Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2021.06.10 -1 3 11512

Igen! Ahogy dokee írta!!!!

 

:-D)))))))

 

 

A sas nem kapkod a legyek után!

 

:-))))

Előzmény: Jani haverja (11510)
dokeee Creative Commons License 2021.06.10 0 4 11511

A legyekre.

Előzmény: Jani haverja (11510)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.10 0 3 11510

A sas az ok, de a kérdésedre a választ mi sem tudjuk. :)

 

Sok minden felmerült bennünk, pl. hogy szabad, nem piszkít a saját fészkébe, csak a másik sasokat tiszteli, nem "alacsonyodik" le, stb., stb., de tényleg nem tudjuk, hogy mire gondoltál! :)

Előzmény: szervezkedő (11498)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.10 0 4 11509

Egyébként tényleg megjelentek itt a "profi" cégek már elég régóta, de legtöbbször ők is minket keresnek! :)

Éppen ezért nem aggódunk nagyon! :D

Nekünk meg tök mindegy, hogy ki fizeti ki a saját tisztességesen elvégzett munkánk után járó bért... :D

 

Az írásod többi részével pedig maximálisan egyetértek!

Előzmény: szervezkedő (11497)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.10 0 4 11508

Ez a magyar emberek számára se jó, se rossz! :)

 

Csak sajnos a magyar kormány így tálalja a történteket. :(

 

Az igazság pedig az, hogy Albánia tavaly június 1. óta nyitva van folyamatosan bárki számára! Nem kell ide se teszt, se karantén, se oltási igazolás!

Edi Rama albán miniszterelnök az albán emberek érdekében utazott Magyarországra, és el is érte a célját, az albán oltási igazolást elfogadja Magyarország, így egy oltott albán beléphet Magyarországra néhány nap múlva.

 

Persze az albán közigazgatás is tiszteletben tartja a magyar oltási kártyát, csakhogy ezt nem kérik!!! :D

Előzmény: Diagoras (11491)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.10 -2 6 11507

Na, miután hazaértem a dolgaim elintézése után, én is válaszolok Neked:

 

1./ "Ugyanazokat az ügyvédeket, tolmácsokat, könyvelőket bárki meg tudja keresni, és dolgozTATni tudja őket, bárhonnan a világon." Persze, természetesen ez igaz! Kérdés, hogy MENNYIÉRT??? :D

A saját tapasztalataink szerint még úgy is sokkal olcsóbban jön ki az illető megrendelő ha minket bíz meg, és rátesszük a saját magunk munkadíját, mint ha maga próbálkozna!

 

2./ Én nem szóltam le senkit, nem én használtam sokadjára a "tanulatlan", meg a "műveletlen" jelzőt, hanem éppen Te! :D

 

3./ Ezt a belső infót nagyon nehezen írom le nyilvánosan, merthogy egy korrekt embernek tartom magam, és nagyon nem szeretek oda piszkítani, ahonnan (részben) eszem:

Az Általad sokszor említett "profik" már réges-régen itt vannak Albániában, és kb. az 50%-uk a mi szolgáltatásainkat veszi igénybe! :D

Rengeteg magyar ügyvédi iroda, és egyéb magyar cég van, akik pl. nemzetközi cégalapítást hirdetnek! :D

Magyar-albán viszonylatban ezeknek kb. az 50%-a minket keres meg! :D

Merthogy a mi hírünk főleg szóbeszéd útján terjed, akinek bármilyen munkát elvégeztünk, és elégedett azzal, az elmondja a másiknak, akár még a részben saját konkurenciájának is! :D

Szóval ha Te megkeresel egy "profit", akkor kb. 50% esély van, hogy ugyanúgy nálunk kötsz ki, csak valamivel drágábban, mert a "profi" is pénzből él! :D

A másik 50% esély meg az, hogy a "profi" nem minket keres, hanem angolul nagyobb ügyvédi-közjegyzői-könyvelői irodákat itt. Ennek 2 hátulütője van a megrendelő számára: Egyrészt a mi árainkhoz képest 3-4-5-szörös árat fizet, másrészt meg az, hogy egy nagy itteni iroda is ugyanolyan szisztéma szerint dolgozik, mint egy nagy iroda bárhol máshol a világon, azaz a 28-adik alkalmazott, ahova a megrendelésed kerül, nem biztos, hogy nem hibázik...

