Keresés

Részletes keresés

lotht Creative Commons License 2003.01.03 0 0 23
Hűűű!
Gratulálok hozzá, nagyon szépek!
Mikor lehet beíratkozni hozzád? :))
Rózsa?
Előzmény: maestro (22)
maestro Creative Commons License 2003.01.02 0 0 22
Sziasztok,

ugyan profi panorámakészítőnek nem nevezném magam, de már csináltam azért párat. Többek között 'szférikus' panorámákat is, amiknél a tér minden irányába körül lehet nézni!

itt láthatóak az eddigi munkáim (szférikus ill. 'hagyományos' cilindrikus panorámák)

Én egyébként a PanoramaTools-t használom (PTGui front-enddel). Profi program, és nekem nagyon bevált.

Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.02 0 0 21
Ezeket milyen géppel csináltad?
egyébként kurva jók lettek gratula!:)
Előzmény: kocsi (20)
kocsi Creative Commons License 2003.01.02 0 0 20
matr1ca:"Ti milyen progi(ka)t használtok? "
Többnyire a Canon PhotoStitch v3.1 progiját. (Nincs valakinek ebből újabb verzió?) Fent van a gépen Panorama Factory is, de az szerintem csúnyábban (és lassabban is) dolgozik.

Kipróbáltam minden panorámakészítő progit amibe belebotlottam, de csak ezt a kettőt hagytam a winchesteremen.

Az esetleges illesztési hibákat "clone brush"-sal szoktam javítani. (Több képmanipuláló progiban is van ilyesmi)

Birdie:"Melyik progival lehet QT mozgópanorámát csinálni?"
Bár nem engem kérdeztél, de a fent említett PhotoStitch ezt is tudja ... legalább is a README-je szerint. (Soha sem próbáltam)

(De lehet hasonlót csinálni javascripttel is ...)

Egyébként túl sok panorámaképet nem csinálok (vagy ha igen akkor sem túl sok képkockából), mert ezek inkább papíron (vagy a falon) néznek ki jól. Monitoron nem olyan nagy élmény.

A képeim itt vannak: http://kocsi.organic.hu/
Akad köztük 1-2 kisebb panorámakép is. (Aki "fotók"-ra vágyik az ne itt nézelődjön, mert ezek csak bringatúrákon készült "emlékképek".)

Előzmény: matr1ca (16)
lotht Creative Commons License 2003.01.02 0 0 19
Panorama Factory tudja, ha letöltöd hozzá a megfelelő QT modult. Sajnos már nem emlékszem, hogyan csináltam, de pár napon belül biztos eljut az OS telepítés utáni munka ehhez a fázishoz, és akkor majd jól megmondom, ha érdekel.
Előzmény: Birdie (18)
Birdie Creative Commons License 2003.01.02 0 0 18
lotht:

Melyik progival lehet QT mozgópanorámát csinálni?

lotht Creative Commons License 2003.01.02 0 0 17
T
Ez időkérés lenne, baromi munkában vagyok a gépemmel, megpróbálok új életet lehelni belé, de pár napon belül írok bővebben is, addig ha van kérdésed, emild el nekem.
Előzmény: matr1ca (16)
matr1ca Creative Commons License 2003.01.02 0 0 16
Sziasztok!

Örülök, hogy a topic megmozdult! Régebben beleszaladtam már, de attól tartottam lehalt. Örülök annak is, hogy lotht feltűnt itt is, jó ideje szeretnék a panoráma képekkel kapcsolatban kérdezni Tőled ezt-azt, csak még nincs digitális masinám. Gondoltam addig is belenézek a témába (milyen szoftverek vannak, stb.). Saját hagyományos gépemmel készült beszkennelt képeket nyúztam, hogy rájöjjek a dolog nyitjára. Kutakodásaim során több program is felbukkant, de megtartani csak a Panavue ImageAssembler-t és a The Panorama Factory nevű csodát tartottam meg. Sajna a PIA demó, és rajthagyja a logoját a képen, a PF meg csak egy ingyenes régebbi verzió (elég sok kényelmes funkció hiányzik ebből a verzióból: v1.6).
Ti milyen progi(ka)t használtok?
Most állok digitális fényképező vásárlás előtt. Milyen paramétereket kell figyelni? (mennyi pixel, mennyi memória stb.) Milyen árak vannak, hol vannak olcsó lelőhelyek? (Van kb. 150-200 lepedőm a gépre, mit érdemes ennyi pénzért bevállalni?)

