Keresés

Részletes keresés

Borembukkk Creative Commons License 2017.03.13 0 0 133

Jó időben könnyű kis kirándulás: vízesés, erdő, Budapesthez közel: http://gaborwebstudio.hu/domor-kapu-vizeses-a-pilisben/

 

kirgizke Creative Commons License 2017.03.11 0 0 132

Kedves Topiktársak!

 

Turizmus szakos egyetemi hallgatóként Pannonhalma turizmusáról szóló szakdolgozatom elkészítése céljából végzek piackutatást. Kérem segítsétek válaszaitokkal a kutatásomat. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevQqTLnn9Cy_QcKQc-FLM0k8KcNgTAFlnAFxz1LWNnRmp1TQ/viewform?usp=sf_link

kirgizke Creative Commons License 2016.04.21 0 0 131

Kedves Topiktársak!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni szemináriumi dolgozatom elkészítéséhez. Ha kiránultatok már Pannonhalmára, kérlek a kérdőív kitöltésével segítsétek a kutatásomat. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

 

 

https://docs.google.com/forms/d/1YuhMk1cXBnW19A2QO-uvzoqmrg4IUsJeL9tk1E179h8/viewform

Verka_ Creative Commons License 2015.04.22 0 0 130

Sziasztok!

 

Kár, hogy ez a topik elcsendesedett az utóbbi években... pedig biztos jártok Magyarországon is erre-arra.

 

Mindenesetre itt egy friss ízelítő a Cuha-völgy környékéről:

 

http://www.verkatravel.com/hungary/fenyofo2015/fenyofo2015.html

 

Itt pedig egy nem túl friss leírás Csókakőről (de csak most volt érkezésem feltenni) - ahogy hallottam, a vár felújítása azóta már szépen előrehaladt:

 

http://www.verkatravel.com/hungary/csokako2010/csokako2010.html

 

 

adrienn1313 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 128

Kedves Fórumozók!

 

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy bababarát, családbarát szálláshelyet, ami gyönyörű környezetben várja vendégeit. A környéken rengeteg látnivaló és kirándulóhely: Salgói vár, Somoskői vár, Füleki vár, Karancs kilátó, Vadaspark, Bányamúzeum, Csillagvizsgáló, Ipolytarnóci Ősmaradványok, Hollókő stb. A városban és környékén fesztiválok, koncertek, programlehetőségek folyamatosan: Nemzetközi Dixieland Fesztivál, Kazári Laska Fesztivál és Tócsni Parti stb. Babafelszerelés, kerti gyerekjátékok állnak a gyermekek rendelkezésére. További információk, akciós ajánlatok a honlapon: www.juharvendeghaz.hu. Ha még nem tudjátok hol nyaraljatok, a Juhar Vendégház szeretettel vár Benneteket! :)

 

          

dorottya70 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 127

Szia!

Annyiban tudok csak segíteni, hogy tavaly mi május 14-én voltunk a Budafai arborétumban és akkor már a virágzásuk végén voltak a rododentronok, de még lehetett bennük gyönyörködni. Sztem ezt telón kérdezzétek meg, mert tavaly nekünk elmondták, hogy 2 héttel korábbra tart minden a megszokottnál....

Előzmény: wzindbad (125)
asztatenisz Creative Commons License 2012.04.26 0 0 126

Gödöllőn folytatódik hétvégén az ingyenes szabadidős-társasági országos versenysorozat

 

Ingyenes társasági-szabadidős tenisz a játék élményéért, tét nélküli versenyen, jó társaságban

A társasági-szabadidős tenisz népszerűsítésére országos versenysorozat indult Erdért-ATT elnevezéssel. A sport államtitkárság támogatása révén ingyenesen játszhatnak amatőr és szabadidős versenyzők, családok, baráti társaságok - tudásuknak és korosztályuknak megfelelő kategóriákban.

