Nyilván már nem aktuális, de a cica fülén a vérömlenyt műteni kell, különben hegesedhet és karfiolfüle lesz a cicának. Olyan, mint a bokszolóknak. Nem veszélyes, csak nem túl szép és a hallása is rosszabb lesz.
One chilly October night, just days before Halloween, I sat alone in my dimly lit living room. My cat, Flix, perched quietly on the windowsill, staring into the inky darkness outside. The wind howled like a banshee, rattling the old windows of my house. Flixs fur bristled as he let out a low growl.
Flix, whats wrong? I asked, my voice trembling slightly.
Flix didnt move. His green eyes were wide, fixated on something beyond the glass. A sense of unease crept over me, like icy fingers brushing the back of my neck. I walked over to the window, trying to see what Flix was so intently focused on, but there was nothing out therejust the swirling leaves and the occasional flicker of a streetlight.
But then, I heard it.
A faint whisper, barely audible, but undeniably there. Come come
My heart raced. I turned to Flix, who now had his back arched and fur standing on end. His growl grew louder, more menacing. Did you hear that, Flix? I whispered, but Flix didnt need to answer. I knew he did.
The whispering continued, growing louder, more insistent. Come come to me
I took a step back from the window, my breath quickening. Flix jumped down from the sill and circled around me, his eyes never leaving the darkness outside.
Suddenly, the whispering stopped. The silence was deafening, as if the entire world had gone mute. I held my breath, waiting for somethinganythingto happen.
And then, the lights flickered.
The power surged, and the room was plunged into darkness. I fumbled for my phone, but before I could turn on the flashlight, I heard a scratching sound coming from the front door. It was slow, deliberate, as if somethingor someonewas trying to get in.
Flix, stay close, I whispered, my voice shaking. Flix hissed in response, his body low to the ground, ready to pounce.
The scratching grew louder, more frantic. My heart pounded in my chest as I approached the door, my hand trembling as I reached for the handle.
Dont open it The whisper was right in my ear now, cold and filled with malice.
I froze, my hand inches from the doorknob. Flix darted to the door, hissing and scratching at it, as if trying to protect me from whatever was on the other side.
The doorknob rattled, turning slowly, and the door creaked open just a crack. My breath hitched as I stared into the dark void beyond the threshold. There was nothing thereno onebut the sense of dread was overwhelming.
Suddenly, the door burst open, slamming against the wall with a force that shook the house. I stumbled back, falling to the floor, my phone slipping from my hand and skittering across the room. Flix let out a fierce yowl, darting into the darkness beyond the door.
Flix! No! I screamed, scrambling to my feet.
I ran after him, out into the cold, dark night. The air was thick with fog, and I could barely see a few feet in front of me. I called out for Flix, my voice echoing in the eerie silence. But there was no responseonly the whispering, surrounding me, closing in from all sides.
Come come to me
My panic grew as I searched for Flix, the whispers growing louder, more frenzied. I felt something cold brush against my arm, and I spun around, but there was nothing thereonly the swirling fog.
And then, I saw him.
Flix stood at the edge of the woods, his eyes glowing eerily in the dark. But something was wrong. His fur was matted, and his body was twisted, unnatural, as if something had taken hold of him.
Flix ? I whispered, fear clawing at my throat.
He hissed, a deep, guttural sound that sent chills down my spine. Slowly, he turned and disappeared into the woods.
No! Flix, come back! I cried, running after him.
But the deeper I went into the woods, the darker it became. The trees loomed overhead, their twisted branches reaching out like skeletal fingers. The whispers grew louder, more intense, until they were all I could hear.
Come join us
I stumbled over roots and rocks, desperate to find Flix. But the further I went, the more I realizedthis wasnt just about finding my cat. Something else was out here, something ancient and malevolent.
And it wanted me.
The whispers swirled around me, maddening and relentless. I could feel them inside my head, probing, pulling, trying to take control. I fell to my knees, clutching my head in agony.
Come you cannot resist
I screamed, the sound echoing through the woods. And then, just as suddenly as it had started, the whispering stopped.
Silence.
I looked up, and there, standing before me, was Flix. But he wasnt the same. His eyes were black, soulless, and his body was shrouded in shadow.
