Keresés

Részletes keresés

andiku Creative Commons License 2005.12.28 0 0 66

Sziasztok!

Nos, az lenne az én nagy kérdésem: egy oldalra szeretném feltenni a képeidet, amiket itt leközöltél. Ha lehetséges lenne, nagyon megköszönném.

Köszönettel: Andiku

Előzmény: BUDAPEST 2004 (55)
gabor2008 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 65
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 64
Tegnap este a Moszkva téren a 6-os villamos vezetője, ahogy átment a (Móricz Zs. körtér) irányú fülkébe, észrevette a szélvédőre frissen odafirkált graffitit! Hát elkezdte lemosni a "alkotást", hogy lásson is valamit!
Előzmény: Chabee (63)
Chabee Creative Commons License 2004.09.18 0 0 63
Olyan villamost is láttam már valahol a Szt. Gellért tér környékén, aminek a szélvédőjére karcolta oda a névjegyét valami kisköcs*g. Gondolom, milyen élvezetes lehet így dolgozni az adott villamos vezetőjének, arról nem is beszélve, hogy gondolom balesetveszélyes is így közlekedni vele.
Dj.Atis Creative Commons License 2004.09.17 0 0 62
 :(
Előzmény: BUDAPEST 2004 (61)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 61
Előzmény: BUDAPEST 2004 (55)
TIÁN Creative Commons License 2004.08.26 0 0 60
Nahát! A vezetőt is lefotózhattad volna! :-))) Láttalak, mikor ott kolbászoltál a vilinger körül.
Előzmény: BUDAPEST 2004 (55)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 59

Igy nehéz kérdés, mert nem tartottam velük a kapcsolatot! Nem tudom, hogy az adott helyzetben mennyire tudnék HATÉKONYAN fellépni, de mindenesetre a jármű-graffitisek ellen vagyok!

 

Ha megfelelő társaságban lennék, akkor se lennék szószóló...

Előzmény: UV pót (58)
UV pót Creative Commons License 2004.08.23 0 0 58
Úgy értem: megfelelő társaságban mennyire tudnál hatékonyan fellépni ellenük?
Előzmény: BUDAPEST 2004 (57)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 57

Olyannyira, hogy nem bírom őket!

 

Nem tisztelik a környezetet!

Ki van alakítva, jelőlve nekik a terület és mégsem!

 

Azért hozzáteszem:

Ami (speciel itt a villamosokról van szó) a járművekre rajzolnak, mérges vagyok!

De vannak úgynevezett művészi rajzok, amik tényleg tetszenek, de nem a járművekre valók!!!

Előzmény: UV pót (56)
UV pót Creative Commons License 2004.08.23 0 0 56
Akkor már ketten vagyunk. Mennyire állsz agresszíven a grefitisekhez?
Előzmény: BUDAPEST 2004 (54)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.08.21 0 0 55
3350

A kép(ek),

a felvétel(ek) készítőjének

(szerzőjének)

a tulajdonát képezi!

Újraközléshez

a szerző engedélye kell!

Előzmény: BUDAPEST 2004 (54)
BUDAPEST 2004 Creative Commons License 2004.08.21 0 0 54

Segítek!

 

1470

A kép(ek),

a felvétel(ek) készítőjének

(szerzőjének)

a tulajdonát képezi!

Újraközléshez

a szerző engedélye kell!

Előzmény: UV pót (53)
UV pót Creative Commons License 2004.08.21 0 0 53
Nu, akkor felhozom a topikot.
Benne vagyok mindenféle antigrefiti-kommandóban. Persze egyedül nem megy, ezt megmondta a Kern meg a Garas...
Üdv: UVP
Előzmény: kontroller (50)
davill Creative Commons License 2003.11.19 0 0 52
Mi lesz, ha jönnek az új villamosok??
Mindegyikre 1 őrt fognak állítani??
Vagy hoznak végre 1 kegyetlen rendeletet a ........................... firkászok ellen??
Grimbi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 51
Villamos a graffitiseknek:-)))
kontroller Creative Commons License 2003.07.01 0 0 50
Hello Sünöcske,

Ebbe a topicba nem ir senki, megis nyitva tartod?

Nos, regebben en is gondoltam arra, hogy kellene egy anti-tages bandat csinalni a villamosokon. (Es ugy altalaban a jarmuveken.)

