Keresés

Részletes keresés

viktorkid Creative Commons License 2008.08.10 0 0 15
hú de hibásan fogalmaztam, bocsi, de már nagyon fáradt vaok:)
viktorkid Creative Commons License 2008.08.10 0 0 14
Ősszel új lemez a texasi Sixpence None the Richer.
Egyelőre weblapjuk nem érhető el a csapatnak, valószínű, hogy a lemez
megjelenésének az időpontjában izzítják újra be.
Addig is a myspace.com-on olvashattok róluk.

http://www.myspace.com/sixpencethericher

valleyboy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 13
kaptam kanadából egy 2 cds válogatást a régebbi lemezekből + olyan dalok is vannak rajta amik nincsenek a korábban említetteken. még nagyon friss, úgyhogy nem jutottam át az egészen, de nagyon kellemes anyag.
ezek a régi dalok annyiban másak az itt kapható Kiss me-s lemeztől, hogy még annyira sem erős bennük a gitár, mint ott, úgyhogy inkább már pop ízű zene. viszont ritmusilag, hangulatilag talán egységesebbek és ezért egész jó hallgatni. persze akinek eddig tetszett a sixpence gondolom nem is a zúzása miatt érezte így. leigh nash hangja tényleg nagyon jó ebben a stílusban, többnyire ő miatta dicsérték a régi lemezeket. azért is öröm ez a cucc, mert megint sikerült leküzdeni egy nyomorult kelet-európai akadályt. éljen a globalizáció!
Cordell1 Creative Commons License 2002.04.19 0 0 12
válasz ma este megy.
Előzmény: valleyboy (11)
valleyboy Creative Commons License 2002.04.19 0 0 11
küldtem e-mailt
Előzmény: Cordell1 (9)
valleyboy Creative Commons License 2002.04.12 0 0 10
ok, majd írok mailt hétfőn, üdv
Előzmény: Cordell1 (9)
Cordell1 Creative Commons License 2002.04.12 0 0 9
ez jó ötlet,de ezt beszéljük meg személyesen:)
Előzmény: valleyboy (8)
valleyboy Creative Commons License 2002.04.12 0 0 8
Teljesen egyetértek. A lemez után egyébként én inkább arra gonoltam, hogy britek, mert stílusában a zene közelebb állna hozzájuk.
A többi lemez európában is beszerezhető, a briteknél tutti, talán még a németeknél is valamelyik. Cordell1, ha te is indíttatást érzel a beszerzésükre megbeszélhetnénk egy közteherviselést és megrendelhetnénk a lemezeket. Kártyám van, eddig csak a költség tartott vissza valamelyest (pedig az amazon-on nem is drága). Ha benne vagy írj!
Előzmény: Cordell1 (6)
Sickboy Creative Commons License 2002.04.12 0 0 7
Az, hogy "keresztény zenekar" pontosan azt jelenti, amit olvasol: hogy keresztény emberek alkotják a zenekart! :-)

Ha valaki komálja az ilyen zenét, nézze meg ezt, vagy esetleg ezt, ahol több hasonló bandáról lehet olvasni!

Kiemelten ajánlom a DC Talk-ot!

Előzmény: hirzel (1)
Cordell1 Creative Commons License 2002.04.12 0 0 6
sajna,Magyarországon csak ez az egy lemez kapható,de az USA-ban bármi beszerezhető a megjelent lemezekből.Nemrégiben az MCD leárazta a nagylemezt meg a 3 maxit,így ezeket sikerült bezserezni.Egy ,previously unreleased' dal van,a sad but true,de pár remix,ami nem tér nagyon el az eredetitől,és a Kiss me koncertfelvétele,ami nagyon jó,és egy akusztikus változata ugyanezen dalnak.
Első pillantásra úgy tűnik,Sixpence-ék tipikus amerikai csapat;egy énekesnő és dob-gitár-basszus felállás,akik sekélyesen utánozzák a rockzenét,a Kiss me első hallgatásra ezt mutatja,amit még jobban igazol a tipikus Hollywood-i sablonos teenagervígjátékok egyikében főcímzene,és anno minden csapból ez a szám folyt....olyan easy-listening-es első hallásra,így kategorizáltam be magamban,de mikor kezembe került az album,teljesen más lett a véleményem,nagyon szép szövegek,gondolatok(Lines of my earth),zenei megoldások;pedal steel,tekerőlant,és egyéb különleges hangszerek alkalmazása,countrys-folkos hatások.Még egy versfeldolgozás is található az albumon,a legelvontabb dal.
Szerintem a látszat ellenére nagyon kellemes és értékes zene;ritka színfolt a mai igénytelen tömeg-és műanyagzenében.
Előzmény: valleyboy (5)
valleyboy Creative Commons License 2002.03.21 0 0 5
A Sixpence None The Richernek sajna csak 1 lemeze kapható itthon (ha ez másképp van valaki cáfolja meg) és az a nevűkkel azonos című állítólag harmadik lemezük. Ezen van a Kiss me, de több dal is vihetne még pálmát rajta - I can't catch you, Sister mother, Love stb. Nem egy világ rengető lemez, de kellemes. Diszkográfia:
Tickets for a prayer
The fatherless and the widow
This beautiful mess
Collage
Sixpence none the richer
Olvastam olyan hallgatói véleményt ami szerint a This beautiful mess lemezük a legjobb, de sajna az nem kapott olyan promociót, mint a Kiss me-vel a harmadik. A Collage pedig egy válogatás az első három kiadványuk legjobb dalaiból.
Írtak egy új lemezre való anyagot is, de kiadói szarakodás miatt 2 éve nem tudják kiadni. Ez volt az utolsó hír amit olvastam róluk.
Ha valaki látta a régi lemezeiket itthon valamilyen boltban, vagy ne adj isten megvan neki írhatna, mert nekem feltett szándékom volna beszerezni.
holdkölyök Creative Commons License 2002.03.20 0 0 4
ez milyen egyébként? mert én próbáltam belehallgatni egy lemezbe, mert jó neve volt, de nekem egyáltalán nem bejövő, álalternatív tili-toli volt.
Cs. András Creative Commons License 2002.03.20 0 0 3
Cordell, gratula az új topichoz. :o)
Lookretia Creative Commons License 2002.03.20 0 0 2
a baba tusfürdő reklám zenéje, hogyne ismernénk
Előzmény: Cordell1 (-)
hirzel Creative Commons License 2002.03.20 0 0 1
No Hai!
Képes voltam kemény 690 ft-t áldozni a SNTR cd-re, mikor a Fotexnél már szabadulni akartak tőle csupán az említett 2 szám miatt (a There She Goes feldolgozás!), a többi messze nics olyan jó, de néha meg lehet hallgatni... A csajnak időnként nagyon nyávogós hangja van!
Állítólag "keresztény" zenekar, de nem is t'om, ez mit is jelent...
Lee
Balthazar Creative Commons License 2002.03.19 0 0 0
Persze hogy ismeri.
Volt 2 nem rossz számuk.
Ennyi.
Cordell1 Creative Commons License 2002.03.19 0 0 topiknyitó
ismeri egyáltalán valaki????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!