Flix whats happening? I whispered, tears streaming down my face.
He stared at me for a moment, and then he spoke. His voice was not his ownit was deep, guttural, and filled with malice.
You shouldnt have come, he growled.
Before I could react, Flix lunged at me, his claws outstretched. I screamed, falling backward, and everything went black.
The next morning, the neighbors found my house abandoned. The door was wide open, the living room in disarray. My phone lay on the floor, the last image captured on its camera a blurry shadow in the shape of a cat.
But Flix and I were never seen again.
Some say that on dark, foggy nights, you can still hear the whispers if you stand outside my old house. And if you listen closely, you might hear the faint growl of a catwarning you to stay away.
For once you enter the woods, you may never return.
Szia, ha netán még 14 év elteltével figyelnéd a fórumot, meg tudnád nekem írni, hogy mi lett a cicukával anno? Mert az enyémmel most ugyanez van. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy ha hagytad spontán gyógyulni, akkor mennyi idő alatt szívódott magától fel a vérömleny és lett-e szövődménye? Ha pedig elvitted műtétre, az komplikált volt-e, kell-e hozzá altatás vagy csak bódítás (esetleg az sem), illetve lett-e valami szövődménye, és hogy 2010-ben ez kb. cakk-um -pakk mennyibe került? Ez utóbbiból megpróbálnám megsaccolni a mai, rezsirablás utáni árát a beavatkozásnak. Csak azért kérdezem, mert 3 éve sajnos a nyakamba szakadt egykori illegális lakásfoglaló telekszomszédoktól 4 anyamacskától cicaalom, jelenleg 11 fővel, akik ivartalanítás után a nyakamon maradtak csak benti tartásúnak 3 szobában, de éppen ezért nem állok jól anyagilag, és az utóbbi két évben egyes beavatkozások ára kb. négyszeresére nőtt, (pl. a bódításos garat-endoszkópia nálunk 2019-ben 15 000 körül volt, 2022 végén már 78 000 Ft volt), ezért csak akkor vinném orvoshoz, ha nagyon muszáj, és ha a spontán felszívódás otthoni kivárásával nem kockáztatok nagyot (pl. felülfertőződést, vérrögösödést.) Egyelőre lázra utaló jel sincs, bár maga a felfúvódott fülterület enyhén melegebb tapintásra, és meg sem nyílt spontán a dudor. Remélem a cicád még él és jó egészségnek örvend, bár azóta még akkor is már öregecske lehet,, ha akkor még csak egy-két éves volt, mikor ez a beírás keletkezett. Előre is nagyon szépen köszönöm, ha válaszolsz! A legjobbakat!
Van egy kis kosztos cicám, nem tudom, van-e gazdája. Nagyon félénk. Már jó ideje szelídítgetem. Vemhes volt, amikor először itt járt, aztán eltűnt két hétre. Most szoptat, és nagyon sokat eszik. 2-3-szor annyit, mint az én cicáim. Ez normális ilyenkor? Adjak, illetve adhatok-e neki féreghajtót? Nem akarom megfogni, bezárni, mert nem tudom, hol vannak a picinyei. A falu végén lakunk, lehet, hogy egy távolabbi házban lakik, de az is lehet, hogy a közeli erdőben. Mit javasoltok?
Van egy 8eves ivartalanitott kandúr ,szabad kijárása van a házból. Bármikor jöhet ki-be. Kicsit magának való,elvan a saját világában viszont hozzám nagyon ragaszkodik.
Most úgy alakult a helyzet hogy 2honapja kb visszakerült hozzám egy most 5eves cica, akit anno 3evvel ezelőtt az exem elvitt. Tehát a 2macska ismeri egymást.ő is ivartalanitott kandúr. Kicsit hangos,sokat nyavog, aktívabb mint az öregebb.
Viszont az ismeretség ellenére is a régi cica nem igazán tudja elfogadni hogy itt van. Szinte már csak enni jön be a házba,régen velem aludt, mindig körülöttem volt. Most ha már meghallja a másik macskát nyavogni már megy is ki.
Néha néha amikor az új tolakodobb akkor van egy enyhe fujkalas de aggresszio nincs egyik macska részéről sem. A dupla tálból egyszerre esznek.