 

4./ Volt olyan büntetőjogi bírósági per, ahol a Tiranai Magyar Nagykövetség először nekünk szólt a tolmácsolás miatt. (A magyarok sértettek voltak.) Mi ezt nem vállaltuk, mert egyrészt jól ismertük a sértett magyarokat, és nem akartuk azt, hogy a gyanúsított esetleg erre hivatkozva mindenféle kifogást emeljen, másrészt pedig ismerjük a saját korlátainkat is, így szóltunk a követségnek arról, hogy van egy másik magyar ember, aki vegyesházasságban él itt már nálunk is régebb óta, ő gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszéli az albánt. Szegénnyel jól kiszúrtunk, fogalmam nincsen, hogy mennyit fizetett neki az albán állam, de azt egészen biztosan állítom, hogy az illető a saját munkájával azokban az eltöltött órákban sokkal, de sokkal többet keresett volna. Mindenesetre ő becsületből megcsinálta, és ezért tiszteljük és becsüljük, mert ő ugyanolyan lelkületű ember, mint mi, azaz, ha bajba kerül itt egy magyar, akkor segítünk.

 

5./ Tudod, amikor mi ideköltöztünk (majdnem) pontosan ugyanazt az utat jártuk be, mint amit Te itt bemutattál! :D

Csak mi nem voltunk hülyék! :D Először megkerestünk angol nyelven különböző nagy albán irodákat. :D Átlagban 3-5-szörös árajánlatot adtak az elintézendő dolgainkra, mint ahogyan mi megoldottuk végül is egy magyarul tudó idős albán emberrel (az illető már nem lakik itt), aki nem volt se "nagy", se "profi" de tökéletesen ellátta a feladatot! :D

 

Előzmény: antipapi (11489)
lackalo Creative Commons License 2021.06.10 0 3 11506

Maximálisan osztom a véleményed(egyébként nem alacsony).

Előzmény: Fabzomb6 (11504)
lackalo Creative Commons License 2021.06.10 0 2 11505

Nekünk szintén Durresból 1 nap volt Berat és az Osumi kanyon,igaz,hogy ez kora reggeltől estig.Nagyon szép mindkettő.Egy javaslat:Beratban a gyalogos hidról nagyon szép képeket tudsz késziteni,majd ha átmész rajta fordulj balra és lépcsőn menj fel a Llambi Guxhumani utcába és sétálj rajta végig.Varázslatos hangulatú,szűk kis utca.

Előzmény: pó_apó (11503)
Fabzomb6 Creative Commons License 2021.06.10 -2 11 11504

Nem tudom mi a vita tárgya, különösebben nem is érdekel - de úgy éreztem, meg kell szólalnom.2013-ban turista voltam feleségemmel Albániában. Már a felkészülés során többször kérem ezen az oldalon a Jani haverja segítségét. Mindig készséges volt, válaszai pontosak, követhetőek voltak. Azóta is rendszeresen visszajárok az oldalra, hiszen érdekel Albánia. Látom azt is, hogy

Jani haverja továbbra is rengeteg információval segíti az utazókat.  Nem tudom, hogy Jani haverja kicsoda, alacsony vagy nagy - azt viszont tudom, hogy Én tisztelettel és szeretettel gondolok rá mindannyiszor amikor meglátom e két szót: Jani haverja.

pó_apó Creative Commons License 2021.06.10 -1 0 11503

Szasztok, Durresből Vloreba menet beütemezném Beratot.

Kérdés: mennyi időt érdemes rászánni a látnivalók + a hangulat miatt? Esetleg ottalvás?

Esetleg az Osumi kanyon…?