Érdekesség, aki a facebook „szeretem a teniszt” oldalán regisztrál és lájkol, majd játszik a versenyen – részt vesz egy sorsoláson, amelyen különleges ajándékokat nyerhet. A programban a teniszezés mellett sportjóga foglalkozások, családi játékok, ingyenes oktatás, ügyességi játékok is szerepelnek.


 

Figyelem!

A szabadidős teniszezők a programjának gördülékeny kialakítása végett, kérjük regisztrációs lap alapján, az előzetes jelentkezést, a megadott határidőig!

Regisztrációs lap letölthető a www.aszta.hu honlapunkról!

Április 28 - 29.

Gödöllő Kiskastély pálya

 

wzindbad Creative Commons License 2012.04.26 0 0 125

Sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy a Jeli-arborétumban a május 1-i hétvégén már látszik valami a rododendron-virágzásból? Nem igazán találtam működő honlapot hozzájuk...

dacia-2 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 124

Ha megfelel egy kis nógrádi faluszéli vendégház egy hegy tetején, zsákutca végén, kertekre - erdőre néző udvarral, akkor ajánlom a Hollófészek vendégház oldalát: www.hollofeszek.hu

 

Ugyan központi fűtés van, de van dupla ágy és dupla pehelypaplan is :) A kilátás pedig isteni, tiszta időben 10-15 km-re is ellátsz az ablakból.

 

A környékről pedig a napokban megújult turisztikai honlap, a www.salgotarjan-turizmus.hu ad kitűnő áttekintést.

Előzmény: evucy001 (122)
Emőke1 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 123
Szia,
www.eszakerdo.hu bármelyik jó, én a senyőit ismerem, de szelcepusztai és a többi is klassz.
www.egererdo.hu ez az oldal most necces, mert átalakítják:(

ez a két erdészet van arra, bár szerintem 2 főre nem bérelhetők. Zemplénben esetleg ezek:

http://www.koronasvadvendeghaz.hu

http://www.kolap.hu/vadrozsa/

www.kokapu.hu


Érdemes szétnézned még: a www.bukkiszallas.lap.hu oldalon, ahol pl: Jávorkúti panzió ajánlatos www.javorkut.hu
de Noszvajon, Egertől nem messze is vannak színvonalas helyek.
Előzmény: evucy001 (122)
evucy001 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 122
Kiadó erdész házat keresnék lehetőleg a bükkben vagy borsodban. Olyan tipikusan nagyon romantikusat: erdő közepén, kandallóval... Amit 2 fő is bérelhet. :)
NemeszteleN Creative Commons License 2010.08.25 0 0 121
Aug. 20.-án megcéloztuk a debreceni virágkarnevált.
19.-én indultunk Győrből, az autópályán kiszúrtuk , hogy Gödöllőnél vagyunk, ott megnéztük a kastélyt.
Ebesen volt a szállásunk-falusi turizmus-kipakolás után Hajdúszoboszlón sétáltunk és este egy 3 órás jeggyel bementünk az élményfürdőbe.
Szebb, fantáziadúsabb, mint a győri élményfürdő , tetszett a római-kori medence és az északi sarkot idéző is, mert akinek elege van a langyos vízből, meg tud mártózni a hideg medencében:-)
A 2. nap a Virágkarneválról szólt.
Majdnem elfelejtettem a Déri Múzeumot:ilyen tetszetős, színvonalas múzeumban még nem jártam Magyarországon!
3. napon a Hortobágyon voltunk, Hídi Vásár.Nekem a
kézművesek és a kézműves kiállítások tetszettek és az egy órás csónakos kirándulás a Hortobágy folyón.
Este megint Hajdúszoboszlón kötöttünk ki, most a Gyógyfürdőben áztattuk fáradt tagjainkat.
Utolsó nap tettünk Debrecenben egy kis sétát, megcsodáltuk az egyetem előtti szökőkút együttest.
Utána az Álllatkertet jártuk végig, majd indultunk haza.Nagyszerű 4 nap volt!
Emőke1 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 120
Ugyan nem kiránduló a szoros értelemben, de augusztus 13-tól az Őrségben www.hetretorszag.hu

