Keresés

Részletes keresés

gyöngyvirág2 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 293

Tísztelt Doktornő/Úr!
Gerinc műtét előtt állok a garatváladékból megállapították,hogy Staphylococcus aureus-om van.Az lenne a kérdésem,hogy igy is meg műtenek,vagy elkell halasztani a műtétet.
Köszönöm a válaszát.Hortenzia

Nakta Creative Commons License 2020.04.07 0 0 291

Sziasztok! 
Nyaki dystonia nevű betegségben szenvedek! 
Esetleg van egy sorstars akivel föl tudnám venni a kapcsolatot ez ügyben ? 
Lehet nem jó topicba írtam , nemtudom , előre is elnézést ! 

Előzmény: Törölt nick (267)
dave6847 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 290

http://www.egeszsegkalauz.hu/

Számtalan internetes oldalon ingyenes orvosi tanácsot kaphatunk és hasznos-praktikus egészségügyi felvilágositást

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 289

az elmúlt ötven év harmadik csúcstechnológiai forradalmának vagyunk a kezdetén: az integrált áramköri technika és az erre épülő információs technológia, majd a biotechnológiák megjelenése után kibontakozik egy új tudás, új technológiákkal: a bionika.

Roska Tamás a bionika révén elérhető új termékek közül példaképpen egy olyan biochipet említett, amely egy csepp vérből egy-két perc alatt szolgáltatja egy nagy orvosi labor eredményeit. A bionikai kutatásokat más forrásokból is támogatja a kormány. Február végén jelentették be, hogy 12 milliárd forintos állami támogatással Nemzeti Agykutatási Program indul, és a program öt pillérének egyike a bionika-informatika.

Esztrea021 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 288

Kérlek Benneteket segítsen valaki!!! Adenocarcinoma gyomordaganat operálásához keresek orvost, a műtétet nem vállalták.

 

Kérem segítsetek!!

 

 

 

dave6847 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 287

http://jelesnapok.oszk.hu/prod/unnep/a_betegek_vilagnapja

Február 11 a betegek világnapja.Ma például a katolikus templomomban kiszolgálták a betegek kenetét !

Létezik a szakrális gyógyitás lásd betegek kenete és gyógyitás karizma és balázs-áldás

asztromelia Creative Commons License 2014.02.07 0 0 286

nn

Előzmény: rhénai (285)
rhénai Creative Commons License 2014.01.26 0 0 285

http://hetivalasz.hu/eletmod/a-gep-nagy-precizitasu-mereseket-is-kepes-vegezni-72501/

Szerencsére a tudomány fejlődik,egyre korszerübb az orvosok eszközparkja.

dave6847 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 284

S z a b a d a háziorvos választás,

senki sem köteles a lakcimbejelenkezése szerint a legközelebbihez menni.A szülőfalum orvosa például hálapénzre utazó és amugyse nagy tekintély,ezért akinek kocsija van és bevállalja az átkéreti magát a szomszéd falu háziorvosához.

Menj ahhoz az orvoshoz akit kinéztél magadnak,kérd hogy vegyen át és kérje át a kartonodat/papirjaidat a régi helyről.

Előzmény: nézek (283)
nézek Creative Commons License 2013.12.18 0 0 283

Tiszteletem a kedves fórumozóknak.

 

Segítséget kérnék... a 15.-kerületben vagyok bejelentve, de a testvérem 14.-kerületi lakásában lakom. Évekre külföldre mentek, addig vagyok csak itt. A problémám az, hogy a 15.-kerületi háziorvosom  bezárt, külföldre ment. Nincs helyette senki. Mi van ilyenkor? Mehetek-e egy, a közelemben lévő 14. kerületi háziorvoshoz jogszerűen úgy, hogy a 15. ker.-ben vagyok bejelentve. 

 

Köszönöm, ha valaki válaszol.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.17 0 0 282

A vadiuj  törvény lehetővé teszi, hogy a háziorvoson kívül a beteg más kezelőorvosa is megismerhesse a kórelőzményt.
-----------------------------------
EZ  TETSZIK lehetővé teszi a beteg TELJES kórelőzménye INTERNETES megismerését MENTŐS és bármely orvos számára igy GYORSABB lesz a munkája és a meglévő vizsgálatokat nem kell megismételni egy uj rendelőben !

Nyakas79 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 281

 

Szia!

 

Én már 5 éve ezzel a betgséggel küzdök.  Az országot bejártam már, de meg nem gyógyultam. Jó lenne, ha tudnánk tapasztalatokat cserélni.

 

Várom válaszod.

