Keresés

Részletes keresés

Kígyó Creative Commons License 2002.03.28 0 0 389
Ugyan hol és kik? Mert március 15. után nem sokkal valóban (viszonylag) sokan hordták, de ma már egy-két embert látok az I-XII-VIII. kerületben, ahol mozgok. Bár, megjegyzem, ma este jöttem le a Széchényi Könyvtárból, és a Mátyás templomnál csupa kokárdás kinent-kifent bárisnya szállt fel a kisbuszra.

K

Előzmény: Verescsillag (388)
Verescsillag Creative Commons License 2002.03.28 0 0 388
Nem bukott meg!Rengetegen hordják!
sas1 Creative Commons License 2002.03.28 0 0 387
"A nagyon magyarok hordjanak árpádsávot. : )"

Tegnap reggel láttam egy arcot, konkrét árpádsávos kitűzővel.

Előzmény: sas1 (385)
kaleb Creative Commons License 2002.03.25 0 0 386
Csurkának ebben az esetben helyén van a szíve. Örülök nyilatkozatának, és teljesen osztom nézetét.

kaleb
(aki, a félreértések elkerülésére, nem miép szavazó)

Előzmény: Pókerarc (380)
sas1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 385
Szvsz. a kokárda nem a magyarság, hanem a polgári, demokratikus mentalitás kifejezése. A nagyon magyarok hordjanak árpádsávot. : )
Előzmény: Pókerarc (384)
Pókerarc Creative Commons License 2002.03.25 0 0 384
Nem lenne jó. A kokárda március 15. tiszteletére való. Aki annyira nem érzi magát biztosnak magyarságában, hogy demonstrálnia kell, hordjon inkább "Magyar vagyok!" pólót.
Előzmény: sas1 (382)
sancho1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 383
Szerintem már csak az hiányzik, hogy Orbán Viktor is csatlakozzon Csurkához és együtt lecsesszék a Polgári akármilyen Egyesületet! :)
sas1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 382
Most már biztosan nem veszem le a kokárdát, még milyépesnek néznének. : )

Lehet, hogy a Csurka nyilatkozat hatására több lesz a kokárdás ember? Jó lenne!

Pókerarc Creative Commons License 2002.03.25 0 0 381
Persze nyilván Csurka is látta, mekkora méretes zakó lett belőle. Ha elvből nyilatkozik így, nem várt volna tíz napot.
Előzmény: Pókerarc (380)
Pókerarc Creative Commons License 2002.03.25 0 0 380
"A MIÉP politikusai a Kék Szalag Mozgalomban sem vettek részt annak idején, s ugyanúgy nem tesznek eleget most sem a Nemzeti Szalag Mozgalom felhívásának, hogy a választásokig viseljék a kokárdát" - nyilatkozta a lapnak Csurka István pártelnök. "Nem kell, hogy külön jelvények, kokárdák mutassák meg, hogy ki a magyar" - közölte. Mint mondta, március 15-én szokta viselni a nemzeti színű szalagot.

Szar ügy. Kapkodhatjátok lefele.

sas1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 379
Eléggé elment OFF-ba a topic.

Eredeti téma:
nemzetiszalag mozgalom: megbukott : ((((
(

Szerintem nem, bár tényleg kevesen hordják, már én is majdnem meginogtam, de vasárnap az istentiszteleten meglepve tapasztaltam majd 50%-os kokárdás jelenlétet!
Persze szerintem is a kokárda inkább ünnepi alkalmakra való.

sas1 Creative Commons License 2002.03.25 0 0 378
Ez magyarul is így van: Hungária = Uhorsko

Magyarország = ahol őshonos magyarok egy tömbben élnek kb. Mo. a 2vh idején

Hungária = Magyarország a Székelyfölddel, Szlovenszkó, Ruszinszkó, Horvátország, Erdély, stb.

Hungária nem egyenlő Nagy-Magyarországgal!

Hungáriában 1844-ig latin volt az államnyelv.

