Keresés

Részletes keresés

mental asylum Creative Commons License 2024.02.29 0 0 39989

Szia!

 

A cica is tud ragaszkodó, hűséges lenni.

Ha megvan otthon mindene, értem ez alatt - nyugalom, rendszeresen étel, víz, fekhely ahova vissza tud vonulni.

Legyen némi játéka is. A pingpong labdát általában szeretik.

Ha van 1-2 fajtárs az is jó, tudnak egymással játszani.

Egy pár hétig ne engedd ki a házból az udvarra, csak, ha már valamennyire megszokta.

És akkor is kezdetben felügyelet mellett rövid majd egyre hosszabb ideig.

Nagyjából ennyi.

 

Sok sikert a leendő cicához.

Előzmény: Ntoth470 (39988)
Ntoth470 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 39988

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni, de ne nézzetek hülyének!

Szóval eddig egy kutyám.volt és 15 év után sajnos elment😪

Nem vagyok még túl rajta, pedig már eltelt pár hónap.

Szóval mostanában cicásabb lettem és valamelyik nap láttam egy posztot, hát azóta szerelem.

A cica is tud hűséges lenni?

Nagyon ragaszkodó tipus vagyok és félek, hogy csak úgy lelép...

Segítsetek❤️

Itt a link, hát nem szerelem??

https://buon.hu/szines/golyoallo-mellenyt-kapott-egy-macska-aki-katonai-szemelyzettel-elt-a-fronton

mental asylum Creative Commons License 2023.09.11 0 0 39987

Szia!

Persze, hogy normális, a kicsinyeinek a kaját a tejben csak úgy tudja biztosítani amit megeszik.

A féreghajtóval kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mert nem tudom, hogy pár hetes korban a kölyköknek nem árt-e, mert a tejjel biztos átmegy.

Várj vele, biztos fog még más is válaszolni, aki tudja.

Előzmény: Márminálunk (39986)
Márminálunk Creative Commons License 2023.09.11 0 0 39986

Sziasztok!

Van egy kis kosztos cicám, nem tudom, van-e gazdája. Nagyon félénk. Már jó ideje szelídítgetem. Vemhes volt, amikor először itt járt, aztán eltűnt két hétre. Most szoptat, és nagyon sokat eszik. 2-3-szor annyit, mint az én cicáim. Ez normális ilyenkor? Adjak, illetve adhatok-e neki féreghajtót? Nem akarom megfogni, bezárni, mert nem tudom, hol vannak a picinyei. A falu végén lakunk, lehet, hogy egy távolabbi házban lakik, de az is lehet, hogy a közeli erdőben. Mit javasoltok?

Tibbe Creative Commons License 2023.07.07 0 0 39985

Sok macska él kétlaki életet.

Ha valakié, akkor idővel visszamegy és ott is eltölt pár hetet. :)

Előzmény: lenabarany (39982)
Tibbe Creative Commons License 2023.07.07 0 0 39984

Az idő megoldja.

Ők majd egymás között eldöntik, "ki az úr a háznál"

Ha beleszólsz, rosszabb lehet.

Hagyd, hagy éljék az életüket és kialakítják maguknak a rangsort.

Előzmény: Bosza86 (39983)
Bosza86 Creative Commons License 2023.07.07 0 0 39983

Sziasztok. 

Tanácsot szeretnék kérni macska osszeszoktatas ügyben. 

Van egy 8eves ivartalanitott kandúr ,szabad kijárása van a házból. Bármikor jöhet ki-be. Kicsit magának való,elvan a saját világában viszont hozzám nagyon ragaszkodik. 

Most úgy alakult a helyzet hogy 2honapja kb visszakerült hozzám egy most 5eves cica, akit anno 3evvel ezelőtt az exem elvitt. Tehát a 2macska ismeri egymást.ő is ivartalanitott kandúr. Kicsit hangos,sokat nyavog, aktívabb mint az öregebb. 

Viszont az ismeretség ellenére is a régi cica nem igazán tudja elfogadni hogy itt van. Szinte már csak enni jön be a házba,régen velem aludt, mindig körülöttem volt. Most ha már meghallja a másik macskát nyavogni már megy is ki. 

Néha néha amikor az új tolakodobb akkor van egy enyhe fujkalas de aggresszio nincs egyik macska részéről sem. A dupla tálból egyszerre esznek.

Van amikor bezárom őket éjszakára , a nappaliban a kanapén egymástól fél méterre alszanak. Ha bemegyek a hálóba akkor a régi jön velem. 

