Keresés

Részletes keresés

DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16357

Ez már atomfizika :)

Előzmény: sonyzs (16356)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16356

Ismerem a munkáit, én is követem a flickr-en. Egyébként még ezt is lehet fokozni: https://flic.kr/p/ik8syo

Előzmény: DnP (16355)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16355

Egy határozottan pro emberke configját próbáltam összerakni :)

https://www.flickr.com/photos/eurythyrea/8073291492/in/set-72157631380645768

 

Nagyon durva dolgokat művel :)

Előzmény: sonyzs (16354)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16354

Ez igen! Nagyon finom műszernek néz ki.

Előzmény: DnP (16353)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16353

Köszi szépen!

Már egy ilyet beszereztem mellé :)

http://search.newport.com/?q=*&x2=sku&q2=M-423

 

 

Előzmény: sonyzs (16352)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16352

Szia!

 

Szigorúan véve még csak nem is manuál fókuszos, mivel a gyűrűvel elsősorban a leképezés mértékét lehet változtatni. Az élességet legegyszerűbb a tárgytávolság változtatásával állítani, ehhez én makrósínt használok. Kipróbáltam és 5D Mark III-on sem villantja fel az Af pontokat, de szerintem nem is érdemes a keresőt használni, mert nagyobb leképezések mellett úgyis nagyon sötét lesz. Ennél az objektívnél nagyon jó szolgálatot tesz a LiveView és a 10x nagyítás, én az esetek 90%-ában azt használom.

 

Üdv,

sonyzs

Előzmény: DnP (16351)
DnP Creative Commons License 2015.03.21 0 0 16351

Szia!

 

Itt is megkérdezhetem, ha nem gond :) Tudom, hogy full manual focusos a kicsike, de meg az AF pontokat sem villantja fel a gépen, ha megfelelő az élesség? Vagy csak kevés volt neki a fény? Eddig még nem volt alkalmam csak szobában kipróbálni, ott teljesen csak a szememre kellett hagyatkozni. Egy 500D-re volt felcsavarva.

 

Köszi előre is,

DnP

Előzmény: sonyzs (16350)
sonyzs Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16350

Nekem van, ha tudok, szívesen válaszolok. E-mail címem publikus.

Előzmény: DnP (16349)
DnP Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16349

Üdv!

 

Valakinek van mp-e 65 makrója? Lenne egy kérdésem :)

 

Köszi!

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16348

A legjobb vétel.-)

Előzmény: Pityu... (16347)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16347

Úgy néz ki hogy egy haveromnak van mert anno ő is próbálkozott,tehát valószínű ide adja,még az is lehet örökbe :)

Előzmény: kaposznyak (16346)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.20 0 0 16346

Ha tudsz rekeszelni, nyugodtan próbálkozhatsz.

 

Egy fordítógyűrűre van szükséged, egyik fele menetes, az megy a szűrő helyére, a másik fele megy a vázra.

 

Új: http://fotoplus.hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/konverter-adaptergyuru-adaptertubus/jjc-rr-objektiv-forditogyuruk/jjc-rr-eos-52mm-objektiv-forditogyuru-canonhoz

 

Használt: http://hardverapro.hu/apro/noname_58_mm-es_canon_szembefordito_gyuru

Előzmény: Pityu... (16345)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16345

Én kézzel próbáltam a gép elé,de le volt rekeszelve jó éles,meg jól nagyít.

Előzmény: kaposznyak (16344)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16344

Én próbáltam, még az 50/1.8+közgyűrű kombó előtt.

 

Már nem emlékszem pontosan, milyen eredményeket értem el vele, de biztosan rosszabbakat, mint a fenti kombóval, mert az maradt meg a mai napig.

 

Plusz egyszer fordított állapotában, túl közel próbáltam kerülni egy földön lévő pókhoz és véletlenül beletoltam a végét a homokba. Macera volt kitakarítani.

 

Egyébként a legnagyobb gond, hogy nem tudod lerekeszelni, csak ha van DOF preview gomb a vázadon.

Előzmény: Pityu... (16343)
Pityu... Creative Commons License 2015.03.19 0 0 16343

Ki az aki már próbálta a canon 18-55mm objektívvel a makrózást?Tegnap oda néztem a géphez mert nincs fordítóm,és bazi nagyot tud nagyítani.Hogy érdemes e próbálkozni vele,mi kell hozzá meg ilyenek.

tobc Creative Commons License 2015.03.13 0 0 16342

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, a 16329 sz. hozzászólásomra adott válaszokat! 

Blackbird 1 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16341

A Raynox  dcr 250-et vegyél,nem fogod megbánni,használtan kb 15000 Ft-t környékén lehet kapni.