fesztivál, nyitott porták.
Emőke1 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 119
Köszi, fogok, csak hétfőn,mert itthon nincs outlook telepítve:) Viszont Börzsöny érdekelne, nagyon régen, kb. 30 éve voltam utoljára. Mivel a lnyom még kicsi, (9 ) éves , Kisinóc-Királyrét jöhet szóba, meg Drégely. Na ez az utóbbi a sötét ló:)
Előzmény: nighttrain (116)
ZillionPro Creative Commons License 2010.08.06 0 0 118
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet. Én több éve mindig részt veszek egy olyan rendezvényen ami egy hajóúttal van összekötve. Nagyon szeretem. Szerintem kellemes a nyár végén a vízen hajózni. Tervezem is, hogy részt veszek egy olyan úton ami esetleg kicsit hosszabb nagyon jó lenne egy olyan utazás ami végig vinne a Dunán és közbe a nagyobb városokat meg lehetne tekinteni amiket ez a gyönyörű folyó kettészel.
Előzmény: MartonkaFull (114)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.06 0 0 117
"sokan még csak a nyaralást se engedhetik meg maguknak, néha idő néha pénz hiányában."

Ez egy visszatérő indok.

Szerintem meg mindenkinek arra van ideje, amire fontos neki, hogy legyen. Akinek fontos, hogy kiránduljon, nyaraljon, az tud rá biztosítani időt. Jobb esetben előre tervez, olyan kapcsolatokat alakít ki, hogy a barátja/barátnője tolerálja azt, hogy kirándulni megy, netán együtt is mennek és a csoportos szervezéssel ugrásszerűen csökkennek a költségek. A pénz átcsoportosítása is ilyen dolog. A legszegényebb embernek is van általában kábeltvje, és általában a 3as csomag. Ha azt kiköttetné, már nyerne + 30-40ezer forintot legalább. Sok ember hitelt vesz fel olyan ostobaságokra, hogy plazmaTV meg autó, mert a másiknak is van:) Egy autó fenntartása úgy, hogy egy métert sem megy vele az ember az adott évben, több tízezer forint pénzkidobás. A családunk valahogy kibírta nélküle. Mégis felépült valahogy a házunk, és be tudtuk rendezni bútorokkal:) Munkába járásra ott a BKV, sok helyen téríti a cég, nálunk pl nem:D De hiába van 30 km-re a munkahelyem, ha minden nap bicajoznék, hozzászoknék, és beérnék kb egy óra alatt. Nyugdíjaskor felé hajló ismerősöm is van, aki ezt megteszi. Tessék, nem kell kidobni 10000 forintot:) Amellett kevés munkahelyet ismerek ahol mind a 7 napon dolgozni kell. Ha van ilyen, sajnálom azt, aki csak odáig jutott, hogy ilyen helyre vették fel..
Szállás/utazás: ez is attól függ, mennyire kényes az ember. A fenti költségmegtakarításokból egy nyaralásra odavezető út többszöröse kijön. Van, aki jobban szereti a Velencei-tavat, mint a Balatont, kb 50 km-re van Pesttől. A Balatonra Akarattyára a jegy odavissza kb 5000 ft teljesárban. Akinek a dohányzás a szenvedélye, tegye, de ha leszokna, pár havi cigiből kijönne ez is:).
Keszthelyen van egy nagyon olcsó kemping, kb 3000 ft a szállás per fő per éj. Ismerősöm Szemesen száll meg egy családnál a parttól 10 perc sétára ennyiért. De nyilván sokkal több példa van..
Ha abszolút minimalisták vagyunk, és nem szégyelljük, akkor ki lehet állni az útra stoppolni. Fel fognak venni előbb utóbb, tapasztalatom szerint (néha csak így értem el a csatlakozásokat) nappal átlagban a 30. autó megáll. Általában nem sorozatgyilkosok ülnek a kocsiban. Aki felvesz, az szokott félni inkább.. Olvastam egy leírást pár éve, magyar stopposok 3 nap alatt lejutottak Marokkóba.
