Keresés

Részletes keresés

sslazio Creative Commons License 2004.07.13 0 0 417

Hello!

 

Szerintem semmi gond a képeiddel laikus szemmel nézve.

Tetszik,ahogy a szabadtérin a macska is be van épitve,nem könnyü egy ilyen fürge állatot "beszervezni":-)

Jomagam is hasonlo cipöben járok,még állványom sincs.

Én megmaradok a kézi módszernél,saját céljaimra megfelel ez a forma is.

Balázs

http://users.atw.hu/autoklinikafc/kepek/panorama/panoramaindex.htm

Előzmény: Törölt nick (416)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.13 0 0 416
Biztos jó dolog az ilyesmi, de azért ha valaki csak szórakozásból készít panorámákat, olcsóbban is megy. Két 360-as panorámát csináltam eddig, mindkettőt egy 5000 forintos Stratos 100 állványtól. A nodális pontról itt hallottam először és még vízmértékem sem volt. Biztos nem tökéletesek a panorámáim, de nekem megfelel.

Mindkettő állított géppel készült, mert keveseltem a magasságot. Örülnék, ha megkritizálnátok: itt

Csináltam vagy 30 3-6 képes panorámát is, többnyire kézből.
Előzmény: S.P.T. (415)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.13 0 0 415

Ilyen a szenilitás:

Nem tudom leírtam-e már múltkor, de asszem nem... Szóval:

 

Aki szeret gyorsan, jól, de aránylag olcsón panorámázni:

Vettem egy állványt: Manfrotto 055 PRO B, meg hozzá egy fejet: 056.

 

Végül is a fej a legegyszerűbb a kategóriában. Ez a kettő 28.000 (meg az adó) volt.

 

Hozzá egy panorámafej 85.000 körül lenne, viszont ezt a 056-os fejet be lehet úgy hajtogatni, hogy a gép portréban áll, a nodális pont meg szinte tökéletesen a tengely fölött. Mondjuk csak a saját Dimage 7i-mmel próbáltam, de a papucson van egy T alakú horony, ami elég sok lehetőséget ad + 24 részes skála van a fejen, ami nekem a 28-as fókusztávolsággal pont jó.

 

Csináltam egy beltéri panorámát, amibe direkt tettem a géphez közel is tárgyakat, és annyira jó lett, hogy a PFactory varázslója hibátlanul összerakta.

 

A régi állványhoz képest álom ez az új.

 

Egyébként féltem a fejtől, mert kicsik a gombjai, de egy digit géphez több mint tökéletes a stabilitása.

RCH Creative Commons License 2004.07.13 0 0 414

A PAN piszkalasa jo otlet. Megfigyeltem, hogy a QT-ben az lesz a "kezdopont", ahol a Panorama Factory a kep szeleinel osszehegesztette a kepet. Photoshopban addig offseteltem a kepet, mig az lett felbevagva, amit kezdokepnek szerettem volna.

De a PAN joval egyszerubb megoldas :-)

Előzmény: S.P.T. (413)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.12 0 0 413

A FOV max értéke asszem 64. Így, ha nagzobbra veszed automatice a max értéken vagy.

Érdemes még a PAN értékkel babrálni. Azzal állítod be, hogy vízszintesen hol kezdődjön a panoráma. Ez akkor nagyon hasznos, ha van a képnek egy fő témája.

 

 

Előzmény: RCH (412)
RCH Creative Commons License 2004.07.12 0 0 412

Aha!

Vegre bejott az oldalad :-) Latom, hogy a FOV beallitassal lehet babralni. Nemtom, hogy mennyire fontos a preciz beallitas, de az ossszes panoramamat 100-ra allitottam es igy mar tuti a dolog.

 

www.rch.hu

Előzmény: RCH (411)
RCH Creative Commons License 2004.07.11 0 0 411
>a qtvr tulajdonságain még finomítani. pl: engem idegesít, hogy föl és le is lehet nézni egy keveset.
----------------
 
Ez engem is zavar es sajnos az en panoramaim is ilyenek. Nem tudtam rajonni, hol lehet beallitani a teljes meretet. Legyszi, kosd az orrunkra, hogy is kell ezt csinalni!
Előzmény: S.P.T. (410)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.11 0 0 410

Mégegy tükör rendel..

