Keresés

Részletes keresés

egeresz Creative Commons License 2002.03.12 0 0 2
Persze lehet, pl jogilag most is az van.

A következňk miatt kell kormánypárti többség:
- a miniszterelnökről szavaznak (talán a miniszterekről is)
- bizalmatlansági inditványt tehet, és szavazhat meg a parlamenti többség a kormánnyal szemben.
- olyan komránystratégia, amihez törvénymódos'itás kell
- a rendes évi zárszámadás, és költségvetés megszavazása

Amennyiben egy kisebbségben lévő párt képes az többiekkel a fenti néhány esetben megegyezni, és a többségi szavazatot megkapni, akkor lehet kissebbségi kormányzás.

A kisebbségi kormányzás általában kevéssé korrupt (hiszen a többségi ellenzék bármit ellenőrizhet) és sokkal kevésbé hatékony.

egeresz

fehgyo Creative Commons License 2002.03.12 0 0 1
Ha cigányok(vagy romák, ahogy jobban tetszik) fognak kormányozni. Erre van törvény is. A választójogi, választók és választhatók.
Előzmény: Attilio (-)
MrPink Creative Commons License 2002.03.12 0 0 0
Soha bátyuska, s0ha!
Előzmény: Attilio (-)
Attilio Creative Commons License 2002.03.12 0 0 topiknyitó
Lehet Magyarországon kissebségi kormányzás? A törvények adnak rá módot ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!