Keresés

Részletes keresés

csle Creative Commons License 2015.06.21 0 0 16416

Az ebayen keresgeltem es neztem 1 es 2 iranyba csuzstaszthato makro sineket. Gondoltam, hogy jo lesz az olcsobb is, mert nem kell nekem semmilyen "extra funkcio", csak, hogy finoman tudjam csusztatni a sint... Ezert berendeltem egy 3e FTos sint, ami ugy lotyog mint egy kalasnyikov. LINK

A kep alapjan azt hittem, hogy jo lesz, de kb hasznalhatatlan. :/

Mivel csak kb egy tesztfotozasohoz tervezem hasznalni, igy nem akarok kiadni komollyabb osszeget erte, de most meg vagyok kicsit love, hogy mi lehet az a penz, amiert mar egy kelloen preziz darabot lehet venni.

Előzmény: nikolausz (16415)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.20 0 0 16415

Segiteni sajnos nem tudok, de leirhatnad, hogy milyet ne vegyunk!

Előzmény: csle (16414)
csle Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16414

Udv! Van valaki, aki hasznal makro sint, amit kolcson lehetne kerni vagy epp megvenni BP-en? Vettem egyet az ebayrol, de nem jartam vele jol, mert lotyog es nem pontos. 

nikolausz Creative Commons License 2015.06.14 0 0 16413

Nekem megvan a jol bevalt vakurendszerem. Az en fotostilusomhoz (kezbol fotozas) a ledes rendszer nem felel meg.

Statikus temakrol biztosan lehet vele jo kepeket csinalni, de nekem a 1/13s is800 parositas nem eleg jo.

Ha neked igen, akkor hajra.

Ziggi_zug Creative Commons License 2015.06.13 0 0 16412

Ja! az adatok: ISO 800, F16, 1/13s, Canon 15-85 IS USM + közgyűrűk

A lepke - előző kép - egy régi Nikkor objektívvel készült - megfordítva.

Előzmény: Ziggi_zug (16411)
Ziggi_zug Creative Commons License 2015.06.13 0 0 16411

Akkor tessék: itt egy másik. Ez elég éles?

(Amúgy a lepke valóban nem a legélesebb, de ez nem a lámpa hibája. Amúgy meg folyamatos fényre van állítva és a zársebességgel variálok, nem a villanással.) A képen jól látszik a körvaku alakja a rovar szemén.

 

Ha jól emlékszem a fényerővel volt bajod. Mint jeleztem, nekem nincs, szerintem elég erős a fény.

De ha ez sem jó, akkor vegyél 2 vakut és használd őket slave módban! https://www.youtube.com/watch?v=RweH_8EeDOg

Előzmény: nikolausz (16410)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.13 0 0 16410

Nem is lett tul eles a kep.

Előzmény: Ziggi_zug (16405)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.13 0 0 16409

ISO 1600 ugy, hogy a tema baromi kozel volt a fenyforrashoz.

 

Ha ezt tudja iso 200-n tavolabbi temanal is (mondjuk minimum  egy 50-es makronal) akkor esetleg szoba johetne a dolog.

Ja, akkor sem.

Mint korabban irtam, az nem eleg jo, hogy 1/160 sec alat bevilagitsa a temat. 

Ennel sokkal rovidebb villanas kell, hogy a kezremegesbol adodo minimalis eltlensegeket is ki lehessen kuszobolni.

 

Előzmény: Ziggi_zug (16405)
mckmester Creative Commons License 2015.06.10 0 0 16408
Előzmény: tobc (16407)
tobc Creative Commons License 2015.06.10 0 0 16407

Köszönöm szépen a tanácsokat, véleményeket!

Igaz egy kicsit bajba lettem tőle,  mivel nem volt egyértelmű a megítélés. Kizárólag  makró fényképezéshez és videózáshoz (állandó fény) használnám, tudva, hogy a rendszervakuval nem összehasonlítható. Erre keresek egy optimálisnak tűnő megoldást, mind említettem, sony fényképezőgéphez. Viszont "horror" árat nem tudok és nem is akarok rá költeni, de egy kicsit szeretném javítani az amatőr fényképészeti "képességemet". Éppen ezért, bármilyen jó tanácsot, ötletet szívesen látok! 

b.tomi77 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 16406

Szia!