Előzmény: szalonna (352)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 377
Ezt a pszichojátékot természetesen csak akkor játszom, ha teljesen biztos vagyok benne, hogy
meg kell érteniük, amit mondok. Egyébként nem lenne értelme.
A kávékérés ilyen.
Előzmény: alfredoo (376)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 376
nem szadista

volt baratom (meghalt) erdelybol szarmazott ide es egyutt voltunk a tatraban. elmentek vasarolni es hazajott teljesen feldulva hogy nem tud cipot vasarolni mert magyarul mondta nekik es nem voltak HAJLANDOK megerteni pedig tudnak magyarul de nem hajlandok megerteni. mondtam neki istvan nehogy mar infarktust kapjal itt nekem. de o csak mondta hogy a kurva anyjukat hiszen tudnak magyarul de nem hajlandok magyarul kiszolgalni.

masnap bementunk mi azt hiszem breszlobanyara es elmentunk cipoboltba es oroszul, nemetul megbeszeltuk a dolgokat kaptunk cipot aranyosak voltak. pedig tudtak hogy magyarok vagyunk.

biztos megalkuvo vagyok, biztos tudtak magyarul.

en nem igazan szeretem az embereket tanitani. inkabb alkalmazkodnek hozzajuk. ahol es amennyire lehet.

Előzmény: nemszadista (374)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 375
Ja, most látom, ptiszai egy nick.

Csak minek írtad nekem?

Előzmény: nemszadista (374)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 374
Mi az a "ptiszai"?

Természetesen tud románul. Azt mondja, hogy ha vigyáz, akkor nem is veszik észre, hogy nem román anyanyelvű. Meg kellett tanulnia, ha iskolába akart járni.

Én nem tudok románul. Nem is akarok és nem is fogok. De ami akaratlanul rám ragad, azt sem tudom, ha szükséges. Inkább tanítom őket magyarul. :-)
(Elég jó a nyelvérzékem és a francia/latin/orosz(!) tudásommal elég sok mindent ki tudok silabizálni az írott szövegből. Meglepő, hogy milyen sok szó ismerős az oroszból. :)) )
Ha látnád, hogy Kolozsvárott esetenként egy presszós néninek hányszor kell
elmondani, hogy "kávét kérek", mire felfogja, hogy nem fogom neki azt mondani, hogy "caffe, va rugam". :-) Én szoktam megnyerni az ilyen kisded játékokat. Bár egyszer mégsem szolgáltak ki.

1értelmű szót "nem értettek"vállat

> szerintem a nyelvtudas mindenkeppen kotodest is > jelent. minel jobb a nyelvtudas annal nagyobb > kotodes.

Jó nagy marhaság. Ez csak az olyan nyelvvel
van így, amit szívesen/önként tanulsz meg.
(Pl. én a brit angollal így vagyok.)

Annyira tényleg nem utálja a románokat, mint én, azt a mértéket ugyanis nehéz elérni :-)
Viszont nem is kötődik hozzájuk és semmilyen mértékben sem vállalja a román politikai nemzethez
tartozást (a kedvedért: abban az értelemben, ahogy
én értem. Persze román állampolgár.)

> az honnan erede hogy magyar ember eves kozben nem beszel? igaz? nem igaz? mi az ertelme?

Arany írta:
"Szavuk sem igen van, azalatt míg esznek
Természete már ez a magyar embereknek."

Szóval igaz.
Azért van, hogy ne látsszon ki a félig megrágott
cubák. :-))

Hát igen. Igaz magyar alkohol-lista, okt. 6-án
fütyulős barackkal issza el az eszét! :)

A 150 év "városi legenda", a gyenge szívűek kitalációja. :)

Előzmény: alfredoo (370)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 373
ptiszai

te is? en is! csak en dog watch(er).

Előzmény: ptiszai (372)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 371
ptiszai

es mit csinal az ortodox magyar? reggeli kozben sem beszel? gondolom az eves az az ebed?

Előzmény: alfredoo (370)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 370
ptiszai

csak ugy erdekelt.

meg hogy mennyire erzi magat a roman politikai nemzet tagjanak. es tud e romanul. es jol tud e romanul. te tudsz e romanul. szerintem a nyelvtudas mindenkeppen kotodest is jelent. minel jobb a nyelvtudas annal nagyobb kotodes.

ez az ortodox magyar ez bejott. kepzeld el hogy mit csinaljon egy alkoholista magyar. oktober 6-an. tenyleg belepusztul.

a 150 ev nem tudom hogy igaz e. mintha a torok megszallas 160 evig tartott volna. vagy rosszul tudom? 1526-1686? biztos rosszul tudom.

az honnan erede hogy magyar ember eves kozben nem beszel? igaz? nem igaz? mi az ertelme?

Előzmény: nemszadista (368)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 369
A mongolid a rassz neve. Csak figyelmetlen voltam.

Szerintem nem vagyok sértődős.

Van egy barátom, természetesen :) a "nemzeti oldal jeles tagja",
ő mesélte, hogy egyszer Münchenben osztrákoknak (!) mesélte a
történetet sörözés közben...
Utólag jött rá, hogy október 6-a volt...

