Azt hiszem ez a fekete-barna szép szürke szemű kis kandúr rajtam fog maradni. Érdeklődöm, hogy a vezeték rágást azt ha nagyobb lesz, akkor kinövi mert mindig beleharap egy vezetékbe még nem tudja elharapni, de ha nagyobb lesz a pofája, akkor már igen, ha nem szokik le róla. :)
Nem tudtam, nem akartam írni, mert egyrészt szerencsére nekem még nem kellett ilyen problémákkal szembenéznem, és őszintén szólva az ilyen mellépisilésekre nekem is pszichés gondok jutnak először eszembe, nem szerviek. Már amennyiben amúgy "technikailag" semmi eltérést (erőlködést, felesleges pisilni akarást, küszködést, apró-sűrű, cseppező ide-oda pisilést) nem lehetne rá mondani.
Másrészt meg - pont a laikusság miatt - ilyenkor EZT a fórumot szoktam tanácsolni. De remélem, minden oké lesz hamarosan.:)
Örülök, hogy sikerült elvinned orvoshoz! Remélem megoldódnak a gondok, mert egy lakásban valóban borzasztó, ha a cica valami miatt nem az almot használja.
Elsőre én is, arra gondoltam, hogy a környezetváltozás okozza nála a gondot - túl sokat van napközben egyedül, ingerszegény környezet a megszokotthoz képest - vagy ilyesmi. Ezért is jó, hogy mégis elvitted orvoshoz, mert nyilván a betegségtől éppolyan levert, kedvetlen, elesett lesz ő is mint egy ember, és ez okozza a gondot... Kívánom nektek, hogy mihamarabb rendbe jöjjön a cica és ezzel a régi rend is visszatérjen mindkettőtök örömére.
Első dokit szívesen felrúgnám úgy, hogy elérje a szökési sebességet és keringési pályára álljon...........
- röviden tömören húgyhólyag gyulladás..........
Amiket eddig írtam, lehet úgy jöhetett le ahogy, nem írtam olyat amit kellett volna és olyan meg igen ami felesleges. Voltak pár sorok amiket úgy vettem le mint ha, de ilyen vagyok, lehet nem terhelő és lenéző szándékkel voltak de a történetet megírom mindenképpen, hogy lássátok :)
2014 03 29 én született négy pici egy alomban egy állítólag macskanáthás anyánál. Harmadik alom volt mindegyik 4 kölyökkel. Elsők mind pusztultak, hoppá........itt nem tudni mennyi mert nem haza ellett de egyet sem vitt haza, s megint 4 kölyök amiből egy pár hetesen elmaradt s elpusztult. Maradt két fekete és egy tarka, vagy amolyan kékes / szürkés fehér. Még ki sem nyílt a szemük én már mondtam, hogy Ő..........Ő az enyém :) Kinyílt a szemük, hát folyt jobbra - balra, csupa tacsak volt a képe mind a háromnak, de hát annál többet, hogy napi szinten mentem a szomszédba meg mondtam, hogy kéne vinni az anyát dokihoz, többet nem nagyon tudtam tenni. Állandó betoncsipa, azt sem tudtam, hogy sárga e a szeme vagy sem. Mindig váladékozott, törölgettem neki. Eljött az idő, hogy az enyém. Akkor még másik állatdokihoz mentem aki mondta, hogy sajna nem tud most mit kezdeni vele, most van abban a korban, hogy vagy túléli vagy nem. Írt egy gyógyszert (meg nem mondom már a nevét) fehér kemény kapszula s naponta a negyedét öt napon keresztül, ha semmi akkor ismétlés és ha megint semmi akkor ez van. Túl fiatal még. A szemére meg hát kamilla. Gyötrelmes öt nap volt mert hát a gyomrát is kikészítette, kihányta a gyógyszert de rendbe jött. Aztán mikor felfedeztem, hogy az egyik szeme kék a másik meg sárga...............pffff............többet ér nekem mindennél.........
