Keresés

Részletes keresés

Kulombos Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12613

Nem vagyok vámos szakfinesz, de szerintem nem kell(ene) vámot és áfát fizetni, mert 210 dollár az kevesebb, mint a vámmentes 150EUR.

Ha tévedek, javítsatok ki.

Előzmény: Kulombos (12612)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12612

Ha gömbfejed van az állványon, akkor szerintem nincs szükség a rotátorra...

Előzmény: mp3player (12611)
mp3player Creative Commons License 2012.03.03 0 0 12611

Igen, igaza van scarabeus-nak. 210 USD a NN3 starter kit, ami 223 Ft USD-vel számolva 46830 Ft. Ha veszem a 27 %-os áfát akkor 59474 Ft, ha még a 8%-os vámot, az 64232 Ft, ha még szállítási költséget... Az artwork-nél most 78222 Ft a NN3 starter kit... Igen, nem 100 ezer, de rotátorral már annyi... Ha kínából küldenék ezt, 50 ezer alatt lenne...

Előzmény: Kulombos (12609)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.02 0 0 12610

Én 2010-ben vettem Nodal Ninja 3 MKII-t. Először a gyártó webes boltjából rendeltem volna, de már akkor is az az üzenetet fogadott Magyarország célország megadására, mint ami a pár perccel ezelőtti "tesztvásárlásomra":

"Unfortunately one or more items in your cart can't be shipped to your location. Please choose a different delivery address."

Így hát az Artworktől jött meg, akkoriban 77 ezerért, ha mostani árat nézek, akkor 78 ezer lenne.

Előzmény: Kulombos (12609)
Kulombos Creative Commons License 2012.03.02 0 0 12609

Azt hogyan számoltad ki, hogy a NodalNinja 100e-nél kezdődik?

Jelenleg akcióban 210 dollár körül van, + szállítás + esetleg vám+áfa.

Én 3 éve 255 dollárért vettem ideszállítva és 8.500 Ft Vám+áfát kellett fizetnem.

http://store.nodalninja.com/products/NN3-MKII-Starter-Package.html

Előzmény: mp3player (12600)
mp3player Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12608

Nem ismertem, de sajnos ez is 200 ezer Ft felett van. Hobbinak szerintem ez nem olcsó mulatság, sajnos... Szakik, ti megvennétek azt a panoráma fejet amiről az a sok kép van kicsit visszább? Mit vennétek 50 ezer Ft alatt, mint panorámafej, állványra?

Előzmény: scarabaeus (12607)
scarabaeus Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12607

Szerintem van olcsóbban, ez a legismertebb.

Előzmény: mp3player (12606)
mp3player Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12606

Néztem ilyen x/y tengelyt forgató gépet, én csak nagyon drágán láttam, több ezer euro-ért. Mennyi a legolcsóbb ilyen használható gép? Jól gondolom, hogy hobbi célra megfizethetetlen? Házilag barkácsolni ilyet megfelelő ismeretek nélkül nem egyszerű, hogy stabil, pontos legyen...

Előzmény: homerx (12605)
homerx Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12605

gombpanoramahoz nem irnek, en azzal nem foglalkozom. vannak itt szakik. erdemes visszaolvasnod, hasznos infok vannak rola.

3-4 fokonkent manualisan vegigfotozni annyit eleg faraszto, preciz munkat igenyel, es sokaig tart. sokat el tud mozdulni pl. felho, nagy mozgo targyak, mint daruk, stb... ezert kell a motoros fej, hogy rippsz-roppsz vegigtekerje az egeszet.

erdemes gigapixeles honlapokon a werkfilmeket megnezni.

Előzmény: mp3player (12604)
mp3player Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12604

Ha veszek valamelyiket ezek közül, majd mondjuk gigapixeles kép készítéséhez 85mm-es obival végigfotózok egy vízszintes sort például 3-5 fokonként, majd lentebb állítom a függőleges magasságot és egy másik sort fotózok 3-5 fokonként, majd újra lentebb állítom a vízszintes sort, és így tovább, föntről lefelé haladva? Akkor sem lehet jó, ha nagy ráhagyást hagyok az illesztéshez?