Ui. a még konzervatívabb felfogás szerint október 6-án még sört se
iszunk, nemhogy osztrákokkal tegyük azt... :-)

Előzmény: alfredoo (366)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 368
> es a feleseged mennyire szeret itt lenni.
> vagyik vissza?

Igen. Gyakran (1-2 havonta) járunk Erdélybe. És mihelyt a családi/anyagi körülményeink megengedik, oda is fogunk költözni.

De miért kérded?

Előzmény: alfredoo (365)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2002.03.25 0 0 367
alfredoo, elrontottad a játékomat :)

Ezt a nyuszit akartam kiugrasztani a bokorból:

"4., allitolag 150 ev utan nem ervenyes."

De úgy látszik, csak a hazaáruló, nemzetellenes erők veszik maguknak a fáradtságot, hogy tisztességesen ismerjék a magyar szokásokat :) A nemzeti oldalnak erre nincs szüksége :)
Egyébként a legtöbbször én sem koccintok a sörrel, a megszokás erősebb, mint a szokások pontos ismerete :)

Előzmény: alfredoo (366)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 366
beno

szerintem ez hulyeseg.

kutyahust sem eszel pedig vannak helyek ahol ez csemege.

1., nem koccintasz

2., rossz lelkiismerettel koccintasz

3., nem iszol sort

4., allitolag 150 ev utan nem ervenyes. de akkor viszont deklaralni kellene es orrba szajba koccintani. es akkor latnank hogy az igazi magyarok akkor SEM koccintanak. az olyan ortodox magyarok.

es meg egy par variacio. egyebkent tok jo sztori es az osszes kulfoldi ismerosomnek TETSZETT. es nem eroltettek a koccintast.

Előzmény: Festéktüsszentő H. Benő (363)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 365
nemszadista

es a feleseged mennyire szeret itt lenni. vagyik vissza?

nekem olyan ismerosom van igazi roman aki olaszorszagba koltozott ki. ferjhezment es minden evben 2-3-szor mennek haza autoval. 1-2 hetre. neki az a haza.

egyebkent a magyarok is jarnak haza. nem turistakent hanem jonnek haza. kulfoldi egzisztenciaval. aztan jonnek haza nyugdijasnak. felig amerikaikent es jonnek haza. aztan vagy magyarra valnak vagy amerikaiak maradnak.

ugye nem kell egyformaknak lennunk?

mekkora ellentet feszult kossuth es szechenyi kozott. ha gyoz a forradalom akkor lehet hogy az egyik felakasztatja a masikat. volt mar ilyen. pl. francia forradalom. meg a guillotint is kitalaltak. annyi volt a munka. gepesiteni kellett. de ha nem ok talaltak volna ki akkor a nemetek, oroszok vagy akar a magyarok kitalaltak volna! bar nalunk itt a duna. ha valaki nem elegge tagja a politikai nemzetnek. van megoldas!

Előzmény: nemszadista (362)
alfredoo Creative Commons License 2002.03.25 0 0 364
nemszadista

ezt a mongolidot meg en nem ismerem.

irjunk mongolt. kinai-t.

orulok hogy nem sertodtel meg.

benovel kapcsolatban nincs igazad. nem igazan talaltam nala sem most sem maskor rosszindulatot.

en abbol szoktam kiindulni hogyha olvasok valamit hogy lehet e joindulatukent IS ertelmezni. ha lehet akkor hajra. miert ne annak ertelmeznem?

mondjuk azt mar nehez pl. hogy kapd be. de ez azert nem annyira gyakori. elofordul de nem olyan sokszor.

mostani kedvencem nem csak primitiv vagy hanem hulye is. mondtak nekem. pedig sokkal jobb lett volan (frappansabb) ha azt irjak nem csak hulye vagy hanem primitiv is. ennek legalabb van ertelme.

Előzmény: nemszadista (362)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2002.03.25 0 0 363
"Ja, ezt már én is annyiszor magyaráztam nem magyaroknak, hogy
már többnyire unom. :)"

Pedig nem kéne unnod, van sokkal egyszerűbb megoldás is, koccintani kell a sörrel :)

Előzmény: nemszadista (361)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.25 0 0 362

>nem mutatja a te johiszemusegedet sem...

Ez igaz. Sajnálom. Volt, de elvesztettem.

Hagyjuk a feleségem ügyét. Megbántam, hogy szóba hoztam.

> mongoloid no nem

Bocsánat, mongolid.