 

Üdv: Nyakas 79

Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 280

Gyere át a lyme kór csoportba, ott mindenkinek ezek a tünetei vannak. :)

Előzmény: Zsu0203 (276)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 279

http://richpoi.com/cikkek/tudomany/itt-az-injekcios-tuket-feleslegesse-tevo-oltasi-modszer.html

Legyünk őszintén sok ember utálja a szurit legyen védőoltás vagy vérvétel.

Nos egy JÓ HIR !

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.28 0 0 277

Bizonyára sokan segitenének innen Magyarországról  is de  HOGYAN ?

Imádság ?

Hollandiában is van bizonyára betegjog,orvosi kamara,orvosetikai bizottság,Egészségügyi Minisztérium, ombudsman miniszterelnöki panasziroda .

Panaszolj !

Előzmény: Zsu0203 (276)
Zsu0203 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 276

Sziasztok! Következő kérdéssel fordulok a csoporthoz

Hollandiában élek, és 2-3 éve volt egy munkahelyi balesetem,amelyről nem csináltak baleseti jegyzőkönyvet. Orvoshoz mentem,de mai napig sötétben tapogatóznak és tényleg komoly fájdalomban élek azóta a nap óta,most pedig kényszeríteni akarnak arra hogy dolgozni menjek,ami nem is lenne gond,ha mondjuk tudnám használni a bal kezem,bal vállam...stb....mível a lapockám roppant és elejétől fogva ugy kezelnek,hogy ez így jó nekem, na most,ilyen helyzetben hová forduljak,ha az orvosok mindent megtesznek,csak hogy betegen tartsanak,állapotom nem javul,sőt rosszabbodik.....és még kötelezni akarnak,hogy ujra megszakítsam magamat. Az elmult években nem egyszer próálkoztam munkát válallni betegen,hogy legalább magamat fenntudjam tartani,mert akkori párom is elhagyott,egy egészséges "kislányért",melyre a válasza az volt: mert lebetegedtél,és nem nagyon veszem hasznod már....A holland munkaüggyel meg megy a harc mert azt hiszik havi 200 euróból meglehet élni,úgy,hogy napi gyomor- és szívgyógyszert kéne szednem amit nem tudok hála nekik....a törvény szerint egy év után nekik kikell jelenti a rokkantságot,de én itt szendvedek miattuk lassan 3 éve ugyanugy,ráadásul a lakásom is elveszettem,mert a hollandmunkaügy munkatársai hibátak,és elfelejtettek nekem kiküldeni időben egy nyomtatványt,és a betegszabadságom lejárt,melynek következtében a szobámat is elvesztettem....24 éves fiatal nőnek kéne éreznem magam,de ehelyett egy lenyomorodott fiatal lettem,aki ráadásul megkeseredett...KÁRLEK SEGÍTSETEK!

bLOGOT IS ÍROK A HELYZETRŐL,MERT MÁSKÉPP MÁR TÉNYLEG NEM TUDOM,HOGY MIT CSINÁLHATNÉK.....

BLOGOM: http://zsuhengl.blogspot.nl/ ÉS A http://zsuzsahengl.blogspot.nl/ 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 275
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 274

http://www.stop.hu/belfold/szocska-egyseges-informatikai-rendszer-az-egeszsegugyben/1139654/

Az imformatika nagyobb szerephez jut az egészségügyen ! EZ HELYES tetszik !

ennmary Creative Commons License 2013.03.28 0 0 273

Vagyok ... , csak azt gondoltam senki nem reagál.

 

A műtét? most május , de mint tudjuk ez elég képlékeny mivel ezt el is halaszthatják különböző okokra hivatkozva. A főorvos akinél voltam nem nagyon akarja , merthogy nagy a kockázat, így az én döntésem, és kérésem miatt vagyok még az elvégezendő feladatok közt :( 

vagyis  a felelősség az enyém. a fájdalom miatt viszont bármit , mert 40 évesen nem hiszem hogy így ezzel kéne együtt élnem , nekem ez nem fog menni. tájékoztattak mik azok a kockázati tényezők , de most jelen pillanatdan elenyésző mert - én csak jobbra számítok . 

A protázis műtétek nyögvenyelősen mennek, főleg ebben a korban nem szívesen nyulnak a pácienchez, na meg ha még komplikált is akkor meg főleg. 

A lényeg , hogy nemrég voltam a dokinál és nem villanyozott fe az amit mondott , de mindegy valamit tenni kell. 

hibrid protézis amire szükségem lenne, a baleset miatt nem összehasonlítható bármely esettel. a jelenlegi fém ami összetartja a vápa részt , fogalmam sincs milyen állapotban van mert erről azárt nem tájékoztattak - minek hisz csak én vagyok a "beteg" 

segítséget várok , öszinteséget, tényeket , de ez sok a mai egészségügyben .