Van amikor bezárom őket éjszakára , a nappaliban a kanapén egymástól fél méterre alszanak. Ha bemegyek a hálóba akkor a régi jön velem.
Hogyan lehetne elérni hogy az idősebb cica elfogadja teljesen a másikat?
No a másik 2 nem szokott ide, de minden nap jönnek reggel és este. Néha itt is alszanak, de nem ez a jellemző. Egyelőre bírjuk anyagilag, bár tény, hogy 5 macska az nem 2 macska. :D
Jelentem, 3 nap után visszatét Hógolyó, és azóta stabilan itthon van, pontosabban kint az erkélyen. :)
Szépen járőrözik kint a telken, elzavarja az idegen macskák nagy részét.
Barátságban van egy öreg macskával, akit mi úgy hívunk, hogy az Öreg. :D Vele nagy egyetértésben szimbiózisban léteznek, sőt az Öreg tegnap már itt is aludt....aminek annyira nem örülünk, mert a HG kis házában tette mindezt. Szerencsére a múltkor összeraktam egy fullosabb házat a Hógolyóbisnak, ezért Ő most átkényszerült ebbe az újba.
Ketten szépen elvannak.
1 macska maradt még meg rajtuk kívül, a Kisgombóc, aki egy kis izgága, szeleburdi nőstény. Az Öreg komálja, de a Hógömb elzavarja. Meglátjuk mi lesz. Úgy látszik lassan beáll a rendszer. :)
Az idegen szagokat felül kell írni. A mi VHO-nk szintén ivartalanított volt, de a fogast gyakran megjelölte. A kabátokkal hoztuk az idegen szagokat.
Az egyik kinti ivartalanított nőstény macskámat többször is láttam jelölni. Ugyanúgy rezgő, feltartott farokkal csinálja, mint a kandúrok. Ő elég domináns természetű, az anyjával fújnak is egymásra, ő kaparni is sokat szokott, többet, mint a többi macskánk. Mikor találkozunk, még a nadrágomat is megkaparja egy kicsit. Minden az övé a környéken, ezt közhírré kell tenni. Jelöléssel is, kaparással is.
Erre én is kíváncsi lennék. Sajnos tudtommal nem nagyon van erre hatásos megoldás. A jelölés természetes, évmilliók alatt kialakult szokásuk, nem lehet "kinevelni" belőlük. Hallottam különböző praktikákról, de szerintem mindegyik a "nesze semmi, fogd meg jól!" kategória. Az mindenképpen jó, hogy ivartalanítva vannak, így legalább nem olyan büdös a jelölés.
A jelölést egyedül a bűzmirigy sebészeti eltávolításával lehetne megszüntetni, ez viszont kockázatos, mert többek közt széklet inkontinenciát okozhat. Szerintem nem éri meg.
Van két ivartalanított kandúrom ,még nincsenek 1 évesek se és az egyik most elkezdett jelölni.Van valakinek erre vonatkozóan valamilyen javaslata,tapasztalata,hogy mit lehet tenni ellen?
A hormonok még pár hétig dolgoznak benne, ezt az időszakot kell valahogy átvészelni.
Lehet, hogy jót tenne még egy kis vendégszobai tartózkodás, ha megjelenik. Valószínűleg most teljes gőzzel készülnek a kismacskák, az nagyon csábító. VHO pl. márciusban született, akkor januárban kellett, hogy foganjon.
Üdv újra...köszönöm, megnéztem a videókat, nem semmi munka lehetett megcsinálni őket, és persze maguk a macskák is nagyon aranyosak!
Aztán azóta eltelt 2 hét, és annyi minden történt, hogy nem tudtam mikor írjak.
Először is Hógolyó múlt pénteken ivartalanodott.
Lényeges információk, problémák, és kérdések következnek:
Az ivartalanítás előtt 2 hónapig a nap 99%-ban a telkünk határain belül tartózkodott. Ennek döntő többségét a kis házában. Nagy volt a boldogság, állandó kontakt velünk, simi, kaja, dorombolás, dögönyözés stb.
Az ivartalanítás is komolyabb stressz nélkül megtörtént.