Ha a faházra sincs pénz, ott a sátor..
Tiszteletben tartom azt, hogy mindenki mást szeret, van ,aki a jó filmeket szereti, van ,aki a munkájának él, van ,aki fel szeretné újítani a házát, és azért nincs ideje. Mindenki döntse el, hogy mi a fontossági sorrend, de ne panaszkodjon, hogy "nem teheti meg", hogy elmenjen valahova. Lehetetlen nincs, csak tehetetlen.
Előzmény: hoferi.ho (111)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.06 0 0 116
Van egy jó pár kirándulóhely, amit a többség nem ismer, de épp ezért maradt érintetlen és szép:D Írj mailt, ha érdekel.
Előrebocsátom, hogy nem városnézést tudok ajánlani elsősorban, hanem hogy szép gyalogtúrákat merre lehet tenni.
Előzmény: Emőke1 (110)
tajogkepu1 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 115
Szerintem vannak olyan kiránduló helyek amikről az ember nem is gondolt volna...a Mátra is annyi csodás szép hellyel ajándékoz meg minket.
de engem akkor is lenyűgözött a tapolcai látvány :) a sok pipacs a környéken, nagyon idilli. olyan igazi vidéki hangulatot áraszt az egész környék. én pároknak is ajánlom :)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.08.06 0 0 114
JA és kifelejtetted a hajóutakat a Dunán, az is csodaszép tud lenni, lemenni egészen Vácig vagy még lentebb ott eltölteni egy napot vagy megszállni valahol végül visszahajókázni közben egy sétát tenni városban beülni enni valahová, nem is kell ennél jobb szórakozás ;)
Előzmény: Bezsibaba (113)
Bezsibaba Creative Commons License 2010.08.05 0 0 113
Hát szerintem Magyarországon nagyon sok kirándulóhelyet találsz, ahol jól tudod érezni magad...vegyük példuál , Szentest, ott van egy nagyon jó kis camping 5darab medence meg minden ami kell még csúszda is van...akkor van Tapolca, tele hotelekkel, amiknek nagyon jó kis medencéik vannak...Hajdúszoboszló, ott például mindent megtalálsz, strand, a hotelekbe medence, szép a városközpont stb...akkor Miskolctapolca, barlangfürdők minden ami kell, nem kell külföldre menni ahhoz, hogy jól tud magad érezni... szerintem teljesen tökéletesek a magyar nyaralási lehetőségek...nézd meg a németeket...mindig ide jönnek és itt élik ki magukat...állandóan a balaton találkozhatsz németekkel , mert ök már unják a tengerpartot...jó mondjuk nekik hideg a tengerük, de most mennyi időbe telne, míg lemennének horvátba, 2órával van csak messzebb mint a balaton, német tempóval pedig 1óra :D amúgy nagyon sok hegység van magyaroszrszágon , télen csodásan lehet itthon is sielni, fent a bükkbe , mecsek stb...van mondjuk hozzám közel egy kirándulásnak prima hely-> a Fóti Somlyó, olyan pillangó fajt is megtalálsz ott például amit máshol nem...és magyarország még mindig tele van zöld helységekkel... szóval van választás bőven...Remélem valakinek tudtam segíteni :)
ZillionPro Creative Commons License 2010.08.05 0 0 112
Szerintem is csak az olyan nyereményjátékokon érdemes részt venni amik teljesen ingyenesek, mert szerintem csak így éri meg az embernek, meg így biztos lehet abba, az ember, hogy a cég fizeti a nyereményjátékot és nem abból a pénzből van az utazás amit például az SMS-eken nyert és esetleg még jobban is jött ki ezzel, mert plusz pénzt is jelenthet adott estben az embereknek.
hoferi.ho Creative Commons License 2010.08.02 0 0 111
sokan még csak a nyaralást se engedhetik meg maguknak, néha idő néha pénz hiányában.

