Keresés

Részletes keresés

Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39703

Köszönöm!Figyelem majd a mamacicát :)

Előzmény: Tibbe (39702)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39702

Igen, még kis mulya. Én kutyát tenyésztek, és a piciket első időben sokszor vissza kell tenni a cicire. Amelyik gyengébb, annak tartom a popsiját, le ne guruljon, míg jól nem lakik! :) Az, meg, hogy egy ciciből szopik, azért van, mert azt már "bejáratta" és könnyebben jön belőle a tej.Később már ügyesebb lesz.

Azt azért figyeld, hogy a többi cici ne gyulladjon be, vagyis ne keményedjen nagyon be, ne pirosodjon, forrósodjon fel. Ha úgy érzed, akkor borogasd hideg (állott vizes) ruhával. Ha túlságosan kemény és piros, belázasodhat a mama. Ilyenkor orvos kell.

Előzmény: Bene83 (39701)
Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39701

Köszönöm a válaszod.

Még egy kérdést tennék fel,ha nem probléma.

Ők az első macskáim,így sejtelmem sincs mi merre hogy van.

Csak egyetlen egy ciciből hajlandò szopizni,az is az anyacica hátsó lábánál lévőből.Olvastam,hogy az ott lévő több tejet ad.De,néha arról is lefordul és sír.Egyedül nem is képes megtalálni,már az anyacica farkát is szopizza,összevissza mászkál.Úgy kell mindig odatenni,hogy ne koboroljon el.Akkor ez is természetes?Gondolom,én lihegem túl.

Előzmény: Tibbe (39700)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39700

Igen, teljesen természetes, ilyen korban még nincs más dolga, mint szopizni, közben kicsit aludni. Ha a mamának van elég teje, semmi gond nincs, ráérsz pótolni, majd ha tud önállóan enni.

Előzmény: Bene83 (39699)
Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39699

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.Van egy 2 hetes kiscicám.Azt figyeltem meg nála,hogy rengeteget szopizik.Alszik kb 20 percet,és máris nyafog az újabb adag tejecskéért.Szerintetek ez természetes?Vagy,vegyek neki kiegészítő cicatápszert?

Tibbe Creative Commons License 2017.05.13 0 0 39698

Igen, nyersen kell adni. A bolti tápos csirkének puha a csontja nyersen. A házi kapirgálóknak már nem annyira. De kaphat nyulat is, az enyémek szerették. Az erősebb csontot én is széttörtem húsklopfolóval. :)

Előzmény: iiko46 (39697)
iiko46 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 39697

Főtt csirkenyakat inkább ne, mert az a csont már kemény. A nyers csirkenyakat is jó, ha a húsklopfolóval összetöröd, hogy a csigolya nehogy a fogára szoruljon. Nekem volt régen egy cicám, akkor még kertes családi házban laktunk és kijárós volt, egyszer három napig nem jött haza, majd nyitott szájjal, kiszáradt nyelvvel került elő. Valahol főtt csirkenyakkal kínálták és az egyik hátsó fogára szorult egy csigolya, de annyira, hogy fogóval alig bírtuk leszedni, emiatt nem tudta a száját becsukni. Csórikám nem tiltakozott a macera ellen és nagyon hálás volt a segítségért.

Előzmény: Attila677 (39695)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39696

Miért ne ehetné meg a csontot? A nyers csont nem szilánkos, csak a főtt, vagy a sült. :)

Csirkenyak, farhát a legjobb. A kutya is ehet nyerset, ezt hívják BARF etetésnek, nézz utána. Zöldségfélét, gyümölcsöt is adhatsz a kutyádnak, én mindig adok nekik. Macskám is volt, aki imádta a paradicsomot, el kellett dugni, mert ellopta télen a primőrt is :)

Előzmény: Attila677 (39695)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39695

Sziasztok!

 

Wow...mennyi új infó!   Köszönöm szépen nektek!

 

 A nyers csirkehús jó ötlet, mert nem kell megfőzni így időt spórolok meg.  Csak reménykedem benne h nem eszi meg a csontot.....  Ezek a konzervek tényleg baromi drágák. Én a kutyámnak csak ritkán adok, inkább főzök neki, mert a sok adalékanyagoktól  savat termel. Száraz tápot meg csak hypoallergén-felsőkategóriásat veszem neki. 

 

szép estét kívánok nektek!

 

 

MortalWombat Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39694

Ha hozzászoktatod a konzervekhez, akkor ugyanúgy függővé válik tőle,


Ezzel nem értek egyet. A mieink egyre kevesebb konzervet hajlandók megenni, válogatnak.

Bezzeg ha a nejem ebédet készít, mindkettő ott sündörög egy falat húsért. Az ebédmaradékot (jó, nem mindig sikerül lerágnunk teljesen a csontot:) ) is szeretik. Csontot nem esznek, de a húst szépen lerágcsálják róla. 

Előzmény: Tibbe (39692)
MortalWombat Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39693

Egerekre mindig is fog vadászni, legfeljebb nem eszi meg őket.