Akkor szallt el az agyam, amikor lattam, hogy mar karcolgatni kezdenek. Ugyanis:

Fujkalas es filc: szar, de leszedheto,
Ujabban matricak: nagyon kispalyas,
Karcolgatas: undorito es sokaig ottmarad!!!

ziu-682 Creative Commons License 2002.04.15 0 0 49
Azoknak a losszereknek nem sikerült összebaszni a 4000-est.
Chino-San Creative Commons License 2002.04.08 0 0 48
eccer nálunk a vadisújan lefestett posta oldalára volt "létszükséglet", hogy felfessenek ezek a f@szok egy önarcképet. (gy.k. valaki odapingált 1 jelképes fütyit)

asztán 1 pár 7 múlva láttam, hogy valami humoros kedvű elvtársuk átrajzolta nyuszifejjé. monnyuk még mindig jobb, mintha egy 3mX1m-es nemiszervet kéne állandóan bámulni a szembenlakóknak...

pitya Creative Commons License 2002.04.08 0 0 47
Két nagyobb (kaszásdűlő, aquincumi) és egy kisebb (gázgyári) lakótelep van a közelben, így nem is csodálom. Inkább az a gáz, hogy a mai gyerekek ennyire nem tudnak magukkal mit kezdeni, és nem is magyarázza el nekik senki, hogy ezt nem kéne...
Előzmény: ziu-682 (46)
ziu-682 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 46
Múltkor jártam a pesti alsó rakparton.
Néhány éve szépen felújították a falat stb. Akkor egy hét után egy, mégegyszer mondom: EGY! tag jelent meg. Aztán most az árvíz után telelett firkálva.

Csakhogy visszatérjünk a síndöcögényekhez: Kb. egy hete átadtak egy új MÁV megállót, Aquincum felsőt. Szép stb. Egy nappal később találjátok ki mi történt.

Cip-Cirip-Cyber Creative Commons License 2002.03.30 0 0 45
Amugy az en sem vagom mi ertelme minden feluletet osszecseszni primko 'tag'-ekkel... de sajnos a feltunesi viszketekseg gyakoribb kivalto oka a falfirkalasnak, mint a muveszi kesztetes, de ilyenkor ezeket mar altalaban graffitinek hivjak..
Cip-Cirip-Cyber Creative Commons License 2002.03.30 0 0 44
Tudod, ez itt egy forum, ahol minden velemenynek hely adnak...
...egesz addig, amig nem ellenkezik az egy elszalt elmber nezeteivel, akinek legjobb szorakozasa, hogy rohan arulkodni mindenfele megmoderalos ismerosokhoz, hogy romboljak a topickjat...
Előzmény: oldskool (42)
carlton Creative Commons License 2002.03.29 0 0 43
A tag a graffitinek csak egy része.:-))
Az amatőröké.
oldskool Creative Commons License 2002.03.29 0 0 42
nem értem én ezt a dolgot...
..2 hozzaszolasom volt ebben a topikban. a 2 hozzaszolasom kozul hianyzik egy harmadik (amire a smiley-t valaszoltam), ami semmi mast nem tartalmazott, mint ezt: "hol is laksz?"

miert kell kimoderalni?

vagy ebbol a topikbol kimoderalnak mindenkit aki a tag-ellenzok ellen van?

udv

carlton Creative Commons License 2002.03.29 0 0 41
Azért nehogy elsírd magad:-))
mooe Creative Commons License 2002.03.28 0 0 40
Kapcsolódó infó, hogy le akarják venni a dunapart mindkét oldalát a világörökség listájáról pont azért, ahogy kinéz (a sok tag meg az értelmetlen firkálmányok miatt). A köztesek nem győzik eltakarítani a sok firkát. Elég szégyen ez ránk nézve
DINGO Creative Commons License 2002.03.28 0 0 39
ez kicsit keson jutott SZMbe:
jo pelda erre Debrecenben a Kolcsey muvkozpont. evekkel ezelott (5-6?) megjelent a parkolojaban volt Lenin szobor talapzatan egy-ket igenyes rajz. aztan szepen lassan elleptek eloszor csak a talapzatot, aztan a magat az epuletet is az undorito, igenytelen krixkraxok.
Előzmény: DINGO (38)
DINGO Creative Commons License 2002.03.28 0 0 38
ertem.
bar ez mar inakabb koltoi kerdes (kotozkodes?), de miert jo (ahogy Pitya is emlitette) telefirkalni egy falat 1-1.5m magasan. vagy egy liftet. ez a "faszagyerekvagyokmindenttelealkotok" legjobb kifeljezese? csinaljon akkor egy !igenyes! rajzot, festmenyt.
megaztan, ha a tag "alairas" akkor miert nem kepek mellett/alatt/benne, tehat vmilyen "alkotashoz" kothetoen csinaljak?
na mindegy. telleg csak tunodtem.

dingo

Előzmény: ziu-682 (35)
pitya Creative Commons License 2002.03.27 0 0 37
Sziasztok!