Előzmény: tobc (16329)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16340

Mélység biztosan nem lesz jó...

De azért majd próbálkozok.

 

Aztán, ha lesz rendes obim erre a célra, majd mellőzöm.

Előzmény: P*istD (16339)
P*istD Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16339

A Tamron 70-300 VC egy fos, írjon bármi jót bármelyik teszt róla, mindamellett fényerőtlen és nagy mélységet ad.

Nem igazán portréra való... főleg nem mozgó alanyra.

Előzmény: kaposznyak (16338)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16338

Kösz a hozzászólásokat.

Egyelőre a 70-300-al próbálkozok, aztán, ha nem jön be--és/vagy találok olcsón--veszek 100-105-ös makrót.

BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16337

Volt 90mm Tamronom most 100mm Pentax van mind kettővel portrézom/portréztam. Még pénzért is (pl.esküvő).

A legnagyobb megelégedéssel használtam őket. Van 50mm macrom is azzal meg várost és tájképeket is fotózok.

Én azt vallom, hogy életleníteni sokkal könnyebb (ha bántóan őszinte lenne a macro obi) utólag mint élesíteni ;-).

Előzmény: SzekelyG (16327)
A450 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16336

Én a Tamron SP 90 mm-rel fotózom a gyereket, nekem bevált, de a 70-300 USD-vel is szoktam (udvar, park), az sem rossz, a fix nyilván élesebb, de egy hároméves fiúnál a bőrhiba nem annyira játszik (az asszonnyal azért óvatosabb vagyok 😜).

Előzmény: kaposznyak (16328)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16335

Köszönöm!

Előzmény: nikolausz (16334)
nikolausz Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16334

100mm-es minolta makrot gyakran hasznaltam portrezasra (aps-c vazon)

Szerintem nagyon jo. Ha a borhibak zavarnak, akkor enyhen tul kell exponalni a kepet (de lehet szoftveresen is eletleniteni)

Előzmény: kaposznyak (16328)
kenya15 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16333

100-150mm környékén már megfelelő távolságból szerintem jól beválik majd

Előzmény: kaposznyak (16332)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16332

Köszi!

 

50/1.8-at használok, csak az sokszor rövidnek bizonyul. Meg hát erős túlzás részemről a "portré fotózás", a gyerekekről akarok elkapni egy-két jó pillanatot, anélkül, hogy az arcukba másznék.

 

Bár most beszerzek egy Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD-t, azzal próbálkozok, hátha jó lesz.

Előzmény: kenya15 (16331)
kenya15 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16331

hallottam, láttam 100-as makróval portrézást, pl. esküvőn is...hááááát...azért a makró arra lett teremtve, hogy igen gazdagon visszaadja a részleteket, így aztán erőteljesebben látszódnak az apró bőrhibák is, ami nem túl szerencsés, kivéve, ha viaszbaba portré retus a dolog vége, de ha nem, akkor a fotóalany lehet sikítva esik össze a kép láttán...akkor már jobb egy 70-200 telével vagy általános középtelével de akár egy fix 50-essel portrézni, főleg ha beltérben, bár nincs szebb, mint a természetes szórt fények a szabadban.

Előzmény: kaposznyak (16328)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16330

Nekem csak olcsóbb makró szettem volt, de nem jött be. A Raynox dcr250 csak jobb lehet. Használtan 15-17.000 Ft.

Előzmény: tobc (16329)
tobc Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16329

Sziasztok!

Egy kis segítségre, jobban mondva tapasztalat megosztásra lenne szükségem. Makró fotózáshoz szeretnék vásárolni előtétlencsét, melyhez a segítségeteket kérném. Nem vagyok profi, inkább egy lelkes amatőr, így ekképpen is szeretném fejleszteni.  Két lehetőséget látok most (tudom  van több is), de dönteni nem tudok.

1, Polaroid makró szett 1x, 2x, 4x, és 10x lencsével

2, Raynox  dcr250

Persze van árkülönbség a két termék között, főleg arányaiban nem kevés, de inkább a minőség (különbség) érdekelne, ha van.  Tudnám mire költeni a különbözetet, de az ár- érték  viszonylata jobban érdekel

Köszönöm szépen az esetleges válaszokat!

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.03 0 0 16328

Sziasztok.

 

Enyhén off, de használ valaki 100-150 mm-es makró obit portré fotózáshoz? Na nem üzletszerűen, hanem asszony, gyerek stb, főleg beltéren.

 

Esetleg vélemény , tapasztalat, talán egy-két kép? Előre is kösz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!