Azt nem árt tudni, hogy a házimacska a világ egyik legkártékonyabb állata, mert mindent levadászik, amivel elbír. Ha éhes, ha nem. Csak az ölés kedvéért gyilkolászik.

A nagymacskák csak akkor vadásznak, ha éhesek.

 

Az enyém már hozott egeret, madárt, denevért.

 

Előzmény: Attila677 (39691)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39692

Az egereket nem fogja hanyagolni, ha degeszre eteted akkor sem. Ő már megízlelte a vadászat örömét, nem lehet leszoktatni róla. A csirkét nyersen adjad, lehetőleg a csontos-izmos részét és ne a mellehúsát. Azt edd meg te. :)

És konzervekre se szoktasd rá, azok tele vannak ízfokozókkal, E-adalékkal, ráadásul 80%-a víz, az meg otthon is van. Ha hozzászoktatod a konzervekhez, akkor ugyanúgy függővé válik tőle, mint az emberek a cigitől, alkoholtól.. stb., és a normál kaját már kevésbé fogadja el, na meg drága is.

Előzmény: Attila677 (39691)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39691

Sziasztok!

 

Köszi a tanácsodat! A befogadott anyuka eddig gyakorlatilag konyhai maradékon illetve egerekkel táplálkozott. Friss csirke nyers húst kaphat néha? Gondolom a legjobb ha megfőzöm neki és úgy kapja meg. Vettem neki prémium tasakos illetve száraz tápot is , nagyon szereti.  Csak szeretném ha az egereket hanyagolná. mert félek valamit össze szed .

 

 

iiko46 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39690

Laktózmentes tejet nyugodtan adhatsz, attól nem kap hasmenést. Úgy tudom, hogy a cicák 80%-a laktózérzékeny, ezért nem célszerű normál tejet adni neki. Jó, hogy ő szereti a laktózmenteset, az enyémek egyik sem itta meg soha. Ezzel együtt mindig legyen neki víz, úgy tapasztaltam, hogy nagyobb tálkából szívesebben isznak, talán azért, mert annak a széléhez nem ér hozzá a bajuszuk.

Előzmény: Attila677 (39689)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 39689

Köszönöm a tanácsodat !!!

 

Kérdezném, h Ti adtok tejet a macskának?  Kezdetben adtam vizet a kaja mellé, a kis tálkája mindig tele volt. Alig ivott belőle. Viszont a laktózmentes tejet szereti. Kapjon vagy ne kapjon tejet?  Mi a jó megoldás?   Nem szeretnék ártani neki!

MortalWombat Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39688

Az ivartalanításhoz bent kell maradni a kórházban?

Nem. Reggel viszed éhgyomorral, délután hozod.

Viszont kómás lesz, aludni fog, nem fog szoptatni.

Tehát elválasztás után kellene elvégeztetni a műtétet, de ehhez egyeztetni kell a dokival.

Előzmény: Attila677 (39687)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39687

Az ivartalanításhoz bent kell maradni a kórházban? Akkor ki szoptatja a piciket?  Ugye csak vicc, hogy 2-hónap múlva jönnek megint a kis babák ha sexelt? Neeeemmmmm!!!  

 

Nekem fiú kutyám van és laikus vagyok ezekhez.  Természetesen szaklapokban a neten utána tudnék nézni, de így hogy Ti segítetek nekem, sokkal könnyebb! És ezért tényleg hálás vagyok és köszönöm!

Tibbe Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39686

A féreghajtó tabletta beadása nem tudom, mennyire okoz nehézséget neked, van-e gyakorlatod? Ha nincs, akkor jobb a paszta. Az anyának is adj egyúttal féreghajtót.

Az elválasztás fokozatosan jobb. 3-4 hetesen már kínálhatod a kicsiket étellel, de emellett még szopjanak. Az anya úgyis magától egyre kevesebbet fog szoptatni, így az elválasztás magától is kialakul, nem kell erőltetni. Van amelyik kicsi még 3-4 hónaposan is megragadja a lehetőséget, ha közelben az anya. Persze mindezt amellett, hogy már rendesen eszik.

Előzmény: Attila677 (39684)
sickamic Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39685

Ha menni akar a kicsiktől, akkor lehet hogy, újra tüzel és az ivaros kandúrok lesben állnak. Kihasználnak minden pillanatot, hogy 2 hónap múlva újabb alomnyi kiscica születhessen.

Ilyenkor sajnos csak a sürgős ivartalanítás a megoldás. :(

Előzmény: Attila677 (39681)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39684

Köszönöm a gratulációt!

 

Abban tudnátok segíteni, hogy ha majd eljön az idő (8-hét) hogyan válasszam szét a piciket az anyjuktól, hogy az ne okozzon nagy traumát egyiknek sem? Nekem kutyám van( Máltai selyem)  és nagyon féltékeny  mindenkire és mindenre. Tudom, hogy idő után összebarátkoznának de én  fiú létemre nagyon aggódós vagyok és megvisel ha nem eszik vagy beteg.........!  Így el kell ajándékoznom majd őket.

 

Jövő héten lesznek 1-hónaposak és kérdezném, hogy milyen féregtelenítőt ajánlotok?  Paszta vagy tabletta?

