Keresés

Részletes keresés

KKarima Creative Commons License 2012.07.20 0 0 12701

Köszi! Ez a pano-maxx mennyire megbízható? A NodalNinja-ról olvastam jó teszteket, csak az a kérdés, hogy megéri-e a többszörös árkülönbséget a pano-maxx-al szemben. Ja és a pano-maxx-nál ezt írják: "All actual digital cameras and its wideangle and fisheye lenses fit to the pano-MAXX and can be adjusted to get a seamless 360°x180° panoramic image." Akkor ezek szerint pl egy nikon d7000 + sigma 70-200/2.8 teleobi kombót már nem nagyon lehet rátenni?

Egyébként szimpatikus a pano-maxx, már csak az ára miatt is:)

Előzmény: laleeeee (12700)
laleeeee Creative Commons License 2012.07.20 0 0 12700
Előzmény: KKarima (12699)
KKarima Creative Commons License 2012.07.20 0 0 12699

Sziasztok!

 

Mostanában szeretnék 360 fokos panorámafotózással foglalkozni (egészen pontosan ilyen virtuális túrák készítésével), és az lenne a kérdésem, hogy milyen fejet ajánlotok olyan képek készítéséhezm ami függőlegesen és vízszintesen is lefedi a 360 fokot, tehát ha mondjuk teljesen le- vagy felnézek, akkor nem fekete részt látok, hanem az eget, vagy a földet. Laikusként ezt nézegettem: http://store.gopano.com/collections/frontpage/products/gopano-plus#page=technology Viszont itt a példeképeknél egyiknél sem lehet függőlegesen 360 fokban le vagy felnézni. Tudtok erre valami megoldást? Vagy máshogy kell ezt a full 360fokos képet elkészíteni?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Karima

Andrew1979 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 12698

Hát ennyiért nem tudtam kihagyni a Panosaurust.

Aztán, ha nem válik be, lehet, hogy még tőlem is megtudhatjátok, mit tudnak a kínaiak. :-)

Előzmény: SzaboZ-ptx (12677)
Kulombos Creative Commons License 2012.07.01 0 0 12695

Én a ViewNX2-vál jártam hasonlóan a múltkoriban:

A zenit képeket ViewNX2-ben forgattam állóra a panorámaképekhez (SD kártyáról ezzel szoktam letölteni a képeket az automatikus átnevezés miatt) és a PTGUI nem akarta összeilleszteni a tetejét. Egy napig küzdöttem aztán végső elkeseresedésemben újrakonvertáltam a NEF-eket Capture NX2-vel, de most a forgatást is ott végeztem el. Láss csodát!: pikk-pakk összeállt a panoráma...

(A meglepő az volt, hogy a nadirt is azzal forgattam be, de ott nem volt probléma (látszólag))

Járt már így valaki?

Előzmény: 61antana (12692)
Kroy Prince Creative Commons License 2012.06.28 0 0 12694

Hello!

 

Sajnos trial módban a legtöbb program használhatatlan. Nekem megvan a teljes, ha nem boldogulsz, írj privátban és feteszem neked egy szerverre.

 

Üdv.: Kroy

Előzmény: KeMatyi (12693)
KeMatyi Creative Commons License 2012.06.27 0 0 12693

Köszönöm!

 

Remélem trial módban is használható :)

Előzmény: Kroy Prince (12690)
61antana Creative Commons License 2012.06.27 0 0 12692

Na, megoldódott a probléma. Valamiért tegnap készítettem PS-ből egy mentést JPG-re, mert PSD-ben mentettem addig. A PTEditor nem akarta ezt a képet megnyitni, majd próbáltam PS-ben azt írta ki, hogy ismeretlen formátum. Szóval, valami baj van a JPG-vel. Erre megnyitom IrfanView-ban és megnyilt simán, majd készítettem róla egy mentést és azt már a PTEditor és a PS is megnyitotta.

 

Hátha valaki belefút egy ilyenbe.

Előzmény: 61antana (12691)
61antana Creative Commons License 2012.06.27 0 0 12691

Egy újabb probléma merült fel a PTEditorral.

 

Egy képet ha meg akarok nyitni eltűnik az egész. Másik képnél meg simán megnyitja. Még azt sem mondhatom, hogy a túl nagy méret miatt, mert amit nem akar megnyitni az a kisebbik méretű.

 

Mi lehet a baj?

Kroy Prince Creative Commons License 2012.06.27 0 0 12690

Ajánlom az ArcSoft Panorama Maker 5 Pro software-t. Tökéletes!

Előzmény: KeMatyi (12683)
61antana Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12689

Köszi, megtaláltam. Most már működik. :))

Előzmény: scarabaeus (12688)
scarabaeus Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12688

Nem, a Win7 szakasz lejjebb van, registry átirkálós.

Előzmény: 61antana (12687)
61antana Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12687

Köszi. Sajna még nem.

 

Nekem mintha más ablak nyílna meg.

 

Start/Vezérlőpult/Mappa beállításai. Vagy valamit rosszul értelmeztem?

Előzmény: scarabaeus (12686)
scarabaeus Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12686

Ezen túl vagy már?

Előzmény: 61antana (12684)
dacia-2 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12685

Nekem nem baj az se, ha fizetős, de találtál esetleg olyat, ami automatikusan frissíti a tartalmát ?