Technikailag a gömbpanorámát fotózó eszköz is alkalmas a gigapixeles géphez, csak nagy türelem és kézi beállítás kell hozzá?

Ha majd gigapixelt készítek, hova fókuszáljak, manuális/autó fókusz? Esetleg f/8 mondjuk, kézi fókusz és mehet? Gömbpanorámát milyen beállításokkal szokás készíteni nagylátószögű obival? Hol olvashatok ezekről hasznos infókat, akár angolul is?

Előzmény: homerx (12603)
homerx Creative Commons License 2012.03.01 0 0 12603

kor, es talan gombpanoramat ezek kozul mindegyikkel fogsz tudni csinalni. gigapixeleshez motoros fejre van szukseged.

Előzmény: mp3player (12600)
SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12602
Előzmény: nyumen (12601)
nyumen Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12601

Sziasztok,

Keresek Samyang 8 mm f/3.5 halszem obit pentax bajonettel!

Email publikus.

mp3player Creative Commons License 2012.02.29 0 0 12600

Sziasztok, gömb panoráma és gigapixeles képeket akarok csinálni tükörreflexes géppel, van megfelelően stabil állványom, panorámafejet keresek. Úgy látom, az olcsóbb lehetőségekből nem olyan sok van. Panosaurus 2.0 az 140 USD (31 ezer Ft) körül van, Pano-Maxx 180 Euro (54 ezer), Nodal Ninja 3 az 100 ezertől kapható, és találtam ezt a kínait 145 USD körül (33 ezer):

 

    

 

Nekem ez jobbnak tűnik a képek alapján, mint a Panosaurus/Pano-Maxx is, és még bőröndöt is adnak hozzá... Használ valaki ilyet? A fentiek közül mindegyik alkalmas lesz gigapixeles képek készítésére? Melyikkel lehet a legkönnyebb ilyet csinálni? Körpanorámákat is tudok majd mindegyikkel csinálni? Melyikkel lehet a legkönnyebb?

scarabaeus Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12599

Mivel az elkövetkezőkben már az objektív tengelye alá esik a vázam állványmenete, feleslegessé vált egy Nodal Ninja T-adapter (T-30-II), ami lehetővé tesz max. 30 mm igazítást kompakt gépek furmányosan elhelyezett állványmeneteihez. Ha valakit épp ilyesmi érdekelne, szóljon. Nodal Ninja 3 és 5 kompatibilis.

   

gábornok Creative Commons License 2012.02.06 0 0 12598

Újabb hatalmas felbontású kép a Földről

A Suomi NPP által most elkészített felvétel a korábbi 64 megapixelesnél is nagyobb. Tovább »

forrás: Index.hu

kamant Creative Commons License 2012.02.03 0 0 12597

Sziasztok!

 

Ezt most találtam, nekem tetszik: http://rollmaps.com/upload/images/360/Hrvatska/Rab_Tura/rab_2011.html :-)

laleeeee Creative Commons License 2012.01.25 0 0 12596

canon 50mm 1.2  nem tudsz véletlenül ?:)

baka55 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 12595

Panoráma objektív (58mm-es szűrőmenet) új álapotban, dobozában eladó. Egy kattintással 360 fokos képet készít.

Speciális védőtokban, szoftverrel együtt adom át.

Részletek:

http://0-360.com/

http://panora.eu/360-degree-photos/

 

 

Új ár: ~700$ + VÁM

 

Ajánlatok, kérdések:

BIOBAKA(kukac)GMAIL(pont)COM

 

lackov Creative Commons License 2012.01.09 0 0 12594

Sziasztok!

 

Az előbbi összeállítás elklet, köszönöm azoknak akik segítettek!

 

 

Üdv

 

Kovács Laci

lackov Creative Commons License 2012.01.07 0 0 12593

Sziasztok!

 

 

 

Bocs, elöbb a D80-at kit-nek írtam, de ez csak váz.

