt (darf elemeket vagy sima shield varázslatot), de ezek nem sokat érnek. Most rátanultam picit a light armorra, de azért azt gondoltam volna, hogy a mágus varázslatokkal utol tudja érni a harcosokat. A Fourth Barrier varázslatnak jelenleg 0 az esélye nálam, közben már 19. szintű vagyok. Ennek mi az oka? Szintfüggő?
És én vagyok überkarcsú, vagy ez egy ilyen mágus izé, amely nem bug, hanem feature? ,)
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1238)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1238
Az összes birodalmi erődben van.
Előzmény: Phaedra11 (1237)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 1237
Már három evidence ládát megnéztem, az egyikben találtam is némi csencselt vackot, de a 60K soul gem sehol. Hány ilyen láda van? Az Ald'ruhn-it még nem néztem, a Vivec és Balmora melletti helyőrségek egvoltak, illetve a Wolverine hall is. (Ha ez a neve. ,)
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1234)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1236
Mindenféle információk keringenek a neten, ki erre, ki arra teszi a voksát, mármint hogy a Morrowind vagy az Oblivion jobb-e (vagy rosszabb-e.) Most a kezelés egyszerűsödése engem még nem zavar, felőlem agyi hullámokkal is irányíthatjuk mosogatás közben, ha maga a játék elég differenciált stratégiát kíván, sok döntést, állandóan elváló lehetséges utakat. Tényleg gyengébb lett az Oblivion? Én most úgy örültem neki, hogy megvan, egy újabb komplett kis világot szereztem be. ,)
Előzmény: pocketsuitedaces (1235)
pocketsuitedaces Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1235
Háát, a Journal, az idővel töltődő magicka és a grafika tényleg jobb, de a többit nem nevezném újításnak, inkább csak egyszerűsítésnek. Látszik, hogy már konzolra is készült :(
Előzmény: Phaedra11 (1232)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1234
Egyébként Morrowindben is így van, és a legközelebbi őrs "Chest of Evidence" ládájában vannak az elkobzott cuccaid. Arra figyelj, hogy lopottnak számít akkor is, ha nem vették észre, illetve nem tartozik senkihez, pl. jártam már így gazdátlan házból, ládából szervált cuccokkal. A szabadban talált dolgokra ez nem vonatkozik, igazándiból nem világos, hogy hol a határ.
Mindenesetre lehet hogy ez a megoldás.
Előzmény: Phaedra11 (1233)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1233
Most, hogy olvastam az Oblivion kézikönyvét, ott az szerepel, hogy ha az őrők elkapnak valami lopás miatt, akkor minden lopott cuccot elvesznek, nem csak az éppen akkor lenyúltat. Ez egy percig lehetséges megoldásnak tűnt, ha a Morrowindben is ez a helyzet - aztán réájöttem, hogy a soulgemjeim jelentős része nem lopott. ,)
Ráadásul nem is lopok alapjáraton, mert nem vagyok tolvaj, így elég nehezen menne.
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1229)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1232
Ne is mondd. ,) Tegnap szereztem be az Obliviont, és éppen az a célcsoport vagyok, akit egy hülye térkép meg ilyen biszbaszok levesznek a lábáról. ,) Nézegettem a kézikönyvet, és nagyon tetszett pár javítás, ami jelenleg keseríti az életem a Morrowindben, az egyik és legnagyobb a Journal, összevissza van minden benne, azaz időrendben. Jó, ezek a linkek egyes szócikkeknél hasznosak, de a befejezett és futó küldiket alig lehet számon tartani.
Előzmény: pocketsuitedaces (1231)
pocketsuitedaces Creative Commons License 2007.08.15 0 0 1231
Csak panaszkodás szintjén: engem is állandóan kilök a desktopra, pedig eredeti a játék és nincs rajta egy mod sem... Kénytelen vagyok az Oblivionnal játszani :(
Előzmény: Phaedra11 (1230)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1230
Fent vannak a friss patchek, de az a nagy baj, hogy csak az alapjáték eredeti. ,( A két kiegészítővel meglepett egy kollégám, ő maga használta, ilyen bugot nem jelzett. megvallom őszintén, ha tényleg tünedeznek el a gemek, akkor átlépek a lelkiismeretemen, és visszacheatelem őket.
Egyénként az is fura, hogy x időnként kidob a játék desktopra, úgy látom, összefügg a save-load gyakorisággal. (Pl. most a gemek keresésekor néztem, melyik utolsó mentésnél vannak még meg, és hamar kipenderültem.)
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1229)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1229
Tőled nem tudnak lopni. Úgyhogy vagy szenilis vagy :-)) vagy bug. Patchek fönt vannak?
