Keresés

Részletes keresés

figyelő Creative Commons License 2002.03.14 0 0 74
Eleget kellett volna tenniük az adatkezelésre vonatkozó előírásoknak is.

Elég egyértelmű, hogy az MSZP jogellenesen járt el. Ugyanezt tette a kormány a maga Országimázsközpontjával, csak a dolog annyival súlyosabb, hogy hatalommal való durva visszaélés és a törvényőr "megbüntetése" is fennforgott...

Fogalmam sincs, hogy a fenébe ítélhetné bárki az Országimázs-disznólkodást törvényesnek, az MSZP-disznólkodást pedig törvénytelennek.
A hasonló jelenségek konzekvens megítélése etikai alapkövetelmény.

Előzmény: Chimay (71)
PAPEN Creative Commons License 2002.03.14 0 0 73
Bocs, ez hamarabb elment.
Szóval: ne keverd össze az Országjárót és a kifejezett kampánylevelet, mert
1. Az országjáró nem kampánykiadvány (értsd: nem anyáz, nem mutatja, hogy milyen fasza a fidesz)
2. A postázási adatokat a BM-en keresztül szerezték be (törvényesen)
3. Ezt az adatvédelmi biztosnak be is jelentették
4. Nem próbálták utólagosan elfogadtatni az emberekkel, hogy a telefonkönyvből szedték ki az adatokat
5. Nem végeztek jogosulatlan adatkezelést

Ezzel szemben Medgyessy:
1. Kampánykiadvány - nem is kérhette volna
2. Telefonkönyből (?) Baja Ferenc "Maradjunk annyiban, hogy telefonkönyből" Nekem az a gyanúm, hogy Kunczénak van egy vinyója, amit még minisztersége idején hozott magával.
3. Nem jelentette be
4. Megpróbálta
5. Bizonyvégzett.

Ez nagy ciki a Péter fiúnak.

Előzmény: PAPEN (72)
PAPEN Creative Commons License 2002.03.14 0 0 72
Kedves figyelő!
Előzmény: figyelő (70)
Chimay Creative Commons License 2002.03.14 0 0 71
"a közfeladatra való hivatkozás hamis: semmiféle közérdekű feladatot nem teljesítettek"
OK, fogadjuk el Majtényi véleményét. Ez legfeljebb azt jelenti, hogy fizetniük kellett volna az adatokért. Mert pénzért (majdnem) bárki megkaphatja.

"A Fidesz reklámozása - közpénzen! - minden, csak nem közérdek..."
Rendszeresen ugyan nem kaptam a lapot, de néhány példányba belelapoztam. Fidesz reklámot nem láttam benne. (csőlátás) Az országot valóban reklámozta, a színvonala nem verte az eget, de volt egy lap, amelyikben nem arról volt szó, hogy ki robbant fel, meg ki miért szemét. Ha ez fáj...
(tényleg, Te olvastad ?)

Javasolnám a továbbiakban (viszontválaszra még van lehetőség), hogy az OFF-olást fejezzük be. Végtére is itt és most az MSZP-ről, és a jogosulatlan adatkezeléséről van szó. Országjáróra biztos van 52 másik topik.
MSZP-ről vélemény ?

Előzmény: figyelő (70)
figyelő Creative Commons License 2002.03.14 0 0 70
Legalábbis Majtényi szerint - és szinte mindenben igaza volt hivatali tevékenységében! - a közfeladatra való hivatkozás hamis: semmiféle közérdekű feladatot nem teljesítettek azzal a vacakkal.
A Fidesz reklámozása - közpénzen! - minden, csak nem közérdek...
Előzmény: Chimay (63)
luis3 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 69
"Baja Ferenc, az MSZP pártigazgatója tegnap elmondta, hogy a párt a törvényes határidőn belül írásban válaszol az ombudsmannak. Mint mondta: az adatbázishoz a nyilvános telefonkönyvből jutottak hozzá. Kérdésünkre, hogy miképpen kaptak olyan személyek is levelet, akiknek telefonszámai titkosak, annyit válaszolt: „maradjunk abban, hogy a nyilvános telefonkönyvből.” "

Hát ne maradjunk, kedves Baja elvtárs, mert ez egy ordas nagy hazugság, amit most Paksi Hapsi után Ön is megismételt, és személyesen is tudtam cáfolni a topikindítóban....