Előzmény: KeMatyi (12683)
61antana Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12684

Megnéztem kisebb file-lal működik. Úgy tűnik memória gondom van.

 

Tudna ebben valaki segíteni?

Köszönöm.

Előzmény: 61antana (12679)
KeMatyi Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12683

Sziasztok!

 

Szenvedek egy ideje egy kör (nem gömb) panorámaképpel. Szeretném, ha körbeforgatható flash lenne a végeredmény, de sajna nem sikerült még olyan programot találnom, ami ne vágná tele mindenféle vízjellel. Tudnátok nekem ebben segíteni? Ajánlani valamit?

 

Köszönöm szépen előre is!

dacia-2 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12682

:) köszönöm, az elveszett linket is, alakul a dolog. A fejlesztővel rástartoltunk a többkamerás, illetve webkamerás részekre, meg összeállt a kisfogyasztású agent computer is. A tápegységek kínában elkeveredtek, így most van 5 garnitúra ack-dc20 készletem, a coupler jó, ellenben a tápnak nem L hanem egyenes csatija van, és nem sikerült ugyanolyat találni :S ... De már rendelés alatt vannak az újak.

Sikerült ebayezni egy zyxel nsa310-et, egy 2 TB merevlemezt, úgyhogy együtt a hp microserverrel nagyjából összeállt a harveres rész, és beleférünk a kb. 100W fogyasztásba.

 

Hát itt tartok most, lassan ideje elővenni a szoftveres frontend kérdését is.

 

 

 

 

Előzmény: homerx (12681)
homerx Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12681

na, alakul a szerkezet? fotok? :)

Előzmény: dacia-2 (12678)
scarabaeus Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12680

Kiegészítem, mert látom, elveszett a képed linkestül:

"Ennek a kamerának a képét szeretném tovább fejleszteni, turisztikai célokra, mintegy "virtuális kilátó"-t építve:

link

Előzmény: dacia-2 (12678)
61antana Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12679

Sziasztok!

 

32-es Win 7 alatt a PTEditor-ba nem tudom "behívni" a képet. Egyszerűen nem csinál semmit.

 

Van valakinek ötlete?

dacia-2 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 12678

Sziasztok!

Keresek egy szoftvert, panoráma képek publikálására.

A következőket kellene tudnia:

 

Készül 5 percenként 4-5 db 4:3 oldalarányú, 4 megapixeles fotó, kb. 150-180 fokos panorámát kiadva. Ezek automatikusan összefűzésre kerülnek. A kész kép legyen panorama.jpg - ez kerülne publikálásra egy weboldalon.

 

Olyan weboldalba építhető megoldást keresek, amely az éppen aktuális panorama.jpg képet automatikusan scrollozza az oldalra látogatónak, időnként ráközelítve egy-egy nevezetes pontra a tájban. Ha belekattint a felhasználó, akkor tudja saját maga is vezérelni, hasonlóan, mint egy PTZ kamera képét.

Az alkalmazás automatikusan frissítse a forrást 5 percenként - így mindig a többé-kevésbé aktuális panorámában gyönyörködhetne a látogató.

 

Ennek a kamerának a képét szeretném tovább fejleszteni, turisztikai célokra, mintegy "virtuális kilátó"-t építve:

 

Tud valaki ilyen, vagy legalább hasonló megoldásról ?

 

Előre is köszönöm minden építő jellegű javaslatot, hozzászólást!

SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.06.22 0 0 12677

Ezek szerint nem Tőled tudjuk meg, hogy milyen a belinkelt panorámafej?

Előzmény: Andrew1979 (12676)
Andrew1979 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 12676

ELKELT!

Előzmény: SzaboZ-ptx (12675)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.06.18 0 0 12675

Van egy eladó panosaurus az egyik topicban, hátha érdekel valakit:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118639856&t=9085279

Andrew1979 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 12674

Sziasztok!

 

Valaki ismeri esetleg ezt a fejet:

 

http://www.linkdelight.com/PK001-Pro-Panorama-Kit-With-Panoramic-Tripod-Head+Gimbal-Bracket.html

 


 

Van valakinek tapasztalata vele?

 

Köszi a segítséget.

laleeeee Creative Commons License 2012.06.04 0 0 12673

Jó kis sajtófotók,katt a képekre és mindet felnagyítja..

http://nabradil.atw.hu/panok/Attila/virtualtour.html

Laci_photo Creative Commons License 2012.06.01 0 0 12672

Láttátok Bugacon mit műveltek a cserkészek? Leégették a Bugaci Ősborókást pár hete.

Itt van pár képem a pusztulásról:

Bugaci Ősborókás

 

 

Peljeski Kanal Creative Commons License 2012.05.28 0 0 12671

Szerintetek milyen állvánnyal lehetne jó nadirt készíteni. A rendes állvány medöntése nem jó belső terekben meg este. Ezek a dönthető oszlopú állványok mennyire stabilak? Kell hozzájuk elensúly?

 

aias Creative Commons License 2012.05.27 0 0 12670

Takocának, Gratuláciom a PO-2 ért!!!

Alkalmasint a készítésről kiszivárogtathatna valamit.  :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!