Amúgy meg ahogy már mondták tényleg csak ingyenes nyereményjátékokra érdemes így jelentkezni de az is legyen szempont hogy ne valami túl bonyolult izé legyen. Csak becsatlakozol valahogy aztán annyi és vagy sikerül vagy nem, rosszabb esetben is 5 percet vegyen el az életedből maximum, vagy mittom egy teszt kitöltése. És akkor ilyenből lehet pár tucatnyit csinálni akár
Előzmény: betonacel84 (107)
Emőke1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 110

Kedves társak,

Nem lehetne kirándulóhelyekkel foglalkozni? Netán a jó és a rossztapasztalatokat megosztani egymással?

Rögtön adok is egy ötletetel:

" Kedves Olvasóm,
Előrebocsájtom, hogy nem elsősorban szállodaértékelőt írok,mivel én a Sziesztára egyetlen jelzőt tudok: Szuper hely. Fantasztikus környezeti adottságok, tiszta, szép szobák.
Májusban jártunk itt már 4. alkalommal a gyerekemmel, ezt az utat a szálloda weblapján lévő nyereményjátékkal nyertem, és megmondhatom, nagyon örültem neki, nem elsősorban azért, mert ingyen volt, hanem mert Sopron az egyik kedvenc városom.
Szóval útrakeltünk egy szép szombati napon. Odafelé útbaejtettük Fertőrákost, mivel előzetesen jelentkeztünk a Mithras -szentély megtekintésére. Mondhatom nektek kedves olvasóim, hogy ha arra visz utatok, térjetek be a Fertő-Hanság Nemzeti Park e kis gyöngyszem községébe. Mi Szerdahelyi Zoltán vezetésével mentünk ki a szentélyhez, környezetbarát elektromos kis buszocskával. A szentélynél Zoltán egy 30-35 perces előadást tartott a Mithras-kultuszról, hozzáteszem minden magyarországi nevezetességhez ilyen gazdát kívánok. Gazdát, mert tényleg szívvel-lélekkel magyaráz, visszakérdez. A lányomnak annyira tetszett, hogy másnap délutánra is beneveztünk egy fertőrákosi kirándulásra, Fertőrákos 7 csodája címmel. Aztám odaértünk a szállodába, lepakolás, kis séta a kertben, medendce, jakuzzi, vacsora, alvóka:)
Másnap a reggeli után Nagycenk felé vettük az irányt. Ezalkalommal nem mentünk be a Széchenyi kastélyba, mivel megelőző évben jártunk ott, viszont gyereknap alkalmából kisvonatoztunk egy kis gőzmozdonyvontatta szerelvényen. Visszatérvén a vasútállomásra Fertőd felé indultunk. Megnéztük a kastélyt, -vezetővel lehet bemenni- és hála istennek nagyon jó volt az idegenvezetés. Az egy másfél órás nézegetést az akkor még nagycsoportos lányom is nagy élvezettel hallgatta, bele is kérdezgetett egy-két dologba Mária Teréziával kapcsolatban. Nagyon szép a kastély, nekem a japán stílusú kék színnel festett nem freskók, hanem tapéta-szerű falfestés tetszett a legjobban. Végigjártuk a kastélyparki növénylabirintust is, majd indulás Fertőrákosra. Még volt időnk egy rövid ebédre a kőfejtőnél egy étteremben, ezt viszont egyáltalán nem ajánlom kipróbálásra. Nagyon rossz.