Az azt követő 72 órában velünk volt a házban, és az egyik vendégszobában vendégeskedett. Full service mellett, természetesen.
Kiengedtük a házon belül sétálni, nem akart kimenni, és itt is pár óra elteltével nagy volt a szerelem.
Aztán amikor kiengedtük, akkor sétált egyet a teraszon, és azóta 3x láttuk. Tegnap előtt este, tegnap reggel és tegnap este, és minden alkalommal csak kajálni jött. Hagyta, hogy simogassuk, minimál doromb, aztán húzott is elfele. Ja még annyi, hogy a kamera felvételeken látjuk, hogy kb átsuhant a telken valamikor tegnap éjjel 1x. Ezen kívül semmi.
Akkor most mi van Vele? Hol van? Mit csinál? Miért nem jön haza?
Plusz infó, hogy elkezdtek bagzani a macskák itt a környéken, kb pont 3-4 napja, tehát amíg a Hógolyó a házban lábadozott.
Szerintetek visszatér még hozzánk....?
Nagyon-nagyon hiányzik, és kimondhatatlanul szomorúak volnánk, ha elpártolt volna tőlünk....amit amúgy nem is nagyon értenénk, mert a kiengedése előtti -szó szerint- utolsó pillanatig brutál módon dorombolt és imádott minket.
Ezekre az újabb kérdésekre nem tudok válaszolni, sose volt kutyánk, nem is tervezzük, hogy lesz.
Tyúkokat eredetileg szerettünk volna, de úgy nem nagyon éri meg, ha végelgyengülésig tartjuk őket. A férjem ugyan hajlandó lenne levágni és megenni, de főleg én gondoznám őket, szívemhez nőnének, és nem szeretném, ha le lennének vágva. Húst egyébként sem eszem, saját állatot meg aztán pláne nem.
Másrészt időközben az ólból macskalakás lett. Pár évig VHO lakott ott, miután egyik reggel a férjem leült reggelizni, és azzal szembesült, hogy az étkezőasztalon hagyott laptopja egy vizelettócsában áll.
VHO halála után egy darabig növényeket teletettem ott, aztán pár hónapra odaköltöztettem Gombócot és Emíliát, a fáskamrában talált két kiscicát. Őket aztán váltotta Röfi (Lemonszínű következő almából származó egyik kölyök), aki beteg volt és ott lábadozott. Nem találtunk neki gazdát (már nem is keresünk), azóta is ott lakik. Róla elég sok videó van, a jobbak ide be vannak téve:
Köszönöm az infót ismét! Ismét zseniális a névadás, éppúgy, ahogy a süntetető koncepciója és végül maga a megvalósítás is....a videókról nem is beszélve!
Le a kalappal! :)
Amúgy úgy néz ki Hógolyó kezd megbarátkozni az új házzal, ma már pár órát abban töltött.
Ugyanakkor a jövőre nézve volna egy újabb kérdésem:
Szeretnénk elkezdeni tyúkokat tartani tavasztól. (2 éve költötzünk ide, terv szerint haladunk, ennek a projektnek most jött el a menetrendszerinti ideje).
A kérdés az, hogy mire kell figyelni, hogyan működik a macska & tyúktartás együtt. Ismerve a körülményeket, miszerint Hógolyó van előbb, a tikok meg utóbb (lesznek).
Másrészt, és ez egy új kérdés, amikor majd jönnek kölyökkutyák, őket hogyan fogjuk integrálni, kondicionálni ebbe a macska&tyúkok rendszerbe?
Állandóan nem etetünk sünöket, találnak a kertben bőven ennivalót, de időnként ősszel látunk fiatal példányokat, akiket a tél előtt nem árt felhizlalni. Egy ilyennek készült pár éve etető, a különböző változatokról vannak videók. A sün nagyon kicsi volt, úgyhogy az erősebb fagyok előtt végül bevittük az állatkertbe.
Beraktam az erre vonatkozó videókat egy lejátszási listába:
Időközben lett egy új háza is. Nem szereti. :( Viszont a főellenség megjelent, és megjelölte a házat. Nem tudom, hogy mi lesz, addig is visszatettük az első, ideiglenesnek szánt házát a párkányra, ahogy előtte is. Abban vígan elvan nappal, éjjel.