Előzmény: Phaedra11 (1228)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1228
Emlékezni továbbra sem emlékszem, de a logika azt mondja, hogy még ha el is raktam a teli gemeket, az üreseket akkor is magammal hurcoltam volna, hogy pakoljak beléjük. De nálam egyetlen darab sem volt - azaz egy, mert akkor esett le, hogy sehol soulgem, amikor valami hordóból kiszedtem egy üreset, és láttam, hogy magányos farkas az inventorymban.
Ráadásul úgy tűnik, azóta is veszett el újabb, vagy lopnak tőlem, vagy valami bug. ,)
Létezik lopás egyébként a játékban?
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1227)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1227
Ööö, akkor végleg nem tudom. Én mindig AR MG-ben rendezkedek be, bár inkább az ágyra szoktam pakolni meg a földre.
Pláne ha más megmaradt a ládában.... passz.
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1226
Ja, és persze éppen oda, a felső emeleti szobák egyikébe pakoltam.
Az a nagy baj, hogy nem tudok erre mérget venni, lehet, hogy végül mégsem pakoltam ládába, hanem magammal hurcoltam. De ha ládába pakoltam volna, akkor csak valamelyik Mage Guild láda jöhet szóba. Balmorában nem tudok semmit beletenni a ládába - nem tudom, ez bug-e vagy feature ,) -, Ald'ruhn-ban szoktam még mozogni, Vivecet annyira nem szeretem, még körbenézek a többiben, ahol már jártam.
Előzmény: Phaedra11 (1225)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1225
Az a gondom, hogy más megmaradt a ládában.
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1224)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1224
Ládából simán eltűnhetnek, van olyan láda, ami resetel egy idő után. Ezt sajna elbuktad.
Nemtom mitől függ a reset, de érdemes kifigyelni, melyik nem resetel, és oda pakolni vagy inkább a földre/ágyakra, pl. Ald'ruhn MG felső emeletén a szobákba.
Előzmény: Phaedra11 (1223)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 1223
Sziasztok, egy újabb kérdésem lenne:
Ki tudja, mióta nincsenek meg, de nincsenek meg a kis lopott soulgemjeim. Mondjuk nem csak lopottak voltak, de volt pár nagyobb darab (pl. egy 60K-s), amit a balmorai mágusoknál nyúltam le, csak még nem volt elég pénzem enchantolni (vagy encsantolni? ,). Már jó ideje nem néztem, megvannak-e, így fogalmam sincs, mikor tűntek el. Arra sem emlékszem teljesen, hogy tényleg belepakoltam egy ládába, vagy sem. Lehetséges, hogy a ládából eltűnnek a gemek? Vagy az inventorymból mind egy szálig?
Annyira elkeseredtem, hogy megfordult a fejemben a csalás gondolata is, mint "jogos" jussom visszaszerzése. ,(
Van valakinek erről tapasztalata?
flugi Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1222
rá kell bökni azokra a barna sírkő alakú izékre, és pénzt kell fizetni. Ha belépsz a templomosok közé, akkor kevesebbet kell. Mindegyik ad valamiféle bónuszt, pl van ami gyógyít. A nevük alapján lehet tudni mit adnak.
Előzmény: Phaedra11 (1221)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1221
Újabb kérdés: hogyan kell a templomokat "használni". Állítólag ott gyógyulni, ilyesmi lehet. Valakinél? Vagy valaminél? (Tudom, nagyon hülye kérdés, de nem jöttem rá.)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1220
Köszi!
Előzmény: Zöld Ász Projekt (1219)
Zöld Ász Projekt Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1219
Ha arra jársz, oda fog esni. Ha jól emlékszem, már előre hallani a halálsikolyát, ekkor állj meg, nehogy mögéd essen, és nem veszed észre.
Előzmény: Phaedra11 (1218)
Phaedra11 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1218
Egyelőre sajnos semmi hír. Igaz, olvasgatni van mit, a zöldfülű topikban elég jól szórakoztam, a kedvencem az enchantolt medál, amibe gyártója nagy rafináltan beletette a mark és a recall varázslatot is, osztán a használatkor működött mindkettő egyszerre: letette a markot, ahol a kari állt, majd odateleportált - oda, ahol a kari állt ugye. ,)

Egyébként több topikban szó esik valami égből pottyanó wood elfről, én ezt a szerencsétlent nem láttam. Lemaradtam róla, vagy ha arra járok, éppen akkor fog zuhanni?
Előzmény: Phaedra11 (1209)
flugi Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1217
én csak az első karakterrel léptem be mindenhová. Nem is haladtam, csak néhányban, és a főszálat hamarabb megcsináltam, mint bármelyik guildet.
Előzmény: Phaedra11 (1216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!