Hogyan lehetne elérni hogy az idősebb cica elfogadja teljesen a másikat? 

 

lenabarany Creative Commons License 2023.07.04 0 0 39982

Két hete megjelent a kertünkben egy kis fekete cica. Hogyan lehet megállapítani, hogy elhagyott, és nem valakié?

JamesAlan Creative Commons License 2023.02.26 0 0 39981

No a másik 2 nem szokott ide, de minden nap jönnek reggel és este. Néha itt is alszanak, de nem ez a jellemző. Egyelőre bírjuk anyagilag, bár tény, hogy 5 macska az nem 2 macska. :D

Előzmény: CBNora (39980)
CBNora Creative Commons License 2023.02.02 0 0 39980

Szuper!

De lesz mire költenetek, ha a másik kettő is odaszokik... Minket kissé nyugtalanít, hogy el tudjuk-e életük végéig tartani ezt a hetet.

Előzmény: JamesAlan (39979)
JamesAlan Creative Commons License 2023.02.02 0 0 39979

Jelentem, 3 nap után visszatét Hógolyó, és azóta stabilan itthon van, pontosabban kint az erkélyen. :) 

Szépen járőrözik kint a telken, elzavarja az idegen macskák nagy részét.

Barátságban van egy öreg macskával, akit mi úgy hívunk, hogy az Öreg. :D Vele nagy egyetértésben szimbiózisban léteznek, sőt az Öreg tegnap már itt is aludt....aminek annyira nem örülünk, mert a HG kis házában tette mindezt. Szerencsére a múltkor összeraktam egy fullosabb házat a Hógolyóbisnak, ezért Ő most átkényszerült ebbe az újba. 

Ketten szépen elvannak.

1 macska maradt még meg rajtuk kívül, a Kisgombóc, aki egy kis izgága, szeleburdi nőstény. Az Öreg komálja, de a Hógömb elzavarja. Meglátjuk mi lesz. Úgy látszik lassan beáll a rendszer. :)

Előzmény: CBNora (39975)
CBNora Creative Commons License 2023.01.30 0 0 39978

Az idegen szagokat felül kell írni. A mi VHO-nk szintén ivartalanított volt, de a fogast gyakran megjelölte. A kabátokkal hoztuk az idegen szagokat.

Az egyik kinti ivartalanított nőstény macskámat többször is láttam jelölni. Ugyanúgy rezgő, feltartott farokkal csinálja, mint a kandúrok. Ő elég domináns természetű, az anyjával fújnak is egymásra, ő kaparni is sokat szokott, többet, mint a többi macskánk. Mikor találkozunk, még a nadrágomat is megkaparja egy kicsit. Minden az övé a környéken, ezt közhírré kell tenni. Jelöléssel is, kaparással is.

Előzmény: AmazingGecko (39977)
AmazingGecko Creative Commons License 2023.01.30 0 0 39977

Erre én is kíváncsi lennék. Sajnos tudtommal nem nagyon van erre hatásos megoldás. A jelölés természetes, évmilliók alatt kialakult szokásuk, nem lehet "kinevelni" belőlük. Hallottam különböző praktikákról, de szerintem mindegyik a "nesze semmi, fogd meg jól!" kategória. Az mindenképpen jó, hogy ivartalanítva vannak, így legalább nem olyan büdös a jelölés.

 

A jelölést egyedül a bűzmirigy sebészeti eltávolításával lehetne megszüntetni, ez viszont kockázatos, mert többek közt széklet inkontinenciát okozhat. Szerintem nem éri meg.

Előzmény: Dorisz57 (39976)
Dorisz57 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 39976

Van két ivartalanított kandúrom ,még nincsenek 1 évesek se és az egyik most elkezdett jelölni.Van valakinek erre vonatkozóan valamilyen javaslata,tapasztalata,hogy mit lehet tenni ellen?

CBNora Creative Commons License 2023.01.24 0 0 39975

A hormonok még pár hétig dolgoznak benne, ezt az időszakot kell valahogy átvészelni.

Lehet, hogy jót tenne még egy kis vendégszobai tartózkodás, ha megjelenik. Valószínűleg most teljes gőzzel készülnek a kismacskák, az nagyon csábító. VHO pl. márciusban született, akkor januárban kellett, hogy foganjon.

Előzmény: JamesAlan (39974)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.24 0 0 39974

Üdv újra...köszönöm, megnéztem a videókat, nem semmi munka lehetett megcsinálni őket, és persze maguk a macskák is nagyon aranyosak!