 

Nálam volt egy Aputure Amaran Led AHL-HC100 vaku kipróbálásra. Gyorsan le is mondtam a megvételéről. Már itt az oldalon is lebeszéltek róla, de magam is megtapasztaltam, hogy makrózni kicsi a fénye. Amit nekem is itt javasoltak és azóta remekül beváltak ez a két derítő megoldás. A rend.szervakust egy kicsit továbbfejlesztettem minőségileg.

Ziggi_zug Creative Commons License 2015.06.08 0 0 16405

Ezt azért vitatnám. A LED vakuknak állítható a fényereje és akár lámpaként is használható némelyik. Az enyém (azt hiszem Meike) 0.5 - 1.5-szeres fényerő között állítható. Ha nagyon kell megnézem a technikai paramétereit is.

 

Íme egy példa a fényerőre: Fordított obi F22-n + 3 makró közgyűrű együtt (12+20+36) [ISO 1600, t=0.5"]

Alanyunk feje kb. 2.5 mm szemekkel együtt.

Előzmény: nikolausz (16404)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.06 0 0 16404

Szerintem felejtos. Ezek az ujgeneracios led "vakuk" mar villannak, de hosszan, es nem eleg fennyel.

Gyakorlatilag allvanyos fotozasra vagy magas iso-n nyitott blende mellett lehet csak hasznalni oket.

Milyen sony gephez kell?

Előzmény: tobc (16403)
tobc Creative Commons License 2015.05.26 0 0 16403

Sziasztok!

Körvakunál maradva, én is megszeretném kérdezni, hogy kinek mi a véleménye  a Aputure Amaran Led AHL-HC100 95 körvakuról?  Most szeretnék beszerezni egyet, szintén sony fényképezőgéphez.  Canonhoz, Nikonhoz írja, de alkalmas e az említett márkához ? Lehet amatőr kérdés, de  saját kútfőből nem tudom a választ! Amennyiben nem kompatibilis, úgy mit tudnátok ajánlani helyette, hogy tudjam használni? 

Köszönöm előre is a választ!

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 16402

Bocsánat de Sony csatlakozásúban gondolkodok.

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 16401

Sziasztok!

 

Esetleg van a Dörr Nikon DAF-14 körvakuról valakinek gyakorlati tapasztalata? Vélemény?

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 16396

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

 

FatRay Creative Commons License 2015.05.14 0 0 16399

Pedig a hajnal igen jó időszak a szép képek készítésére, csak korán kell kelni. Állvány nem árt, ilyenkor türelmesek a lények, lehet hosszabban exponálni, vagy stackelni. Ha ilyenkor szemből vakuzol, hasonló fényeket kapsz, nem leszel előrébb, inkább fényterelőt használnék, de mindenkinek a saját ízlése, a fényterelő macerásabb. Én sokszor inkább az adott fényviszonyokkal operálok, tudnak azok olyat produkálni, hogy nincs az a profi szerkezet, ami leutánozza.

Előzmény: b.tomi77 (16396)
kaposznyak Creative Commons License 2015.05.14 0 0 16398

Üdv.

 

Rengeteg házi gyártmányú fényterelő létezik, én most ezt használom.

 

Egy kb. A/4 méretű parketta alátét szivacs (ez adja a merevséget) egyik oldalára ragasztottam fel egy kéztörlő papírt. Lyuk középen az aljára és rá is lehet húzni az obira/közgyűrűre.

 

Az úriember a képen Thomas Shahan, nagy ugrópók mágus. Mindig vakuzik, kézből gyakorlatilag muszáj. Záridő 1/200 környéke, 1/60 szerintem már nehezen tartható kézből. Ha túlexponált, rekeszen lehet még szűkíteni, a mélységélességnek is jót tesz.

Előzmény: b.tomi77 (16397)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 16397

Azt tudom persze, hogy nem jó ilyen erős fényben fotózni, de nekem egyenlőre nem igazán sikerült hajnalban fotóalannyal összejönni. :)

Előzmény: b.tomi77 (16396)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 16396

Sziasztok!

