Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2015.11.17 0 0 16441

Minél nagyobb az obi fókusztávja, annál kisebb mértékben tudod módosítani a leképezési arányt egy adott kihuzatú közgyűrűvel.

1/f=1/k+1/t

f=fókusztáv

k=képtávolság

t=tárgytávolság

Előzmény: valta (16439)
monyesz Creative Commons License 2015.11.17 0 0 16440

Az mindegy. Zoomoknál változni fog a leképezési arány.

Gondolj a rekeszvezézérlésw. Ha nem rekeszérték átvivős gyűrűt használsz, akkor scak az obin fogsz tudni rekeszt állítani. Ha viszont nincs rekeszgyűrű az obin, akkor máris bukta van.

Előzmény: valta (16439)
valta Creative Commons License 2015.11.17 0 0 16439

Én már egyre jobban nem értem :) 

 

Arra gondoltam hogy mindegy milyen ojektivet használ hozzá az ember?Pl 14 42 v. 70 200 asat?Erre gondoltam "objektiv függőnek".:)

 

Üdv

PETYUS Creative Commons License 2015.11.16 0 0 16438

Én meg igen. Most már csak az a kérdés, hogy a kérdező hogy értette.

Előzmény: monyesz (16437)
monyesz Creative Commons License 2015.11.16 0 0 16437

Az 'objektív függő' kérdést én nem ebben a kontextusban értettem.

Előzmény: PETYUS (16435)
nikolausz Creative Commons License 2015.11.16 0 0 16436
Előzmény: valta (16433)
PETYUS Creative Commons License 2015.11.15 0 0 16435

Nem biztos, hogy csacsiság a kérdés. Ugyanis egy objektív leképezésének jósága egy megadott leképezési arányra van optimalizálva. Ettől eltérő arány esetén a lencsehibáknak az objektívkonstrukció általi kiküszöbölése kevésbé sikeresen valósul meg, így a kép szélein jelentkezhet némi asztigmatizmus.

A közelfényképezésre konstruált objektíveken valószínűleg kevésbé, azokkal viszont lehet, hogy nem érdemes pl. a Holdat fényképezni hasonló okok miatt.

Előzmény: monyesz (16434)
monyesz Creative Commons License 2015.11.15 -1 0 16434

Hát igen, mondhatni csacsiságot kérdeztél.

Az obi gyújtótávolságával azonos hosszúságú közgyűrű alkalmazásával 1:1-es leképezést lehet elérni.

Kicsit ismerkedj az elmélettel is, akkor könnyebben haladsz a témában.

Előzmény: valta (16433)
valta Creative Commons License 2015.11.15 0 0 16433

Sziasztok

 

Valakinek van tapasztalata a makro közgyürükről?

Objektiv függő?Elnézést ha butaságot kérdezek de kezdő lennék.Raynox 250 est használtam már,a közgyűrű felveszi vele a "harcot"?

 

Köszi 

 

 

 

 

Beiderman Creative Commons License 2015.11.09 0 0 16432

És még van még ahonnan ezek jöttek ;)

Előzmény: nikolausz (16431)
nikolausz Creative Commons License 2015.11.07 0 0 16431

Az elso kep az nagyon ott van ( a tobbi is)

Előzmény: Beiderman (16430)
Beiderman Creative Commons License 2015.10.28 0 0 16430

Raynox DCR-250 makró előtétlencse a csíptetős rögzítőrendszerével (52-67mm) eladó.

Sajnos nekem már nincs szükségem rá, így méltó gazdit keresnék neki.

Ár: 17e Ft

Kaposváron személyesen is átvehető.

E-mail: horvathrobert1989@gmail.com

 

  

P*istD Creative Commons License 2015.07.25 0 0 16429

Biztosan elkelt már neki ...

Előzmény: Ziggi_zug (16428)
Ziggi_zug Creative Commons License 2015.07.23 0 0 16428

Én már kb. 2 hete küldtem neki. Úgy látszik nem vagyok szimpatikus, mert azóta sem válaszolt :(

Előzmény: Paszter1 (16427)
Paszter1 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 16427

Leavio küldtem emailt érdekelne a makrosin amennyiben megvan még. Üdv Paszter1 Tel 20 340 83 őtvenöt

Előzmény: leavi0 (16425)
Ziggi_zug Creative Commons License 2015.07.12 0 0 16426

ment mail...

Előzmény: leavi0 (16425)
leavi0 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 16425

Sziasztok

 

Eladom a Velbon Super Mag Slider Makrosínemet

ár :18 000 Ft

Nagyon jó makrosín. Jó állapotban van. Masszív, makrózáshoz (vagy amihez akarod), remekül használható.

 

Érdeklődni email-ben.

nikolausz Creative Commons License 2015.07.02 0 0 16424

Koszi, akkor ezt jobb elkerulni.

Előzmény: csle (16416)
Chris80 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 16423

Eladó a képen látható Raynox DCR-250 Super Makró előtétlencse, dobozában, hibátlan állapotban.

Szorzó: 2.5x (átlagban)
Snap-On csíptetős rögzítőrendszer: 52-67mm
Lencsetag/Csoport: 3/2
Menetátmérő: 43mm
Szürőméret: 49mm
Méret/Tömeg: 53x18mm, 60g

 

Vételár: 13.000Ft
Személyes átvétel Pécsett lehetséges, szükség esetén postázom. Email címem publikus.

