Keresés

Részletes keresés

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 -1 0 16531

a képek. Az első, amit én készítettem. sajnos ennek sokkar barnábbnak kéne lenni

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16530

Ilyen képet szeretnék elérni.

Van 2 oldalról vakum.

Hogy kellene beállítanom, a gépet és fényt, hogy ilyen egységes legyen mint a képen?

Most egy 50mm-es obim van, de sajnos a bronz nagyon szemcsés. (az emlékérme amit én csináltam)

 

 

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16529

Sziasztok!

Érmefotózáshoz kérném a segítségeteket. Milyen objektívet ajánlatok? Ami elfogatható ár és minőség.

Canon 7d MK1-es gépem van.

monyesz Creative Commons License 2017.01.12 0 0 16528

Én most a buta közgyűrűre gondoltam, ami nem visz át semmit, ha már rekeszátvitel és AF van, akkor lehet hogy jobb a gyűrű.

Előzmény: Százbolha (16527)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.12 0 0 16527

Szerintem közgyűrűt sokkal praktikusabb használni, ha nincs szükség extrém nagy nagyításra/kihuzatra

Kézben kényelmes, és az elektronika + AF átvitelre kerül. (AF helyett inkább MF, de néha jól jön.)

Előzmény: monyesz (16526)
monyesz Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16526

Ha már közgyűrű, akkor inkább harmonika kihuzat. Tudod állítani a leképezést

Előzmény: Törölt nick (16521)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16525

Találtam egy listát is a számon tartott típusokról: http://fuzzcraft.com/achromats.html

Előzmény: Törölt nick (16524)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16524

Angolul és németül is találtam beszámolókat. Alapvetően nem panaszkodott rá senki. RAYNOX DCR-250-hez hasonlítva a képeket, hasonló lehet a teljesítmény. Ezt írták olyanok is, akik próbálták mindkettőt. Nincs olyan sok gyártó, ami elérhető, meg amit említenek konkrétan. Nem olyan tucat cucc mint a többrészes makró előtétlencse szettek.

Inkább mint egy fajta lehetőséget említenek több helyen, ami az alapvető igényeket ki tudja elégíteni, pont mint a RAYNOX. Bár az sem véletlen hogy a RAYNOX különböző típusaihoz találni a legtöbb véleményt, képet...

Előzmény: Százbolha (16522)
Silvan Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16523

Köszönöm!

Előzmény: jcsapo (16520)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16522

A DCR 250-et sokan kipróbálták és használják, senki sem panaszkodott rá. Az akármilyen többlencsés előtétekekről van valamilyen felhasználói vélemény?

Előzmény: Törölt nick (16521)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16521

Ahogy keresgéltem rátaláltam az un. Achromat macro előtétlencsére. Ha jól értelmeztem ezek hasonlóan a Raynox DCR-250-hez több lencséből állnak. Amiket néztem azok kettőből. Van 3 5 vagy 10 dioptriás is. Árban a Raynox DCR-250-hez hasonló. Ami különbség, hogy ezek nem csíptetősek, hanem szűrő méretre vannak. Hát az én objektíveim nem kicsi frontlencsével vannak. Ami az árban számít még nem tudom hogy a nagyobbikra vegyem és azt adapterezzem lefelé, vagy a kisebbikre és azt felfelé.

Ez az olvasottak alapján szimpatikus lenne kezdésnek egy ilyen. Mondjuk a közgyűrű is mozgatja a fantáziám, de talán ez így egyszerre sok lenne... Majd szépen lassanként...

A frontlencse méreteim miatt a polár szűrő sem egy olcsó dolog...

Előzmény: Törölt nick (16517)
jcsapo Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16520

Valószínűleg csak EF objektívekhez jó a közgyűrű sorod.

Előzmény: Silvan (16519)
Silvan Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16519

Segítséget szeretnék kérni. Soligor közgyűrűsorra (36+20+12 C/AF) nem tudom a Canon Eos 450D EFS 18-55mm-es objektívet felrakni,lehetséges vagy valamit nem jól csinálok?

Köszönöm a segítséget előre is!

syssy48 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16518

A 3. ponthoz:  nekem van olyanom, csak sötétben ér valamit, annyira gyenge. Pedig az ötlet jó, mert tekerhetem akárhogy, az egyikkel oldalról, a másikkal alulról világíthatok, sőt ha akarom, akkor csak az egyik világít, de ezt csak sötét szobában érdemes használni. Ennél vannak sokkal jobbak, igaz drágábban.

