Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2015.04.21 0 0 16379

Érdekes, hogy ez itt adok-veszek lett? Én pedig csak pókhálót akartam mutogatni, a szélben meghajlott rendesen:

 

vadmurok. Creative Commons License 2015.04.21 0 0 16378

A fiam azt mondta, lehet, hogy kell neki, aztán mégsem kellett. Nincs itt valami nagy titok.

Előzmény: P*istD (16377)
P*istD Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16377

Nem tudod eldönteni, hogy eladd vagy sem, vagy ezzel foglalkozol?

Előzmény: vadmurok. (16376)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16376

Kép hozzá:

 

 

Előzmény: vadmurok. (16375)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.17 0 0 16375

Újból aktuális:

 

Eladó egy Meike FC100 led macro ring flash nevű makró körvaku helyettesítő jószágom 8000 Ft-ért. Sn. száma nincs.

 

 

Előzmény: vadmurok. (16371)
Popyrec Creative Commons License 2015.04.15 0 0 16374

keresek 30-50 e ft körül 90mm körüli tűéles macro objektívet illetve Raynox dcr 250 akár együtt is 

ivowiliams kukac gmail.com

monyesz Creative Commons License 2015.04.14 0 1 16373

Hát ennél olcsóbbat nemigen fogsz használható kivitelben találni: http://extreme-macro.co.uk/velbon-stage/

Stackingre is jó, de persze még jobb ha egy léptető motoros meghajtása van, mert akkor azonos távokat tudsz biztosan lépteti. Mondjuk egy kis átalakítással erre is lehet ilyesmit szerelni.

Előzmény: Dudi76 (16372)
Dudi76 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 16372

Sziasztok

Tudnátok ajánlani olyan macrosínt, ami kellően pontos, nem lötyög, nem kotyog, finoman állítható és stackingra is alkalmas? Az ára jó lenne ha 50-60e alatt maradna...persze ha ilyen áron csak félmegoldások vannak akkor még gyüjtögetek :-)

vadmurok. Creative Commons License 2015.04.07 0 0 16371

Ha valakit érdekel: van egy eladó Meike FC100 led macro ring flash nevű makró körvaku helyettesítő jószágom fix 8000 Ft-ért. Sn. száma nincs.

 

Már nem aktuális.

vadmurok. Creative Commons License 2015.04.04 0 0 16370

Lehet használni, főleg az állandó led-es világítást, de a villanót is, persze ott a manuális állítás miatt kísérletezni kell a beállítással. A bevilágítás minősége nem éri el az igazi makróvakuét, ellenben az ára sem. Én abbahagyom a makrózást fájó derekam miatt, azért adom el.

Előzmény: Pityu... (16369)
Pityu... Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16369

És mennyire vált be neked ez a cucc?

Előzmény: vadmurok. (16367)
Pityu... Creative Commons License 2015.04.03 0 0 16368

Én is így vagyok,hobbira nem jó nagyon sokat költeni.

Előzmény: kaposznyak (16366)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.01 0 0 16367

Ha valakit érdekel: van egy eladó Meike FC100 led macro ring flash nevű makró körvaku helyettesítő jószágom fix 8000 Ft-ért. Sn. száma nincs.

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16366

Sajnos fölötte, de mindegy is, túl nagy beruházást nem akarok elkövetni.

Előzmény: Pityu... (16365)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16365

Nem néz ki rosszul,gondolom a gyári valahol 100EFt nél kezdődik.

Előzmény: kaposznyak (16363)
FatRay Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16364

Idővel a harmonikával jobban jársz, de az valóban drágább, vagy ki kell fogni. A közgyűrűt attól még megtarthatod.

Előzmény: Pityu... (16361)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16363

Sziasztok.

 

Canon 1100D-hez vennék dual flash-t.

 

A Canon gyári modellje nekem túl drága. Ezzel (vagy hasonlóval) van valakinek tapasztalata? http://www.ebay.com/itm/Macro-Shooting-Dual-arm-Bracket-and-Mini-Flash-Pc-sync-Set-for-Canon-/111130704811?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19dfe7fbab

 

Előre is kösz.

Pityu... Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16362

Vagy ezzel csak az 1:1 nagyítást érem el?

Előzmény: Pityu... (16361)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16361

Még egy módszert ki találtam,kísérletezgetek :)

Kis makrózáson agyalok egy helios objektívvel,nem tudja valaki melyik lenne a jobb egy makro kihúzat vagy egy makro közgyűrűsor?Közgyűrű sort találtam jó áron.

Pityu... Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16360

Úgy látom,vannak itt szerkezetek.Én most szereztem egy fordító gyűrűt,remélem össze jön vele valami.Valakinek van valami tapasztalata ha mondjuk idebent akarok makrózni mi kell hozzá,hogy a színek meg minden meg legyenek,ne csak valami fehér háttér?

DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16359

SRY! :)

Előzmény: syssy48 (16358)
syssy48 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16358

Ha megtennétek, hogy nyomtok egy space-t a link beírása után, nem kellene másolni, csak katt. és már látnám is:D:D:D   Köszi!

DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16357

Ez már atomfizika :)

Előzmény: sonyzs (16356)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16356

Ismerem a munkáit, én is követem a flickr-en. Egyébként még ezt is lehet fokozni: https://flic.kr/p/ik8syo

Előzmény: DnP (16355)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16355

Egy határozottan pro emberke configját próbáltam összerakni :)

https://www.flickr.com/photos/eurythyrea/8073291492/in/set-72157631380645768

 

Nagyon durva dolgokat művel :)

Előzmény: sonyzs (16354)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16354

Ez igen! Nagyon finom műszernek néz ki.

Előzmény: DnP (16353)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16353

Köszi szépen!

Már egy ilyet beszereztem mellé :)

http://search.newport.com/?q=*&x2=sku&q2=M-423

 

 

Előzmény: sonyzs (16352)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16352

Szia!

 

Szigorúan véve még csak nem is manuál fókuszos, mivel a gyűrűvel elsősorban a leképezés mértékét lehet változtatni. Az élességet legegyszerűbb a tárgytávolság változtatásával állítani, ehhez én makrósínt használok. Kipróbáltam és 5D Mark III-on sem villantja fel az Af pontokat, de szerintem nem is érdemes a keresőt használni, mert nagyobb leképezések mellett úgyis nagyon sötét lesz. Ennél az objektívnél nagyon jó szolgálatot tesz a LiveView és a 10x nagyítás, én az esetek 90%-ában azt használom.

 

Üdv,

sonyzs

Előzmény: DnP (16351)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16351

Szia!

 

Itt is megkérdezhetem, ha nem gond :) Tudom, hogy full manual focusos a kicsike, de meg az AF pontokat sem villantja fel a gépen, ha megfelelő az élesség? Vagy csak kevés volt neki a fény? Eddig még nem volt alkalmam csak szobában kipróbálni, ott teljesen csak a szememre kellett hagyatkozni. Egy 500D-re volt felcsavarva.

 

Köszi előre is,

DnP

Előzmény: sonyzs (16350)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16350

Nekem van, ha tudok, szívesen válaszolok. E-mail címem publikus.

Előzmény: DnP (16349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!