Keresés

Részletes keresés

VPBA Creative Commons License 1 napja 0 2 11530

2.000-3.000 Lek/fő, attól függően, mekkora a hajó. Több társaság is szervez hajókirándulást (pl. Teuta Boat Tours, Aquamarine Adventure Vlore, Black Pearl Albania - így találod őket a FB-on). Érdemes felvenni velük előre a kapcsolatot, mert ki tudja, hogy a koronavírus mennyire tépázta meg őket. És bérelhetsz motorcsónakot is kapitánnyal privátban, annak ára megállapodás kérdése, de az más árkategória.

Előzmény: noresz87 (11528)
Diagoras Creative Commons License 1 napja -2 3 11529

Köszi!

Akkor a 'kakadunk' csak tiszteletjegyet kínál nekünk az ingyenkoncertre! ;)

Úgy néz ki, hogy 26.-án érkezünk és maradunk is pár hétig! :)

Előzmény: Jani haverja (11508)
noresz87 Creative Commons License 1 napja 0 0 11528

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy kb.mennyibe kerül hajóval Vlore-ból a Grama-öböl?

Béci 72 Creative Commons License 1 napja -1 7 11527

Szia!

Nekem az is fura,hogy több nicknéven kell irogatni.

Miért nem lehet olyan kommenteket írni,amiket fel is tudsz vállalni bárhol,bármikor?Eszembe nem jutna "álruhába" bújva sértegetni,provokálni másokat.Egy ilyen topikba normális emberek azért jönnek,hogy valamilyen kérdésben segítséget,tanácsot kapjanak,vagy adjanak.A drága idődet fecsérelhetnéd másra is,nagyon jól meg voltunk itt eddig.

Előzmény: antipapi (11518)
pó_apó Creative Commons License 1 napja -2 3 11526

Mit mondjak, megint egy korrekt válasz. Köszi!

Előzmény: Jani haverja (11514)
pó_apó Creative Commons License 1 napja -2 3 11525

Ez egy újabb diplomáciai siker.

Mert nemhogy Moldáviába (s ki nem akarnak feszt odamenni?) is lehet oltottságival, most már Albániába is!

Ami nagy szó!

Mert eddig tőlünk bárki (ismétlem: tőlünk min-den-ki) mehetett.

De engedékenyek voltak, ezek után beengedik azokat is, akinek van kis műanyag kártyácskájuk is, hogy megkapták az első oltást, aztán szevasz, hülye vírus.

Én -ha nagy lennék- nem mutogatnám. Röhögtek ki engem enélkül is, ó, de számtalanszor...

Előzmény: Diagoras (11491)
pó_apó Creative Commons License 1 napja -2 2 11524

Köszi...

Megfogadva.

:-)

Előzmény: Jani haverja (11515)
szervezkedő Creative Commons License 1 napja -2 5 11523

"...sok éve olvasom ezt a fórumot is, és írok is néha ide is, és más fórumokra is, csak más neveken.."

Ez lehet van akinek megmosolyogtató, de ez egy komoly betegségnek a jele is lehet!

Tényleg nem személyeskedés miatt, hanem úgy másoknak is általánosan, aki több nicken írogat:

"Disszociatív személyiségzavar" ezt kell beírni a keresőbe.

Végzetes kimenetelű is lehet a betegség, tehát jobb nem használni ezz a funkciót az indexen.

Szerintem!

Előzmény: antipapi (11518)
antipapi Creative Commons License 1 napja -7 1 11518

Én is köszönöm a válaszod. Tetszik, hogy provokatív kommentjeimre is higgadtan tudtál válaszolni. Mások válaszain látszik, hogy telitalálat volt, amit mondtam róluk.

Ezek szerint nagyon mást értünk nagy alatt. Albániában ennek még nem jött el az ideje. (olvastam a férjed válaszát is, és nem, a komoly cégek, még nincsenek ott. Az aki FaceBookon hirdet már eleve komolytalan. Az ügyvédek között is rengeteg alkalmatlan van, ez igaz, de ők nem is számítanak komoly irodának).

