Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mogorva Creative Commons License 2002.03.18 0 0 8
Tényleg... tanksapka. Milyen igaz.
Előzmény: BX_thomas (5)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7
Nekem is az OMV vált be leginkább. Egyrészt szinte ez az egyetlen kúthálózat, ahol a kútfejen látszik a figyelőüvegen keresztül rendesen az üzemanyag. Valahogy megnyugtat, hogy látom, szép áttetsző és nem zavaros. Ráadásul sokkal kevésbé habzik, így arra kell következtetnem, hogy valami normális adalékolással dolgoznak.

Előzmény: Golf-I GTI 16V (6)
Golf-I GTI 16V Creative Commons License 2002.03.18 0 0 6
Nekem mikor dízel autóm volt azt tanácsolták, hogy az OMV-nél tankoljak gázolajat, az a legjobb. Nemtom van-e benne okosság, próbáld ki.
BX_thomas Creative Commons License 2002.03.18 0 0 5
tanksapka és a befolyó cső összetételek is lehetnek hunyók! Ha valahol ereszt akkor befelé is megy a viz nemcsak kifelé a benya.
Előzmény: Mogorva (3)
mzdude Creative Commons License 2002.03.18 0 0 4
Hm, köszi az ötletet, megnézetem a tankot is.

Amúgy a benzinkutas trükkök topicját átrágtam, de nem lettem okosabb tőle. Pontosabban annyival, hogy nem járok mostanában a Shellékhez. :)

Előzmény: Mogorva (3)
Mogorva Creative Commons License 2002.03.17 0 0 3
Egyetlen percig sem biztos, sőt nem is valószínű, hogy az üzemenyaggal került víz a rendszerbe...

Másrészt az üzemanyagszűrőből előírás szerint minden olajcserénél le kell engedni az esetlegesen összegyűlt vizet. A jobb autókban elvileg van is érzékelő és jelzi, ha esedékes a dolog. Szerintem az üzemanyagtartályodat kellene kitisztítani... Nem lehetséges, hogy soha nem tankolod tele és idővel a lecsapódó pára gyűlik fel? A tanknak elvileg illik teletöltve lennie... Tudom, ehhez sokszor nincs az embernek "kedve". :)) Pedig érdemes.

Előzmény: mzdude (-)
E30M40 Creative Commons License 2002.03.17 0 0 2
Szegény Opelos 12 mp-vel kikapott a 0-ázásért vivott harcban:):):)
Előzmény: hulla (1)
hulla Creative Commons License 2002.03.17 0 0 1
nekem 0 5letem va, de én szeretem a MOL-t
Előzmény: mzdude (-)
Varshi Creative Commons License 2002.03.17 0 0 0
Ha nem akarsz közel 0 DB. hozzászólást, javaslom a "Benzinkutas trükkök" topicot. :)
Előzmény: mzdude (-)
mzdude Creative Commons License 2002.03.17 0 0 topiknyitó
Ősszel volt szervizben átnézésre a járgányom (diesel Renault 5), a szerelő meglepetésemre megkérdezte, hogy benzinkútnál szoktam-e tankolni. Mondom persze... Miért? Mert tele volt az üzemanyagszűrő vízzel.

Régebben Shellhez jártam meg néha befigyelt egy-egy Klub Petrol is, ezekről gyorsan leszoktam. Mostanában OVM, Aral, ilyesmi játszik.

Most megint elvittem a kocsit - egy másik -szerelőhöz, az is közölte, hogy ki kellett pucolnia az üzemanyagrendszert, mert tele volt vízzel. Mondom fasza, már tudom, hogy miért köhögött annyit az autó, sokszor még a motor sem járt egyenletesen.

Hova a fenébe járjak tankolni, ha nem vizet akarok venni? Ötlet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!