Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.06 0 0 20
Engem igen, ezt most kipróbáltam.
rali Creative Commons License 2002.03.30 0 0 19
Hát ez az,épp ezekre az ismeretekre szeretnék szert tenni.
Előzmény: Timna (17)
NevemTeve Creative Commons License 2002.03.28 0 0 18
Ugylatszik en vagyok itt a papagaj: Junkbuster, Junkbuster, Junkbuster...
Előzmény: NevemTeve (7)
Timna Creative Commons License 2002.03.25 0 0 17
az a baj, hogy cím alapján nem tud szeparálni, csak IP és port alapján...
ha nem érted, nem baj, akkor használj zonealarmot.
az a lényeg, hogy a Tiny-ben megadhatod, hogy egy adott program mely ip-címeken ill. portokon forgalmazhat / nem forgalmazhat. ehhez azonban kicsit behatóbb ismeretek kellenek...
Előzmény: rali (16)
rali Creative Commons License 2002.03.24 0 0 16
Most próbálgatom ezt a Tinyt,de nem igazán értem.
Előzmény: Timna (12)
Pozsi Creative Commons License 2002.03.24 0 0 15
Jelen! Az index nem méri az oldalon eltöltött időt, az újratöltödő képek egy hirdetés részei.
Előzmény: Timna (11)
Wágner úr Creative Commons License 2002.03.24 0 0 14
Micsinál, micsinál?! Lazán beütöd, hogy adverticum.net, az meg rögtön továbblök ide: http://www.adverticum.com/rolunk/rolunk.html és már olvashatod is... nálam is kiadakdnak időnként a zilyenek, de akkor mindig iszom Egy Pofa Söröt... sokk ilyen van, de kiafene bánja... hukk, bocsánat... mer' minden kiakadáskor mindig ihatok, tiszta haszon... Egészség!
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 13
Érdekes topic :-)

Én az említett öt (illetve négy) mellé hoznék egy újabbat is:
Non-authoritative answer:
Name: ad.adverticum.net
Address: 212.75.130.203

Ő mit csinál?
Mert a leggyakrabban akkor akad meg a netscape-em, ha innen akar valami reklámot letölteni.

Előzmény: Pozsi (9)
Timna Creative Commons License 2002.03.24 0 0 12
A Tiny firewallal lehet ilyen bonyolultan szűrni szvsz, csak lusta vagyok rá :)
Előzmény: rali (10)
Timna Creative Commons License 2002.03.24 0 0 11
Biztos vagyok benne, hogy a jelenség pár hónapja indult, és nem szolgál másra, minthogy egy oldalt mennyi ideig néz valaki. (az IE státuszbárban látható, ahogy különböző, randomizált számból álló nevű jpg-t akar a browser letöltetni az indexről). Szóval nem igazán privacyt félek én, hanem egyszerűen meglepődök, hogy az én pénzemen (forgalom után fieztek) méregetnek, nem is szólnak róla, sőt ha jól látom, vagy 2 hónap alatt nem is reagálnak rá (írtam nekik mailt még aznap hogy felfedeztem), még itt sem. (vagy valamelyikőtök index szerkesztőségi?)
Előzmény: kávéházi péter (5)
rali Creative Commons License 2002.03.17 0 0 10
Melyik tűzfalprogit javasolnád?
Előzmény: Kicsi Piros Szivecske (8)
Pozsi Creative Commons License 2002.03.17 0 0 9
Halkan jegyezném meg, hogy az említett 5 ip-cimből (illetve csak 4, a traffic.index.hu nem számít) él az index, nem pedig a nagytestvéri hajlamainkat elégítjük ki belőlük.
Előzmény: Kicsi Piros Szivecske (8)
Kicsi Piros Szivecske Creative Commons License 2002.03.16 0 0 8
ez a kettő kell, hogy használd az indexet:

217.20.134.241 : 80
217.20.134.242 : 80

ez a reklám:

217.20.130.18(sher.index.hu)

ez pedig a nagytestvér:

194.88.58.11(??traffic.index.hu)
193.68.35.149(audit.median.hu)
193.68.35.131(audit3.median.hu)
193.91.69.232(audit2.median.hu)

az utolsó ötöt kell letíltani egy megfelelő tűzfalon, és sokkal gyorsabb lesz!

