Keresés

Részletes keresés

Fuko52 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12583

Ilyen durva illesztési hibákkal nem ebbe a fórumba valók...  Láthatod, hogy itt profi munkák vannak. Ide tanulni járunk, nem visszafejlődni.

Előzmény: homerx (12582)
homerx Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12582
mert?
Előzmény: Fuko52 (12581)
Fuko52 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12581

A helyedben én nem raktam volna fel ezeket...

Előzmény: bodiroger (12580)
bodiroger Creative Commons License 2011.12.30 0 0 12580

Londoni panok.. kézből lettek lőve, ezért nem pontosak, de a feeling nem rossz!

 

London és környéke

Tower Bridge
Godalming


Tovább »

forrás: Blogspot.com

Fehérpárduc Creative Commons License 2011.12.29 0 0 12579

Samyang 8mm obit használ itt valaki Sony vázon?

bodiroger Creative Commons License 2011.12.23 0 0 12578

Kellemes Karácsonyt mindenkinek! Debrecen most ilyen!

 

2011 Karácsony Debrecen

Simonffy u.

a Nagytemplom előtt

Bazársor

Tovább »

forrás: Blogspot.com

- szikra - Creative Commons License 2011.12.14 0 0 12577


Sziasztok,


Egy kicsit eltűntem. :)  Üdv az újaknak! Most néztem, hogy 2009 óta nem voltam fent a fórumon...

 

   Eléggé belemélyedtünk a fejlesztésekbe és ennek most eredményét ki is próbálhatjátok.

  Nemsokára Ti is tesztelhetitek a 3dvalóság webséta (virtuális túra) készítő rendszert. Persze, csak aki szeretné. Én minden esetre számítanék a véleményetekre mint mindig. Tavaszra készen leszünk a béta verzióval. Ha valaki már most szeretne jelentkezni dobjon rám egy mailt. (kb 10 fős teszt csoportot terveztünk és inkább az öreg rókák véleménye alapján mennénk tovább)

 

  Amit már most is tud a rendszer: Klaus alapokat tovább fejlesztve készült hozzá egy online összefűző, címkéző, menükészítő, dizájnolható, jogosultsági szinteket kezelő alkalmazás, melyhez csak feldobálod a pano képeket és már szerkesztheted is a túrát.

 

Íme egy-két túra amit egy-egy panoráma fotós kollégátok készített a 3dv rendszerrel.

 

  A címkéket és menüket már a tulaj készítette el hozzá online!   :

 

www.dental.3dvalosag.hu

 

www.holcim-referencia-lakasok-sandorfalva.3dvalosag.hu

 

www.r20323492.3dvalosag.hu

 

www.bolcsode-szureti-mulatsag.3dvalosag.hu

 

Fehérpárduc Creative Commons License 2011.12.08 0 0 12576

vazz... tényleg. pedig (ha másra is) használtam már ezt a torzítást :) köszönöm

Előzmény: scarabaeus (12575)
scarabaeus Creative Commons License 2011.12.08 0 0 12575

Ekvirektangulárisból ilyen műveletekkel lehet (van plugin is, de így is nagyon gyors): 9615

Előzmény: Fehérpárduc (12574)
Fehérpárduc Creative Commons License 2011.12.08 0 0 12574

Az ilyen "jellegű" képek elkészítésére is alkalmas a PTGui? Megnéztem a weboldalát, de ott ilyen képeket nem találtam a minták között...

 

Előzmény: laleeeee (12562)
v_sanya Creative Commons License 2011.12.07 0 0 12573

Akkor mentheted tiff-be vagy PS formátumba.

Előzmény: bodiroger (12572)
bodiroger Creative Commons License 2011.12.07 0 0 12572

Azért kérdeztem a képformátumot, mert a PTgui jpg- be nem ment 10.000.- pixel felett.. (nem enged)

Előzmény: v_sanya (12571)
v_sanya Creative Commons License 2011.12.07 0 0 12571

A Krpano  és azon belül a multiresoluton-t javaslom, de lehet akár Zoomify is.
A megapixel szempontjából a formátum mindegy, az egyedül a kép méretétről függ.