Aztán voltam vele másik dokinál, hogy váladékozik a szeme meg minden, kellene csinálni valamit, megvizsgálta, féreghajtás, veszettség majd legyen 6 hónaposan, magyarán szeptember végén, és nincsen náthája, könnycsatornával van gond, adott cseppet, használjuk is.
Na most már együtt vagyunk, eszik májkémet de végül is úgy mindent...........morog, csapkod, jó lesz ez így, én is ilyen voltam. Egy másik macska is ellett 5 picit, aztán ahogy nagyobbak lettek, pár hetesek, jó játszóparterek voltak, és még az az anyamacska is cicire engedte, azt hittem, hogy nem látok a szememnek. Aludni vagy velem vagy egy nagy kutya ölében. Aztán eljött aminek jönnie kell, a költözés. Két dolgot már tudunk...........autó és kennel..........meg nem marad benne, nem szeretni, menekül, karmol. Pedig valahogyan menni kell.
2014 07 25 péntek 17:00 volt az albérlet elfoglalási időszak, faltól falig 202 Km. 14 óra körüli indulással kényelmesen elérek a Főváros mellől a Nyugati határ egy nagyobb városába. Vele ? Még is hogyan ? Nem csak azért nem utazik csomagtartóba mert nem fért be hanem mert a társam, Ő nem csak egy macska hanem Ő.........Ő. Szépen mellettem az anyósülésen a kennelben, kint a mancsa én fogom neki és beszélgetünk. De hát ez nem lesz jó sehogy sem..............de megoldjuk.
2017 07 25 én 01:21 kor indultam el azzal a politikával, hogy alszik s nem sül meg...............04:30 kor érkeztem egy parkolóba. Bejött............végig aludta, párszor felébredt, kidugta a mancsát, kornyikált, simogattam neki majd behúzta...........aludt tovább. Parkolóban aludtam 07:30 ig kb s most mi legyen........innét hová. Volt egy vasút mellett lévő földes út fás bokros résszel, kb 08 kor értünk oda, kiettem kaját vizet, kiengedtem. Elfeküdt az autó árnyékában, nagyon jól elvolt, én már nem annyira, tele autó, rohadt meleg, az idő meg nem megy............Őfelsége meg hát.........a legjobban érezte magát. Majd 16:30 körül elindultunk, 10 percre volt a cím azt végig üvöltötte, rágta a kennel rácsát, nem is tudom mi lett volna ha nappal indulunk. Megérkeztünk, beköltöztünk. Kitettem az edényét, almot, meg is találta. Minden este velem alszik, mindig ott van ahol én, elfekszik az ölembe, dorombol s alszik. Reggelit 07 körül kap, bár én olyan 05:30 as kelő vagyok. Akkor hiszti, de nem engedek, beletörődik majd megkapja a kis kajáját s ketyeg a nap. Ha megyek valamerre bezárom a lakásba, nem hagyom még az udvaron. Általában az ágyról szalad mikor hazaérek s tekereg a bokáimnál. Maszat a neve, ha szólok neki, egyből farka az égnek s vagy nyávogva vagy búgva szalad.
Piszkai, reggelre vizelet és széklet szokott lenni az alomba, napközben egyszer széklet s 2 - 3 alkalommal vizelet. Az udvarról bejön, még mondtam is magamban, hogy az udvaron miért nem, de ha így akkor így.