NevemTeve Creative Commons License 2002.03.16 0 0 7
Ugylatszik en vagyok itt a papagaj: Junkbuster, Junkbuster, Junkbuster...
Pozsi Creative Commons License 2002.03.16 0 0 6
A fórumon 1db animgif banner van csak, nem hiszem hogy az okozná a lassú letöltést. Inkább a napközbeni túlterheltség lehet az oka.
Előzmény: kergemagyar (4)
kávéházi péter Creative Commons License 2002.03.16 0 0 5
Egy tízezer, vagy annál több hozzászólásos nick gazdáját - aki többtucat talin vett részt, és kiterjedt személyes kapcsolatai vannak sok nick mögött álló emberrel, jónéhány intim kapcsolata is van, volt stb. - ez a kérdés nemigen zavarhatja, jobbára ismerik személyiségének minden szájberrezdülését, és valamennyire a személyiségét is. Az IRL információk pedig jobbára a második kozmikus sebesség gyorsaságával terjednek. Inkább az lehet zavaró, hogy egy gépére csempészett kis programocska riportokat küld általa ismeretlen helyre a billenytűleütéseiről, és esetleg még az is zavaró lehet, ha pusztán a közismert és bizalmas e-palatáblájának a jelszavát valki(k) ismeri(k). Ez lehet para is és valóság is. A legnagyobb kalamajka abból származhat, ha ilymódon nem is csak róla szereznek bizalmas információkat, hanem akivel (akikkel) bizalmas kapcsolatban áll, és az illető nem volt eredetileg a megfigyelő(k) számára célszemély. A legnagyobb baj pedig akkor kerekedhet, ha mindezekkel valaki(k) visszaél(nek).
A te gondod, hogy figyelik, mennyi ideig nézegetsz egy reklámot, csaknem komikus, vagy finomabban fogalmazva semmiféle jelentősége nincs rád nézve. A valódi személyiségi jogok a valóságban nem igazán ott sérülnek, ahol első pillantásra megmutatkoznak.
Előzmény: Timna (-)
kergemagyar Creative Commons License 2002.03.16 0 0 4
De héha van, hogy hosszú percekig nem töltődik le teljesen a topik. Gondolom ez is valamelyik reklám miatt van, nem?
Előzmény: Pozsi (3)
Pozsi Creative Commons License 2002.03.16 0 0 3
Ennek a ket dolognak nincs koze egymashoz, az a hirdetes nema fut a forumokon...
Előzmény: kergemagyar (2)
kergemagyar Creative Commons License 2002.03.15 0 0 2
Azért kellemetlen, mert amíg töltődik a reklám, addig az explorer úgy veszi, hogy nem is néztük meg igazán az oldalt, és akkor nem lesz szürke a meglátogatott topik linkje.
Előzmény: Pozsi (1)
Pozsi Creative Commons License 2002.03.15 0 0 1
Az antikvarium.index.hu hirdeteseben valtoznak a kepek, azok toltodnek le. Viszont amit irsz az jo otlet :)
Előzmény: Timna (-)
Timna Creative Commons License 2002.03.13 0 0 0
Jah, az ldir-loopback.index.hu címre megy a forgalom. Gyanús a neve is, mi? :)
Előzmény: Timna (-)
Timna Creative Commons License 2002.03.13 0 0 topiknyitó
Pár hete vettem észre - nem tudom mióta van így - hogy az index hírlap részében olvasgatva folyamatosan forgalom generálódik: az explorer véletlenszerű nevű jpg-ket próbál letölteni.
Persze ilyet az explorer nem tenne magától, viszont annak a mérésére pont jó, hogy ki meddig olvas egy oldalt...
Irtam az ügyeletre rögtön (kulturáltan), de semmi válasz.
Titeket ez nem zavar?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!