Előzmény: bodiroger (12570)
bodiroger Creative Commons License 2011.12.06 0 0 12570

vagy érdemes psb-be lementeni, akkor nagyobb lesz a megapixel PTguiból...?

bodiroger Creative Commons License 2011.12.06 0 0 12569

ennyi van meg: 

bodiroger Creative Commons License 2011.12.06 0 0 12568

...ja és nem is körpano, csak egy cikk (10000x3000)

bodiroger Creative Commons License 2011.12.06 0 0 12567

Sziasztok! Eljutottam odáig, hogy megcsináltam az első nagyobb felbontásu képemet. (azért nem lett olyan nagy 30Mp) mit javasoltok, hogyan jelenítsem meg (pl krpanoval)?

 

 

csle Creative Commons License 2011.12.04 0 0 12566

Kis OFF: Panorámára alkalmas tuti lencsék eladók:

 

Nikon 12-24mm f/4G ED-IF AF-S DX Nikkor 4 hónapos, vagyis 8 hónap hazai nikon garanciával, maximálisan új állapotban, eredeti csomagban, minden kütyüvel papírokkal. iá: 210.000FT  (új ára: 299.000FT)

Eladás oka: kell a pénz telére.

 

Nikon 10.5mm f/2.8G ED AF DX Fisheye Nikkor, hibátlan, újszerű állapotban, eredeti csomagban, minden kütyüvel. Cirka 2 éves példány, első tulajtól, amcsi vétel, nagyon keveset használt, talán ha 25-30 panoráma készült, vele, azon kívül a szekrényben pihent.

iá: 130.000FT 

Eladás oka: kell a pénz telére.

 

Két lencse esetén, valamint Karácsony előtt jelentős kedvezmény!

 

 

Kleroo Creative Commons License 2011.11.27 0 0 12565

Ez tényleg professzionális program. Nagyon tetszik. Kör alakba tudtam rendezni a körpanorámám(mintha CD lemez lenne)
De nem tudom összezsugorítani,hogy ne legyen egy kör "semmi" középen. Ez a képek hiányossága,vagy valamilyen opciót nem találok? :)

Előzmény: Kleroo (12564)
Kleroo Creative Commons License 2011.11.27 0 0 12564

Köszi. Kipbálom,megnézem :)

Előzmény: laleeeee (12562)
Laci_photo Creative Commons License 2011.11.27 0 0 12563

 

Egy kis lépcsőházi lépcsőházi fotó panorámás módra.

laleeeee Creative Commons License 2011.11.21 0 0 12562

használj PTGui-t

Előzmény: Kleroo (12561)
Kleroo Creative Commons License 2011.11.19 0 0 12561

Wow!
Hogy kell ilyen gömbpanorámát csinálni? :):)

 

Az itt "lakók" milyen progit használnak? Én CS5el szoktam összerakni,de nem eléggé testreszabható. Az arcsoft panoramamakere viszont nem mossa szépen össze a színeket :(

 

Előzmény: manitounickfree (12558)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 12560

Egy új kérdés:

 

Hogyan lehet a megjelenített gömbpanóba beillesztett gombokat, link-képeket automatikusan arányosítani a képmérettől függően?

 

Most, ha lekicsinyítem a képmezőt (pl. iframe-ben), akkor ezek maradnak eredeti méretűek.

 

A problámát itt tudom bemutatni:

 

interaktív térkép

 

A térképre kattintva megjeleníti a különböző panorámákat, de a beillesztett gombokat, gif-eket nem kicsinyíti le.

hekitomi. Creative Commons License 2011.11.17 0 0 12559

Elnézést rosszul írtam 18-55 ös!

manitounickfree Creative Commons License 2011.11.16 0 0 12558

hirtelen ajánlanám samyang8mm-t, nagylátó s egyben halszem.

 

pár gömbpano

Előzmény: hekitomi. (12556)
manitounickfree Creative Commons License 2011.11.16 0 0 12557

lehet 28-55-el, de 1000× egyszerűbb nagylátóval.

Előzmény: hekitomi. (12556)
hekitomi. Creative Commons License 2011.11.16 0 0 12556

Köszönöm a választ.Még egy kérdés.28-55 ös obival érdemes egyáltalán belekezdeni a gömb panorámázásba?Vagy nagylátószögü obi?

Üdv:hek

Előzmény: Kulombos (12555)
Kulombos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 12555
Előzmény: hekitomi. (12554)
hekitomi. Creative Commons License 2011.11.16 0 0 12554

Sziasztok.Tud valaki ingyen letölthető gömb panoráma összerakó programot?Elöre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.hek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!