 

Jövőhéten kiderül, hogy mikorra lesznek meg (kb. két hét).

 

bjphoto:

a panorámád alapvetően jó, de sok mindent lehet a qtvr tulajdonságain még finomítani.

pl: engem idegesít, hogy föl és le is lehet nézni egy keveset. Én mindíg úgy állítom be a plugint, hogy az ablak mérete megegyezzen a képpel, így függőlegesen mindent látsz, és csak vízszintesen nézelődsz.

 

A panorámád mérete nagyon nagy. Ez valószínűleg azért van, mert megcsináltad a panorámát maximális méretben, aztán egy az egyben elmentetted qtvr-be.

Ez így fölösleges, ha csak nem akarod, hogy rá lehessen közelíteni részletekre. De alapvetően egy qtvrnek nem ez a célja, interneten pedig fontos a minél kisebb méret. Úgy kicsinyítsd le a panorámát, hogy max 50-100 pixellel legyen csak nagyobb a qtvr méreténél.

Van olyan lehetőség is, hogy eltüntesd a vezérlősávot a kép alól. Ez is emel az esztétikáján, bár nekem hibásan működik, ezért nem alkalmazom.

 

Ha kíváncsi vagy ezekre a megoldásokra, nézz be hozzám:

 

www.tar.hu/spt

 

vagy kérdezz,

vagy nézz be a panorama factory fórumára.

Előzmény: lotht (408)
RCH Creative Commons License 2004.07.08 0 0 409

Off

Megtelt a levelesladad; visszapattannak a probalkozasaim.

rch@freemail.hu

On

Előzmény: bjphoto (406)
lotht Creative Commons License 2004.07.08 0 0 408

Szia,

egy ilyen tükör azt hiszem, engem is érdekelne. Lehet?

Előzmény: S.P.T. (398)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.08 0 0 407

Sziasztok végre sikerült qtvr panorámát csinálnom.

Akit érdekel ITT megtalálja.

Üdv. BJ

 

bjphoto Creative Commons License 2004.07.06 0 0 406

OFF

RCH szeretnélek megkeresni emailben, bjphoto@freemail.hu

ON

S.P.T. Creative Commons License 2004.07.06 0 0 405

Ox, szólok, ha megvan a tükör

 

Egy nappali Qtvr panorámát is felraktam a múltkori parkról ide.

 

Talán még ma felteszek képeket is.

 

uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.05 0 0 404

 

No, amikkel multkor kuzdottem, kesz lettek:

 

33 megapixeles: (kicsinyitve)

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/532/2659var_panorama_kicsi_.jpg

 

 

22 megapixeles: (kicsinyitve)

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/532/2659var_oldalrol_ps_usm_noise_kicsi.jpg

 

 

A poen :) , hogy mindketto ugyanannyi kepbol all, csak az egyiknel nagyon sok atfedest hagytam, a masiknal nem.

 

 

msmks Creative Commons License 2004.07.05 0 0 403
na, próbálkoztam az említett 88mm-el panorámát csinálni. felmerült két probléma, nagyon érdekesek, gondoltam megosztom...
az egyik, hogy adott esetben egy képkockán nagyon kevés részlet lesz látható, így nehéz illeszteni. főleg belső téri panorámáknál.
a másik, hogy ha fényforrással szemben fényképezel, a kép szélén óhatatlanul szóródik a fény -> nehéz lesz illeszteni. ez amiatt is probléma, mert ugye nagyobb a fókusztávolság, szűk rekesszel érdemes csinálni a képeket, hogy nagy legyen a mélységélesség, viszont emiatt hosszabb záridőket kell választani.
elgondolkoztató még, hogy ez a 88mm körülbelül a zoom-tartomány közepére esik (35-140mm, Olympus E-10)

a konklúzióm eddig az, hogy bizonyos témáknál lehet hogy érdemesebb ezzel próbálkozni, de semmiképpen nem alkalmas minden megvilágítási körülmények között.
a próbálkozásokról majd teszek fel képet...
sslazio Creative Commons License 2004.07.05 0 0 402

Köszi a véleményt.

