Keresés

Részletes keresés

Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.28 0 0 14
Szia, Meoi! Szép napot kívánok! Nálunk Haramia-színű az ég és csepereg az eső. Ami, mondjuk, nem is baj úgy általában...
Üdvözlöm szépségeidet! Pocak, azzal az ártatlan tekintetével...:)) Amazonka meg felöltötte magára a dobozt...:))

Enyémek csak kicsit kergetőztek éjfél körül, közben felborítva a kis ventilátort... nem működés közben, meg csak a földön volt, viszont így is lehullt róla a védőburkolat... ja, és nem működik perpillanat... amúgy teljesen jó cicák voltak.
Honesty a hátamra feküdt hajnali fél 5-kor. Ennek tudatában voltam kellemes félálomban mintegy 5-ig, a mobilcsörgésig...

Felélesszük ezt a topikot?:)))
Előzmény: meoindil (13)
meoindil Creative Commons License 2009.05.27 0 0 13
    Szép estét mindenkinek!
    Szia, Sárkányka!
    Hát előfordul az ilyen :)
    Viszont bármikor fel is támadhat egy topik, csak attól függ írnak-e bele :)
    Akkor én is rakok feel képet a szépségeimrő, Pocak és Amazonka alomtesók:


Előzmény: Bűvössárkány (12)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.27 0 0 12
Csak csodálkozom: hogy lehet, hogy egy topik 3,5 év alatt 11 hsz-ig jut el, aztán meg kihuny? Vajon miért lett megnyitva... időközben meggondolta magát az, aki megnyitotta?
Ugye, nem baj, ha igénybe veszem ezt a topikot?

Két macskám van. Haramia április 1-jén töltötte a 6 évét. Szürke házimacska, némi cirmossággal, borostyánszínű szemekkel. 3,5 hónapos kora óta van nálam.
Honesty 7 hónapos korában került hozzám, ő klasszikus ezüst-fekete cirmos MC, halványsárga szemekkel, melyben a pupilla körül zöldes csík teszi olyanná a szemét, mint egy drágakő.



Magdileona:
Haramia-ünnep

Barkaszürke macskám,
április elsején hatéves lettél.
Hozzád méltó e dátum, hisz szerintem
nem véletlen, hogy "bolondok
napján" születtél...
Hogy bizonyítsd, ezért -
amit csak lehet - mindent meg is tettél,
kis bolond cicám... mintha nem is
múlt volna el hat tél,
most is ugyanúgy hányod éjszaka
a cigánykereket,
futkosol ezerrel, mintha csak
kergetnél egeret,
s ha ezért szidlak, zeng a ház
a dorombolástól, a paplanon és
rajtam való dagasztástól...
aludni akkor meg ezért nem lehet...
Bár néha reggelente a fáradtságtól
a csillagokat látom,
mégis te vagy nekem
az első számú bolondos
cicám e világon.



* * *

Magdileona:
Honesty négyéves

Szemed bár néha sárga, néha zöld,
de szépséges tekinteted ugyanaz:
ártatlan macskaangyal-arcodon
az idő semmit nem változtat.

Négyéves lettél - felnőtt macskahölgy,
csak méreted nőtt, lelked megmaradt
értő, drága, könnyed ajándéknak,
ha hat kiló tíz is a súlyod-mért adat.

Kérés nélkül vigasztalsz engem,
ha nap végén kidőlök a sorból,
ragaszkodásod soha nem teher,
ember példát vehet tapintatodról.

Ha a macskák között szentek lehetnének,
te joggal elnyerhetnéd a címet,
ezüst-fekete klasszikus cirmosom,
kívánok nekünk még sok-sok kedves-boldog,
szeretettel együtt töltött évet.

monic Creative Commons License 2005.10.03 0 0 11
Az osszes cicat sikerult menhelyre juttatni:-))))) Halas koszonet mindenkinek, aki segitett. Most mar ,,csak'' gazdit keresnek.
Előzmény: monic (10)
monic Creative Commons License 2005.09.30 0 0 10
A reszletek itt: http://www.arvacicak.fw.hu/
Előzmény: monic (9)
monic Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9
Sziasztok,

nem jartam meg itt nalatok, de mivel ti is macskasok vagytok, talan valaki tud segiteni. Nekem mar van ot cicam, de azon kivul, hogy reklamozok, nagyjabol tehetetlen vagyok:-(((

Egy budapesti neni macskakat ment, teljesen fanatikusan. Most viszont a szomszedai feljelentettek, mert panelba kicsit sok az 50 macsek. Ha valaki tud segiteni meg negy napon belul, ne habozzon. Reszletek itt:



Udv,

Moni(c)
ARIBOY Creative Commons License 2003.09.20 0 0 8
Sziasztok!

lea1989:16 macska,az nem semmi.De biztos jó dolguk van nálad!