Valóban nem most estem be ide, sok éve olvasom ezt a fórumot is, és írok is néha ide is, és más fórumokra is, csak más neveken (igen segíteni szoktam én is, bármilyen furcsa). Mint ahogy te sem pazarlod el a jól bevált nickedet másra, így én sem. (egy másik nicken valószínűleg másként fogalmaztál volna, de erre vigyázol, meg ezzel beazonosítható vagy). Ez valóban egy fikanick/troll nick, amivel elmondok olyanokat, amiket egyébként nem tennék. Ha törlik, nem kár érte.

Albániában nem vagyok érdekelt, hacsak azt nem vesszük, hogy tetszik az ország, az emberek jó fejek, és bármikor szívesen megyek vissza. Még a 2000-es évek közepén én is nézegettem ingatlanokat az interneten, de akkor még nagyon kezdetleges volt minden, így máshol vettem (csak saját magunknak, nem érdekel a turizmus sem, nincs nekem időm ilyesmire). Azóta többször jártam Albániában, de most már nem érdekel az ingatlan vásárlás ott.

Előzmény: VPBA (11502)
Mortoff Creative Commons License 1 napja 0 5 11517

Szerintem engedd el. Sokunknak, sokféle módon segítettetek VPBA-val, amit a topik törzsközönsége

szerintem nagyra értékel és én is szeretném ezúton megköszönni a segítségeteket.

Idejött ez a troll, végigszántott pár topikot a "magvas" gondolataival.

Beszólt, osztotta az észt, de remélem eltakarodik innen is, vagy majd a modik kipucolják,

ha máshogy nem megy.

Ha "eteted" (válaszolsz neki) akkor tovább marad.

Előzmény: Jani haverja (11513)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja 0 4 11516

:D :D :D

Neked is, meg "dokeee"-nek is! :)

Ez nekünk eszünkbe se jutott, de valóban így van! :)

Előzmény: szervezkedő (11512)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja 0 2 11515

Ja, meg a néprajzi múzeum, meg a mecsetek is érdekesek!

Előzmény: pó_apó (11503)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja -1 2 11514

Berat egy nagyon érdekes város, az épített Világörökség része, aki nagyon érdeklődik a történelem iránt, az több napot is el tud tölteni ott.

Értelem-szerűen Neked nem lesz annyi időd, de egy ottalvást mindenképpen javasolnék már csak a hangulata miatt is, a bookingon sokan hirdetnek régi, felújított házakban szállást, az egy hatalmas élmény (saját tapasztalat).

Elsősorban a Mangalem negyedet javasolnám erre, de a Gorica negyed se rossz, meg a vár sem.

Amit nagyon érdemes megnézni a város hangulatán kívül:

- maga a vár (érdemes teljesen körbejárni), és a várban az Onufri múzeum

- a sikátorok a Mangalem, vagy a Gorica negyedben (inkább az előbbi)

- az Osum folyó kanyonja is felejthetetlen, ezt nagyon jól tippelted :)

Jani haverja Creative Commons License 1 napja -1 4 11513

Én nem az ügyfeleinket, meg a tőlünk segítséget kérőket szóltam le!

Azokat szóltam le, akiknek fogalmuk sincsen erről az országról, és mégis Albánia-szakértőknek hirdetik magukat, totál hülyeségeket terjesztve erről az országról az internet magyar nyelvű bugyraiban!

Lényeges különbség!!!

Előzmény: antipapi (11499)
szervezkedő Creative Commons License 1 napja -1 3 11512

Igen! Ahogy dokee írta!!!!

:-D)))))))

A sas nem kapkod a legyek után!

:-))))

Előzmény: Jani haverja (11510)
dokeee Creative Commons License 1 napja 0 4 11511

A legyekre.