A Deák teres az még nagyon az elsők közötti,talán éppen a legelső.Ott lehet lusta voltam levágni az alját.-)

Valóban ott a PF logo,visszatértem a régebbi változatához most már,az nem rak rá semmilyen hülyeséget.Csak sajna a régi képek külön nincsenek már meg,így azokat nem tudom ujra megcsinálni.A gépen van egy panoráma funkcio,avval csinálom,valami olyasmi lehet a lényege,hogy minden képen egyenletesek a fényviszonyok,pluisz némi segédvonalakat tesz az LCD kijelzöre.Valóban jogosak az illesztési észrevételek,ezt a kezdö mivoltom,kézremegésem,stb számlájára írom:-)

Ahogy halad lejjebb a lap,ott vannak a mindig ujabb képek,azokon már talán nem ennyire szembeötlő,mint eleinte.De valahol el kell kezdeni.-)Sajnos Photoshophoz semmit se értek,igy az a korrekcios fajta is kiesik.De azért igyekszek.-)

Balázs

Előzmény: bjphoto (401)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.05 0 0 401

Megnéztem a képeidet, a nekem szimpatikusakat nagy méretben is.

Sok helyen látok illesztési hibákat, gondolom az automatikus illesztés miatt.

A Deák téri képen ott diszeleg a PF reklámfelirata és az egyik rész alja kb fél centi lemarad. Ezt a helyedben retusálnám.

A másik probléma az expozícióval van. 360 fokos panoráma esetén nehéz jól exponálni a képet, főleg ha a nap is látszik valamelyik oldalon. Utólag úgy szoktam segiteni a dolgon, hogy PS-ben korrigálom az expót egy átmenetes szürke maszk segítségével azaz csak a világosakat sötétitem és a finom átmenet miatt ez a kész képen észrevehetetlen.

Üdv. BJ

 

Előzmény: sslazio (399)
RCH Creative Commons License 2004.07.05 0 0 400

A 2000 HUF teljesen jo. Aldasom rea. :-))

Sikits, ha megvagy!

Előzmény: S.P.T. (398)
sslazio Creative Commons License 2004.07.04 0 0 399

Hello!

 

Nemrégiben én is kedvet kaptam a panoráma fotózáshoz.

Technikai lehetőségeim behatároltak,egyszerű géppel,kézből történik a dolog.

Kezdeti gyermeteg próbálkozásaimat itt lehet megtekinteni...http://autoklinikafc.atw.hu/kepek/panorama/panoramaindex.htm...

Aztán lehet kritizálni:-)

Balázs

S.P.T. Creative Commons License 2004.07.04 0 0 398

Valóban, az extrém nagylátószögű lencsét Magyarok fejlesztették ki és az első nemzetközi debütálása a Pathfinder marsjárón volt, ha jól tudom.

 

A gömbtükör 2000HUF körül mozogna.

 

A pontos probléma vele az, hogy nem egyenletesen változik a látószög, így az ég felé összenyomódik a kép.

 

Az én problémám, hogy egy tükör fémnyomásához CNC esztergán kell csináltatni egy szerszámot.

Gömb szerszámok már vannak, azokból csak ki kell választani a legjobbat, osz lehet is nyomni, utána meg tükröztetni.

Új szerszám viszont pár tízezer forint, így csak akkor éri meg, ha minél több példányon oszlik meg az ára.

 

 

Előzmény: bjphoto (393)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.04 0 0 397

Hát nem ezt magyarázom itten????

 

Nem fogsz találni működő cracket, hacsak valki neked nem adja a vásárolt programot.

 

Össze kell állni és meg kell venni....

 

Üdv.

Előzmény: uborkasuveg (396)
uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.03 0 0 396

Hm.

 

Erdekes dolog tortent. Ugy nez ki, hogy az okositas okozta a jelenseget. Most ujra trial-ra valtva zsir modon megy. Hm. Kene egy patch a patchez :)

 

Ha valaki megszanna egy jo peccsel 3.6-hoz, akkor emailemre kuldje el legyen szives.

 

Thx.

Előzmény: uborkasuveg (395)
uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.03 0 0 395

Udv.

 

PTGui-t hasznalok okositva. Nem sokat hasznaltam meg, de ilyen hibauzenetet meg nem kaptam:

 

Syntax error on line..*

 

Ezt a control pointok kivalasztasanal adja. Az elso 2 pontot sikeresen ki tudom valasztani, de amikor a 3. (vagy tobbi) pontot mutatnam meg neki kivagja ezt a hibat.

 

Raadasul az optimalo resz sem fut le, mert az is kiirja, hogy

 

Syntax error in script...

