Keresés

Részletes keresés

betandlose Creative Commons License 2021.11.05 0 0 1742

Nálam ez időnként pozitív fokozásnak felel meg :))

Előzmény: klogg (1739)
klogg Creative Commons License 2021.11.05 0 0 1741

Hatvan-fucking-hét euró egy jegy??? Hát akkor nem csodálom, hogy még nincs teltház. Pl. én se leszek ott.

Előzmény: danmajerle (1740)
danmajerle Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1740

A koncertekre ma délelőtt kezdték árulni a jegyeket. Bécsben még nincs teltház.

klogg Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1739

"Sajnos"? :D

Előzmény: betandlose (1738)
betandlose Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1738

Nekem egyre jobban tetszik... Sajnos már meghallgattam vagy tízszer, és ezalatt sokat "fejlődött".

Azt tippelném, hogy olyan dalt akartak bedobni, ami nem éppen a legjobb az új lemezről, viszont van annyira izgalmas, hogy vissza lehessen vele térni nagy hirtelen.

Előzmény: Alternative Thor (1736)
betandlose Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1737

Szerintem mindenképpen el akart menni a falig a saját zenéjével, kipróbálni, amit csak bír. Nem mondom, hogy megváltotta a világot, de a legutóbbi lemezének a nem kiadott dalai is érdekesebbek, mint a legtöbb album az xy és másoktól.

Bárcsak fele olyan gazdag hangzása lenne a rádióban futó muzsikáknak, mint amit a legutóbbi két "művén" összehozott. Megmutatta, hogyan kellene szólnia a modern popzenének, de nekem ettől függetlenül is tetszik a legtöbb újabb száma is.

Mindig újat akar létrehozni, mert utálja önmagát ismételgetni (kb. ki is dobja a valamilyen korábbihoz túlzottan hasonlító szerzeményeit), de ezt nagyon nehéz úgy csinálni, hogy azzal mindig eksztázisba űzze a rajongóit :)

Előzmény: klogg (1731)
Alternative Thor Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1736

A The Incident a kedvenc PT-m :DD Mondjuk ez a nóta nem igazán tetszik. És főleg Wilson éneke miatt.

Előzmény: klogg (1735)
klogg Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1735

The Incident/resztli ízű nóta. A semminél persze ezerszer jobb.

Előzmény: Dorien- (1734)
Dorien- Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1734

 

Gavin van, Colin nincs.

Nem rossz az új szám. Annyira nem hozza nekem vissza a régi PT hangulatát, de mérföldekkel jobb, mint az új SW-féle industrial pop rettenetek.

Előzmény: klogg (1731)
klogg Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1733

Frissült a weboldal is. És ott meg, többek között: 2022 október 23, Gasometer, Wien! Egész feldobódtam! Már csak nem egész egy év van addig. :D

klogg Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1732

Mondjuk ez utóbbi egy hülye kérdés volt, a dalt meghallgatva. Több kilométerről, szembeszélben felismerni a csávót.

Előzmény: klogg (1731)
klogg Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1731

Nocsak, nocsak! És ma nemrég végül fel is dobták az első ízelítőt a Harridan c. single képében.

Amúgy ez egy kicsit visszás/bénácska dolog (vagy pont hogy magától értetődő?), hogy Mr. Wilson pont most gondolja úgy, hogy épp most van itt ennek az ideje, amikor a szólóalbumai erős lejtmenetbe fogtak - nemcsak szerintem, hanem pl a RYM meg a Progrchives közönsége szerint is. Ha mondjuk a Raven meg a Hand Cannot Erase közé szúrta volna be az új PT-t, nem lenne ez az ambivalens érzésem.

És a lemezre vajon Gavin Harrison is visszatért?

Előzmény: Alternative Thor (1730)
Alternative Thor Creative Commons License 2021.11.01 -1 1 1730

Pont ma kaptam egy hírlevelet, abban ez a megfejtés áll:

Porcupine Tree: Closure/Continuation - 2022. 06. 24. (new studio album)

Előzmény: klogg (1729)
klogg Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 1729

Őrületesen sokatmondó videók jelentek meg a Youtube csatornán, pl:

https://www.youtube.com/watch?v=qvovXrifekg

A WTFaktor csúcsra jár.

klogg Creative Commons License 2021.01.23 0 0 1728

Aki nagyon nem bír magával, az már beszerezheti az új albumot, bizonyos helyekről.