 

Most ismerkedem a makró fotózással. Két két két feltennék. Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek gyakorlati tanácsokkal. Például a kiégésre ti milyen fényterelőket (méret stb) javasolnátok? Illetve pár  vakuzási technikáról is szívesen olvasnék. Egyenlőre állvány nélkül vagyok, így csak kézből próbálom fényképezni a rovarokat a záridő adta lehetőségeken belül.

kaposznyak Creative Commons License 2015.05.02 0 0 16395

Használ valaki Canon 100/2.8 makró obit?

 

És esetleg Monor környékén lakik és baráti díjszabásért cserébe (vagy esetleg ingyen) kipróbálásra pár kép lövése erejéig kölcsönadná?

 

Vinném a vázam, pár képet lőnék vele (remélem akad majd valami tesztalany) és már vissza is adnám, idehaza meg kiértékelném az eredményt.

 

 

FatRay Creative Commons License 2015.04.30 0 0 16394

Én mind a kettőt használom, és van, hogy egyszerre. A rövid gyutávval az a gond, hogy ugyan nagyobb nagyítást ér vele el az ember, de feldönti a témát. Próbálkoztam ezzel is, azzal is, az 58-at a 135 váltotta, aztán kikötöttem a 200 mm-nél. Kihuzat+közgyűrű simán hozza az 1:1-et, sőt, azon túl (a kurta farkú malac túr), ezért cserébe a tárgytávolság jelentősen megnő, ami egy rovarfotózásnál nem utolsó szempont.

Előzmény: nikolausz (16391)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.29 0 0 16393

Felraktam a blogomra egy hosszabb irast a mekrofotozasrol. Igaz, hogy sony E-rendszerre, de szerintem mas rendszert hasznaloknak is hasznos lehet:

http://fiberstrobe.blogspot.de/2015/04/macro-and-close-up-photography-options.html

 

Udv

Előzmény: monyesz (16392)
monyesz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16392

Én fordítógyűrűvel és kihuzattal operálnék.

A leképezés ugyanis arányosan nő a kihuzat hosszával.

Előzmény: nikolausz (16391)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16391

"

Még egy módszert ki találtam,kísérletezgetek :)

Kis makrózáson agyalok egy helios objektívvel,nem tudja valaki melyik lenne a jobb egy makro kihúzat vagy egy makro közgyűrűsor?Közgyűrű sort találtam jó áron."

 

A kihuzat is ugyanolyan elven mukodik, mint a kozgyuru. Azzal ersz el jobb nagyitast, amelyik hosszabb. A kihuzat hossza flexibilisen valtoztathato, viszont terepre szerintem a kozgyuru alkalmasabb, a kihuzat inkabb targyfotozasra jo.

Van aki szerint port pumpalhat a vazba es a szenzorra. Szerintem hasznalat kerdese.

 

Az, hogy milyan nagyitast ersz el, attol is fugg, hogy milyen obire rakod (rovidebb fokusztavolsaguakkal jobb eredmenyt ersz el)

Előzmény: Pityu... (16361)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16390

"

Úgy látom,vannak itt szerkezetek.Én most szereztem egy fordító gyűrűt,remélem össze jön vele valami.Valakinek van valami tapasztalata ha mondjuk idebent akarok makrózni mi kell hozzá,hogy a színek meg minden meg legyenek,ne csak valami fehér háttér?

 "

 

Vaku vagy egyeb megvilagitas, de a hatter szuk blendenel nagy valoszinuseggel fekete lesz (vaku hasznalataval)

Előzmény: Pityu... (16360)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.25 0 0 16389

Pont az a gondom, hogy szanaszét kell szórni, ha makróhoz való cuccot árulok, vagy ha keresek, akkor ezer helyen kell megnézni, de ha nem lesz forgalom, nyugodtan töröld, nem fogok sírva fakadni.

Előzmény: ítélőszék (16388)
ítélőszék Creative Commons License 2015.04.25 0 0 16388

Nem tartom indokoltnak. Több olyan topik van, ahova ezeket a szerkezeteket be lehet tenni. Figyelem a topik forgalmát, ha nem lesz használója, törölni fogom.

Előzmény: vadmurok. (16386)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.24 0 0 16386

Nyitottam egy makró adok-veszek topikot, ott lehet mindent hirdetni, ami a témába belefér!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!