Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 18 órája -1 0 15624

Nem tudom mire gondolt a jogalkotó amikor ezt így nm2 alapon előírta, sokkal inkább igény alapon tenném. Az esetek egy részében felesleges pénzkidobás az egész, egy jó hőszigetelő burkon belül úgyis kiegyenlítődik a hőmérséklet. De ha ezt írják elő akkor ezt kell tenni...

Előzmény: Luis72 (15622)
gabo011 Creative Commons License 19 órája 0 0 15623

Igen nálunk is a nappali/konyha/vendégszoba/gyerekszoba ilyen időben 1-2C-al is melegebb lesz mint a beállított hőmérséklet illetve a többi helyiség. Azonban a hálószoba/fürdő/ háztartási helyiség ebből a szoláris nyereségből szinte semmit sem profitál.😉

Előzmény: Öregépítész (15621)
Luis72 Creative Commons License 19 órája 0 1 15622

Nagyon elmentünk abba az irányba, hogy igyekszünk minden jogosan egyszerűsíteni de sajnos már nem lehet. Alapban én is a legegyszerűbb megoldást preferálom én is.

De annyira megváltoztak az új építésekre vonatkozó elvárások, hogy nem lehet már 100nm feletti épületnél zónaszabályozás nélküli rendszereket építeni.

Így nem gondolom, hogy elhibázott az aki már most is eleve zónaszabályozással is optimalizálja a rendszerét.

Aki meg ezt nem akarja elfogadni annak pedig sok sikert hozzá.

Nincs könnyű helyzetben sem a gépész sem a megrendelő, mert nem tudja mit válasszon.

Nekem sok hőszivattyús gépész van a környezetemben, akik szinte mind panaszkodnak, hogy nem igazán jók az olcsóbb rugalmatlan gyári megoldások és folyamatosan küzdenek a rendszerekkel emiatt.

7/2006. (V. 24.) TNM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról

3.2. A hőtermelő szabályozása

Ha egy épületben az egy rendszerről ellátott fűtött alapterület 100 m2-nél nagyobb, központi időjárásfüggő szabályozás alkalmazása kötelező, ez alatt javasolt. A kazán előremenő vízhőmérsékletét a szabályozás a külső hőmérséklettől függően a szabályozási görbe szerint állítja be.

4. A fűtési rendszerre vonatkozó előírások

4.1. *  Helyiségenkénti hőmérséklet-szabályozás

Új fűtési és hűtési rendszer létesítésekor az új épületeket olyan önszabályozó készülékekkel kell felszerelni, amelyekkel minden egyes 12 m2-nél nagyobb alapterületű helyiségben önállóan szabályozható a hőmérséklet. Meglévő épületek esetében az ilyen önszabályozó készülékeket a hőtermelők cseréjekor kell beszerelni, ha azok a hőszállító és hőleadó rendszer átalakítása nélkül beépíthetők. Ha az épületben több eltérő tulajdonú épületrész található, javasolt az épületrészenkénti hőmennyiségmérés vagy költségmegosztó készülékek alkalmazása.

Öregépítész Creative Commons License 21 órája 0 0 15621

Mindegy hogy milyen vezérlés van ha össze nyitott terek vannak és süt a nap ilyen hőszigetelés mellett több fokot megy fel a hőmérséklet legalább is nálam ez a tapasztalat.

Előzmény: gabo011 (15619)
Sedicivalvole Creative Commons License 1 napja 0 0 15620

Már meg ne kövezz érte,amit írsz abban tökéletesen igazad van,de én nem erről beszélek.

Előzmény: gabo011 (15619)
gabo011 Creative Commons License 1 napja 0 0 15619

Szerintem ez 0,3-0,5C amennyit éjszaka hűl a ház minden csak nem "lengetés". Egy normál termosztát ekkora eltérésre be sem kapcsol! Tehát ha nem a loxone vezérelné a fűtést hanem mezei termosztátok akkor biztosan sokkal jobban "lengene" a hőfok. Pláne ha nem helyiségenkénti szabályzás lenne hanem 1 központi termosztát.