Nem tudom itt ki mennyi idős, mennyire modern felfogású (bocs a modern felfogású idősektől!:)), én egy 26 éves srác vagyok. Minden nap beutazom Békásról a Margit-hídig, majd onnan Moszkva, és irány a hegy az 59-essel. Elég időm van bámészkodni. Tragédia, ahogy ez a város kinéz. Nemrég felmerült bennem a gondolat, hogy talán ezen a sokat látott fórumon találok valakit, aki magyarázatot ad nekem arra a kérdésemre, hogy mivégre ez az egész. Bevallom csak a "graffiti" szóra kerestem rá, és találtam is párat, de most ezért a kérdésért nem akartam feltámasztani egy fél éves halottat, és a választ sem kaptam meg igazán.
Szóval a kérdés, amin pontosítanom kell: mivégre a taggelés (kikupálódtam közben!:)). A mindenki által ismert Filatori-gát fal gyönyörű volt egykor. Színes képek ékesítették a falat, élvezet volt arra utazni, mindig vártam, hogy mikor lesz valami új, valami mégszebb.
Mostanában viszont úgy látom, hogy az értelmetlenkedés vette át a helyet. Azt olvastam, hogy a taggelésnek elvileg az lenne az értelme, hogy ki tudja olyan helyen otthagyni a "névjegyét" (ugye így hívják azokat az ákombákomokat, amiket egymástól megkülönböztetni sem lehet?) olyan helyen, ahová mondjuk veszélyes azt odapingálni. Oké. Mondjuk a parlament falát összepingálni oltári nagy barbárság lenne (nem nagyobb mint más műemlék épület falát), de ahhoz biztos kell kurázsi... De mi értelme végigmenni egy utcán, és a kapu aljára, a tetejére, a falra, a kerítéselválasztó kőoszlopokra, meg a világ minden függőleges pontjára az ilyen +W"X@@>#~ˇ- jeleket odafesteni? Mit akar kifejezni? Nekem akkor sem fog semmit mondani az egész, ha a város összes tagesét egyenként bemutatnák (na még csak az kéne) valami brossúrán keresztül. Vagy nekik igen? Ők körbejárják Budapestet Csepeltől-Újpestig, Békástól-Rákoskeresztúrig, és figyelik, hogy ki a király? Kis ostoba ákombákomok!
Tag-eknek hívják azokat a otrombanagy, értelmetlenül, cirkalmasan olvashatatlan feliratokat is, amik több négyzetméteren terpeszkednek el, és pár mássalhangzón kívül értelmet nem hordoznak magukban? Ennyire katartikus élményt jelent akár csúnya gyárfalakat több liter festékkel összemázolni, csak azért, hogy ott legyen 3x2méteres betűkkel, hogy KDCMPH?
Érdekelne, hogy egy-egy ilyen önkifejező akció mennyiből jön ki egy ilyen "mesternek". A filatori-fal tulajdonosa (ha van egyáltalán) talán már elfogadta a dolgot, talán még örült is neki, hogy -szerintem- szebbnél-szebb képek díszítik azt a "gyönyörű" hupikéknek indított falat. De ezek a képek is a múlté, mert "kell" a hely a SCAVCXT-eknek. Erre egy ÉRINTETT esetleg szolgálna magyarázattal? Nem lehet az értelmetlen firkálás ellen valami polgári mozgalmat indítani? Vagy ébredjek fel, mert ez itt "szarok rá" ország? Vagy az önkormányosék dolga lenne, akiknek se pénzük, se erejük ilyesmire? Kíváncsi lennék mindezekre, és bocs a kirohanásért.
Adalékként még annyit, hogy az Árpád-hídhoz közelítve az iskola utáni vendéglő (?) falán lévő firka alján van egy url. Sajnos fejből most nem tudom, de anno megnéztem, és nem voltam tőle elragadtatva (asszem SDOCREW). Jó ötletnek találtam, hogy a webet firkálják, ott van hely, ott erre vagyunk kíváncsiak. Viszont vettem a fáradtságot, és kerestem (és találtam) mást: www.davidope.hu/tdf. Itt van jópár fotó gyönyörűre (?) sikeredett vonatfirkákról.
Graffitire keresve találtam némi magyarázatot az egészhre (inslide) oldalon, bár az nem derült ki ebből, hogy az illető maga is nagy graffiti huszár-e, vagy sem. Ha igen, akkor nem értem, hogy miért ilyen pure a dizájn, miért nem villant valami (bármilyen széles körben) hírnevet és elismerést kiváltó firkát az oldalon. Ha meg nem, akkor miért védelmezi olyan hithűen őket, hogy idevágó rap szövegeket tesz közzé az oldalain. Mellesleg 2000-09-05 az ucsó dátum. Az én oldalam sem teljesen up to date, de legalább rólam szól...
Írtam egy levelet a t-d-f@freeweb.hu címre, és remélem, hogy kapok is választ. Meggyőzhető embernek tartom magam, és van igényem a szép graffiti-képekre. A maguk helyén.
Na ennyi.

Pitya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!