Előzmény: Törölt nick (16509)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16517

Köszi, már keresem is :)

Előzmény: futo2 (16516)
futo2 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16516

Ebay-ről olcsón be tudod szerezni ugyanazt a közgyűrűt, amit itt 10.000Ft felett árulnak. Én 17EUR-t fizettem, és tökéletes.

Előzmény: Törölt nick (16514)
monyesz Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16515

A raynoxhoz jár egy csiptető, abba tekered bele az előtétlencsét, az a csiptetó jó 67mm-ig

 

A 18mm, az gyújtótávolság.

Előzmény: Törölt nick (16510)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16514

Ismét köszönöm a sok infót. Sok minden kitisztult.

Akkor most gondolkodok és keresgélek.

Sajnos az itt hirdetett DCR250 elkelt. De sebaj. Körbenézek nemzetközi fronton is.

Aztán ha megvan és próbálgatom, akkor mindenképpen jelentkezek :)

cc Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16513

nekem 58as volt a szűrőméret, ott kb 50ig vignettált. neked szerintem ez felmegy 100mmig.

Előzmény: Törölt nick (16510)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16512

2. Bár nincs olyan objektívem, de a 18mm bizonyosan a fókusztávra vonatkozik 99%

3.Nagyon sok és szép körvakus makró képet láttam. Akár a beépített vaku + fabrikált fényterelőkkel is jó eredmények érhetőek el.  A LED-es világítás max. 4-6 éve terjedt el.  A vaku "fényteljesítménye" (pongyolán fogalmazva) nagyobb mint az állandó fényforrásoké. Az egységnyi felületre jutó fény mennyisége a megvilágítás távolságának négyzetével arányosan csökken. A gyengébb állandó fényforrást sokkal közelebb kell tolni a témához, viszont kényelmesebb lehet a használata statikus témáknál, ahol nincs szükség rövid záridőkre.

/

A DCR250 hátsó frontlencséje kisebb mint az objektívé amire rátesszük, de nem ez okozza közvetlenül a vignettálást, inkább látószögtől függ.

A keresőben az elkészült képen a legtöbb zoom állásban teljes képet fogsz látni.  A DCR250 nagy előnye az egyszerű dioptriás szűrőkhöz képest, hogy a szélek nem durván életlenednek + torzulnak.

/

A Nikon 55-200 kitobjektív két végével készítettem képet. A tárgysík kb 8-10 cm-re volt a DCR250 frontlencséjétől. 55-ös állásnál látható vignettálás. A leképezési arány kb. 0,5x - 1,5x

 

Előzmény: Törölt nick (16509)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16511

A nem fémes tárgyakról visszaverődő fény, a becsillanások a légkör részecskéin szóródó fény részben poláros jellegű. A polár szűrő használatával az objektívbe jutó fény polarizált része csökkenthető leginkább.

/

Egyszerűbb a lineáris polárszűrőt modellezni, úgy is ez kell a "keresztpolár" technikához.

A polárszűrőt képzeljük el mint egy rácsot, a rajta áthaladó fényt úgy "polarizálja", hogy a fénynek csak a rácsozattal párhozamos összetevője marad meg. Ha két párhuzamos  polárszűrőt teszünk a fény útjába és a rácsok egymással 90 fokot zárnak be akkor kioltjuk a fényt

 

Ha az objektívre 2db polárszűrőt teszünk akkor annak hatása hasonlít egy változtatható ND szűrőre. Forgatással lehet szabályozni a szűrő hatását, mintha a rácsok írányát forgatnánk. 90 foknál teljes kioltás érhető el.

 

 

Keresztpolár technikánál a vakun és a az objektíven is van polár szűrő, a gépen forgatva a szűrőt változik a témán látható becsillanás mértéke.

A vakuból nagyrészt polarizált fény érkezik (ha rajta a polár fólia), eleve gyengébbek a káros becsillanások és azok szinte teljesen kiszűrhetőek, a kép teljesen "sterillé" tehető.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (16509)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16510

Itt válaszolok, mert inkább ide tartozik szerintem. Sajnálom a duplikációt...

