Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2016.07.02 0 0 16473

Ha nem vakuzásról volna szó, akkor az adott fénynél makrókorrekcióval kellene számolni. 1:2 leképezésnél, amire a 2.8/105 AI-S optika képes, egy rekesz a korrekció értéke. Ha TTL vakuzol, akkor ez nem számít, de kérdés az adott fény és a vakufény aránya. Ha az adott fény számottevő, expókorrekció kell.

makró expozíció korrekciót minden régi, elektromos csatlakozással nem rendelkező makróobjektívnél alkalmazni kell. 1:2 -nél egy rekesz, 1:1 -nél két rekesz a korrekció.

Előzmény: Kákettődéemdé (16472)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2016.06.24 0 0 16472

Egy kérdésem lenne, talán valaki tud segíteni (bár analóg gépről lesz szó):

 

Nikon F100-zal és Micro-Nikkor Ai-S 2,8/105-ös objektívvel, TTL vakukkal (zsinórral eltartva a géptől)  sötét színű bogarakról készült képeim mindig alulexponáltak lesznek. A vakuzás TTL módban történik.

 

Arra gondoltam, hogy a kitinpáncél megcsillantja a fényt és ez becsaphatja a gép vaku-TTL érzékelőjét. Tettem az optikára polárszűrőt is, hogy valamelyest csökkentsem a csillanást, de így se lettek sokkal jobbak a képek (Fujichrome dia).

Ebben az az érdekes, hogy a Nikonnak azért nem volt rossz vakuvezérlése már az F100 korában sem.

 

Arra gondoltam, és ez lenne a kérdés, hogy esetleg a régi manuális Micro-Nikkor csapja be a gépet, mert amikor a maximális nagyítás közelébe húzom ki a makrót, akkor a tényleges blende szűkebb lesz, mint a blendegyűrűn beállított, ugyanis a kihuzat hossza megnő.

Mondjuk TTL vakuzásnál ennek ellenére is jónak kellene lennie az expozíciónak.

 

Valaki tud olyanról, hogy az F100-nál ha régi Ai-S objektívet rak rá az ember, akkor alkalmazni kell-e expo korrekciót???

 

 

 

 

_attis Creative Commons License 2016.06.15 0 0 16471

105/2,8+kétszerező

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.15 0 0 16470

Abban vagyok a legjobb! :)

Előzmény: KücsükBüyük (16468)
monyesz Creative Commons License 2016.06.15 0 1 16469

Az az elszántság része! :)

Előzmény: KücsükBüyük (16468)
KücsükBüyük Creative Commons License 2016.06.14 0 1 16468

a türelmet kihagytad... szerintem lényegesebb mint az állvány :)))

Előzmény: monyesz (16467)
monyesz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 16467

Miért ne lehetne? Kell még egy állvány, és ott kell lenni (helyben és időben) ahol a téma. + elszántság.

A makro alapvetően technikai sportág, ezzel kalkulálni kell.

Előzmény: TGaborZ (16465)
nikolausz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 16466

Terepen a maximumot szerintem egy 100-as makro (1:1) plussz achromatikus elotetlencse kombinaciojabol lehet kihozni. Termeszetesen megfelelo vakufennyel megtamogatva.

Na meg jo szenzor es utana crop.

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 16465

Hja, csak ennyi az egész!? Azt nem nagyon lehet akkor már terepen. :(

Előzmény: monyesz (16464)
monyesz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 16464

Fordított nagyítógép optika, állítható kihuzat, iszonyat mennyiségű fénykeltő eszköz. Stackinghez alkalmas sín. :)

Előzmény: TGaborZ (16463)
TGaborZ Creative Commons License 2016.06.12 0 0 16463

Milyen technika kell a miliméter környéki, alatti dolgok fotózásához? Ezek egy teljes 3 részes közgyűrűsorral plusz fordított 28mm optikával készültek. Méretre szép nagy, de hiányolom a részleteket... :(

 

oblomovka Creative Commons License 2016.06.07 0 0 16462
nvizsla Creative Commons License 2016.05.31 0 0 16461

Ez meg mai:

TGaborZ Creative Commons License 2016.05.31 0 0 16460

Sziasztok!

 

Most próbálgatom a makrózást, nagyjából 2 hete csináltam először fordított 50mm-es manuális objektívvel az első pár képemet. Vagyis több százat, de nem túl nagy sikerrel. :)

Azóta próbálkozom 28mm/35mm objektívekkel is. Még nehezebb... :))))

 

 

 

nikolausz Creative Commons License 2016.05.22 0 0 16459

Ez meg tegnapi:

A450 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16458

Jön a jó idő!

Előzmény: nikolausz (16457)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16457

Feleledt a topik !!

A450 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 16456

bandita39 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16455

Köszi,nem semmi képek ügyes vagy.

Előzmény: nikolausz (16452)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16454

Nem :) Köszi.

Előzmény: nvizsla (16453)
nvizsla Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16453

Vízibolhák, ugye nem voltak soha díszhalaid! :)

 

 

Előzmény: bandita39 (16451)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.18 0 0 16452

Vizibolhák

Előzmény: bandita39 (16451)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 16451

Nagyon jók ,Mik ezek a szörnyszülöttek :) 

Előzmény: nikolausz (16450)
nikolausz Creative Commons License 2016.05.17 0 0 16450

Elegge behalt a topik, pedig makro fotozni jo. Gondoltam, felteszek nehany friss kepet:

 

 

Pillnitz83 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 16449

Gitzo - extra alacsony, Carbon 6x középoszlop eladó kifogástalan állapotban. Magassága a rögzítési síktól az oszlop aljáig 10,5 cm. Átmérője 28 mm. A rögzítőcsavar átfordítható 1/4” és 3/8” között. Ára 14000,- Ft.

Mc-4 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 16448

Van egy SOLIGOR MACRO AF (Nikon)    közgyűrű sorom amit nem használok.

Ha valakit érdekel, keressen.

Üdv!

SzekelyG Creative Commons License 2016.01.15 0 0 16447

Van pár makro fotózáshoz hasznos eladó termékem:

-Nikon AF Micro 60/2.8 (236025x)

Első-hátsó sapka. Ár: 65 ezer Forint.

-Nikon AF-S Micro 40/2.8G (207484x)

UV szűrővel, első-hátsó sapka, napellenző. Ár: 60 ezer Forint.

-Nikon Sigma AF 105/2.8 EX DG Macro (301813x)

Első-hátsó sapka, napellenző, leírás, fekete Sigma tok. Ár: 85 ezer Forint.

-Nikon Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG (400297x)

Első-hátsó sapka, fekete Sigma tok. Ár: 65 ezer Forint.

-Nikon 62mm Close Up 6T makró előtétlencse dobozzal. Ár: 30 ezer Forint.

 

Karcmentes mind és szép állapotúak. Budapesten átvehetőek, email publikus.

 

P*istD Creative Commons License 2015.12.15 0 0 16446

Miért sajnos?

Előzmény: Beiderman (16445)
Beiderman Creative Commons License 2015.12.15 0 0 16445

Raynox DCR-250 makró előtétlencse a csíptetős rögzítőrendszerével (52-67mm) eladó.

Sajnos nekem már nincs szükségem rá, így méltó gazdit keresnék neki.

Ár: 15e Ft

Kaposváron személyesen is átvehető.

E-mail: horvathrobert1989@gmail.com

Kersti Creative Commons License 2015.11.23 0 0 16444

Ár lemaradt:6000 Ft postaköltséggel(ajánlott küldeményes levélként)
mail publikus
vagy t-mobile öt-hat-hat 1349

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!