 

Ha tudtok segiteni, vagy valamiotlet van, irjaotk meg pliz (addig megprobalom 2 ponttal, de az nem az igazi, sztem az nem lesz jo.)

 

Koszi.

RCH Creative Commons License 2004.07.03 0 0 394

>Azt hiszem a gömbforma tényleg nem a legnyerőbb.

 

Igen, ezt sejtettem. De a HDRI kep kiserletekhez tokeletesen megfelel(ne). A panorama csak hab a tortan ;-)

Előzmény: bjphoto (393)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 393

 

Kedves Gömbgyártók. Kukkoljatok ide:

 

http://www.bophoto.com/lessons/pano-one-shot.html

 

meg oda:

http://www.bugeyedigital.com/product_main/036-0360d.html

 

Azt hiszem a gömbforma tényleg nem a legnyerőbb.

A másik gond szerintem a kis felboltásból ered. Egy körbefotózott 6-24 képből álló panorám a akár többezer pixel. He One-shot panorámát készítünk, akkor a felbontás a CCD re korlátozódik max pár száz pixel széles lesz a panorama.

 

Amugy láttam lencséket is, amit elvileg ilyen nagy szöget látnak, ha jól tudom magyar találmány ez is. Palnon (Panoramic Annular Lens)

http://www.aacix.com

 

Bocs ha már ismeritek.

BJ

RCH Creative Commons License 2004.07.02 0 0 392

Jol hangzik! Azert irhatnal valamit az anyagi vonzatarol, mert nem szeretnelek belerantani felesleges munkaba, ha kiderulne, hogy meg az OTP hitelkeretemmel egyutt sem lenne ra eleg penzem ;-)

Előzmény: S.P.T. (391)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.02 0 0 391

Ok, akkor elkezdem a dolgot.

Teljes gömbböt egyébként nem lehet így csinálni, csak ha van neki körben egy perem, vagy ha hegesztve van, de akkor sem lesz tökéletes.

Egyébként miért kellene neked teljes gömb?

A gép ugyis csak a felére lát rá.

 

Ja, és hivatalosan nem, is gömb a helyes forma, csak megközelítőleg.

Azt viszont tényleg csak akkor számolnám ki, meg csinálnám meg rá a szerszámot, ha lenne rá kereslet.

Előzmény: RCH (369)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 390

Persze. De ugy látom vindózzal nem érdemes annyira belemászni a panorámázásba, Macet meg akkor veszek, amikor DSLR-t, azaz amikor nyerek a lotton. :-)

 

Most készült el egy panorámám, de akkora lett a file 290 Mb hogy a gépem behal alatta. (P4 2000 500M ram) Szóval kell az erőforrás is a jó panorámaképhez (is)

 

Találtam jó kis progit, a www.realviz.com  oldalon, most próbálom letölteni, de iszonyat lassú  a szerverük. A neten jókat irnak a programról, nagyon várom már hogy lent legyen.  Van ezzel valkinek tapasztalata?

 

A PTGui közös beszerzését még mindig fenntartom...

 

 

Előzmény: P.Peter (389)
P.Peter Creative Commons License 2004.07.02 0 0 389

A maximális minőséghez PTGui + Photoshop.

 

Egyetértek. PS alternatívának esetleg ajánlható a Gimp, ingyenes, rendkívül sokat tud, egyetlen hátránya hogy nehézkesebben használható.

Előzmény: bjphoto (386)
P.Peter Creative Commons License 2004.07.02 0 0 388

Persze nem sok a 49 Euro, ha valaha kapnék pénzt a képeimért szivesen megvenném, de hobbibol nem áldozok rá ennyit..

 

Mint tudjuk, minden relatív :-)

Én is hobbifotós vagyok, jó ideje DSLR-re ácsingózom, egyenlőre beszerzési határidő nélkül :-( A kompakt digimet két és fél éve vettem, a teljes szett (gép + kártya + tartalék aksi stb.) több mint 300 ezer forint volt, ma ugyanennyiből kijönne a DSLR kezdőkészlet... Ehhez képest egy PTgui tudású és használhatóságú progiért ez a pár ezer forint bagó. 30-40 ezres szetthez én is 'okosítani' próbálnám a trialt :-)

 

Előzmény: bjphoto (385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!