Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 14
Igazad van, tévedtem.
Előzmény: peyerk (13)
peyerk Creative Commons License 2002.03.20 0 0 13
Olvasd újra, amit írtam, meg azt is, amire válasz volt az.

Éppen arra reagáltam, hogy az egyik jobbos olvtárs megpróbálta úgy beállítani a dolgot, mintha az éppen az SZDSZ-nek volna jó.

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 12
"Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke szerint egy ilyen felmérés semmiképp sem reprezentatív. "A mobiltelefonon keresztül történő szavazást a közélet iránt egyébként is érdeklődők választják, vagyis úgymond a modernebb része az országnak" - mondta a pártelnök, aki szerint emiatt a felmérés "inkább érdekes lesz, mint megbízható".

Bár a végeredménynek nem tulajdonít különösebb jelentőséget, Kuncze is leadja szavazatát pártjára.

Az SZDSZ elnöke nem hiszi, hogy a jövőben sms-en keresztül lehet majd szavazni, mivel ahhoz biztosítani kellene, hogy a mobiltelefonon keresztül szavazó valóban választójoggal rendelkező magyar állampolgár legyen és csak egy szavazatot adhasson le. Úgy látja, erre inkább az internet ad majd lehetőséget, amikor az elektronikus aláírás használata elterjed."

Ennyit peyerk véleményéről...

Előzmény: peyerk (10)
IDKFA Creative Commons License 2002.03.19 0 0 11
Félreértés, én nem ezért emeltem ki az SZDSZ-t. De ez a marhaság csak a telefontársaságoknak jó. Senki másnak.

A hitelességére hoztam csak elő példának, hogy szerintem kik rendelkeznek mobil telefonnal.


idkfa for Doom by SpydercoPolice
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: peyerk (10)
peyerk Creative Commons License 2002.03.19 0 0 10
Vártam már hogy sikerül-e valakinek elhelyeznie a kezdeményezést a pártpoitikai palettán. Végre sikerült!

Tehát az ötlet az SZDSZ-től származik, mivel az ő érdekeiket szolgálja.

De komolyan: szerintem buta üzleti fogás a forgalom növelésére. Semmire sem alkalmas, se közvéleménykutatásnak, se előszavazásnak amúgy amerikai módra.

Előzmény: IDKFA (9)
IDKFA Creative Commons License 2002.03.19 0 0 9
Feltételezem, hogy az 1000 főre jutó rádiótelefonok száma az SZDSZ "közelieknél" sokkal nagyobb, mint például az FKGP "közelieknél". Nekik ugyanis a föld megműveléséhez nem jó a Nokia. :))

SZDSZ ügyvédeknél pedig a produktum csúcsa, hogy cseveg valakivel... Sok hasznos ember...

Tehát egy ilyen jellegű szavazás a "nem reprezentatív" szavazások csúcsa.

Kohn úr erre az akcióra mondaná, hogy "ügyes".


idkfa for Doom by SpydercoPolice
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: pipi (0)
Súlyos Bűncselekmény Creative Commons License 2002.03.19 0 0 8
hírdetik megyei lapokban és a Juventus rádióban is.
Előzmény: Egyensúly (7)
Egyensúly Creative Commons License 2002.03.19 0 0 7
:)
Nem rossz.
Vagy a belvárosban az utcák jobb vagy bal oldalára parkolással is lehetne szavazni, itt természetesen az emeltdíjas parkolóórák lennének a szavazatszámlálók :)
A centrumpárt addigra meg valamelyik oldalra csak eltolódik.

E.

Előzmény: pert1 (6)
pert1 Creative Commons License 2002.03.19 0 0 6
Tulajdonképpen az Index is rendezhetne egy nevéhez illo szavazást, hárommillió autó van Magyarországon,
mindegyiknek van INDEXE, méghozzá a jobb és a balodalon is, meg lehetne szervezni egy indexxel
való választást, egy adott idoben mindenki arra indexelne amerre szavazni akar (a centrumpárt mondjuk
használhatná a vészvillogót:), már csak vállalkozó szellemu szavazatszámlálókra lenne szükség:-)
rich.mond Creative Commons License 2002.03.19 0 0 5
Éppen ezért bármit is hoznak ki,a vesztes majd aszongya,hogy ez torz,mert a Vodafonosok közt amúgy sok a potenciális MSZP/Fidesz/Miép/stb szavazó.
Engem csak a záprilisi választás érdekel.
Előzmény: Turulmadár (3)
lms Creative Commons License 2002.03.19 0 0 4
en azt gondolom, hogy a felmeres ideje alatt azert csak taroljak azt a mobilszamot. kulonben a 240 forint sem tartana vissza nehany eszement parthivet attol, hogy leadjon mondjuk tiz szavazatot.

masreszrol a mobil + a 240 forint masreszrol a cenzusos valasztojoghoz hasonlit. vagyis csak az fog szavazni, akik eleg tehetosek. aki azert allt at a mobilra, hogy megussza a matav havidijat, es egy egesz evig kitart neki egy 8000 forintos feltoltes, nem fog 240 forintert SMS-t kuldeni.

harmadreszrol eleve csak azok tudnak szavazni, akik olvassak az origot (meg ezt a topicot) es mobiljuk is van es sms-ezni is tudnak.

Előzmény: pipi (0)
Turulmadár Creative Commons License 2002.03.19 0 0 3
Az Origo március 24-én, wasárnap sms-szavzást tart. Emeltdíjas sms-ekben lehet szavazni (darabja bruttó 300 Ft).
A fura az, hogy Vodafone-osok egyáltalán nem szavazhatnak, a Pannontól pedig csak a prepaid kártyásoknak (Praktikum, Bee) lesz rá lehetősége, azaz én pl. előfizetéses pannonnal ki wagyok zárva. :/

[origo> SMS-szavazás

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.19 0 0 2
"A közvélemény-kutató cégek egyöntetű véleménye szerint nem tekinthető reprezentatívnak az sms-es felmérés, ugyanakkor - az internetes és telefonos felmérésekhez hasonlóan - nem zárják ki a valódi arányokat tükröző végeredményt, igaz, ez véletlen lenne - mondják. A szakemberek az SZDSZ felülreprezentáltságát várják, és mellettük a MIÉP híveinek aktivizálódását. Ennek a két pártnak van ugyanis a legiskolázottabb tábora." [Origo]
pert1 Creative Commons License 2002.03.19 0 0 1
Ilyenkor kié lesz az SMS-enkénti 240 Ft ? A gyoztes párté vagy az Origoé?
pipi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 0
Előzmény: pipi (-)
pipi Creative Commons License 2002.03.19 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!