Tegnap előtt azt vettem észre délután, hogy az előszoba kövére pisilt. Nagyon furcsálltam hiszen előtte cseréltem almot, teljesen szűz. Még reggel vettem a nevezetes boltban kilós párizsit, majd jót kajálunk, hát nem tudom mi volt az de...........Maszat sem ette. Pár kockát s ott is hagyta pedig Ő még a szöget is. Evett mást. Este bontottam konzervet neki, el akartam felezni de gyorsan öntöttem s a sok lé ment előbb, mondom most már mindegy. Jó felét betermelte folyadékkal együtt, még mondtam is neki, hogy Szívem ebből akkora fosás lesz mint az atom. Aztán tente. Tegnap reggel felkelek, megyek az előszoba irányába és azt látom, hogy szűz az alom...........aztán eszembe jutott a vacsorája s egyből az, hogy az valahol kijött s most itt nem a macskára gondolok. nekiálltam vadászni..............szobasarokban vizelet..........ez nem elég, kell még..........majd a levetett nadrágon a híg széklet. Oké...........Ön nyert.........és, hogy most örömömben meglengetem a zászlót amit bontottam, az érdekelt, hogy hol a macska a bokám közül. Mi ez a csend. Jah persze lapít.........a kis terrorista. Benézek a szobába, fekszik egy dobozon.........nézeget rám, de ennyi. Felveszem, dorombol, kérdeztem, hogy haragszik e, mert nem tudom, hogyan örülne ha én kakilnám le az Ő helyét ami éppen az én ágyam.............de hát jól jön ki. Adtam kaját neki, mondtam, hogy ez van, kiskoromban én is becsináltam. Nyámmogott párat majd én elmentem mert bútorokat kell még vennem. Hazaérek nem jön, ül az ágyon s néz, mondom mi van..........oda sem baszik...........sarokban ott a pisi. Nézem, kaja nem fogyott. Kicseréltem, biztos ez a fajta nem jó, kapott másikat. Este hazaérek, ugyan az a verzió, kaja érintetlen, pisi a sarokban...........s neki állok agyalni, hogy ilyenkor mi van. Mást szeret, elhagyott............szarik rám (szó szerint)..........majd mondtam neki, hogy kint alszik s majd holnap az az ma, lesz valami. Hallom kapar..........na megnézzük mit............belekakilt az alomba.........hurrá...........akkor jöhetsz mellém. Így is volt. Reggel felkelek, alom azóta sértetlen. Megint vadászat, Macska csak hunyorog rám az ágyból............de nem találtam semmit. Fogtam kivittem az alomba, s dobott egy pisit, majd keveset evett s kiment az udvarra. Akkor jó, volt valami, ennyi. Megnyugodtunk. Elmegyek megint bútort nézni, hazajövök, ugyan ott fekszik az udvaron mint pár órája, kaja nem fogyott (most kint hagytam az udvaron). Itt valami van ez nem tetszik. Néztem dokit, elmegyek egyedül, nem autókáztatom meg, rühelli majd élesben ha kell. Nem kínzom még ezzel is. Amit korábban írtam a doki válaszát..............de akkor helytálló ha első naptól lenne ez. De nem tántorított, nincsen a macskának baja. Hazajöttem, behoztam, leverte a seggét s egy jó embereset amit fél napja tartogatott gondolom de az udvaron miért nem ? Majd jöttem ide írni, Ti még is mit gondoltok, miért utál a macskám aki szeretett és miért cserélte le az almot a szobára. Írtátok, hogy doki, felhívtam a másikat, szerinte a jelenség pszichés de vigyem el. A másik nem mondta, hogy vigyem el.............majd megszokja a helyet. Na macska kennelbe be............úgy tudtam.........nem volt piskóta menetünk. Elsők voltunk, de viszont bepisilt a kennelbe, és most hála...........doki meglátta egyből teszt s már mondta is, hogy húgyhólyag gyulladás, sok a fehérje stb stb stb..........nem tud mást mondani, pasiknál nagyon ritka, hölgyet kérdezzek meg milyen érzés. Na neki is. kapott két szurit, hétfőn este megint...........összesen négy alkalom. Bár elfelejtettem de hétfőn megkérdezem, hogy még is hol kaphatta el................van egy nagyobb betonos rész s ott szokott napozni, lehet hideg volt a beton Neki ? majd hétfőn ezzel kapcsolatban többet tudunk. Ebben az időszakban higiéniai okok végett külön alszunk, és remélem mielőbb rendben lesz, mert így is oda vagyok rendesen, hogy mi lesz vele.