Az új ház a földön van, talán abban fél...nem tudom.
Mindenesetre azt vettük észre, hogy az elmúlt 2 hétben egyre nagyob területen mozog a telken belül. Emellett nappal és éjszaka is egyre többet van távol. A párkányon lévő házában csak pihen és alszik.
Gondolom ez jó jel, kezdi magáénak érezni a telket.
Amúgy a VHO-t elsőre VHK-nak olvastam... :D De így is nagyon vicces, és jó név! :D
A sünetetővel kapcsolatban érdeklődhetek? Hogy működik, hogy néz ki, hova telepítettétek...?
Erről nincs tapasztalatom, nagyon régen hoztunk a kertbe macskát (VHO-t, azaz Versegi Hugyos Oszkárt), ő akkor még kölyök volt. Egy év után átszoktattuk szobamacskává, mert elkezdett a vasúton átmászkálni. Közvetlenül a vasúti töltés mellett lakunk, és akkor még nem volt zajvédő fal, a legelső macskánkat a vonat ütötte el. Azzal az elsővel sajnos csak nagyon rövid ideig lehettünk együtt és nagyon tapasztalatlan macskatartók voltunk akkor.
Volt még egy kerti macskánk, de őt egy pár házzal odébb lakó szomszéd hagyta itt, mikor elköltözött. Ő már idős macska volt, ismerte a terepet, és mikor nálunk lett az otthona, egyből védte.
A mostaniak részben ide születtek, az anyjuk pedig mindig járt a mi kertünkbe is, csak régen nem a miénk volt. Annyi kapcsolatom volt csak vele, hogy ő volt az etalon a sünetető barkácsolásánál. Sovány volt és éhes, addig kellett tökéletesíteni az etetőt, míg ő már nem tudta kienni a sün elől a tápot.
Köszönjük a tanácsokat, pontosan így tettünk. Egyrészt csak akkor van kint tál, amikor mi is kint vagyunk, megvárjuk, amíg elfogy. Amikor "idegen" macska jön, koppon marad.
Illetve az a 2 macskát, amelyiktől fél a Hógolyó, (amelyikek megkergetik) én elöldöztem, akárhányszor idejöttek. Csak siccegek és futok utánuk, de talán elég jelzés ez számukra, hogy nem kívánatos a jelenlétük a birtokon.
Kb 2 hét és ivartalanítás is meglesz.
Úgy hallottam egy ismerőstől, hogy hosszabb idő, azaz hónapokig is eltarthat, amíg magáénak érzi teljesen a területet. És hogy csak utána kezdi komolyabban védeni, akár harc árán is.
Ha ilyen kis mamlasz, ill. az idegenek ilyen pofátlanok, kint kell maradni mellette, míg eszik. Én is figyelem mindig a mieinket, míg esznek, mert a szomszédban van egy dagadt cirmos, aki ha arra jár, elmorogja a cicáinkat, aztán mindent fölzabál. A mieink félnek tőle. Este az utolsó etetésnél végig kint is maradok velük, megvárom, hogy mind a három jóllakjon, aztán kiürítem a tálakat. Máskor is rajtuk a szemem, és ahogy abbahagyják az evést, már hozom is be a maradékot.
Felügyelet nélkül soha ne legyen kint ennivaló! Fontos, hogy az idegenek ne jussanak kajához, mert az is csak kedvet csinál nekik, hogy ott lebzseljenek és kitúrják Hógolyót.
A házzal kapcsolatban nem tudok jobbat, mint elhajtani az öreg kandúrt.
Egyrészt bosszantó, hogy nem védi meg magát, másrészt jó, hogy nem verekszik, kisebb a sárülés és a fertőzések veszélye. Ha nem lenne ott a lakásban a két idős macskád, azt mondanám, hogy szoktasd bentre, de a két öreg nyugalma kell, hogy a legfontosabb legyen.
Ebből a szempontból nem várható javulás az ivartalanítástól, az a későbbi csavargást, verekedést akadályozza meg, de gondolom, ennél maflább se lesz.
Nemsokára tüzelnek a nőstények, addigra jó lenne, ha túl lenne rajta.