 

Igen én is úgy érzem, hogy nem macro obi kell most nekem. Láttam képeket az oly 60/2.8 macro obival. Szenzációs egy szerkezet. Ráadásul most jár le egy jó kis akció. Ennek ellenére nem hoz lázba. Sokkal inkább az előtétlencse és a közgyűrű. Még az is lehet idővel meggondolom....

 

Raynox DCR-250 kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy kell elképzelnem a kész képet? Ugye van egy nagy frontlencse (egyik obimé 62mm másiké 72mm) az élőtt pedig a 43mm-es előtétlencse. Emiatt mindig képkivágásra lesz szükség, mert a lencseadapter kitakarja a kép széleit?

Előzmény: cc (16508)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16509

Köszönöm a válaszokat. Akkor először kezdem a használt Raynox DCR-250 előtétlencsével. Aztán ha használtan találok egy közgyűrű sort akkor esetleg kipróbálom, most volt egy a hardveraprón de erről lemaradtam.

A válaszokban volt egy két dolog amit nem értek.

Erre rákérdeznék mégegyszer:

  1. Keresztpolár. Ez mit jelent? Linear es cirkular polar szűrőről már hallottam.
  2. 18mm környékén kezd vignettálni: mi a 18mm tárgytávolság vagy fókusztáv, alatta vagy felette vignettál?
  3. Vaku. Ezek alapján a körvakú, körled nem játszik, mert nem lehet állítani, és fabrikálni. Olyan kell ami folyamatosan tud világítani. Valahol láttam olyat, hogy két hajlítható fém cső végén egy-egy LED. Ilyesmi? 
cc Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16508

az mft fórumba írtam egy hosszabb szösszenetet.

ami az állványt illeti, attól függ, hogy mit akarsz fotózni. én általában még a focusstackinget is kézből lövöm. szerintem a földközeli cuccokhoz a legjobb a babzsák, ami egy kiló rízzsel is helyettesíthető. magas fűben az állvány egyáltalán nem használható, vagy csupán amúgy is mozdulatlan témákra, annak meg minek.

a gorillapod jól használható, ha remegne a kezed, akkor a monopodot javaslom.

Előzmény: Törölt nick (16497)
improduktiv Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16507

JJC led2

Előzmény: Százbolha (16503)
monyesz Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16506
Előzmény: Százbolha (16503)
monyesz Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16505

Két vagy három led lámpa állítható fényerővel, nem nagyok, a háromnak kell elég fényt kiadni. Kell egy két-három ágú kar, amire ezeket rakod, ez olyan állítható karos legyen.

Előzmény: Százbolha (16503)
monyesz Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16504

Led lámpákra gondoltam, nem vakura. Egy nem elég, kettő kell

Előzmény: faki (16502)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16503

Tudnál ajánlani jó LED-es megoldást?  

 

Előzmény: monyesz (16501)
faki Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16502

Nekem úgy rémlik, közgyűrűvel ugyanolyan leképezés mellett nagyobb marad a közelpont, mint DCR-250-vel, majd egyszer megnézem. A macerásabb megoldás ellenére a közgyűrűnél maradtam, a Raynoxot ritkán teszem fel. Az én szintemen nem igazán lényeges, de bele lehet kalkulálni egy előtétlencsébe, hogy nem csak a képminőséget rontja, hanem a torzulás is nagyobb lesz. Ezt egy rovarnál, virágnál, hasonló akárminél valószínűleg nem venném észre, de makróobival szögletes és egyenes dolgoknál már kiszúrtam.

 

LED-es körvakuval próbálkoztam (Aputure Amaran Halo H100, teszt1, teszt2), nem igazán jött be, macerás, nagyobb obin még elmegy, de a viszonylag kisebb méretűre nem szívesen raktam volna fel és csak LED... Inkább használtam manuális, majd egy saját szenzoros vakut fabrikált diffúzorokkal, jobban tetszettek. Ezek után a TTL vaku* egy ilyen pár száz forintos, az obi elejére rakható csodával pedig maga lett a tökély. Még tervezem, hogy oldalra kirakom a vakut, költsége minimális, de a hordozhatóság rovására fog menni.

 

* Meike MK-320, m4/3-ra is létezik viszonylag olcsón, van bekapcsolható állandó fénye és nem mellesleg másra is használható.

Előzmény: Törölt nick (16497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!