Köszi

VPBA Creative Commons License 2021.06.10 -1 7 11502

Köszönöm szépen a válaszod. Ha kioktatónak érezted a férjem hozzászólását, szíved joga. Ő sokszor nyersebben fogalmaz/ír. Ez annak is betudható, hogy nekünk itt Albániában már nagyon sok problémánk volt/van az általad ún. „Nagyok”, azaz nálunk jóval később érkező „profik” ténykedéseiből, akik elárasztották többek között a Fb-ot „hiteles” információikkal. Egyrészt időnként összekevernek velük, ami nekünk nagyon nem jó, másrészt mert a „Nagyok” csak a „felszínt kapargatják itt”, azaz a „nekem legyen jó gyorsan, hamar, hosszú távon meg mindegy” üzletpolitikát képviselik. Mi meg itt vagyunk 10 éve, beilleszkedtünk az albánok közé, a gyerekünk itt jár iskolába, és az, hogy a „Nagyok” most itt lehetnek, talán egy kicsit nekünk is köszönhető Dienes Tibor barátunkkal együtt. :D :D :D

Amúgy miért érzem úgy, hogy azért Te is érdekelt vagy valamilyen szinten Albániában, ha ennyire „ismersz” minket és most csak úgy „véletlenül” ide tévedtél erre a fórumra „féléves” kommentelő státuszban?

Előzmény: antipapi (11499)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -11 1 11501

előbb tépj egy sorszámot

Előzmény: dokeee (11495)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -8 1 11500

"Amint megérkeznek a "profi cégek" az egész hangulat megváltozik- már folyamatban van a dolog.

:-("

 

Igen, erre utaltam én is. Lehet ezt szeretni, vagy utálni, de az a természetes, hogy profi cégek végzik a munkát, és előbb utóbb itt is ez lesz. Amit most csináltok, az aranyos, meg szükséges is, de leginkább olyan, mint egy hobbi. Mindenhol vannak, voltak is mindig úttörők, de aztán megérkeznek a Nagyok. Az úttörők közül kevésnek sikerül annyit fejlődni, hogy profivá váljanak, általában feladják, vagy maradnak a szürkezónában.

Előzmény: antipapi (11499)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -7 1 11499

Ahogy írtam, nagyon szimpatikus amit csináltok, jól csináljátok, és ez nagy segítség sok embernek. Kiigazodni a helyi viszonyok között, bürokráciában, sehol nem könnyű.

 

Az eredeti válaszom erre vonatkozott:

"Nem Téged akartalak bántani, csak a sok okoskodó magyart (akik 1-2 éve vannak itt) akartam helyreigazítani, mert annyit értenek Albániához, mint az a bizonyos "tyúk az ABC-hez", de ők okosítanak ki minden magyart a net magyar nyelvű szekcióiban, főleg a FB-on :)"

Ugyanis ezek az emberek az ügyfeleitek, akik éppen azért az ügyfeleitek mert annyit értenek Albániához, mint tyúk az ABC-hez. Aki nem ilyen, annak nincs szüksége rátok. Sok fórumon látom, hogy aki már egy kicsivel is többet tud a másiknál, az leszólja a többit. Itt is ez volt, és ezt akartam helyretenni, hogy azért belőletek sem lett professzor, mert ismertek embereket, meg helyi szokásokat. Egy kanyarral előrébb vagytok, mint a többi, de ennyi. Szóval több szerénységet, ha kérhetem. (egyébként nem vagyok érintett ebben az egészben, csak mint külső szemlélő szóltam hozzá, vagy trollkodtalak meg benneteket, ha úgy jobban tetszik)

Előzmény: VPBA (11496)
szervezkedő Creative Commons License 2021.06.10 -2 1 11498

Nálatok is van sas a nemzeti zászlón, ugye?

 

Na és mit nem csinál a sas sosem??????

 

 

Előzmény: Jani haverja (11481)
szervezkedő Creative Commons License 2021.06.10 -2 2 11497

"...nem elég fontos hely a profi .... cégeknek..."

