Keresés

Részletes keresés

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16340

Mélység biztosan nem lesz jó...

De azért majd próbálkozok.

 

Aztán, ha lesz rendes obim erre a célra, majd mellőzöm.

Előzmény: P*istD (16339)
P*istD Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16339

A Tamron 70-300 VC egy fos, írjon bármi jót bármelyik teszt róla, mindamellett fényerőtlen és nagy mélységet ad.

Nem igazán portréra való... főleg nem mozgó alanyra.

Előzmény: kaposznyak (16338)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16338

Kösz a hozzászólásokat.

Egyelőre a 70-300-al próbálkozok, aztán, ha nem jön be--és/vagy találok olcsón--veszek 100-105-ös makrót.

BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16337

Volt 90mm Tamronom most 100mm Pentax van mind kettővel portrézom/portréztam. Még pénzért is (pl.esküvő).

A legnagyobb megelégedéssel használtam őket. Van 50mm macrom is azzal meg várost és tájképeket is fotózok.

Én azt vallom, hogy életleníteni sokkal könnyebb (ha bántóan őszinte lenne a macro obi) utólag mint élesíteni ;-).

Előzmény: SzekelyG (16327)
A450 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16336

Én a Tamron SP 90 mm-rel fotózom a gyereket, nekem bevált, de a 70-300 USD-vel is szoktam (udvar, park), az sem rossz, a fix nyilván élesebb, de egy hároméves fiúnál a bőrhiba nem annyira játszik (az asszonnyal azért óvatosabb vagyok 😜).

Előzmény: kaposznyak (16328)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16335

Köszönöm!

Előzmény: nikolausz (16334)
nikolausz Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16334

100mm-es minolta makrot gyakran hasznaltam portrezasra (aps-c vazon)

Szerintem nagyon jo. Ha a borhibak zavarnak, akkor enyhen tul kell exponalni a kepet (de lehet szoftveresen is eletleniteni)

Előzmény: kaposznyak (16328)
kenya15 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16333

100-150mm környékén már megfelelő távolságból szerintem jól beválik majd

Előzmény: kaposznyak (16332)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16332

Köszi!

 

50/1.8-at használok, csak az sokszor rövidnek bizonyul. Meg hát erős túlzás részemről a "portré fotózás", a gyerekekről akarok elkapni egy-két jó pillanatot, anélkül, hogy az arcukba másznék.

 

Bár most beszerzek egy Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD-t, azzal próbálkozok, hátha jó lesz.

Előzmény: kenya15 (16331)
kenya15 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16331

hallottam, láttam 100-as makróval portrézást, pl. esküvőn is...hááááát...azért a makró arra lett teremtve, hogy igen gazdagon visszaadja a részleteket, így aztán erőteljesebben látszódnak az apró bőrhibák is, ami nem túl szerencsés, kivéve, ha viaszbaba portré retus a dolog vége, de ha nem, akkor a fotóalany lehet sikítva esik össze a kép láttán...akkor már jobb egy 70-200 telével vagy általános középtelével de akár egy fix 50-essel portrézni, főleg ha beltérben, bár nincs szebb, mint a természetes szórt fények a szabadban.

Előzmény: kaposznyak (16328)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16330

Nekem csak olcsóbb makró szettem volt, de nem jött be. A Raynox dcr250 csak jobb lehet. Használtan 15-17.000 Ft.

Előzmény: tobc (16329)
tobc Creative Commons License 2015.03.09 0 0 16329

Sziasztok!

Egy kis segítségre, jobban mondva tapasztalat megosztásra lenne szükségem. Makró fotózáshoz szeretnék vásárolni előtétlencsét, melyhez a segítségeteket kérném. Nem vagyok profi, inkább egy lelkes amatőr, így ekképpen is szeretném fejleszteni.  Két lehetőséget látok most (tudom  van több is), de dönteni nem tudok.

1, Polaroid makró szett 1x, 2x, 4x, és 10x lencsével

2, Raynox  dcr250

Persze van árkülönbség a két termék között, főleg arányaiban nem kevés, de inkább a minőség (különbség) érdekelne, ha van.  Tudnám mire költeni a különbözetet, de az ár- érték  viszonylata jobban érdekel

Köszönöm szépen az esetleges válaszokat!

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.03 0 0 16328

Sziasztok.

 

Enyhén off, de használ valaki 100-150 mm-es makró obit portré fotózáshoz? Na nem üzletszerűen, hanem asszony, gyerek stb, főleg beltéren.

 

Esetleg vélemény , tapasztalat, talán egy-két kép? Előre is kösz.

SzekelyG Creative Commons License 2015.03.01 0 0 16327

Használ valaki esetleg Sigma 105/2.8 OS objektívet Sigma 2x DG telekonverterrel?

Kérhetnék személyes tapasztalatokat, milyen gépen, milyen rekeszen készülnek a képek, esetleg vakuval-vakukkal.

Nikon AF-S 60/2.8G Micro nem minden helyzethez megfelelő nekem, ezért gondolkodom a váltáson, 2x DG TC már megvan.

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.27 0 0 16323

Igaz.

Előzmény: P*istD (16322)
P*istD Creative Commons License 2015.02.27 0 0 16322

Sosem tudod meg másként, hogy mit tud a felszerelésed, csak azt, hogy te mire vagy képes :-)

Előzmény: kaposznyak (16321)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16321

Talán rápróbálok, bár nem szeretek állványozni.

Előzmény: P*istD (16320)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16320

próbáld még meg állványról és kioldóval.

Előzmény: kaposznyak (16319)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16319

Sajnos nekem ez a maximum (F22). Bár kézből volt, 1/100-al, ISO100.

Előzmény: P*istD (16318)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16318

Ez már egész jó, de szerintem ez a maximum amit élesség terén ebből kilehet hozni.

Próbáld ki jobban rekeszelve, hogy nagyobb mélységet kapj.

Előzmény: kaposznyak (16317)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16317

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16316

Színek jók, háttér jó. Szerintem egyszerűen kicsit elcsúszott a fókusz.

Előzmény: TarrG (16315)
TarrG Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16315

Talán a túl nagy iso és a kis fény miatt lett homályos? No meg hogy nem használtam azoknál távkioldót. 

Csináltam egy másikat hosszabb záridővel, de kis iso-val. Ez milyen szerintetek?

 

https://www.dropbox.com/s/yjdlbhz52br01ux/virag.jpg?dl=0

Előzmény: monyesz (16314)
monyesz Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16314

Hát nem tudom, de nekem ezek nagyon életlennek tűnnek, tisztára elmosott rajtuk minden, főleg a virágos képeknél.

Előzmény: TarrG (16285)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16313

Minél jobban kicsinyíted annál élesebb lesz, nem fordítva

Előzmény: TarrG (16312)
TarrG Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16312

Nekem is élesebbnek tűnnek a képeim a gépen. Bár ugye ahhoz hogy feltölthessem a fórumra, le kellett kicsinyítenem a képeket, így minőségileg romlottak.

Előzmény: EME (16295)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16311

szívesen :-)

Előzmény: kaposznyak (16310)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16310

Kösz az útmutatást, legközelebb figyelmesebb leszek.

Előzmény: P*istD (16304)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16309

Meglett a légy még 2005- nyarán készült egy Panasonic FZ30-al + Raynox DCR-150-es előtéttel.

Sajnos az eredeti méretet nem találom.

Ez sem tökéletes de legalább éles :-)

Előzmény: P*istD (16293)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16308

Így tetszett:-)

 

Egyébként kösz a segítséget, figyelmetlen voltam.

Előzmény: kenya15 (16307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!