köszönettel; matrica

pooshi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 15
Osszeillesztes utan raengedsz egy unsharp maszkot a photoshoppal es maris elesebb lesz a kep.
Előzmény: lotht (12)
pooshi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 14
Csak beindul ujra a forum :-) egy rovid idore :-(
Badmotorfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 13
A téma engem is érdekel ! Tudnád részletezni, hogyan készül nálad egy panorámakép ?

Valakinek van tapasztalata, néhány trükkje a cubic panoráma készítésben ?

Előzmény: lotht (9)
lotht Creative Commons License 2002.12.30 0 0 12
És azt nem tudom, mitől ilyen tűélesek a fotóik?
Nekem homályosak lettek. Milyen proggit kell ehhez használni?
Előzmény: Törölt nick (10)
lotht Creative Commons License 2002.12.30 0 0 11
Az bizony. Pár hete már láttam az oldalt, nem rossz, igényes, látszik, hogy sok energiát beleöltek.
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 10
Volt mar rolla szo, de azert itt is emelekezzunk meg a www.panoramas.hu -rol. (De hogy ezt egy svajci gyerek csinalta, az nekunk eleg ciki.)
lotht Creative Commons License 2002.12.30 0 0 9
Úgy ám!
Tartozékok, technika, minden érdekelne...
Ha igénylitek, leírom, hogy én hogyan készítem a képeket...
Addig is megnézhetitek ezt, még a "korai" időszakból:
Mátyás panorámafelvétel (Kb. 430 kB, Quicktime Player szükséges)
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 8
Na felhozom, ha mar felemlegetted...
Nemsokara erdemben is hozzaszolok.
Előzmény: pooshi (-)
Deino Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7
Nem tud valaki egy jó képnéző progit, ami WinXp-n is megy és jól lehet panorámaképet nézegetni?
Mert az a saját képnézegetőjével nem lehet.
krumplistészta Creative Commons License 2002.03.20 0 0 6
Sziasztok!

Egyetlen kérdésem lenne, hogy honnan lehetne letölteni a Photovista v1.3.2-t? Mert sehol sem találom!:((

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Százbolha Creative Commons License 2002.03.18 0 0 5
De, mégis! Megtaláltam a képillesztéseket 2. nézésre.
Előzmény: Százbolha (4)
Százbolha Creative Commons License 2002.03.18 0 0 4
Ez nagyon jó!!

Vajon hogy készült a szigeti kép??
Emberek nincsenek elmetszve.

Százbolha

Előzmény: PETYUS (3)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.18 0 0 3
Ide is nézzetek be!
pooshi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 2
A kellekek:
-stabil kez (nem hasznalok allvanyt, kenyelmi szempontok miatt:-)
-jo szem (hogy ne legyenek ferdek a kepek, illetve az illesztesek jok legyenek 30-50%-os atfedessel)
-digitalis fenykepezo (kezdetben Fuji 1400 most egy Dimage 5, igy akar 30-40 kepbol is allhat egy panorama kep es nincs plusz koltseg :-)
-es egy jo szoftver (MGI Photovista vagy Panorama Factory)

Ha van barmilyen kerdesetek szivesen valaszolok.

Előzmény: Bodnar.Robert (1)
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.03.18 0 0 1
Szia!
Milyen felszereléssel készítetted ezeket a szuperszéles panorámaképeket?
Előzmény: pooshi (-)
vincent_vega Creative Commons License 2002.03.18 0 0 0
Szépek a képeid.
Megadsz technikai részleteket?

Szi0

vincent

Előzmény: pooshi (-)
pooshi Creative Commons License 2002.03.17 0 0 topiknyitó
Ahogy neztem ilyen topic meg nincsen, pedig szerintem ez egy erdekes es izgalmas dolog.
Akkor mar reklamozom is a sajat kepeimet :-)

http://kep.tar.hu/pooshi/index.phtml?aid=27517854

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!