Keresés

Részletes keresés

P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16320

próbáld még meg állványról és kioldóval.

Előzmény: kaposznyak (16319)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16319

Sajnos nekem ez a maximum (F22). Bár kézből volt, 1/100-al, ISO100.

Előzmény: P*istD (16318)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16318

Ez már egész jó, de szerintem ez a maximum amit élesség terén ebből kilehet hozni.

Próbáld ki jobban rekeszelve, hogy nagyobb mélységet kapj.

Előzmény: kaposznyak (16317)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16317

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16316

Színek jók, háttér jó. Szerintem egyszerűen kicsit elcsúszott a fókusz.

Előzmény: TarrG (16315)
TarrG Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16315

Talán a túl nagy iso és a kis fény miatt lett homályos? No meg hogy nem használtam azoknál távkioldót. 

Csináltam egy másikat hosszabb záridővel, de kis iso-val. Ez milyen szerintetek?

 

https://www.dropbox.com/s/yjdlbhz52br01ux/virag.jpg?dl=0

Előzmény: monyesz (16314)
monyesz Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16314

Hát nem tudom, de nekem ezek nagyon életlennek tűnnek, tisztára elmosott rajtuk minden, főleg a virágos képeknél.

Előzmény: TarrG (16285)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16313

Minél jobban kicsinyíted annál élesebb lesz, nem fordítva

Előzmény: TarrG (16312)
TarrG Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16312

Nekem is élesebbnek tűnnek a képeim a gépen. Bár ugye ahhoz hogy feltölthessem a fórumra, le kellett kicsinyítenem a képeket, így minőségileg romlottak.

Előzmény: EME (16295)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16311

szívesen :-)

Előzmény: kaposznyak (16310)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16310

Kösz az útmutatást, legközelebb figyelmesebb leszek.

Előzmény: P*istD (16304)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16309

Meglett a légy még 2005- nyarán készült egy Panasonic FZ30-al + Raynox DCR-150-es előtéttel.

Sajnos az eredeti méretet nem találom.

Ez sem tökéletes de legalább éles :-)

Előzmény: P*istD (16293)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16308

Így tetszett:-)

 

Egyébként kösz a segítséget, figyelmetlen voltam.

Előzmény: kenya15 (16307)
kenya15 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16307

ez már jobb, viszont érdemes a fehéregyensúlyt ellenőrizni, nekem picit sárgásabbnak tűnik a kelleténél

Előzmény: kaposznyak (16305)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16306

Így jó lett? Nekem külön oldalon meg lapon is megnyitja.

Előzmény: kaposznyak (16305)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16305

P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16304
Előzmény: kaposznyak (16302)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16303

Nem olvastad el rendesen amit írtam, pedig még zárójelben külön beírtam, hogy a feltöltött kép linkét másold :-) nem a beillesztettét.

Előzmény: kaposznyak (16300)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16302

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16301

Pontosabban béna vagyok: ha rákattintok a képre, ez a szöveg olvasható

 

Útvonal: p » img.tn_img tn_img12782059 tn_img_10

Ha ráállok az egérrel, kiír egy src-vel kezdődő linket (amiben van Thm), de bárhogy kattintok, nem tudom másolni.

 

Hol hibázok?

 

 

Előzmény: kaposznyak (16300)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16300

Nekem a beillesztett képnek ez a linkje: img.tn_img tn_img12782042 tn_img_10

 

Nem látok benne THM-et, amit átírhatnék.

Előzmény: P*istD (16297)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16299

itt egy fokkal jobb de látni, hogy nincs benne részlet.

Előzmény: EME (16295)
kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16298

 

 

P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16297

Feltöltöd a képedet mint eddig és beilleszted mint eddig csináltad.

Ez után másolod a feltöltött képed kép címét ( lent a kicsi képét amit feltöltöttél) , majd a beillesztett képedre kattintasz.

Ekkor aktív lesz a fenti láncszem, ezt megnyomod, ott a fenti részbe beilleszted a kimásolt linket és a benne levő THM -et átírod IMG-re. Alatta még választható, hogy nyissa meg új ablakba, érdemes választani majd okézod és elküldöd a bejegyzésed mint eddig.  A feltöltött képed mindegy hány pixel széles, viszont 512Kb-nál ne legyen nagyobb. Ez a Kb érték már változott, 1 megabájt körülire.... (ezt nem tom pontosan)

 

Ezt az általam mutatott megjelenítésre írtam... Az újhoz nem tudom a gyógyírt...

Előzmény: kaposznyak (16294)
kenya15 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16296

édespofa cselőportré!

Előzmény: P*istD (16293)
EME Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16295

No, akkor nézzük meg itt:-)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/98504224/A%20l%C3%A9gy.jpg

kaposznyak Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16294

Leírnád mégegyszer, hogyan tudod így felrakni a képeket? Akár privátban is.

Előzmény: P*istD (16293)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16293

Van egy legyem de azt most nem találom, így most egy pókfejen mutatnám, hogy minimum ennyi élesség nem árt ha már makró és a részletekre vagyunk kíváncsiak, nem pedig a plasztikusságot akarjuk bemutatni   KATT

Előzmény: P*istD (16292)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16292

Az indexnek van egy lap mérete ahogy látom, ha kisebb képet teszel fel akkor kinagyítja, így elvesznek a részletek.

Ez az eredeti feltöltött képed mérete:  KATT  Itt is életlen

Előzmény: EME (16290)
P*istD Creative Commons License 2015.02.26 0 0 16291

lágy mint a bocisajt, egyébként nem rossz :-)

Előzmény: EME (16287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!