Előzmény: Jani haverja (11510)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja 0 3 11510

A sas az ok, de a kérdésedre a választ mi sem tudjuk. :)

Sok minden felmerült bennünk, pl. hogy szabad, nem piszkít a saját fészkébe, csak a másik sasokat tiszteli, nem "alacsonyodik" le, stb., stb., de tényleg nem tudjuk, hogy mire gondoltál! :)

Előzmény: szervezkedő (11498)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja 0 3 11509

Egyébként tényleg megjelentek itt a "profi" cégek már elég régóta, de legtöbbször ők is minket keresnek! :)

Éppen ezért nem aggódunk nagyon! :D

Nekünk meg tök mindegy, hogy ki fizeti ki a saját tisztességesen elvégzett munkánk után járó bért... :D

Az írásod többi részével pedig maximálisan egyetértek!

Előzmény: szervezkedő (11497)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja 0 3 11508

Ez a magyar emberek számára se jó, se rossz! :)

Csak sajnos a magyar kormány így tálalja a történteket. :(

Az igazság pedig az, hogy Albánia tavaly június 1. óta nyitva van folyamatosan bárki számára! Nem kell ide se teszt, se karantén, se oltási igazolás!

Edi Rama albán miniszterelnök az albán emberek érdekében utazott Magyarországra, és el is érte a célját, az albán oltási igazolást elfogadja Magyarország, így egy oltott albán beléphet Magyarországra néhány nap múlva.

Persze az albán közigazgatás is tiszteletben tartja a magyar oltási kártyát, csakhogy ezt nem kérik!!! :D

Előzmény: Diagoras (11491)
Jani haverja Creative Commons License 1 napja -2 5 11507

Na, miután hazaértem a dolgaim elintézése után, én is válaszolok Neked:

1./ "Ugyanazokat az ügyvédeket, tolmácsokat, könyvelőket bárki meg tudja keresni, és dolgozTATni tudja őket, bárhonnan a világon." Persze, természetesen ez igaz! Kérdés, hogy MENNYIÉRT??? :D

A saját tapasztalataink szerint még úgy is sokkal olcsóbban jön ki az illető megrendelő ha minket bíz meg, és rátesszük a saját magunk munkadíját, mint ha maga próbálkozna!

2./ Én nem szóltam le senkit, nem én használtam sokadjára a "tanulatlan", meg a "műveletlen" jelzőt, hanem éppen Te! :D

3./ Ezt a belső infót nagyon nehezen írom le nyilvánosan, merthogy egy korrekt embernek tartom magam, és nagyon nem szeretek oda piszkítani, ahonnan (részben) eszem:

Az Általad sokszor említett "profik" már réges-régen itt vannak Albániában, és kb. az 50%-uk a mi szolgáltatásainkat veszi igénybe! :D

Rengeteg magyar ügyvédi iroda, és egyéb magyar cég van, akik pl. nemzetközi cégalapítást hirdetnek! :D

Magyar-albán viszonylatban ezeknek kb. az 50%-a minket keres meg! :D

Merthogy a mi hírünk főleg szóbeszéd útján terjed, akinek bármilyen munkát elvégeztünk, és elégedett azzal, az elmondja a másiknak, akár még a részben saját konkurenciájának is! :D

Szóval ha Te megkeresel egy "profit", akkor kb. 50% esély van, hogy ugyanúgy nálunk kötsz ki, csak valamivel drágábban, mert a "profi" is pénzből él! :D

A másik 50% esély meg az, hogy a "profi" nem minket keres, hanem angolul nagyobb ügyvédi-közjegyzői-könyvelői irodákat itt. Ennek 2 hátulütője van a megrendelő számára: Egyrészt a mi árainkhoz képest 3-4-5-szörös árat fizet, másrészt meg az, hogy egy nagy itteni iroda is ugyanolyan szisztéma szerint dolgozik, mint egy nagy iroda bárhol máshol a világon, azaz a 28-adik alkalmazott, ahova a megrendelésed kerül, nem biztos, hogy nem hibázik...