Előzmény: luis3 (68)
luis3 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 68
A telfonköny bizonyosan nagy hazugság!
Itt nézd meg!
Előzmény: Jeff Lebowski (50)
kogabor Creative Commons License 2002.03.14 0 0 67
Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje az RTL Klub kedd esti hírműsorában azt mondta: ha az adatvédelmi biztos felvetései helytállóak - valószínűleg igen -, akkor meg kell semmisíteni az adatokat, s az MSZP ezt meg is teszi.

Lehet tovább fikázni.....

luis3 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 66
A link introja qrva jó!!!!!!
Nézzétek meg!!!
Előzmény: KutyaMutya (62)
Chimay Creative Commons License 2002.03.14 0 0 65
Mégsem beszélhettem kóser WC-papírról :)
Előzmény: Fekete_Péter (64)
Fekete_Péter Creative Commons License 2002.03.14 0 0 64
1. Nem én izzadok, hanem te. A Ki-bele-mellé magyarázással.
2. Soha, semmilyen lélegeztetőgépről nem beszéltem.
3. Vedd le a szemellenzőt, és máris látni fogod, hogy süt a nap.
Előzmény: Chimay (53)
Chimay Creative Commons License 2002.03.14 0 0 63
Ezt talán megmagyarázhatnád...
Előzmény: figyelő (60)
KutyaMutya Creative Commons License 2002.03.13 0 0 62
Szerintem ez a link mindent megmagyaráz...
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 61
Egy ilyen pernek nem az anyagi resze lenne a lenyeg, hanem az, hogy a birosag megallapitana, hogy torvenyt sertett MP es az MSZP.
Ha az 1 FT.-os karteritesi igenyt esetleg elutasitja a birosag, mert karteritest nem allapit meg, a tenyallasban az adatkezelesrol rendelkeznie kell.
Előzmény: MrPink (49)
figyelő Creative Commons License 2002.03.13 0 0 60
Az adatkezelés törvénytelen volt, mert nem volt törvényes célja...
Előzmény: Chimay (53)
pert1 Creative Commons License 2002.03.13 0 0 59
Ezt az adatbázist fogják összehasonlítani a Milleneumi Országjárót lemondók adatbázisával, hogy
kiderítsék kik azok a megátalkodottak akik egyiket se akarják olvasni, és azokat majd kötelező
ökumenikus pártpropaganda olvasókörbe fogják járatni.
Előzmény: Kolozsváry Áron (56)
Jeff Lebowski Creative Commons License 2002.03.13 0 0 58
Erre a mondatra en is felfigyeltem.
Jo kis nyilvantartast keszitenek arra az esetre, ha esetleg hatalomra kerulnek es megkezdodhetnek a tisztogatasok. Termeszetesen szigoruan szakmai alapon, mert csak a gonosz szelsojobbosok rugjak ki az embereket politikai alapon.

Fodor Gabor verengzese az Oktatasi Miniszteriumban es az MSZP/SZDSZ-es tisztogatas a TV es radio munkatarsai kozott is pusztan szakmai alapon tortent. Ja, hogy akkor nem is hallottunk rola? Biztos csak nem figyeltunk oda rendesen. Azt fel sem merem tetelezni, hogy a jelenleg nagy hangon horgo toleranciabajnokok akkor egyetertettek ezekkel a lepesekkel.

Előzmény: Kolozsváry Áron (56)
Conscience Creative Commons License 2002.03.13 0 0 57
Ha ez igaz, s miért feltételezném, hogy valótlanságot állítasz, akkor érthető !
Aki ezt állította, reálértékén vette a szolgáltatás költségeit. S mi volt a viszonyítási alap ? A '80-as években kb. ennyibe kerültek a postai szolgáltatások, nem ?
Előzmény: Chimay (55)
Kolozsváry Áron Creative Commons License 2002.03.13 0 0 56
Nekem az tetszett, hogy az adatvédelmi biztos megállapítása szerint a maszop külön adatbázist létesített azokról, akik visszajelezték, hogy semmiféle kapcsolatba nem kívánnak velül lépni és kérik, hogy ne zaklassák őket leveleikkel.
Mire kellett ez nekik? Ha nyernének ebből szeretnék kiválogatni a Recskre menőket? Esetleg halállistákhoz kellenek?
Veszélyes dolog, ha egy zavaros, önkényurlami, terrorista multtal rendelkező párt adatokta gyüjt azokról, akik nem szimpatizálnak velük.
Jó volna már ha ebben az országban egyszer végre nem kéne tartani a bolsi gazemberek lehetséges és nagyon valószínű törvénytelenségeitől, erőszakosságától.
Chimay Creative Commons License 2002.03.13 0 0 55
Jajj, de kis bugyuta vagy !
Anno okosan elmagyarázták az akadékoskodóknak, hogy tekintettel az igen nagy tételre komoly kedvezményt kaptak.
A nyomda és a postázás költségei darabonként 1 Ft-ból kijöttek (!). :(