 

További szép napot kívánok nektek és a kis állataitoknak is! Vagy inkább KEDVENCEITEKNEK!

iiko46 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 39683

De gyanús volt, én is akartam, de elfelejtettem:)

Előzmény: MortalWombat (39680)
MortalWombat Creative Commons License 2017.05.10 0 0 39682

Őszintén örülök, hogy megoldódott a helyzet!

Gratula!

 

A mi macskánkat is bezárta egyszer véletlenül a szomszéd a kerti bódéjába. 

Szólongattuk a macskát, egyszer csak hallom, hogy nyávog. Kitaláltuk, hogy a bódéban van.

A gond az volt, hogy reggel 6 óra volt, alig vártuk, hogy a szomszéd felkeljen.

 

Előzmény: Attila677 (39681)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 39681

Sziasztok!

 

 Hatalmas az Öröm!!!  

 

Tegnap késő este 21:30-kor hazajött a drága Anyuka megviselve-koszosan és nagyon éhesen. Egyből rendbe rakta a gyermekeit majd kapott ételt, napi adagját egyszerre  megette. Utána megetette a piciket. Annyira boldog vagyok, hogy semmi baja nem esett!   Nem tudom, h hol volt, de az is lehet h bezárták valahová.   

 

Most este miután megkapta a vacsoráját,  ki akart szökni, de nem engedtem. Legalább még 1-2-hétre bent kell tartanom, amíg önállóan nem esznek a picik. Biztos vagyok benne h visszajönne a picikhez, de ha valami-vagy valaki megakadályozza?

 

Köszönöm a jó tanácsokat, és azt hogy vannak még segítőkész emberek.!!!

 

Szép estét kívánok minden gazdinak és cicáknak-kutyáknak.......

MortalWombat Creative Commons License 2017.05.10 0 0 39680

:) smile nem volt gyanús?

Előzmény: iiko46 (39678)
sickamic Creative Commons License 2017.05.10 0 0 39679

Próbáld meg a " mosdatással " kezdeni, lehet az hiányzik a kicsiknek.

Előzmény: Attila677 (39676)
iiko46 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 39678

"Kajálás után el ne felejtsd megmosdatni őket.

Hagyományos módon, ahogy az anyjuk!

Legfeljebb majd köpködsz utána egy darabig! :)"

Ezt azért ugye nem hitted el!

 

Egy jól kicsavart, nedves szivaccsal lehet és kell is őket mosdatni és a kis feneküket masszírozni, hogy tudjanak kakilni, pisilni, mert az nekik önállóan még nem megy.

Előzmény: MortalWombat (39677)
MortalWombat Creative Commons License 2017.05.09 0 0 39677

Kajálás után el ne felejtsd megmosdatni őket.

Hagyományos módon, ahogy az anyjuk!

Legfeljebb majd köpködsz utána egy darabig! :)

 

Szurkolok neked!! Kitartás!!

 

Vigyázzatok a kutyátokra-macskátokra mert sok veszély fenyegeti őket!

Lehet rájuk vigyázni? Hát ezek macskák, önfejűek, öntörvényűek! Csak úgy lehet rájuk vigyázni, hogy az összes oltást megkapják, aztán a többi rajtuk múlik.

 

Az én kandúromat kb. 8 hónapos korában elkapta egy streetfighter kandúr, és megharapta a farkát.

Sajnos a 2/3-adát amputálni kellett. Most úgy néz ki, mint egy kis hiúz!

De a személyisége semmit sem változott, egy tündér, imádom!

Előzmény: Attila677 (39676)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 39676

Azt a Royal Canin baby tápot vettem nekik amiben cumikészlet is van 7000-ft. 

Köszönöm a segítséget, majd megírom h mik a fejlemények.

 

Vigyázzatok a kutyátokra-macskátokra mert sok veszély fenyegeti őket.!

Tibbe Creative Commons License 2017.05.09 0 0 39675

Próbáld a cumiztatást a Royal Canin tejporból készült macskatej pótlóval. Gondolom cumis készletet is vettél. Vigyázz, hogy megfelelő legyen a cumin a lyukasztás. a hőmérséklete is jó legyen, ezt a kezed belső felére cseppentve ellenőrizheted. Sikerülni fog őket felnevelni, hiszen azt mondod, egészségesek. Meleg takarón tartsd őket.

Előzmény: Attila677 (39674)
Attila677 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 39674

A kicsik nagyon egészségesek, aktívak és zabálnivalók. Semmi jelét nem látom a betegségnek. Nem költöztettem sehová őket. a régi fekhelyükön vannak. Kértem segítséget az Pesti Állatkerttől esetleg egy gondozót akinek fizetek is ha kell, de ők nem foglalkoznak macskákkal azt válaszolták.  Igazából ha bajban vagy , akkor egyedül maradsz, csak ritkán segítenek. Én ezeket a kis apróságokat viszont szeretném megmenteni. Még a Rádió1-is hívtam, gondoltam a Balázsék segítenek, de be sem kapcsoltak hozzá.  Ugye 4 cica élet nekik nem számít.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!