4./ Volt olyan büntetőjogi bírósági per, ahol a Tiranai Magyar Nagykövetség először nekünk szólt a tolmácsolás miatt. (A magyarok sértettek voltak.) Mi ezt nem vállaltuk, mert egyrészt jól ismertük a sértett magyarokat, és nem akartuk azt, hogy a gyanúsított esetleg erre hivatkozva mindenféle kifogást emeljen, másrészt pedig ismerjük a saját korlátainkat is, így szóltunk a követségnek arról, hogy van egy másik magyar ember, aki vegyesházasságban él itt már nálunk is régebb óta, ő gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszéli az albánt. Szegénnyel jól kiszúrtunk, fogalmam nincsen, hogy mennyit fizetett neki az albán állam, de azt egészen biztosan állítom, hogy az illető a saját munkájával azokban az eltöltött órákban sokkal, de sokkal többet keresett volna. Mindenesetre ő becsületből megcsinálta, és ezért tiszteljük és becsüljük, mert ő ugyanolyan lelkületű ember, mint mi, azaz, ha bajba kerül itt egy magyar, akkor segítünk.

5./ Tudod, amikor mi ideköltöztünk (majdnem) pontosan ugyanazt az utat jártuk be, mint amit Te itt bemutattál! :D

Csak mi nem voltunk hülyék! :D Először megkerestünk angol nyelven különböző nagy albán irodákat. :D Átlagban 3-5-szörös árajánlatot adtak az elintézendő dolgainkra, mint ahogyan mi megoldottuk végül is egy magyarul tudó idős albán emberrel (az illető már nem lakik itt), aki nem volt se "nagy", se "profi" de tökéletesen ellátta a feladatot! :D

Előzmény: antipapi (11489)
lackalo Creative Commons License 1 napja 0 3 11506

Maximálisan osztom a véleményed(egyébként nem alacsony).

Előzmény: Fabzomb6 (11504)
lackalo Creative Commons License 1 napja 0 2 11505

Nekünk szintén Durresból 1 nap volt Berat és az Osumi kanyon,igaz,hogy ez kora reggeltől estig.Nagyon szép mindkettő.Egy javaslat:Beratban a gyalogos hidról nagyon szép képeket tudsz késziteni,majd ha átmész rajta fordulj balra és lépcsőn menj fel a Llambi Guxhumani utcába és sétálj rajta végig.Varázslatos hangulatú,szűk kis utca.

Fabzomb6 Creative Commons License 1 napja -2 10 11504

Nem tudom mi a vita tárgya, különösebben nem is érdekel - de úgy éreztem, meg kell szólalnom.2013-ban turista voltam feleségemmel Albániában. Már a felkészülés során többször kérem ezen az oldalon a Jani haverja segítségét. Mindig készséges volt, válaszai pontosak, követhetőek voltak. Azóta is rendszeresen visszajárok az oldalra, hiszen érdekel Albánia. Látom azt is, hogy

Jani haverja továbbra is rengeteg információval segíti az utazókat.  Nem tudom, hogy Jani haverja kicsoda, alacsony vagy nagy - azt viszont tudom, hogy Én tisztelettel és szeretettel gondolok rá mindannyiszor amikor meglátom e két szót: Jani haverja.

pó_apó Creative Commons License 2 napja -1 0 11503

Szasztok, Durresből Vloreba menet beütemezném Beratot.

Kérdés: mennyi időt érdemes rászánni a látnivalók + a hangulat miatt? Esetleg ottalvás?

Esetleg az Osumi kanyon…?

Köszi

VPBA Creative Commons License 2 napja -1 6 11502

Köszönöm szépen a válaszod. Ha kioktatónak érezted a férjem hozzászólását, szíved joga. Ő sokszor nyersebben fogalmaz/ír. Ez annak is betudható, hogy nekünk itt Albániában már nagyon sok problémánk volt/van az általad ún. „Nagyok”, azaz nálunk jóval később érkező „profik” ténykedéseiből, akik elárasztották többek között a Fb-ot „hiteles” információikkal. Egyrészt időnként összekevernek velük, ami nekünk nagyon nem jó, másrészt mert a „Nagyok” csak a „felszínt kapargatják itt”, azaz a „nekem legyen jó gyorsan, hamar, hosszú távon meg mindegy” üzletpolitikát képviselik. Mi meg itt vagyunk 10 éve, beilleszkedtünk az albánok közé, a gyerekünk itt jár iskolába, és az, hogy a „Nagyok” most itt lehetnek, talán egy kicsit nekünk is köszönhető Dienes Tibor barátunkkal együtt. :D :D :D