Úgyhogy kösz de a komfort nagyon rendben van.😉

Az meg, hogy hány fokban érzi jól magát a család na annak végképp semmi köze ahhoz, hogy éjszakára engedek-e 0,5C hűlést vagy sem.

A villanyórával elégedett vagyok nem gondolom, hogy ennél sokkal kevesebbet mutatna folyamatos 23C mellett sem. Nyilván ha visszavenném 21,5C-ra a kért hőfokot akkor 5-7%-al kevesebb lenne a fogyasztás de nem fogom.🤭

Előzmény: Sedicivalvole (15617)
peterch Creative Commons License 1 napja 0 1 15618

Szia !

Igen , így van ahogyan Te is írod .

Az egy dolog , hogy van egy tökéletes vezérlés a helyiségekre , amelyik minden helyiséget azon a szinten tart , amit elvárnak töle . Az úgy rendben is van , ha volt rá igény és pénz . Viszont a gépet meg kell hagyni , hogy tegye a dolgát és akkor érhetö el az igazi komfort és az optimális fogyasztás .

Nekem csak klímám van fütésre . Be van állítva a hömérséklet és kész . Egész szezonban azt igyekszik tartani . Néha ránézek , hogy éppen mennyit fogyaszt , de csak megszokásból . Ha nagyon változna , akkor utánnanéznék , hogy mi okozza , ennyi .

Előzmény: Sedicivalvole (15617)
Sedicivalvole Creative Commons License 1 napja 0 2 15617

Igen, így gondolja és én is így gondolom, de ezt már többször leírtam neked.

Semmi mást nem csinálsz mint azt,hogy” lengeted” a rendszert.Hol felfűtöd,hol meg hagyod visszahűlni, majd megint kezded felfűteni.Már ne haragudj,de ez egy badarság.Hagyjad már szegényt egy ideig( egy hét) had csinálja a dolgát... ha folyamatos üzemben dolgoztatod egy állandó beállított hőfokkal,hidd el még csak 23C sem kell.Elég lesz a 21,5-22C is hiszen gyönyörűen fel fogja fűteni a házadat ott hőn tartja és lesz egy komfortos állandó hőfokod.Soha nem nézek COP értéket...nem érdekel,hogy mit írna ki...egy dolog érdekel és az pedig az,hogy mit mutat a villanyóra...számomra ez a lényeg.

Előzmény: gabo011 (15609)
panascodic Creative Commons License 2 napja -5 8 15616

Szerintem ezek a gépek "egy kutyák" akár 9, 12 vagy 16 kW-os.

Jól látható, hogy amikor 10 után a geo bekapcsolt, a cop valamival jobb napközben mint hajnalban. 

Nekem ma 03-08-ig ment és 10-16 ig. Belső hőmérséklet 26, 5 .

Felkészültem az éjszakai fagyra. , de nagyon. :)

Előzmény: gabo011 (15605)
panascodic Creative Commons License 2 napja -3 8 15615

1 órával később.

Előzmény: panascodic (15614)
panascodic Creative Commons License 2 napja -3 8 15614

A mostani időben nálam ez van.

Reggel 10-től megy a geo miatt.

panascodic Creative Commons License 2 napja -3 7 15613

Basszus, visszaolvastalak tesó.

Még házad sincs nem hogy hőszipkád.

A telek ha jól értem már meg van, de egy üres telken, hogy lehet ez a hőszivattyú?

Valld be, loptad ezt a képet valahonnét.

Na mindegy is honnét van a kép ezt azért nehéz űberolni.

Szépen süt a napocska a kijelzőn látszik.

Na ,de egy szélhámosnak nincsen lehetetlen csak tehetetlen.

Ezért ezt is megoldom.