Sajnos most nincsen alkalmam képet készíteni, telefonom nem alkalmas rá, fényképezőm meg most nincsen de ha meglesz, kaptok képet, szép nagyon és a szemei.............kék és sárga..........imádom :)
A macskák szeretnek a szabadban lenni és kijelölni a saját területüket, elkülönítve a többi macskáétól. Ez sokkal fontosabb a kandúroknál, mint a nőstényeknél. A kandúrok esetenként tízszer nagyobb területet jelölnek ki maguknak, mint a nőstények. Bizonyára Ön is tudja, hogy mindez kellemetlen szaggal jár, és ha mindez a lakásban történik, szinte lehetetlen megszabadulni a terület megjelölés bizonyítékától. Ezért fejlesztettük ki a Wash & Get Off spray-t, mely először megtisztítja és semlegesíti a szaggal járó foltos területeket, majd pedig citrus illatával leszoktatja a macskákat a terület megjelölésről. A szer nem ártalmas az állatokra, csupán az illata az, ami miatt nem szeretik a macskák. A terület megjelölés ősi ösztönökre vezethető vissza. Egy vadon élő macska számára a területe határozza meg azt a helyet, ahonnan az élelmet szerzi. Minél nagyobb ez a körzet, annál jobb a macska túlélési esélye. Ennek persze egy házimacska esetében nincs jelentősége, de az állat ösztönei nem változtak meg.
A macska függetlenebb állat, mint a kutya, őket nem lehet "csak úgy" pórázra kötni: kecsesen sétálgatnak otthonunkban, melyet saját territóriumuknak tekintenek.
A lakásban tartott macska területe a saját otthona köré épül. A macska szagokkal, hangokkal, karmolt jelekkel és egyéb módon jelzi ennek határait. A terület formája nem követi szükségképpen a lakás vagy a kert alakját, általában szabálytalan alakú. A különböző macskák által kijelölt területek között lehet átfedés, lehetnek olyan közös részek, ahol találkozhatnak. Egy macska területe egészen addig változatlan marad, amíg uralkodik ott. Ha egy erősebb macska lép színre, a határok megváltozhatnak. Ha két vagy több macska van a háznál, akkor szintén felszínre törhet a területi ösztön. A macskák kijelölik a házon belül saját területeiket, melyek néhol fedhetik egymást. A konyha például ilyen átmeneti rész lehet. Ugyanígy előfordulhat, hogy a gazda kedvenc helyeit szemelik ki maguknak és harcolnak értük. Amikor egy új macska érkezik a házhoz, érdemes előbb hozzászoktatni az új helyhez, és csak ezután összeengedni a másik (vagy többi) állattal. Így kevésbé érzi magát hátrányos helyzetben. Az egyik eszköze annak, hogy egy nem ivartalanított hím macska kijelölje területét, a vizelet (ezt egyébként a többi macska is megteszi, de ritkábban, és a vizelet sem annyira kellemetlen szagú). A macskatartók többsége nem viseli el, ha a macska a házon belül megjelöli a területét. Ugyanakkor ez előfordulhat ott, ahol több macska van a háznál, és azok megpróbálják kialakítani a hierarchiát egymás között, vagy ha új macska kerül a házhoz.
A vezető szerepet többféle módon kifejezhetik: néha a vezér macska megmossa a másikat, néha az agresszivitás jelei is észlelhetők. A szerepeket nem osztják ki véglegesen. Érdekes megfigyelni, ahogy a gyengébb macska átveszi a vezetést, amikor a domináns állat megbetegszik, vagy gyengeséget mutat. Még az egyedüli macska is szükségét érezheti annak, hogy kijelölje területét, és az emberekkel is megküzd érte. Viszont kedvencének alkalmazkodnia kell Önhöz és meg kell tanítani arra, hogy területét nem jelölheti meg akárhol. A Get Off termékcsalád abban segít, hogy mindezt kíméletesen lehessen megértetni az állatokkal.