Aztán azóta eltelt 2 hét, és annyi minden történt, hogy nem tudtam mikor írjak.

 

Először is Hógolyó múlt pénteken ivartalanodott. 

 

Lényeges információk, problémák, és kérdések következnek: 

 

Az ivartalanítás előtt 2 hónapig a nap 99%-ban a telkünk határain belül tartózkodott. Ennek döntő többségét a kis házában. Nagy volt a boldogság, állandó kontakt velünk, simi, kaja, dorombolás, dögönyözés stb.

Az ivartalanítás is komolyabb stressz nélkül megtörtént.

Az azt követő 72 órában velünk volt a házban, és az egyik vendégszobában vendégeskedett. Full service mellett, természetesen.

Kiengedtük a házon belül sétálni, nem akart kimenni, és itt is pár óra elteltével nagy volt a szerelem.

Aztán amikor kiengedtük, akkor sétált egyet a teraszon, és azóta 3x láttuk. Tegnap előtt este, tegnap reggel és tegnap este, és minden alkalommal csak kajálni jött. Hagyta, hogy simogassuk, minimál doromb, aztán húzott is elfele. Ja még annyi, hogy a kamera felvételeken látjuk, hogy kb átsuhant a telken valamikor tegnap éjjel 1x. Ezen kívül semmi.

Akkor most mi van Vele? Hol van? Mit csinál? Miért nem jön haza? 

Plusz infó, hogy elkezdtek bagzani a macskák itt a környéken, kb pont 3-4 napja, tehát amíg a Hógolyó a házban lábadozott.

Szerintetek visszatér még hozzánk....?

Nagyon-nagyon hiányzik, és kimondhatatlanul szomorúak volnánk, ha elpártolt volna tőlünk....amit amúgy nem is nagyon értenénk, mert a kiengedése előtti -szó szerint- utolsó pillanatig brutál módon dorombolt és imádott minket.

 

 

Előzmény: CBNora (39973)
CBNora Creative Commons License 2023.01.10 0 0 39973

Ezekre az újabb kérdésekre nem tudok válaszolni, sose volt kutyánk, nem is tervezzük, hogy lesz.

Tyúkokat eredetileg szerettünk volna, de úgy nem nagyon éri meg, ha végelgyengülésig tartjuk őket. A férjem ugyan hajlandó lenne levágni és megenni, de főleg én gondoznám őket, szívemhez nőnének, és nem szeretném, ha le lennének vágva. Húst egyébként sem eszem, saját állatot meg aztán pláne nem.

Másrészt időközben az ólból macskalakás lett. Pár évig VHO lakott ott, miután egyik reggel a férjem leült reggelizni, és azzal szembesült, hogy az étkezőasztalon hagyott laptopja egy vizelettócsában áll.

VHO halála után egy darabig növényeket teletettem ott, aztán pár hónapra odaköltöztettem Gombócot és Emíliát, a fáskamrában talált két kiscicát. Őket aztán váltotta Röfi (Lemonszínű következő almából származó egyik kölyök), aki beteg volt és ott lábadozott. Nem találtunk neki gazdát (már nem is keresünk), azóta is ott lakik. Róla elég sok videó van, a jobbak ide be vannak téve:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLn8rzvrYYOajRvgMuQFJ-14jjBNHcW5A6

A kert mellett elég is ennyi állat, a háromfelé lakó 7 macska.

Talán jön majd valaki tapasztaltabb a válaszokkal.

 

Előzmény: JamesAlan (39972)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.10 0 0 39972

Köszönöm az infót ismét! Ismét zseniális a névadás, éppúgy, ahogy a süntetető koncepciója és végül maga a megvalósítás is....a videókról nem is beszélve! 

Le a kalappal! :)

Amúgy úgy néz ki Hógolyó kezd megbarátkozni az új házzal, ma már pár órát abban töltött.

Ugyanakkor a jövőre nézve volna egy újabb kérdésem: 

Szeretnénk elkezdeni tyúkokat tartani tavasztól. (2 éve költötzünk ide, terv szerint haladunk, ennek a projektnek most jött el a menetrendszerinti ideje).

A kérdés az, hogy mire kell figyelni, hogyan működik a macska & tyúktartás együtt. Ismerve a körülményeket, miszerint Hógolyó van előbb, a tikok meg utóbb (lesznek).