Nesze tesó gondolkodj el  majd ezen a képen egy picit (ne sokat időzz vele ) és próbáld meg űberolni ezt is.

Csak arra kérlek, hogy ne az én fotóimat lopd el és használd ilyen tudatosan a félrevezetés érdekében.

Nagyobb kamus vagy mint én.

Viszont nem veszlek be a kamus csapatba, mert egyedül dolgozom ahogyan a profik. :)

Mutatom is MOST!

Előzmény: hellorobi (15606)
gabo011 Creative Commons License 2 napja 0 0 15612

Fogalmam sincs a cop jobb lenne-e de a gép üzemideje ebből következve a leolvasztások száma és a ki-be kapcsolás biztosan több lenne a hidegebb napokon! A két északi szoba így is többször kér fűtést mint a többi helyiség. 

A következő télen kipróbálom mert most már nem sok értelme lenne hiszen napközben sosem kapcsol be a gép.

Előzmény: peterch (15611)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 15611

Nem gondolok én semmit ! :-)

Amíg nem próbálod meg , nem tudod meg a választ . Utánna lenne összehasonlítási alapod , hogy olyan üzemmódban hogyan viselkedik , hányszor kapcsol ki-be . Ha a mostani az optimálisabb , akkor hagyod azt . Rajtad múlik .

Előzmény: gabo011 (15609)
zoger Creative Commons License 2 napja 0 0 15610

Őszintén szólva én is kíváncsi leszek. Voltak nemrég nagyobb hidegek, s direkt levettem a radiátoros kör keverőszelepét 40 fokra. Kifűtötte a szobákat.

90nm a ház plusz van alatta 20nm szuterén ott van a puffer amit majd fűt a gép. A falakon 10cm a födémen 20cm szigetelés műanyag nyílászárókkal. A háznak több mint a felében padlófűtés van. Ezen kívül van 3 kis hálószoba s csak ott vannak radiátorok.

Azon nem izgulok, hogy a házat nem tudná alacsony hőfokú vizzel fűteni, inkább az érdekel hogy fogja kezelni a gép a puffert.   

Előzmény: Öregépítész (15604)
gabo011 Creative Commons License 2 napja 0 0 15609

Gondolod, hogy láthatóan jobb lenne a cop ha 0-24-ben 23C lenne a kért hőmérséklet mint így, hogy reggel 7-től este 9-ig 23C éjszaka meg 22,5C?🤔

Előzmény: peterch (15608)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 15608

Szia !

Nem lenne járható út , hogy egyszer engednéd a gépednek tenni a dolgát amikor szerinte kell ? Magyarul : idökorlát nélkül stabil benti hömérsékletnél , hogy milyen napi COP jönne ki ? 

Egy próbát szerintem megérne .:-)

Előzmény: gabo011 (15607)
gabo011 Creative Commons License 2 napja 0 0 15607

Vagy ahogy a képeden látom sokkal később kellene kelnem/fotóznom!🤭

A tegnapi nap gép szerinti átlag cop-ja 4,3 volt. Fűtés reggel, hmv délben.

Előzmény: hellorobi (15606)
hellorobi Creative Commons License 2 napja -8 0 15606

Lehet korábban kéne kelned,mert még mindig nem elég jó :D Az teljesen reális,ha nincs most már vele gond,akkor ne foglalkozz vele :)

gabo011 Creative Commons License 2 napja 0 0 15605

Olyan cop-kat én még nem láttam a gépünkön igaz nincs túlméretezve és reggel 4-9 között megy a felfűtés.

Most csendes 3-ban használjuk.

Reggelente ezt tudja:

Előzmény: hellorobi (15601)
Öregépítész Creative Commons License 2 napja 0 1 15604

Bátor tett hőszivattyúval radiátorral fűteni kíváncsi leszek a végeredményre. Már korábban leírtam nem lehet büntetlenül megúszni a korrekt tervezést nem elég  tanácsot kérni és elhinni a sok nem mindig valós állítást miszerint a hőszivattyú minden helyzetre megfelelő.