 

Előzmény: afintha (271)
afintha Creative Commons License 2013.01.13 0 0 271

Mikorra vagy kiirva mutetre? A szomszed megyeben is ugyanilyen hosszu a varolista?

Előzmény: ennmary (259)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 270

Szia!

Igazad van, a web orvosok válaszolnak. Csak semmivel nem lehet előrébb jutni a nyaki disztónia betegséggel, csak valami sablon szöveget írnak. Nem értem, hogy ezzel a betegséggel kapcsolatban mi ez a nagy csönd. Pedig állítólag nagyon sok ember szenved a torticollis spasztikában. Sajnos állandóan kiforduló nyakkal nem lehet dolgozni. Olyan jó lenne, ha valaki tudná, mi segít ezeken a betegeken.

Előzmény: babayi (269)
babayi Creative Commons License 2012.12.05 0 0 269

http://www.weborvos.hu/orvos_valaszol/?limit=150

Orvos van,ki sem kell otthonról mozdulni !

A weborvos válaszol !

babayi Creative Commons License 2012.11.26 0 0 268

Már a szaktárca előtt van a Magyar Gyógyszerészi Kamara javaslata, amely lehetővé tenné, hogy az arra alkalmas patikákban is beadható legyen az influenza elleni védőoltás - értesült a Világgazdaság.

A lap hétfői száma szerint a feladatra a mintegy 2300 gyógyszertárból jelenleg nagyjából 300 lehet alkalmas. Az influenza elleni oltás patikákban való beadása nem új megoldás, számos országban - például az USA-ban, Írországban, Portugáliában - bevett gyakorlat. 

Ócsai Lajos, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) járványügyi főorvosa szerint ez számos előnnyel járna: az érintettek a jelenleginél sokkal gyorsabban, néhány perc alatt megszerezhetnék a védettséget, és érezhetően növekedhetne a beoltott felnőttek aránya.

Az aktív felnőttek nagyon sokszor csak azért nem szereznek védettséget, mert nincs idejük végigjárni a recept felíratásából, a vakcina kiváltásából és az oltás beadatásából álló útvonalat, amely akár egy egész napot is igénybe vehet  - mondta a főorvos.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 267

A ferde nyak torticollis betegség gyógyítható? Hol? Kit tudnátok ajánlani? Vagy valami alternatív megoldás...

babayi Creative Commons License 2012.11.21 0 0 266
pririmami Creative Commons License 2012.11.14 0 0 265

A keresődbe írd be, hogy akupunktura lézeres. Ott válogathatsz a kínai éss más akusok között. Aki becsületes, telefonon is megmondja, vagy mindenek lehet levelet írni e cimree, hogy adott betegséget tud-e gyógyítani. Pl. van a Kovalenko a hegyalja uton, ő csak mozgásszervi. Dee keresgélned és keresgélned érdemes, mert vanm aki erre specializált. Minden akupunkurás orvosnak van honlapja, rajta a címe. beírod a leletedet és válaszol, hogy ő tud segíteni, vagy ajánl valakit.

Gyyógyszertől ki fogsz nyulni. tapasztalt.

Előzmény: the66 (239)
pririmami Creative Commons License 2012.11.14 0 0 264

TATA, ott van a Béres Alexandra apukájának magánklinikája. vidd a leleteidet. Ne félj, haa ott nem tudják megcsinálni, ők megtalálják az utat, hogy hozzá juss az SZK alapu műtéthez.

Megtalálod a neten, ez tuti. Különben a fájdalomcsillapítók egy idő után nem használnak és amikor a műtétedre sor kerül megnehezíti aaz érzéstelenítést.

Taapasztalatból, és mindenjót kívánok.

Előzmény: ennmary (259)
ennmary Creative Commons License 2012.11.09 0 0 263

Nagyon köszönöm a reagálást és a segítséget, kissé elkeseredett vagyok ezen a téren és jól jön a segítő szándék. Mindennek utánajárok,utánanézek mert szükségem van valamilyen megoldásra. KÖSZÖNÖM

Előzmény: babayi (261)
ennmary Creative Commons License 2012.11.09 0 0 262

Nem, néztem-láttam csak most minden megoldás érdekelne,így próba szerencse. :) 

Előzmény: MB. (260)
babayi Creative Commons License 2012.11.08 0 0 261

Azt olvastam valahol hogy nagy különbségek vannak a korházak között várólisták ügyében.

Előfordul hogy az egyik korházban sokévet kell várni,másut lényegesen kevesebbet.

http://www.webbeteg.hu/keresok/varolista

Előzmény: ennmary (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!