Másrészt, és ez egy új kérdés, amikor majd jönnek kölyökkutyák, őket hogyan fogjuk integrálni, kondicionálni ebbe a macska&tyúkok rendszerbe? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Előzmény: CBNora (39971)
CBNora Creative Commons License 2023.01.07 0 0 39971

A sünetető a komposztnál volt.

Állandóan nem etetünk sünöket, találnak a kertben bőven ennivalót, de időnként ősszel látunk fiatal példányokat, akiket a tél előtt nem árt felhizlalni. Egy ilyennek készült pár éve etető, a különböző változatokról vannak videók. A sün nagyon kicsi volt, úgyhogy az erősebb fagyok előtt végül bevittük az állatkertbe.

Beraktam az erre vonatkozó videókat egy lejátszási listába:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLn8rzvrYYOahV2OuH7Ck__6nTeE3tUZI4

Látható az is, hogyan ette ki Lemonszínű, rengeteg cicánk anyja sovány korában az etetőből a tápot.

Előzmény: JamesAlan (39970)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.07 0 0 39970

Alakulunk, de még nem az igazi. :)

Időközben lett egy új háza is. Nem szereti. :( Viszont a főellenség megjelent, és megjelölte a házat. Nem tudom, hogy mi lesz, addig is visszatettük az első, ideiglenesnek szánt házát a párkányra, ahogy előtte is. Abban vígan elvan nappal, éjjel.

Az új ház a földön van, talán abban fél...nem tudom.

Mindenesetre azt vettük észre, hogy az elmúlt 2 hétben egyre nagyob területen mozog a telken belül. Emellett nappal és éjszaka is egyre többet van távol. A párkányon lévő házában csak pihen és alszik.

Gondolom ez jó jel, kezdi magáénak érezni a telket. 

Amúgy a VHO-t elsőre VHK-nak olvastam... :D De így is nagyon vicces, és jó név! :D 

A sünetetővel kapcsolatban érdeklődhetek? Hogy működik, hogy néz ki, hova telepítettétek...? 

Előzmény: CBNora (39969)
CBNora Creative Commons License 2023.01.04 0 0 39969

Erről nincs tapasztalatom, nagyon régen hoztunk a kertbe macskát (VHO-t, azaz Versegi Hugyos Oszkárt), ő akkor még kölyök volt. Egy év után átszoktattuk szobamacskává, mert elkezdett a vasúton átmászkálni. Közvetlenül a vasúti töltés mellett lakunk, és akkor még nem volt zajvédő fal, a legelső macskánkat a vonat ütötte el. Azzal az elsővel sajnos csak nagyon rövid ideig lehettünk együtt és nagyon tapasztalatlan macskatartók voltunk akkor.

Volt még egy kerti macskánk, de őt egy pár házzal odébb lakó szomszéd hagyta itt, mikor elköltözött. Ő már idős macska volt, ismerte a terepet, és mikor nálunk lett az otthona, egyből védte.

A mostaniak részben ide születtek, az anyjuk pedig mindig járt a mi kertünkbe is, csak régen nem a miénk volt. Annyi kapcsolatom volt csak vele, hogy ő volt az etalon a sünetető barkácsolásánál. Sovány volt és éhes, addig kellett tökéletesíteni az etetőt, míg ő már nem tudta kienni a sün elől a tápot.

Előzmény: JamesAlan (39968)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.04 0 0 39968

Nagyon aranyosak! :)

Köszönjük a tanácsokat, pontosan így tettünk. Egyrészt csak akkor van kint tál, amikor mi is kint vagyunk, megvárjuk, amíg elfogy. Amikor "idegen" macska jön, koppon marad.

Illetve az a 2 macskát, amelyiktől fél a Hógolyó, (amelyikek megkergetik) én elöldöztem, akárhányszor idejöttek. Csak siccegek és futok utánuk, de talán elég jelzés ez számukra, hogy nem kívánatos a jelenlétük a birtokon. 

Kb 2 hét és ivartalanítás  is meglesz.

Úgy hallottam egy ismerőstől, hogy hosszabb idő, azaz hónapokig is eltarthat, amíg magáénak érzi teljesen a területet. És hogy csak utána kezdi komolyabban védeni, akár harc árán is.

Erről mi a véleményed, tapasztalatod? 

Előzmény: CBNora (39966)
CBNora Creative Commons License 2023.01.03 0 0 39967

És mi is boldog új évet kívánunk!