Előzmény: zoger (15583)
_BP__ Creative Commons License 2 napja 0 0 15603

Itt is régimódi szaki volt, csinált már puffert, de azért sikerült elsőre elrontania :-(

A radiátorokat táblázat alapján vettük, nem ökölszabályra, nincsenek túlmérezetve; a fütés csövek is vékonyak.

Előzmény: zoger (15602)
zoger Creative Commons License 2 napja 0 0 15602

Végül szerencse, hogy nálam a "szaki" anno régimódi volt (puffert is akkor látott először) és rendesen túlméretezte a radiátorokat. Max a leghidegebb szobába teszek majd egy háromsoros radiátort mint a kondenzációs gázkazánokhoz ha kell. 

Előzmény: _BP__ (15600)
hellorobi Creative Commons License 2 napja -8 0 15601

Napközben 15 fokban fotóztad? MIt nézzek ezen? Nyáron mutass nekem amikor 30 fok van akkor mennyi a COP értéked? 

Előzmény: panascodic (15595)
_BP__ Creative Commons License 3 napja 0 0 15600

"Meg persze legyen annyi hőleadó felület a házban ami alacsony hőmérsékletű vízzel is le tudja adni a szükséges energiát. "

Na ilyen nincs :-) Csak radiátor van és az 35-40 fokon nem hatékony, sok víz fogyna

"Ha csak 40-45 fokos vizet állítunk elő a géppel akkor nem hiszem hogy bele fog férni egy 1000 liter körüli pufferbe 40 kw."

Azt nem tudom használni, mert most 40 fokra engedem csak kihűlni a puffert, ugyanis a 40 fok alatti vízzel érdemi fűtést nem végeznek a radiátorok.

Akkor ez el is dőlt, ahogy látom. Gázkazán lesz, vagy marad így.

Előzmény: zoger (15596)
panascodic Creative Commons License 3 napja -1 5 15599

Na jó a sehogy az túlzás volt.

Van rá megoldás csak bele kell nyúlni mélyen a zsebedbe.

kaszkád rendszerek

Előzmény: _BP__ (15594)
panascodic Creative Commons License 3 napja -1 5 15598

A válasz egyszerű!

SEHOGY.

peterch Creative Commons License 3 napja 0 0 15597

Szia !

Nem az a kérdés , hogy hogyan tudna 3-4 óra alatt 45kWh-t betermelni  hanem az , hogy 1000 liter akár 25°C-ra lehült víz 55°C-ra való felfütésekor is csak 33kWh kerülne bele . Ilyenkor viszont a COP eléggé csökkenne . Gondolom egy 1000 literes puffert nem úgy fogják felfüttetni mint egy HMV tárolót .

zoger Creative Commons License 3 napja 0 0 15596

Én úgy gondolom mindegy mennyi idő alatt fűt fel egy adott puffert. Egyszerűen annyit tudjon a gép ami kielégíti a ház hőigényét. Meg persze legyen annyi hőleadó felület a házban ami alacsony hőmérsékletű vízzel is le tudja adni a szükséges energiát.

Ha csak 40-45 fokos vizet állítunk elő a géppel akkor nem hiszem hogy bele fog férni egy 1000 liter körüli pufferbe 40 kw. 

panascodic Creative Commons License 3 napja -3 7 15595

"+50% alatti és 100% feletti fordulatszámnál csökkennek a COP-k"

Amikor  19-20 Hz-el ketyeg a cucc!

"Jobban bízok bennük mint a te sok kamu nickjeidnek"

Az én kamu nicjeimnek senki nem mondta, hogy hinni kell.

A TATAI cégben jobban bízol ez meg a magánügyed. Hajrá az kell neked.

Előzmény: hellorobi (15591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!