" Ma már vannak gépek , amik úgy vannak megtervezve , hogy -15°C-nál is leadja a névleges teljesítményt fűtőpatron nélkül . "
Szerinted én mit írtam ? Szövegértelmezés ?
A felhasználónak mindegy , hogy úgy tervezték , vagy akkor is tudja a névleges teljesítményt . Lényeg , hogy egy 6kW-os tudjon 6kW-ot leadni kinti -15°C-nál is .
Ez csak szójáték , a lényeg a végeredmény . Azért fizet a felhasználó . :-)
De Te vagy a szaki , neked pontosan kell fogalmaznod ! Én csak egy felhasználó vagyok !:-)
Mennyire kicsi gépek ( 2-3-4 kW ) is köthetők kaszkádba ? Esetleg egy példa?
Leülhetsz Te is !
Osztályozhatatlan vagy !
Szállj már le a magas lóról ,mert onnan hatalmasat lehet esni !
Igen az átmeneti időszak miatt vetettem fel. Az a leghosszabb időszak, nem a nagyon hideg. Fűtőpatront, ha nincs a gépben, akár puffertartályba is lehet szerelni. Amilyen ritkán lenne rá szükség, a vízkövesedés nem hiszem hogy téma lenne. Gyakran nem is napok, hetek, csak pár óra a komolyabb lehűlés ideje hajnalban. Legszerencsésebb azért ha a gépben van a fűtőpatron, mert az egy bizonyos szintig mehet kedveményes tarifával.
Nem a zajszint szerintem a gond, hanem az enyhe hidegekhez a maximális teljesítményből le tud-e modulálni kellőképp a hőszivattyú?
Ma már vannak gépek , amik úgy vannak megtervezve , hogy -15°C-nál is leadja a névleges teljesítményt fűtőpatron nélkül . Viszont ilyenkor a COP egy kicsit gyengül .
Ha jól emlékszem , van , vagy volt olyan hőszivattyú , ami két lépcsős , de az csak a magasabb kilépő hőfok véget . Viszont vannak gépek , amelyek használhatók kaszkád üzemmódban , csak az a baj , hogy nem 2-3kW-os alapgépek . :-(
Ez érdekes kérdés. A frekitől sok függhet. Pl. a 6 kW-ot milyen sebességgel adja le? Esetleg felmegy 80Hz-re? Akkor 50Hz-en kb 4kW? Meddig tud lemenni? 30Hz-ig? Az kb. 2kW?
Inkább a fűtőpatron kapcsolgasson néha be nagy hidegben mint a kompresszor sokat a hosszú átmeneti időszakokban. Vagy 2 kis klíma kaszkád üzemmódban? :-D
Szintén kérdésem, létezik gyárilag egybedobozolt kis kaszkád hőszivattyú hogy mindent (is) tudjon? Kis/nagy hőigény, HMV, hűtés...
Szerinted egy 6kW-os inverteres hőszipkának milyen a minimális teljesítménye ? Mennyire tud lemodulálni ?
Mert ugye az , hogy megadják a maximális legmagasabb teljesítményt a kinti legalacsonyabb és legmagasabb hőmérséklet és a bent elvárt legmagasabb hőmérséklet mellett . Például egy 6kW-os képes 2,9 kW-ot leadni a legalacsonyabb kinti és a legmagasabb benti hőmérsékletnél , valamint 8kW-ot a kinti maximum és a benti maximum hőmérséklet esetében .
Èn örülnèk ha valaki megcsinálná, tapasztalatait leírná, nekem más lesz az út (Medencehőszipka). Anyagárba a vizes oldal nèlkül anyag 400-500e HUF sztem. A szerelès, programozás, gőzöm sincs. Tènyleg a garancia dolgok miatt nem sokan fognak neki állni. Sajnos ez a 6kw alatti hőszipka továbbra is piaci lyuk...
Szerintem minden rendes klímaszerelő összetudná rakni az alkatrészeket . Lényegében a koaxiális hőcserélőnél kellene a hűtőközeges oldalt neki összehozni a kültérivel . A vizes oldalt gondolom Te is tudnád illeszteni .Termisztorok és a vezérlés illesztését is jó klímás szaki megoldaná . Lehet a beprogramozás okozna kisebb fejtörést neki . :-)
1 valaki , majd leírja , hogy mit és hogyan , ha lesz rá kedve . Kérdezd meg , hogy vállalná-e neked az összerakást és üzembe helyezést . Biztosan volna rá igény , csak ki adná a garanciát ? Mennyibe is jönne a játék csak anyagárban ? Valamint készen ?
Nekem itt már kezd magas lenni. Jó lenne tudni hogy ezt a cuccot összetudná e rakni valaki, meg mennyièrt? Mert pornèp már úgyse szerelheti ezt... Valyon egy sima klímás mennyire nèzne hülyènek, ha odaadnám neki a cuccokat hogy mit szeretnèk. Pedig jó lenne ha lenne a piacon ilyen olcsó 2-3kw hőszipka.