Ez az o betű tényleg nagyobb különbség a homouzion/homoiuzion sok
emberéletet követelő i-jénél. :)

Előzmény: alfredoo (357)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.24 0 0 361
> Ne tudd meg, hanyszor kellett elmagyaraznom, miota itt vagyok (Spanyolorszagban),
> hogy miert nem koccintok sorrel...

Ja, ezt már én is annyiszor magyaráztam nem magyaroknak, hogy
már többnyire unom. :)

Érik már a narancs Spanyolországban (is) ? :-))

Emléxem valahol az utcán meg akartam kóstolni egy dísznarancsfa
gyümölcsét (én bunkó hátizsákos kelet-európai :) ).
Akkor tudtam meg, hogy van teljesen ehetetlen narancs is. ;)


> valoszinubb, hogy a politologiabol lassan atmegy a
> tortenettudomany fogalomtaraba.

Ilyeneket Fukuyama se mondott. (Azóta egyébként is visszakozott.)
A nemzetek nem fognak eltűnni soha. Legfeljebb egyesek.
Pl. a miénk, ha a szadizmus eluralkodna. De nem fog. :)

A tartalma/meghatározás persze változhat. Erről társalgunk most.

>Mindazonaltal igenis tisztessegesebbnek tartom a "piaci onzest",
> mint a "nacionalista onzest".

Azért, mert az illik az ideológiádba? :(

> Nemcsak, hogy realisnak, de kivanatosnak sem tartom.

Mindjárt gondoltam.

Előzmény: Conspirador (347)
nemszadista Creative Commons License 2002.03.24 0 0 360

> alakult át Romania-ra, ami olasz nyelvterületen a római elnevezéssel
> csattan össze. Node mindegy, lehet, hogy ez volt a cél :)

Biztos, hogy ez volt a cél. Ezért tünt el a diakritikus jel
a Romania szóban (kivételként) is.
Amikor régebben románokkal vitáztam az Inteneten angolul, akkor
nagyon-nagyon idegesek voltak, ha Rumania-t, Rumanian-t vagy Roumanian-t
írtam, ahogy az a kb. 20-25 éves angol szótárak még következetesen tették.
Amikor rákérdeztem, hogy mi a baj, akkor néhány kör után persze előbújt a
dákó(román) a zsákból. :-))))))

Előzmény: szalonna (354)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2002.03.24 0 0 359
Már ne is haragudj, de ez kimondottan gusztustalan volt. Ha ennyire telik tőled (és most már egészen biztos vagyok benne, hogy csak ennyi telik tőled), akkor tényleg nem érdemes folytatni. Azért az ex cathedra kijelentéseid bizonyítását örömmel elolvasom, ha jönni fognak egyáltalán.
(lásd pl. ebben a hozzászólásban a Landeszmanos szöveg. Egyértelmű, hogy Landeszman deklarálta, nem része a magyar kulturális nemzetnek (minden általa említett dolog a kultúrához kötődik szorosabb vagy kevésbé szorosabb szálakkal, egyetlen politikai dolgot sem említett), de ettől miért vált volna ki a politikai nemzetből is? Kivándorlásával tényleg elhagyta a politikai nemzetet, mivel nem szól már bele még szavazatával sem, na de a nyilatkozatával? mondom én, hogy halvány fogalmad sincs a két fogalom különbözőségéről, mindig épp azt használod, amelyik eszedbe jut, de disztingválni közöttük képtelen vagy.)

A feleségedről elmondott "kifakadást" ne sajnáld, nem érvnek vettem, ha figyelmesen olvastál volna, szintén személyes tapasztalattal válaszoltam neked.

Ha az ilyen jellegű vitát nevezed politikai sikertelenségnek, akkor köszi, ilyenből sokat szeretnék (ti. amikor az érveimre semmilyen épkézláb ellenvetés nem érkezik, csak annak ismételgetése, hogy én tévedek, mert nem úgy van, ahogy én gondolom. De hogy miért nem úgy van, azt már képtelen a vitapartner kifejteni.)
Na tényleg hagyjuk egymást békén, kicsit unom már, hogy érvek helyett az én szellemi képességeimet minősítgeted, minden bizonnyal ezzel próbálod takargatni érveid hiányát.
Ja, és még mindig nem vagyok szdsz-es. De ezt is elmondtam egy párszor, nyilván a többi általam írottakat is ennyire értetted meg, mint ezen kijelentésemet. Sebaj, ez sem az én szellemi képességeimet minősíti...

Előzmény: nemszadista (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!