 

 Csak egyben eladó.

- szikra - Creative Commons License 2012.01.06 0 0 12592

Szia,

 

Hát nekem a Sigma 8 -as jól jönne, de még jobb lenne, ha Canon-hoz kellene egy...

Ha külön is adnád dobj rám egy mailt.

Előzmény: lackov (12591)
lackov Creative Commons License 2012.01.05 0 0 12591

Sziasztok!

Az ügyben kérek segítséget, hogy van egy összeállításom, amitől anyagi
okoból meg kell vállnom.
Azért gondoltam, hogy megkereslek bennetek, mivel ti ilyen
összeállítással készíthető fotókkal foglalkoztok.
Amennyiben titeket, vagy valaki ismerősötöket érdekel az összeállítás,
légyszi jelezzetek.

Képeket a mellékletben küldök.

Az összeállítás listája:

- Nikon D80 kit

- Sigma 8mm F3,5

- Giottos MT9351 állvány

- Giottos MH 7302 gömbfej

- Manfrottto 323 Téglalap cserelap

- Soligor csuszka

- Dörr távkioldó

 

képeket a www.azenoldalam.hu oldalon tláltok

 

Segítségetek előre is köszönve

további szép napot

üdv

Kovács Laci
70/611-4001

Fuko52 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12590

A debreceni képek után megdöbbentett ez a színvonalesés, csak azért szóltam, hogy ezzel saját Magadat értékeled le...

Előzmény: bodiroger (12589)
bodiroger Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12589

Valóban meglepődtem hogy a gagyi munka milyen vitát váltott ki itt a fórumon. :)

 

Én is tanulni jöttem ide, és megint tanultam.. a függón és a vizszintező tényleg ragyogó és végtelenül egyszerü megoldás.. és segített volna, ha lett volna nálam.

A másik amit tanultam ebből, hogy többet tökéletlen munkát nem fogok felrakni, mert egyeseknek ez egyből bántja a szemét. Más viszont támogató ötlettel próbált ösztönözni a hibátlan munkában.

Laci hozzászólását támogatván azt viszont én is érdekesnek találom, hogy a jó panorámákahoz mostanában egy "grat szép munka volt" sem érkezik.... A jókat se rakjuk ki többet?

 

BUÉK

Laci_photo Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12588

Érdekes hogy egy lelkes amatőr próbálkozását leszóljátak, a "profi" munkájához egy szavatok nem volt, pedig lehetett volna!

 

v_sanya Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12587

".. kézből lettek lőve," : ilyen esetben próbáld ki a függőónos módszert. Vegyél egy zsineget, az egyik végére köss egy nehezebb súlyt a másik végét hurkold az objektívre és igyekezz úgy fotózni, hogy a lelógatott súly mindig ugyanazon pont felett legyen. Ha van libellád, akkor azt használd!  Sokat segít a kézből  készült panorámák összerakásában.

Előzmény: bodiroger (12580)
Kleroo Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12586

Honnagondolod,hogy nekem tetszik,és leminősítettem a véleményed?

Pont azt írtam,hogy "hemzseg" a hibáktól,tehát nekem sem tetszenek emiatt.Csak mellétettem,hogy tudom ,hogy nem egyszerű eltüntetni.

Előzmény: Fuko52 (12585)
Fuko52 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12585

Akkor ezek szerint csak nekem nem tetszenek... Bocs', hogy szóltam!

Én is csináltam már párat, de ha ilyen selejtesre sikerült - mert előfordul bárkivel -, akkor KUKA!!! - még ha pótolhatatlan, akkor is...

Előzmény: Kleroo (12584)
Kleroo Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12584

A tower bridge tényleg hemzseg a hibáktól a korláton.És nagyon jól tudom,hogy elég nehéz összedolgozni.Sokat kell pepecselni.
(Én csináltam 360 panorámát kányavári szigetre vezető híd közepén.Vért izzadtam,és még úgy is észre lehet venni a korláttoldásokat)

Előzmény: Fuko52 (12583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!