Látod, ma is tanultál valamit.

Előzmény: Conscience (54)
Conscience Creative Commons License 2002.03.13 0 0 54
Tényleg három millió címzettnek juttatták el ?
Hát az legalább van vagy 200 millió Ft, nem ?
Hány lélegeztető gépet lehetett volna venni belőle...
Chimay Creative Commons License 2002.03.13 0 0 53
Ne izzadj már annyit a két eset összemosásával !
Az újság kikérte az adatokat, nem élt vissza vele, csak egyszerűen ürügyet talált rá hogy ne kelljen fizetnie. Az adatkezelés törvényes volt, az ingyenességet lehet vitatni. Az MSZP pedig törvényellenesen használta az adatokat. Akár fizetett érte, akár nem. Ennyi.

Ja, és hány lélegeztetőgép árát költötte az MSZP a törvényellenes levelezésre ???

Előzmény: Fekete_Péter (39)
fork() Creative Commons License 2002.03.13 0 0 52
waxxablaze Creative Commons License 2002.03.13 0 0 51
nem először
nem utoljára
Előzmény: Jeff Lebowski (50)
Jeff Lebowski Creative Commons License 2002.03.13 0 0 50
Tegnap valamelyik esti kereskedelmi TV-s hiradoban ugy vezettek fel a hirt, hogy az MSZP megsertette az adatvedelmi torvenyt a telefonkonyvbol szerzett adatok kezelesevel.
Nyilvanvalo hazugsag, nyilvanvalo cellal.
MrPink Creative Commons License 2002.03.13 0 0 49
Beszéltem egy jogász ismerősömmel, aki azt mondta, hogy nem sok pénzt lehetne keresni a perlekedéssel. Bár, ha mindenki perelne, akkor talán Medgyessy Péter hamar saját bőrén érezhetné a szegények problémáit. :)))
Zmac Creative Commons License 2002.03.13 0 0 48
Telefonszámot lehet véletlenszerűen generálni. Egy nevet a hozzá tartozó címmel viszont nem.
Előzmény: pert1 (45)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.13 0 0 47
OFF!
Ne vergődj, az idén a titkosított/amin netezek/ számomon hívott a Pető Iván üzenetrögzítője:-))))

Valószinüleg nem telefonkönyvből csinálják, hanem egy automata felhív az adott tartományban minden számot. :-)

Megspórolják az adatfeldolgozás díját és nem találhat rajta fogást az ombudsman sem. :-)
ON!

Előzmény: Fekete_Péter (43)
Fekete_Péter Creative Commons License 2002.03.13 0 0 46
Igen, senki se csinálhassa, de látod, hogy mindenki egyformán. Na ebben egyenlőség van.

Amúgy én túléltem, csak a gyerek vette fel a telefont, és kiordított a konyhába, hogy : "gyere mama, valami iván bácsi keres". Este, amikor hazaértem röhögve mesélték, hogy mi törpént.

Előzmény: Ugrifules (44)
pert1 Creative Commons License 2002.03.13 0 0 45
Hát, ha választani kell, hogy a Medgyesi írjon nekem levelet, vagy pedig egy orbángép hívjon fel
telfonon, akkor én inkább az előbbit választom, mert az kevésbé zavar. Különben vszínűleg a
telefonos kampány során is felhívtak telefonnal nem rendelkezőket is, csak azok nem vették a
hívást :-). (az én címemet vszínűleg a telefonkönyből vették, vagy ha nem akkor gondosan belejavították
a telefonkönyben levő hibákat is)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!