 


upeter Creative Commons License 2015.06.28 0 0 16422

Urak, nagyon köszönöm a segítő ötleteket!

 

Üdv: Péter

FatRay Creative Commons License 2015.06.26 0 0 16421

Én egy Jupiter 21A 4/200-as objektívet használtam, kihuzattal (persze a 135 is jó). Tárgytávolság olyan 1.5-1.8 méter, kihuzattól függően. Ha belebiggyesztettem a kettő közé a közgyűrű sort is, akkor túlfutottam az 1:1 nagyításon. Az objektív 15-20 pénz, a kihuzat 5, a közgyűrű max 3 és egy átalakító, mondjuk 1000 Ft. Ennyiből tű éles képeket készítesz (annyira, hogy megkönnyeztem, amikor meg kellett tőle válnom). Kicsit macerás, meg nehéz is, de igazán jó, és olcsó. D90, D300 Nikon már nagyon baráti áron kapható, de nappalra akár a D200 is elég. A menetes obikhoz persze inkább valami mást vennék, de nézelődve lehet régebbi vázakat 50-60 körül kapni, amikre probléma nélkül rátehetők ezek a cuccok.

Előzmény: upeter (16418)
black56 Creative Commons License 2015.06.26 -1 0 16420

Eladó fekete Schneider Componon 5.6/150 nagyítóobjektív 39-es menettel (gy. sz. 11359540).

Nikon FX-en átalakítóval + Six harmonikával + közgyűrűvel használom általános és makró témához.

Kérésre róla és vele készített képet küldök, email nyilvános.

Ára: 20eFt

faki Creative Commons License 2015.06.25 0 0 16419

Az objektív felől megközelítve szerintem a 90-100mm környéki makróobjektívek jók lehetnek ilyen célra. A rövidebbekkel elég közel kell menni, a hosszabbak meg nem fognak beleférni a keretedbe még gép nélkül sem. Ha boldogulsz a manuálfókusszal, akkor talán legolcsóbb a Tamron 2,5/90, ez 1:2 leképezést tud a konvertere nélkül, adaptall vége van, megfelelő adapterrel szinte bármilyen gépre rátehető. Az 1:1 tudók itthon ritkák, az eBay-en 30-40e Ft környékén indulnak... Autófókuszosok közül a Pentax FA 2.8/100 reális ára 50-60e Ft környéke, de néha olcsóbban is elő szokott fordulni, ez egy kiváló objektív, a súlyán kívül én nem ismerem hátrányát. A Canon 100-asa biztosan drágább, a többit nem tudom. Alternatíva lehet még a Raynox DCR-250, ezt azt hiszem, egy szimpla teleobival is jól használható, de a képminőség el fog maradni az előbbiektől, a Panától valószínűleg így is jobb lesz.

Előzmény: upeter (16418)
upeter Creative Commons License 2015.06.25 0 0 16418

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne Felétek. Sajnos a közelfényképezésről nem találtam fórumot, így itt vagyok kénytelen feltenni:

Nappali lepkék fotózására milyen tükörreflexes gépet és objektívet ajánlanátok, úgy 100 E Ft környékén, használtban? A bridge gépnél (jelenleg Pana FZ72) szebb rajzolatú képeket szeretnék készíteni...

 

Üdv: Péter

csle Creative Commons License 2015.06.21 0 0 16417

Az lepesek kb 2-2,5mm-erenkent lehetnek, ami miatt szerintem hasznalhatatalan es nagyon pontatlan.

Előzmény: csle (16416)
csle Creative Commons License 2015.06.21 0 0 16416

Az ebayen keresgeltem es neztem 1 es 2 iranyba csuzstaszthato makro sineket. Gondoltam, hogy jo lesz az olcsobb is, mert nem kell nekem semmilyen "extra funkcio", csak, hogy finoman tudjam csusztatni a sint... Ezert berendeltem egy 3e FTos sint, ami ugy lotyog mint egy kalasnyikov. LINK

A kep alapjan azt hittem, hogy jo lesz, de kb hasznalhatatlan. :/

Mivel csak kb egy tesztfotozasohoz tervezem hasznalni, igy nem akarok kiadni komollyabb osszeget erte, de most meg vagyok kicsit love, hogy mi lehet az a penz, amiert mar egy kelloen preziz darabot lehet venni.

Előzmény: nikolausz (16415)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.20 0 0 16415

Segiteni sajnos nem tudok, de leirhatnad, hogy milyet ne vegyunk!

Előzmény: csle (16414)
csle Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16414

Udv! Van valaki, aki hasznal makro sint, amit kolcson lehetne kerni vagy epp megvenni BP-en? Vettem egyet az ebayrol, de nem jartam vele jol, mert lotyog es nem pontos. 

nikolausz Creative Commons License 2015.06.14 0 0 16413

Nekem megvan a jol bevalt vakurendszerem. Az en fotostilusomhoz (kezbol fotozas) a ledes rendszer nem felel meg.

Statikus temakrol biztosan lehet vele jo kepeket csinalni, de nekem a 1/13s is800 parositas nem eleg jo.

Ha neked igen, akkor hajra.

Ziggi_zug Creative Commons License 2015.06.13 0 0 16412

Ja! az adatok: ISO 800, F16, 1/13s, Canon 15-85 IS USM + közgyűrűk

A lepke - előző kép - egy régi Nikkor objektívvel készült - megfordítva.

Előzmény: Ziggi_zug (16411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!