Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2016.08.17 0 0 16475

Itt is felteszem a kérdésemet:

Canon EF-re keresek jó ár-érték arányú makroobjektívet, kb. 1:1-es leképezéshez, sík felülethez. Lehet bármilyen, nem kell AF, lehet régi, más bajonettes (ha létezik adapter).

 Aki nek nincs eladó, de tud ajánlani hogy mit keressek, szívesen veszem.

képfaragó Creative Commons License 2016.07.02 0 0 16474

Bocsánat ez így nem igaz, az adott fénynél is csak akkor kell korrekció, ha külső fénymérőt használunk.

Előzmény: képfaragó (16473)
képfaragó Creative Commons License 2016.07.02 0 0 16473

Ha nem vakuzásról volna szó, akkor az adott fénynél makrókorrekcióval kellene számolni. 1:2 leképezésnél, amire a 2.8/105 AI-S optika képes, egy rekesz a korrekció értéke. Ha TTL vakuzol, akkor ez nem számít, de kérdés az adott fény és a vakufény aránya. Ha az adott fény számottevő, expókorrekció kell.

makró expozíció korrekciót minden régi, elektromos csatlakozással nem rendelkező makróobjektívnél alkalmazni kell. 1:2 -nél egy rekesz, 1:1 -nél két rekesz a korrekció.

Előzmény: Kákettődéemdé (16472)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2016.06.24 0 0 16472

Egy kérdésem lenne, talán valaki tud segíteni (bár analóg gépről lesz szó):

 

Nikon F100-zal és Micro-Nikkor Ai-S 2,8/105-ös objektívvel, TTL vakukkal (zsinórral eltartva a géptől)  sötét színű bogarakról készült képeim mindig alulexponáltak lesznek. A vakuzás TTL módban történik.

 

Arra gondoltam, hogy a kitinpáncél megcsillantja a fényt és ez becsaphatja a gép vaku-TTL érzékelőjét. Tettem az optikára polárszűrőt is, hogy valamelyest csökkentsem a csillanást, de így se lettek sokkal jobbak a képek (Fujichrome dia).

Ebben az az érdekes, hogy a Nikonnak azért nem volt rossz vakuvezérlése már az F100 korában sem.

 

Arra gondoltam, és ez lenne a kérdés, hogy esetleg a régi manuális Micro-Nikkor csapja be a gépet, mert amikor a maximális nagyítás közelébe húzom ki a makrót, akkor a tényleges blende szűkebb lesz, mint a blendegyűrűn beállított, ugyanis a kihuzat hossza megnő.

Mondjuk TTL vakuzásnál ennek ellenére is jónak kellene lennie az expozíciónak.

 

Valaki tud olyanról, hogy az F100-nál ha régi Ai-S objektívet rak rá az ember, akkor alkalmazni kell-e expo korrekciót???

 

 

 

 

_attis Creative Commons License 2016.06.15 0 0 16471

105/2,8+kétszerező

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.15 0 0 16470

Abban vagyok a legjobb! :)

Előzmény: KücsükBüyük (16468)
monyesz Creative Commons License 2016.06.15 0 1 16469

Az az elszántság része! :)

Előzmény: KücsükBüyük (16468)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.14 0 1 16468

a türelmet kihagytad... szerintem lényegesebb mint az állvány :)))

Előzmény: monyesz (16467)
monyesz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 16467

Miért ne lehetne? Kell még egy állvány, és ott kell lenni (helyben és időben) ahol a téma. + elszántság.

A makro alapvetően technikai sportág, ezzel kalkulálni kell.

Előzmény: TGaborZ (16465)
nikolausz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 16466

Terepen a maximumot szerintem egy 100-as makro (1:1) plussz achromatikus elotetlencse kombinaciojabol lehet kihozni. Termeszetesen megfelelo vakufennyel megtamogatva.

Na meg jo szenzor es utana crop.

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 16465

Hja, csak ennyi az egész!? Azt nem nagyon lehet akkor már terepen. :(

Előzmény: monyesz (16464)
monyesz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 16464

Fordított nagyítógép optika, állítható kihuzat, iszonyat mennyiségű fénykeltő eszköz. Stackinghez alkalmas sín. :)

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.12 0 0 16463

Milyen technika kell a miliméter környéki, alatti dolgok fotózásához? Ezek egy teljes 3 részes közgyűrűsorral plusz fordított 28mm optikával készültek. Méretre szép nagy, de hiányolom a részleteket... :(

 

oblomovka Creative Commons License 2016.06.07 0 0 16462
nvizsla Creative Commons License 2016.05.31 0 0 16461

Ez meg mai:

TGaborZ Creative Commons License 2016.05.31 0 0 16460

Sziasztok!

 

Most próbálgatom a makrózást, nagyjából 2 hete csináltam először fordított 50mm-es manuális objektívvel az első pár képemet. Vagyis több százat, de nem túl nagy sikerrel. :)

Azóta próbálkozom 28mm/35mm objektívekkel is. Még nehezebb... :))))

 

 

 

nikolausz Creative Commons License 2016.05.22 0 0 16459

Ez meg tegnapi:

A450 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16458

Jön a jó idő!

Előzmény: nikolausz (16457)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16457

Feleledt a topik !!

A450 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16456

bandita39 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16455

Köszi,nem semmi képek ügyes vagy.

Előzmény: nikolausz (16452)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16454

Nem :) Köszi.

Előzmény: nvizsla (16453)
nvizsla Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16453

Vízibolhák, ugye nem voltak soha díszhalaid! :)

 

 

Előzmény: bandita39 (16451)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16452

Vizibolhák

Előzmény: bandita39 (16451)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 16451

Nagyon jók ,Mik ezek a szörnyszülöttek :) 

Előzmény: nikolausz (16450)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.17 0 0 16450

Elegge behalt a topik, pedig makro fotozni jo. Gondoltam, felteszek nehany friss kepet:

 

 

Pillnitz83 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 16449

Gitzo - extra alacsony, Carbon 6x középoszlop eladó kifogástalan állapotban. Magassága a rögzítési síktól az oszlop aljáig 10,5 cm. Átmérője 28 mm. A rögzítőcsavar átfordítható 1/4” és 3/8” között. Ára 14000,- Ft.

Mc-4 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 16448

Van egy SOLIGOR MACRO AF (Nikon)    közgyűrű sorom amit nem használok.

Ha valakit érdekel, keressen.

Üdv!

SzekelyG Creative Commons License 2016.01.15 0 0 16447

Van pár makro fotózáshoz hasznos eladó termékem:

-Nikon AF Micro 60/2.8 (236025x)

Első-hátsó sapka. Ár: 65 ezer Forint.

-Nikon AF-S Micro 40/2.8G (207484x)

UV szűrővel, első-hátsó sapka, napellenző. Ár: 60 ezer Forint.

-Nikon Sigma AF 105/2.8 EX DG Macro (301813x)

Első-hátsó sapka, napellenző, leírás, fekete Sigma tok. Ár: 85 ezer Forint.

-Nikon Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG (400297x)

Első-hátsó sapka, fekete Sigma tok. Ár: 65 ezer Forint.

-Nikon 62mm Close Up 6T makró előtétlencse dobozzal. Ár: 30 ezer Forint.

 

Karcmentes mind és szép állapotúak. Budapesten átvehetőek, email publikus.

 

P*istD Creative Commons License 2015.12.15 0 0 16446

Miért sajnos?

Előzmény: Beiderman (16445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!