Előzmény: JamesAlan (39965)
CBNora Creative Commons License 2023.01.03 0 0 39966

Ez nehéz kérdés.

Ha ilyen kis mamlasz, ill. az idegenek ilyen pofátlanok, kint kell maradni mellette, míg eszik. Én is figyelem mindig a mieinket, míg esznek, mert a szomszédban van egy dagadt cirmos, aki ha arra jár, elmorogja a cicáinkat, aztán mindent fölzabál. A mieink félnek tőle. Este az utolsó etetésnél végig kint is maradok velük, megvárom, hogy mind a három jóllakjon, aztán kiürítem a tálakat. Máskor is rajtuk a szemem, és ahogy abbahagyják az evést, már hozom is be a maradékot.

Felügyelet nélkül soha ne legyen kint ennivaló! Fontos, hogy az idegenek ne jussanak kajához, mert az is csak kedvet csinál nekik, hogy ott lebzseljenek és kitúrják Hógolyót.

A házzal kapcsolatban nem tudok jobbat, mint elhajtani az öreg kandúrt.

Egyrészt bosszantó, hogy nem védi meg magát, másrészt jó, hogy nem verekszik, kisebb a sárülés és a fertőzések veszélye. Ha nem lenne ott a lakásban a két idős macskád, azt mondanám, hogy szoktasd bentre, de a két öreg nyugalma kell, hogy a legfontosabb legyen.

Ebből a szempontból nem várható javulás az ivartalanítástól, az a későbbi csavargást, verekedést akadályozza meg, de gondolom, ennél maflább se lesz.

Nemsokára tüzelnek a nőstények, addigra jó lenne, ha túl lenne rajta.

Előzmény: JamesAlan (39965)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.03 0 0 39965

Köszönjük, és ezúton is nagyon boldogúj évet kívánunk mindenkinek! :)

Azóta is teljes a boldogság.

Mindössze egy "kis" probléma van, aminek a kezelésében örömmel elfogadnánk építő jellegű tanácsokat:

Hógolyót rendszeresen kergeti pár környékbeli macska. Olyankor felmenekül az ablakpárkányra.

Illetve történt már olyan, hogy az egyik ilyen, szemlátomást öreg kandúr csont nélkül befeküdt, a szemünk láttára a Hógolyó házába. Mindezt úgy, hogy Ő 1 méterre volt onnan. És eztán nem csinált semmit. Én hajtottam el a betolakodót. 

Emellett rendszeresen, az orra előtt megeszik a Neki kitett kaját. Van, hogy odébb tolják, miközben eszik, Ő meg hagyja. 

Szerintetek mit lehet tenni, hogy ezek a macskák békény hagyjanak minket? Mi a megoldás? 

Illetve részben talán érinti ezt a témát, lesz-e javulás, vagy akár romlás ebben miután ivartalanítjuk...?

Előzmény: CBNora (39964)
CBNora Creative Commons License 2022.12.25 0 0 39964

Gyönyörű cica, kész főnyeremény!

A kinti macskák ilyenkor mind kövérek, ő most pont jó. Szép dús a szőre is.

Előzmény: JamesAlan (39963)
JamesAlan Creative Commons License 2022.12.25 0 0 39963

JamesAlan Creative Commons License 2022.12.25 0 0 39962

Az alábbi képen látható Hogolyó játék közben. Láthatóan igencsak örül a kialakult helyzetnek (és nem mellesleg elég jó húsban van, ahogy így elnézem). :D

Előzmény: JamesAlan (39961)
JamesAlan Creative Commons License 2022.12.25 0 0 39961

Elnézést, amiért csak pár nap késéssel jelentkezünk, de nem igazán volt idő billentyűzetet ragadni az emúlt napokban...

 

Kedden voltunk az állatorvosnál.

Minden létező vizsgálatot elvégeztek, vért is vettek, nem aids-es, és más betegsége sincs. A füle belül kicsit atkás, ezt elkezdtük kezelni.

Injekciót is kapott, féregtelenítés is volt, és hivatalosan is a nevünkre vettük. :D 

Végig döbbenetesen jól tűrte, majdhogynem békésen... elképesztő, hogy mennyire nem agresszív...nagyon jó kis macsek a Hógolyó. :D

1 hónap múlva folyt köv, és hamarosan ivartalaníttatjuk is. 

 

Mindenkinek boldog Karácsonyt kívánunk! :)

CBNora Creative Commons License 2022.12.22 0 0 39960

Én is várom a híreket!

Előzmény: C2G (39959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!