A következňk miatt kell kormánypárti többség:
- a miniszterelnökről szavaznak (talán a miniszterekről is)
- bizalmatlansági inditványt tehet, és szavazhat meg a parlamenti többség a kormánnyal szemben.
- olyan komránystratégia, amihez törvénymódos'itás kell
- a rendes évi zárszámadás, és költségvetés megszavazása
Amennyiben egy kisebbségben lévő párt képes az többiekkel a fenti néhány esetben megegyezni, és a többségi szavazatot megkapni, akkor lehet kissebbségi kormányzás.
A kisebbségi kormányzás általában kevéssé korrupt (hiszen a többségi ellenzék bármit ellenőrizhet) és sokkal kevésbé hatékony.