Előzmény: lea1989 (7)
lea1989 Creative Commons License 2003.07.17 0 0 7
Üdvözletem minden Macskatartónak és Macskabarátnak!
Én most vagyok itt először Köztetek.Végre egy olyan társaság,ahol mindenki szereti a cicákat!
Nekem is van 16 cicám,mind utcai,befogadott.Egész nap a kertben heverésznek a kutyámmal és a tengerimalacommal:)Persze a patkánnyommal és a halakkal is jóba vannak:))
torktalan Creative Commons License 2003.07.14 0 0 6
Jo estet (helyi idohoz merten) a klubtagoknak.

A problemam forrasa az, hogy van egy 9-10 hetes hazimacskam, szamszerint eddigi eletemben a masodik, es mint a legtobb, nem tenyesztett cica, mozgasra vagyik.
Az elozo macskammal nem voltak kifejezetten jo tapasztalataim (mondjuk nem is nagyon tettem ennek erdekeben meg...), o aztan tenylegesen, abszolut kenytelen volt mozgasteret a lakas falaig korlatozni, kontrollalva pedig nemigen lett, legalabbis elegge vad volt szegeny.
Nem tudom, mas lakaslako cicagazdak hogy vannak ezzel; talan ha eszkabalok a kicsinek valamifele kaparofat, akkor nem a 220at meg a zoknimat fogja ragni? :)
Es ha ez segit, akkor is az osszeszereles a kisebbik gond... Hogyan kellene ravezessem arra, hogy azon kell kielje minden agresszivitasat?

Minden tanacs johet, ugy erzem, nagy szuksegem van ra, mert nem akarom rogton kitenni a kertbe (ami az elodjenek meg nem adatott meg annak idejen), hogy csak enni jarjon be...

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.03.28 0 0 5
Nekem mindig is volt macskám, most is van 2 darab. Az egyik 14 éves, a másik 8. Elég sokat tudok róluk.
Minden macskának más a jelleme, és minden macska szolgál valami meglepetéssel. Volt olyan macskám, amelyik visszahozta az eldobott radírt, mint egy kutya, volt olyan, amelyik felugrott a kilincsre és kinyitotta az ajtót, volt olyan, amelyik szerette a csokoládét, egy másik pedig élt-halt a sárgadinnyéért.
Tapasztalatom szerint a legjobbak a félperzsa macskák, tehát azok, amelyiknek az egyik felmenője fajmacska. Nem szeretem a fajtiszta perzsát, mert rengeteg gond van a tisztántartásával - azonkívül összeszőrözi a lakást rendesen - de a félperzsa az igazi! A szőre hosszabb és selymesebb, tömör, de nem kell gondozni. Nyugodt és értelmes.

Habár - az egyik macsekom most is félperzsam de az anyja valami sziámi keverék volt (ismertem), miáltal elég fura utódot hoztak létre. Az apa fehér perzsa, az anya egész rövid szőrű és hosszú testű fekete. Ez a macs. pedig olyan, hogy a szőre töve teljesen fehér, a vége fekete, a pofája kerek, nyugodt ugyan, de az anyjától átvette azt a jellegzetes iszonyú nyávogást, amit csak a sziámiak tudnak produkálni. Ő a nyolc éves, és Cicó a neve. (Eredetileg Marci volt, de nem hallgatott rá az istennek se, úgy hogy ő választott magának nevet is.)
Kandúr - volt, mára már csak külső szakértő.

A másik szürke (hamuszürke) cirmos, neki Csíró a neve és már nagyon öregszik szegénykém. Kezd a veséje kikészülni, már csak csirkét, halat, nyulat ehet. Már előre félek milyen lesz nélküle..

Kardszárnyú Creative Commons License 2002.03.28 0 0 4
Akkor 3 hónapos volt. Most már nagyobb /5 hós/
de még mindig imád fürödni.))))))))))
Sok jópofa kép készült róla.
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 3
Nagyon aranyos.
Előzmény: Kardszárnyú (2)
Kardszárnyú Creative Commons License 2002.03.25 0 0 2
Nagyon aranyos cicád van. Jó pofa.

Ő meg az én cicám, Wick. Hogy tetszik?


Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 1
Előzmény: Kardszárnyú (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.24 0 0 0
0 alakú cica miért nincs? :-)))
Előzmény: Kardszárnyú (-)
Kardszárnyú Creative Commons License 2002.03.10 0 0 topiknyitó
Ha szereted a macskákat, és neked is van, legyél te is klubtag.
Ha érdeklődni szeretnél írj egy mélt erre a címre:
klement.szandra@chello.hu
Mindenkit szeretettel várunk!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!