 

A térségnek ebből kifolyólag volt 15 évvel ezelőtt egy sajátos hangulata. Jani haverjával egy időben indultam, csak ők Belgrádnál mentek tovább a pályán, én meg kitettem az indexet jobbra és lekanyarodtam. :-))

 

Nekem kellett egy kis idő, amíg rájöttem, a nyelvtudás nem sokat ér. Helyi fejjel gondolkodni, a helyi sajátosságokat ismerni, na az a valami. Onnantól nem egy fogyatékos külföldi vagy, hanem a "madzsár" a szomszéd faluból, aki a patak felette lakik.

 

Amint megérkeznek a "profi cégek" az egész hangulat megváltozik- már folyamatban van a dolog.

:-(

Előzmény: antipapi (11485)
VPBA Creative Commons License 2021.06.10 -1 10 11496

Én is reagálnék az észrevételeidre, engem is érint a dolog, mivel Jani haverja felesége vagyok (és mivel többes számban írtad ezt a hozzászólást, gyanítom, hogy nekem is szántad.) Az, hogy rólunk mi a véleményed (úgy, hogy nem ismersz minket, vagy igen?) egy dolog, de az ügyfeleinket (legyenek a Te definíciód szerint „tanult“ vagy „tanulatlan“ emberek) ne minősítsd kérlek! Mi arra "specializálódtunk", hogy aki megkeres bennünket bármilyen kérdéssel, kéréssel, megbízással Albániával kapcsolatban, annak segítünk. És nem a tanultságuk alapján ítéljük meg az embereket. A segítség arra értendő, hogy ha valaki bajba kerül itt Albániában (balesetet szenved, elromlik az autója stb., és tolmácsolásra van szüksége, ingyen és bérmentve telefonon keresztül vagy ha éppen a közelben vagyunk személyesen is segítünk neki, ahogyan számtalan példa volt már erre az utóbbi 10 évben). Illetve arra is, hogy ha olyan elvárásokkal, gondolatokkal közeledik Albánia felé, amivel itt véleményünk szerint nem fog tudni érvényesülni, elmondjuk a tapasztalatainkat, hogy mire számítson, mire kell figyelni, miben más az itteni mentalitás, gondolkodásmód, üzleti szokások stb, ergo, magunk ellen dolgozunk (a beszélgetésekért nem kérünk pénzt).

 

És meglepődnél, hány nyelveket beszélő, „tanult“ ember is keresett már minket (nem csak Magyarországról vannak ügyfeleink, hanem külföldön élő magyarok is), és hányan kötöttek ki nálunk azután, hogy végigjárták az általad leírt utat. Ugyanis itt nem elég csak beszélni a nyelvet (aki ismeri az albán mentalitást, tudja), nem elég szóról-szóra fordítani, a mentalitásbeli különbségeket is „tolmácsolni“ kell, hogy a végeredmény mindkét félnek jó legyen. És biztos azt is nehéz elképzelned, hogy sok ügyfelünk barátunkká lett, mert annyira elégedett volt a munkánkkal. :) „Ugyanazokat az ügyvédeket, tolmácsokat, könyvelőket bárki meg tudja keresni, és dolgozTATni tudja őket“, - biztosan sokan így is tesznek, velük nekünk nincs dolgunk. :) És ha netán az albán ügyvéd, tolmács, könyvelő nem válaszol az email-re (ami sokszor megesik), akkor azért nem árt egy „helybéli“, aki rácsörög telefonon, hogy XY várja a választ a kérdésére, esetleg le is ül vele egy kávét meginni, mert az hatásosabb :) Az ingatlan adás-vételi szerződést pedig nem ügyvéd, hanem közjegyző csinálja itt, és sokkal több dologra kell figyelni, mint csak tolmácsolni. Sokszor tettünk/teszünk javaslatot, hogy mit kéne még belefogalmazni a szerződésbe. :)

 

Bírósági perben nem fogunk tolmácsolni, ezt sehol nem írtuk, hogy vállalunk ilyet. Ezt amúgy is jelenleg egy, azaz egy albán ember csinálhatja, akinek hivatalos tolmácsvizsgája van albán-magyar nyelvből, de ő is Magyarországon van (diplomata). Remélhetőleg a mi fiunk lesz a magyar párja itt Albániában. :)

Amúgy PEACE!