Dorien- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1727

Az első "Personal Shopper" nekem tetszett, de ez az "Eminent Sleaze" tényleg elég fura... Értem én, hogy nagyon magvas mondanivalót akar közölni a szövegekkel meg a klippel, de ezt nem kéne a zeneiség elé állítani. Ezt a technokrata, transzhumán, dolgozó / fogyasztó / érzelemmentes robot témát már jónéhányan feldolgozták előtte könyvekben, filmekben és zenékben is.

Előzmény: klogg (1723)
Dorien- Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1726

Ha az ember mély kapcsolatban van az élettel, a saját érzelmeivel és nem fojtja el azokat, akkor lassan öregszik. Az indián törzsfőnökök némelyikén még 80 éves korukban sem volt egyetlen ősz hajszál sem.

 

Előzmény: klogg (1725)
klogg Creative Commons License 2020.09.23 0 0 1725

Na, ha már belelendültem, még egy dolog: egyszer Bon Jovival olvastam egy interjút, ahol az firtatták, hogy az ördögbe néz ki ilyen fiatalosan úgy, hogy már elmúlt negyven, erre azt mondta, szerencsés, mert jók a génjei (őt azóta amúgy már utolérte a kor...). De akkor ez az ürge milyen szupergénekre hivatkozhat? Hogy nézhet már ki valaki így 52 évesen, hogy van ehhez pofája?? Én is majdnem annyi vagyok, mégis százszor szarabbul festek. :D Két lehetőség van: az egyik, amit mindig is mondtam, hogy ufó, a másik, hogy annyira hiú, hogy rendszeresen kés alá fekszik. :DDD

klogg Creative Commons License 2020.09.23 0 0 1724

Jó pár évvel ezelőtt volt itt egy nick, aki valamiért folyton azt feszegette, Wilson homokos-e. Nos, végre megérkezett a megnyugtató válasz: nem az. (Bár gyanítom, a gyerekek nem az övéi)

Jó, ez a házasság is már egy évvel ezelőtti történet, csak azért írom, hogy történjen a topikban valami. :)

klogg Creative Commons License 2020.09.23 0 0 1723

Másik dal az új lemezről:

https://www.youtube.com/watch?v=kUKmOkrcMig

 

Ez se vett le jobban a lábamról, mint az előző.

Amúgy persze, csinálja azt, amit a szíve diktál, nem kell újra PT, ha nem akarja (miért is akarná, látható, hogy nem nézeget a visszapillantóba), az elektronikus zenével sincs bajom, de ez akkor sem meggyőző. De persze beérhet majd, meg majd egyben az egész lemezt kell hallgatni.

Dorien- Creative Commons License 2020.03.29 0 0 1722

Szerintem qrvajó. :)

 

Persze megértem, hogy egy rockernek a hátán is feláll a szőr attól, hogy az egykori kedvence elektronikus popzenét (is) gyárt újabban...

Előzmény: klogg (1721)
klogg Creative Commons License 2020.03.12 0 0 1721

Új SW dal

https://www.youtube.com/watch?v=O_H0NO-Cyew

 

Hát, már az előző album szavatossága se tartott nálam sokáig, ennek a számnak a fényében asszem különválnak útjaink Wilsonnal.

betandlose Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1720

Ez pedig az idei Tim Bowness albumról, Colin Edwinnel. SW főleg producer és hangmérnök volt itt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qDuOJWLXM28

Előzmény: betandlose (1719)
betandlose Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1719
Előzmény: Dorien- (1717)
Dorien- Creative Commons License 2019.04.21 0 1 1718
Előzmény: koollopapir (1716)
Dorien- Creative Commons License 2019.04.21 0 1 1717

Wilson belső világa valami fantasztikusan gazdag, érdemes kb. az összes zenét beszerezni tőle. Porcupine Tree, Blackfield, No-Man, szólóalbumok, cover versions, stb. 10+ évre elegendő felfedezni való. :)

Előzmény: koollopapir (1716)
koollopapir Creative Commons License 2019.03.16 0 1 1716