Megérkeztünk az információs ponthoz, ahol felültünk ismét az elektromos kis masinákra, és útrakeltünk. Megnéztük a kőfejtőt, a régi műszaki zár (határmenti)vonalát, és a Mithras szentélyt.Ismét Szerdahelyi úr vezetett körbe minket, mostmár vissza is kérdezte a lányomtól az előző napi dolgokat, aki büszkén felegetett.A szentélytől még mindig kismasinával a falu központjába mentünk. Megnéztük a várfalat, a kitelepítettek szobrát ( jó kis modern alkotás)majd az egyetlen megmaradt pellengérhez vitt az utunk.Minekutána mindenki meg lett fenyegetve, hogy pellengérre állítódik, visszatértünk a kiindulási ponthoz, és minden résztvevő saját autójávakl ment le a Fertő-tóhoz, hogy a záró egyórás hajókiránduláson részt vegyen. Kellemes időben tettünk egy kirándulást, útközben a Hany Istók legendát hallhattuk, illetve a Fertő-tó kialakulásáról, élővilágáról , a Fertő-Hanság nemezeti parkról "mesélt" a hangszóró. Meg kell állapítanom, hogy kénytelenek leszünk visszatérni ismételten, remek kis üdülőtelepet alakítottak ki a tó körül, és bicajjal megkerülhető szinte az egész tó. Figyelmetekbe ajánlom a Mörbischi víziszínpadot, ahol nyáron mindenféle operaelőadást hallhattok, láthattok, ezévebn gondolom a Haydn év kapcsán elsősorban az ő művei csendülnek fel.Jól elfáradva, hiszen mozgalmas nap volt Hegykőn, és Sopronkőhidán ( rövid pillantás a fegyházra, mert ott van, akár tetszik-akár nem)hazaautóztunk Sopronba.
Megint egy kis medence, jakuzzi, vacsora, borozgatás az udvari teraszon, és alvás. Az utolsó előtti napon bebuszoztunk Sopronba, szerencsére a szálló előtt áll meg a busz, és így egyszerű a közlekedés. Megnéztük a Dali Sopronban című kiállítást, az Erzsébet templomot, a tűztornyot, ahova fel is másztunk. Kicsit sétáltunk a belvárosban, megebédeltünk és hazabuszoztunk.
A délután fürdéssel töltöttük, kipihentük magunkat.
Vacsora , pakolás, reggel hazajöttünk.
Legközelebb. ha megyünk, kimegyünk Brennbergbányára, és Ausztriában ismét megnézzük Kismartont, illetve Illmizet ( sajtos hely) Kócsagvárat, illetve az Eszterházy madárvártát.
Ha valakit érdekelne, látogasson el a
www.fertorakosikirandulas.hu oldalra, és ismerje meg a kirándulási ajánlatokat."