Amúgy miért érzem úgy, hogy azért Te is érdekelt vagy valamilyen szinten Albániában, ha ennyire „ismersz” minket és most csak úgy „véletlenül” ide tévedtél erre a fórumra „féléves” kommentelő státuszban?

antipapi Creative Commons License 2 napja -11 1 11501

előbb tépj egy sorszámot

Előzmény: dokeee (11495)
antipapi Creative Commons License 2 napja -8 1 11500

"Amint megérkeznek a "profi cégek" az egész hangulat megváltozik- már folyamatban van a dolog.

:-("

Igen, erre utaltam én is. Lehet ezt szeretni, vagy utálni, de az a természetes, hogy profi cégek végzik a munkát, és előbb utóbb itt is ez lesz. Amit most csináltok, az aranyos, meg szükséges is, de leginkább olyan, mint egy hobbi. Mindenhol vannak, voltak is mindig úttörők, de aztán megérkeznek a Nagyok. Az úttörők közül kevésnek sikerül annyit fejlődni, hogy profivá váljanak, általában feladják, vagy maradnak a szürkezónában.

antipapi Creative Commons License 2 napja -7 1 11499

Ahogy írtam, nagyon szimpatikus amit csináltok, jól csináljátok, és ez nagy segítség sok embernek. Kiigazodni a helyi viszonyok között, bürokráciában, sehol nem könnyű.

Az eredeti válaszom erre vonatkozott:

"Nem Téged akartalak bántani, csak a sok okoskodó magyart (akik 1-2 éve vannak itt) akartam helyreigazítani, mert annyit értenek Albániához, mint az a bizonyos "tyúk az ABC-hez", de ők okosítanak ki minden magyart a net magyar nyelvű szekcióiban, főleg a FB-on :)"

Ugyanis ezek az emberek az ügyfeleitek, akik éppen azért az ügyfeleitek mert annyit értenek Albániához, mint tyúk az ABC-hez. Aki nem ilyen, annak nincs szüksége rátok. Sok fórumon látom, hogy aki már egy kicsivel is többet tud a másiknál, az leszólja a többit. Itt is ez volt, és ezt akartam helyretenni, hogy azért belőletek sem lett professzor, mert ismertek embereket, meg helyi szokásokat. Egy kanyarral előrébb vagytok, mint a többi, de ennyi. Szóval több szerénységet, ha kérhetem. (egyébként nem vagyok érintett ebben az egészben, csak mint külső szemlélő szóltam hozzá, vagy trollkodtalak meg benneteket, ha úgy jobban tetszik)

Előzmény: VPBA (11496)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja -2 1 11498

Nálatok is van sas a nemzeti zászlón, ugye?

Na és mit nem csinál a sas sosem??????

Előzmény: Jani haverja (11481)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja -2 2 11497

"...nem elég fontos hely a profi .... cégeknek..."

A térségnek ebből kifolyólag volt 15 évvel ezelőtt egy sajátos hangulata. Jani haverjával egy időben indultam, csak ők Belgrádnál mentek tovább a pályán, én meg kitettem az indexet jobbra és lekanyarodtam. :-))

Nekem kellett egy kis idő, amíg rájöttem, a nyelvtudás nem sokat ér. Helyi fejjel gondolkodni, a helyi sajátosságokat ismerni, na az a valami. Onnantól nem egy fogyatékos külföldi vagy, hanem a "madzsár" a szomszéd faluból, aki a patak felette lakik.

Amint megérkeznek a "profi cégek" az egész hangulat megváltozik- már folyamatban van a dolog.

:-(

Előzmény: antipapi (11485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!