A kristályt pl. nem csak virágágyásra lehet szórni, hanem akárhova a lakásba. Gondolom van elég kreatív macskajátéka is, amivel szórakozhat, mert a társak és a szabadság, ha megszokta, bizony hiányoznak.
Ha nehezen pisilne, erőlködne, és csak pár csepp vizeletet préselgetne, akkor lenne a veséjével, hólyagjával gond, de nem ez a problémátok, ahogy leírtad.
Hol laksz? Az állatorvost is beírhatod ide, feketelistásként.
Bő egy hónapja volt nálunk nagy riadalom, mert a cicàm cseppeket kezdett el pisilni mindenhova. Sokszor leült pisilő helyzetbe, de semmi nem jött neki és közben ràm nézett, mint aki segítséget kér. Semmi más baja nem volt. Evett rendesen és ugyanolyan volta kedve is. Másnap reggel pórázt tettem rá és elbuszoztam az állaotorvosig vele az ölemben. Kiderült, hogy ki van száradva, mert a macskák 90%-a nem iszik annyit amennyira szüksége van. Félő volt, hogy a veséje sérült, hogy ezt kiderítsük kapott 500 ml infúziót és egy szuri antibiotikumot. Azt mondta, ha éjjelig kipisili, akkor nincs baj. Nagy megkönnyebbülésünkre este pisilt egy nagyot az almába, reggelre pedig egy óriàsi pisifoltot találtunk a szőnyegen is. (Neki alapból megvan évek óta ez a hülye szokása, hogy szőnyegre és rongyra pisil.) De én úgy vettem észre, hogy a nem alomba pisiléssel és kakilással akarják felhívni a figyelmünket arra, hogy valami nem oké. Manci 8 éves, életébe 2x volt hasmenése és egyszer sem az almába ment akkor, hanem a csempére...
Azóta egy deci vizet fecskendezek a szájába minden áldott nap. Az étvágya megnőtt és soha nem volt jobban, mint most.
Találtam egy másik dokit, most tettem le a telefont de 17:30 tól rendel, azt mondta megnézi de amiket elmondtam az volt a véleménye, hogy a macskának pszihés problémája van amivel nem tud mit kezdeni de azért ránéz.
Ó mily hála.............de eddig két dokiból kettő, de legalább az utóbbi ránéz.
- tényleg belegondolva, hogy most is az alomtól 10 centire rakta le magát és ott pisilt (na itt mondta a doki, hogy biztos pszihés de ránéz) meglátjuk fél hat után, de írok, hogy mi volt, feltétlen.
Köszönöm válaszodat, jobban kétségbe estem mint voltam idáig.
Települést nem írok, max privátban mert nem fogok minősíteni.
- tegnap reggel kezdődött mint írtam............bepiszkít és szarik a fejemre. Nem a halálán van, így nem értem az ennél enyhébb tünet kifejezést de felelős állattartót sem.
- tehát a tegnap volt a tegnap. Ma reggel a jelenség ugyan az, délelőtt néztem dokit, hogy még is merre van, de mivel minden ismeretlen, elmegyek egyedül, nem kenelezem meg autókáztatom, amúgy sem nőtt a szívéhez. Rendelésre elmegyek, középkorú úriember, elmondom ugyan ezt, majd a válasz az volt, hogy új helyen van s majd megszokja. Elmondom neki megint, hogy a 12 nap az mi volt ez meg milyen, oda sem figyel ha szólok, egész nap napozik, és bepiszkít amit nem szokott, ismételt válasz, majd megszokja a helyet.
Igaz ezt nem írtam, hogy ezen is túl vagyok és így ismételten, mi lehet ennél kisebb tünet mert gondolom ez már nagy tünet, de erre a jelenségre is ezt a választ kaptam.
Macska egyéb viselkedésében változás nincsen, nem prüszköl, nem csipásodik, nem rángatózik, nem húzza semmijét...............pusztán mint akinek elvették az életkedvét.