 

 

Előzmény: antipapi (11489)
dokeee Creative Commons License 2021.06.10 0 7 11495

Elhúzhatnál innen is, itt se lesz nagy sikered. 

Előzmény: antipapi (11493)
Béci 72 Creative Commons License 2021.06.10 -1 4 11494

Biztos nem olvastam figyelmesen,és nem vettem észre ezt a leszólást...

Előzmény: antipapi (11492)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -6 2 11493

Látod, a buta emberek minden topicban egyformák, vagy inkább ugyanazok. Egyszerűek és kiszámíthatók. Ott is ment az okítás, hogy mit és hogyan kell Görögországról kérdezni, de amikor feltettem egy komoly kérdést, rögtön kiderült, hogy a profi Görögországot ismerő és szerető embereket nem is érdekli Görögország és nem is tudnak semmit, azon kívül, hogy Paralián a Fradi gyros mennyibe kerül.

Előzmény: dokeee (11486)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -5 1 11492

Helyes, de azt is elfogadod tőle, ha leszól téged?

Előzmény: Béci 72 (11490)
Diagoras Creative Commons License 2021.06.10 0 0 11491
Béci 72 Creative Commons License 2021.06.10 0 10 11490

Bocs,de erre az okoskodásra,"kákán csomót keresésre",itt ebben a fórumban szerintem senki nem kíváncsi.

Mi,"tudatlanok,és műveletlenek" igénybe vesszük Jani haverja topictárs segítségét,és köszönetet is mondunk neki,és családjának.

 

Előzmény: antipapi (11489)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -13 1 11489

Ugyanazokat az ügyvédeket, tolmácsokat, könyvelőket bárki meg tudja keresni, és dolgozTATni tudja őket, bárhonnan a világon. Én magam is vagy egy tucat ország különböző szakembereivel vagyok napi kapcsolatban. Ti arra specializálódtatok, hogy tanulatlan, nyelveket nem beszélő embereknek közvetítetek, mert ők képtelenek egy ilyen helyzetben eligazodni, megbízást adni, és konzultálni pl. az ügyvéddel. Ugyanezen embereket leszólni, mert tanulatlanok és nyelveket nem beszélnek, otrombaság.

 

Nyilván nagy a felháborodás, ha valaki magára ismer itt ezen a fórumon is, hogy ő is egy tanulatlan, nyelveket nem beszélő ember, ráadásul akinek pénze sincs, hogy megbízzon egy profit, így akinek szüksége van rátok. De hát ez van, és újból leírom, semmi gond nincs ezzel, van egy ilyen piaci szegmens, ezt is ki kell szolgálni.

 

Csak, hogy összezavarjam még jobban az összképet, el kell mondjam, hogy egyébként kedvellek benneteket, amit itt is a fórumon csináltok, de mások leszólását nem hagytam szó nélkül, főleg, hogy én nem nagyon látok különbséget köztetek, és azok között, akiket leszóltatok. Ők lehet, hogy más dologban igazodnak el alap szinten, pl. buszsofőrök, vagy lakatosok, ti meg albán kérdésekben tudtok valamit, ami több mint amit mások tudnak.

 

Az meg, hogy az ügyvédek és az ügyfelek között tolmácsoltok egy szerződésnél, na hagyjál már... Neve, lakcíme, hány négyzetméter, csatorna van/nincs...

Majd, ha egy bírósági perben fogsz tolmácsolni, ahol tényleg kell érteni, hogy mit mond a jogszabály, akkor szólj, hogy ismered az albán jogi nyelvet.

 

/A profi magyar könyvelőnek, jogásznak nem dolga ismerni az albán jogot, ellenben nem is így működnek. Hanem alapítanak egy albán irodát, felvesznek egy helyi partnert és azzal konzultálnak. De ellenben veled, ők értik is, hogy mit mond az albán kolléga, és képesek az ügyfelüket képviselni nehéz helyzetekben is./

Előzmény: Jani haverja (11487)
lackalo Creative Commons License 2021.06.10 0 5 11488

Szerintem ne magyarázkodj,semmi értelme.kár energiát fektetni bele.Nem is értem mit keresnek itt ilyen emberek?Mi ismerünk és megtapasztaltuk személyesen is,hogy mennyire vagy otthon Albániában.