Most találtam rá erre a topicra, pedig egyik kedvenc zenekarom a Porcupine Tree kb. pont 4 éve lett kedvenc. Előtte 1 évvel hallottam kb. először róluk meg akkor meghallgattam pár számukat. A Trains fogott meg legelsőként, aztán hallgattam az Arrivingot 0,5 évvel később, és azt bár első pár hallgatásra persze be kellett "fogadni", később még jobban tetszett, mint a másik. Erre nekikezdtem a Deadwingnek, és atyám... egyik legjobb album azóta is, amit hallottam. Érdekes, hogy sokaknak más a kedvencük tőlük, sztem elképesztő már az, hogy van egy ilyen szám rajta, mint az Arriving, de a Start of Something Beautiful még talán túl is szárnyalja, aztán ott a Mellotron Scratch, és az elképesztő sodrású Open Car. A többi szám is zseniális, de érdekes én a Lazarust, amit sokan szeretnek, inkább a gyengébbjei közé raknám az albumnak. Aztán hallgattam picit az In Absentiat is, elkezdtem a Fear of Blank Planetet, ami majdnem ugyanolyan jó, és végül még az In Absentiat is hasonlóan megszerettem. Talán a kedvenc még mindig a Deadwing de nagyon nehéz őket összehasonlítani, a Fearen azért zavaró, hogy csak 6 szám van, és, hogy csak 50 perces, szemben a Deadwing általam megismert 84 perces verizójával. Az In Absentia kb. ugyanannyi perces a bónuszokkal, de sok rajta a középhosszú szám, így olyan hosszabb hatást kelt, meg olyan egyenletes színvonalú. De nagyon behúzott a világa, úgyhogy az is nagy kedvenc, viszont nehezen tudok kiemelni onnan számokat, főleg a legkedvencebbek közé, talán a Drown with Me (ami bónusz :D), a Heartattack vagy a Collapse amik az élen vannak, de azért ezeknél vannak nagyobb műveik, úgyhogy inkább itt maga az album egészében a nagy mű, ilyen szempontból talán még jobb is, mint a Deadwing, ahol nem hullajtok könnyeket, ha a 4. vagy 5. számtól kezdem el hallgatni :). Viszont onnan meg egymás után jönnek az olyan számok, amik egyesével ejtettek rabul a csodálatoságukkal Ez lehet nálam elég speciálisan van így, és sokatoknak más élmény, mert én hiába hallgattam egymás után a számokat kb. mindkét albumból, jó 1-1t hallgattamhallottam előtte is, az In Absentia akkor is így egységesen tudott csak elvarázsolni, a Deadwingen meg először úgy volt, h az Arrivingtól dobtam el az agyam, majd az Open Cartól, majd a Start oftól, majd a Melltrontól :D Óriásit robbant nálam ez az album a feszességével, a zúzásaival, a lágy dallamaival, a melankóliájával, a katartikus, szívszaggató részeivel. És ezek a csúcspontok főleg pár számon belül találhatók meg, amiktől azok lesznek különlegesek. A Stupid Dreamet is végighallgattam és azt is nagyon szeretem, de az utolsó albumot talán csak 1-2x pörgettem végig, és az előtte lévőkből is talán nem is hallottam mindent, de azért a nagyobb dalokat ismerem.

 

Durva, hogy ez a topik 2002ben már futott, amikor még csak 3 éves voltam :D.

kayleigh Creative Commons License 2019.02.12 0 0 1715

Valóban szuper volt.

Előzmény: syrius (1714)
syrius Creative Commons License 2019.02.12 0 0 1714

na most senkit nem érdekelt a tegnapi bécsi koncert, (pedig nagyon jó volt) vagy keressek egy Steven Wilson topicot?

Dorien- Creative Commons License 2018.09.14 0 1 1713

Steven Wilson - Home Invasion: In Concert at the Royal Albert Hall (Trailer 1):

https://www.youtube.com/watch?v=diSSl9N6ZkU

 

Steven Wilson - Pariah (from Home Invasion: In Concert at the Royal Albert Hall):

https://www.youtube.com/watch?v=GwfGi_Qomc8

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!