Keresés

Részletes keresés

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16366

Sajnos fölötte, de mindegy is, túl nagy beruházást nem akarok elkövetni.

Előzmény: Pityu... (16365)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16365

Nem néz ki rosszul,gondolom a gyári valahol 100EFt nél kezdődik.

Előzmény: kaposznyak (16363)
FatRay Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16364

Idővel a harmonikával jobban jársz, de az valóban drágább, vagy ki kell fogni. A közgyűrűt attól még megtarthatod.

Előzmény: Pityu... (16361)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.30 0 0 16363

Sziasztok.

 

Canon 1100D-hez vennék dual flash-t.

 

A Canon gyári modellje nekem túl drága. Ezzel (vagy hasonlóval) van valakinek tapasztalata? http://www.ebay.com/itm/Macro-Shooting-Dual-arm-Bracket-and-Mini-Flash-Pc-sync-Set-for-Canon-/111130704811?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19dfe7fbab

 

Előre is kösz.

Pityu... Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16362

Vagy ezzel csak az 1:1 nagyítást érem el?

Előzmény: Pityu... (16361)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.23 0 0 16361

Még egy módszert ki találtam,kísérletezgetek :)

Kis makrózáson agyalok egy helios objektívvel,nem tudja valaki melyik lenne a jobb egy makro kihúzat vagy egy makro közgyűrűsor?Közgyűrű sort találtam jó áron.

Pityu... Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16360

Úgy látom,vannak itt szerkezetek.Én most szereztem egy fordító gyűrűt,remélem össze jön vele valami.Valakinek van valami tapasztalata ha mondjuk idebent akarok makrózni mi kell hozzá,hogy a színek meg minden meg legyenek,ne csak valami fehér háttér?

DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16359

SRY! :)

Előzmény: syssy48 (16358)
syssy48 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16358

Ha megtennétek, hogy nyomtok egy space-t a link beírása után, nem kellene másolni, csak katt. és már látnám is:D:D:D   Köszi!

DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16357

Ez már atomfizika :)

Előzmény: sonyzs (16356)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16356

Ismerem a munkáit, én is követem a flickr-en. Egyébként még ezt is lehet fokozni: https://flic.kr/p/ik8syo

Előzmény: DnP (16355)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16355

Egy határozottan pro emberke configját próbáltam összerakni :)

https://www.flickr.com/photos/eurythyrea/8073291492/in/set-72157631380645768

 

Nagyon durva dolgokat művel :)

Előzmény: sonyzs (16354)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16354

Ez igen! Nagyon finom műszernek néz ki.

Előzmény: DnP (16353)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16353

Köszi szépen!

Már egy ilyet beszereztem mellé :)

http://search.newport.com/?q=*&x2=sku&q2=M-423

 

 

Előzmény: sonyzs (16352)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16352

Szia!

 

Szigorúan véve még csak nem is manuál fókuszos, mivel a gyűrűvel elsősorban a leképezés mértékét lehet változtatni. Az élességet legegyszerűbb a tárgytávolság változtatásával állítani, ehhez én makrósínt használok. Kipróbáltam és 5D Mark III-on sem villantja fel az Af pontokat, de szerintem nem is érdemes a keresőt használni, mert nagyobb leképezések mellett úgyis nagyon sötét lesz. Ennél az objektívnél nagyon jó szolgálatot tesz a LiveView és a 10x nagyítás, én az esetek 90%-ában azt használom.

 

Üdv,

sonyzs

Előzmény: DnP (16351)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16351

Szia!

 

Itt is megkérdezhetem, ha nem gond :) Tudom, hogy full manual focusos a kicsike, de meg az AF pontokat sem villantja fel a gépen, ha megfelelő az élesség? Vagy csak kevés volt neki a fény? Eddig még nem volt alkalmam csak szobában kipróbálni, ott teljesen csak a szememre kellett hagyatkozni. Egy 500D-re volt felcsavarva.

 

Köszi előre is,

DnP

Előzmény: sonyzs (16350)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16350

Nekem van, ha tudok, szívesen válaszolok. E-mail címem publikus.

Előzmény: DnP (16349)
DnP Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16349

Üdv!

 

Valakinek van mp-e 65 makrója? Lenne egy kérdésem :)

 

Köszi!

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16348

A legjobb vétel.-)

Előzmény: Pityu... (16347)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16347

Úgy néz ki hogy egy haveromnak van mert anno ő is próbálkozott,tehát valószínű ide adja,még az is lehet örökbe :)

Előzmény: kaposznyak (16346)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16346

Ha tudsz rekeszelni, nyugodtan próbálkozhatsz.

 

Egy fordítógyűrűre van szükséged, egyik fele menetes, az megy a szűrő helyére, a másik fele megy a vázra.

 

Új: http://fotoplus.hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/konverter-adaptergyuru-adaptertubus/jjc-rr-objektiv-forditogyuruk/jjc-rr-eos-52mm-objektiv-forditogyuru-canonhoz

 

Használt: http://hardverapro.hu/apro/noname_58_mm-es_canon_szembefordito_gyuru

Előzmény: Pityu... (16345)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16345

Én kézzel próbáltam a gép elé,de le volt rekeszelve jó éles,meg jól nagyít.

Előzmény: kaposznyak (16344)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16344

Én próbáltam, még az 50/1.8+közgyűrű kombó előtt.

 

Már nem emlékszem pontosan, milyen eredményeket értem el vele, de biztosan rosszabbakat, mint a fenti kombóval, mert az maradt meg a mai napig.

 

Plusz egyszer fordított állapotában, túl közel próbáltam kerülni egy földön lévő pókhoz és véletlenül beletoltam a végét a homokba. Macera volt kitakarítani.

 

Egyébként a legnagyobb gond, hogy nem tudod lerekeszelni, csak ha van DOF preview gomb a vázadon.

Előzmény: Pityu... (16343)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16343

Ki az aki már próbálta a canon 18-55mm objektívvel a makrózást?Tegnap oda néztem a géphez mert nincs fordítóm,és bazi nagyot tud nagyítani.Hogy érdemes e próbálkozni vele,mi kell hozzá meg ilyenek.

tobc Creative Commons License 2015.03.13 0 0 16342

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, a 16329 sz. hozzászólásomra adott válaszokat! 

Blackbird 1 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16341

A Raynox  dcr 250-et vegyél,nem fogod megbánni,használtan kb 15000 Ft-t környékén lehet kapni.

Előzmény: tobc (16329)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16340

Mélység biztosan nem lesz jó...

De azért majd próbálkozok.

 

Aztán, ha lesz rendes obim erre a célra, majd mellőzöm.

Előzmény: P*istD (16339)
P*istD Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16339

A Tamron 70-300 VC egy fos, írjon bármi jót bármelyik teszt róla, mindamellett fényerőtlen és nagy mélységet ad.

Nem igazán portréra való... főleg nem mozgó alanyra.

Előzmény: kaposznyak (16338)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16338

Kösz a hozzászólásokat.

Egyelőre a 70-300-al próbálkozok, aztán, ha nem jön be--és/vagy találok olcsón--veszek 100-105-ös makrót.

BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16337

Volt 90mm Tamronom most 100mm Pentax van mind kettővel portrézom/portréztam. Még pénzért is (pl.esküvő).

A legnagyobb megelégedéssel használtam őket. Van 50mm macrom is azzal meg várost és tájképeket is fotózok.

Én azt vallom, hogy életleníteni sokkal könnyebb (ha bántóan őszinte lenne a macro obi) utólag mint élesíteni ;-).

Előzmény: SzekelyG (16327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!