Előzmény: Jani haverja (11487)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.10 0 7 11487

Mi profi albán könyvelőkkel, ügyvédekkel, közjegyzőkkel, stb. dolgozTATunk! Ők azért ismerik az albán jogot... :D

Ellentétben a profi magyar könyvelőkkel, ügyvédekkel, közjegyzőkkel, akik ugyan a magyar jogot ismerik, de az albán jogot nem! :D

És bármelyik albán közjegyző elfogad akár engem, akár a feleségemet tolmácsnak, ennyit a nyelvismeretünkről! :D

 

Azt meg azért megemlíteném, hogy olyan "pofon egyszerű" itt lakni és dolgozni 10 évig, és annyira semmi kunszt nincs benne, hogy ez eddig rajtunk kívül egyetlenegy magyarnak sem sikerült (a vegyesházasságok magyar tagjait kivéve). :D

 

 

Ha olyan egyértelmű lett volna a "Lek", meg a "Leke" közötti különbség mindenkinek, akkor nem tettem volna szóvá, mert nem terjedt volna el az internet magyar bugyraiban az utóbbi időben futótűzként a "Leke" kifejezés.

Előzmény: antipapi (11485)
dokeee Creative Commons License 2021.06.10 0 11 11486

Hagyd a fenébe, ez egy fasz, régebben a görög topikban is elkezdett trollkodni, egy karaktert is kár rá pazarolni.

Előzmény: Jani haverja (11484)
antipapi Creative Commons License 2021.06.10 -14 1 11485

Megtaláltátok a helyeteket, és ez jó. De azért tudni kell magadat reálisan értékelni, mert vakok között a félszemű a császár. Tanácsadást vállalsz cégalapításra, ingatlanvásárlásra, de se jogi képzettséged, se cégvezetési tapasztalatod nincs (egy családi vállalkozás még nem egy cég). Nem tudom, csak sejtem, hogy azért az albán nyelv sem megy olyan profin, hogy törvényeket, kormányrendeleteket, és magánjogi szerződéseket tudjál értelmezhetnél (sőt gyanítom, hogy semmilyen nyelv, még a magyar sem megy ennyire). Azért tudod ezt megtenni, mert Albánia még nem elég fontos hely a profi magyar cégeknek, jogi irodáknak, így nincs más, mint ti, és ti helyben vagytok, és már ismertek egy csomó embert, akik viszont tényleg tudnak segíteni. És ezzel semmi gond nincs, találtatok egy piaci rést, és kihasználjátok. De azért elvárnék egy kis szerénységet, ezt a tudást bárki összeszedi, ráragad, aki ott él, semmi, de semmi kunszt nincs benne, nem egy agysebészet. A Lek és Leke közötti különbség pl. annyira nyilvánvaló annak, aki beszél legalább egy idegen nyelvet, hogy szégyen megemlíteni, megmagyarázni (pláne másokat kioktatni miatta).

Előzmény: Jani haverja (11484)
Jani haverja Creative Commons License 2021.06.09 0 9 11484

Az meg, hogy én, vagy a feleségem mennyit ért Albániához, az egy dolog, ítélje meg mindenki, ahogy akarja!

Mi 15 éve ismerjük Albániát, és 10 éve folyamatosan itt is lakunk!
A fiunk tegnap ballagott az itteni 9 osztályos általános iskolában, az első osztályt is itt kezdte, itt a feleségem tegnapi Facebook bejegyzése erről:
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Falbaniabanelek%2Fposts%2F267666618483442

Előzmény: antipapi (11480)
antipapi Creative Commons License 2021.06.09 -11 1 11483

egyébként meg Szókratész nem mondott ilyet, ez is egy ilyen tipikus kocsmai műveltségből fakadó szóbeszéd

Előzmény: antipapi (11482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!