 

weboldal: http://ongo.hu/elmenybeszamolok/3305  itt található még Őrség, Ópusztaszer, Pécs meg még néhány.

bubireni Creative Commons License 2010.08.02 0 0 109
Egyetértek azzal, hogy csak az olyan nyereményjáték éri meg amiért nem kell fizetni. Mert amiért fizetni kell az szerintem mind csak átverés, ha nem is átverés akkor az olyan embereken gazdagodnak meg a játék kitalálói akik költik a pénzüket össze-vissza mindenre. És tényleg jobb lenne ha az ilyen ember inkább spórolna és akkor el tudna menni mindenhova és nem csak siránkozna, hogy nincs pénze semmire. Nagyon jól hangzik a nyereményjáték amit említettél megosztanál velünk egy kicsit több információt róla?
bertike5 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 108
Hát figyelj az egy dolog, hogy regisztrálgatsz ide-oda...de azoknak nagyon minimális az esélye...max. akkor van nagy esélyed, ha többször regisztrálsz vagy ilyesmi...azzal meg amúgy nagyából úgyan ott vagy, hogyha ilyen fizetős játékra regiszrálsz...hogyha azt a pénzt félre teszed, akkor nagyából összejön a nyaralásra a pénz...amúgy én is azt csinálom, hogy szeptembertől kezdve minden évben elkezdek gyüjteni...félre teszek egy kis pénzt, kb. egy 15ezer forintot egy hónapba...ahhoz nem nyúlok és ha kiszámolod azért az is jó kis pénz , mert évente csak egyszer megyek el nyaralni. Na szóval próbálj meg gyüjtögetni és akkor biztos tudsz valamit kezdeni...amúgy ilyen ingyenes nyereményjátékokra még én is szoktam regisztrálni. Most is regisztráltam valami autós nyeremény, ilyen hétvégei utazással...
betonacel84 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 107
Ebbe semmi prosztó nincs szerintem! Sajnos kis hazánkban nem mindenki engedheti meg magának nem csak a luxust, de még azt sem, hogy éttermekben vagy büfékben fogyasszon nyaralás közben. Jelenleg nekem sincs pénzem utazni, nemhogy szállásra, meg ellátásra drága vendéglátóipari egységekben, ezért regisztrálok minél több "ingyenes" játékra, ahol utazásokat lehet nyerni, akár belföldi, akár külföldi.
Előzmény: Töhötömke (106)
Töhötömke Creative Commons License 2010.07.30 0 0 106
Jól mondod persze nem kellene, teljesen el kéne engednie magát az embernek nyaraláskor csak nem mindenki teheti meg sajna, nekünk volt olyan nyarunk hogy nem volt sok pénzünk, minden nap a strandon voltunk de húztuk magunk után a hűtőtáskát tele innivalóval, kicsit prosztó volt a kinézetünk biztos de minket nem igazán érdekelt a dolog, messze voltunk az otthonunktól, nem ismert minket senki, nagy baj nem lehetett volna belőle:)
Előzmény: ZillionPro (105)
ZillionPro Creative Commons License 2010.07.30 0 0 105
Nem tudom de szerintem ha az ember elhatározza magát és úgy dönt, hogy nekiáll utazni is az üdülés során akkor szerintem nem szabad a benzinnel se spórolni, mivel az ember általában évente egyszer-vagy kétszer meg el nyaralni és akkor nem szabad ilyenekre gondolni, hogy ha tele tankolom a kocsit akkor esetleg kicsit többet fogok menni, és akkor esetleg még egyszer kell majd tankolni a kocsiba. És ha itthon indulsz el nyaralni akkor arra gondolnod kell, hogy nagyon sok hely van itthon amit érdeme megnézni, és ha ott vagy a közelbe akkor szerintem érdemes elmenni megnézni mindent és nem a benzinnel spórolgatni, mivel mekkora esély van arra, hogy ugyan oda vissza mész többször is nyaralni, ha ilyen nagy utazó vagy.
Előzmény: Bégé69 (103)
trigi0722 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 104
Nyaraltunk Akarattyán és egyik délelőtt megnéztük Dég várát.
Megfizethető belépő, Rendben tartott parkkal,hátul, a tó körül padok, akár egy egész napot érdemes ekörül a kis vár körül eltölteni.
Ja, és Akarattyán a fizetős strandnál jobbra van egy kis fél kilométeres autós utacska, inkább betonösvény, nagyon gondozott szabad strandhoz vezet.
Van büfé, mosdó, lépcső a tóba, árnyékot adó nagy fák,tehát minden, ami a fizetős strandon.
Mi oda jártunk és imádtuk.
Előzmény: Verka_ (46)
Bégé69 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 103
Én még nyaralásra se töltöm tele a kocsit mert ha fogyna kifelé akkor tankolok még bele. Így nincs meg a kísértés hogy még úfgyis tele a tank ezért még mászkálhatok vele ide oda... Úgyhogy én inkább csak improvizálni szoktam hogy hova megyek az adott szálláshely körül...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!