Tehát túl vagyunk a dokin ezzel a válasszal, ezért fordultam ide, hát ha mert ha ez az első naptól lenne akkor elfogadnám a doki válaszát de így semmi szín alatt nem, gondoltam itt többet megtudok.
Persze ha nyolcan is azt írjátok, hogy ORVOS de azonnal, már vágom is be a kenelbe s nézek másik dokikat s már viszem is, hiszen pont azért írok ide mert nem értek hozzá.
Sürgősen orvoshoz kellene vinned. Egy felelős állattartó ennél enyhébb tünetekkel is állatorvossal konzultál. Bármi baja lehet és elég rosszul hangzik.
14 nappal ezelőtt költöztem albérletbe egy 4 hónapos lány cicával. Addig szobai és udvari cica volt, dolgát az udvaron végezte. Több társa is volt, lefoglalta magát egész napra.
14 nappal ezelőtt, hogy ketten költöztünk az előszobába kapta meg az almot amit az első pillanattól kezdve használt is. Van udvar is, de onnét is bejött az alomba. Mivel társai nincsenek, eléggé ragaszkodós lett (ezt szeretem) bújik, mászik az ölembe, ha hazaérek s a szobában van az ágyon, szalad elém, lában között tekereg............egyszóval tipikus macska. Reggelre széklet és vizelet is szokott az alomban lenni, minden éjszaka rakta hiszen kimenni sem tudott volna.
2 nappal ezelőtt azt vettem észre, hogy a nappaliba a fal mellé pisilt az alomtól pár méterre amit előtte pár órával cseréltem ki. Tegnap reggel felkelek és azt veszem észre, hogy a szobában az este lerakott nadrágon széklet van...........a sarokban meg pisi. Tegnap és ma a cica viselkedése olyan mint ha nem is ebben a világban élne, szólok hozzá, oda sem figyel. Reggelente mindig jött és szó szerint követelte a reggelijét ez sem tegnap sem ma nem történt meg. Ha leültem a gép elé, jött az ölembe, két napja semmi. Általában mindig abban a helyiségben tartózkodott ahol én. Tegnap szinte egész nap kint feküdt, nem is evett csak alig. Ma ezidáig szintén. Gondoltam behozom magamhoz, letettem a szobában, meg sem fordulok már megy is a tócsa.........
Nem tudom mi ez két napja, mi történt, ember esetében pszichológust szoktak ajánlani. És nála ? Csak az a gond, hogy ha nem változik, akkor mennie kell mert hát nem kellene, hogy a főbérlő vegye észre miszerint ide meg oda csinál.
Csak hát nálam a cica azt jelenti amit fent leírtam, jön, bújik, hízeleg, dorombol............ebből két napja semmi nem történt, és hát mondhatni rettenetesen aggódom, és ez amit most művelt.............nem keveset pisilt, mondhatni a napi adag benne volt és ha az udvaron nem engedi el, miért nem ment az alomba mint eddig a 12 napban, mi történt..........
Kérlek aki ért ehhez segítsen nekem mert nem szeretném odaadni senkinek de így nem is maradhat.
Sziasztok! Találtam egy sötétbarnás fekete szép szürke szemű kandúr kismacskát. Jól néz ki a macska. Sovány volt, de egy hét alatt szépen felhizlaltam. A 2. kerületben van velem már több mint egy 1 hete. Vettem neki macskaalmot szépen oda piszkít. A legolcsóbb spar 450 grammos 125 HUF-os macskakaját is megeszi. Még maradhat nálam, de szeretnék tőle megszabadulni. :) Köszi a választ.
Sziasztok!Ne haragudjatok, hogy itt ilyen nem éppen kellemes témával hozakodtam elő!
Elolvastam mi történt a cicával és amit az eutanáziáról írtatok. Nagyon nehéz, mert a mi felelőségünk és az állat helyett kell döntenünk úgy, hogy a legjobbat akarjuk neki.