Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 12 órája 0 0 22683

„járattam is őket kb. 1 órát. Aztán még slagrol locsoltam kb. 2 órát,”

És a kút az nem egy végtelen,kifogyhatatlan valami.

(ilyen csapadékhiányos időszakban főleg)

„Ebben az esetben mit lehet tenni?”

Elégedj meg az alkalmanként 1órával, hacsaknem  focipályát öntözöl(kettőt).

Előzmény: papamaci1980 (22682)
papamaci1980 Creative Commons License 13 órája 0 0 22682

Péntek este óta nem voltunk itthon, majd csak vasárnap délután jöttünk haza, ergo a kúttal sem foglalkoztam. Vasárnap délután aztán még szetszedtem a szivattyút, megnéztem a jarokereket, de nem látok rajta kopást. Összeraktam a rendszert, s lass csodát, működött minden kör, járattam is őket kb. 1 órát. Aztán még slagrol locsoltam kb. 2 órát, majd újra raprobaltam az öntözőrendszerre, s az 5 körből háromnál megint ugyanaz jelentkezett, mint korábban.

Én arra gyanakszom, hogy a kút vizének a mennyisége kevés, illetve lassabb az ujratoltodes. 

Ebben az esetben mit lehet tenni?

kaposznyak Creative Commons License 1 napja 0 0 22681

Kösz.

Nem az ára a gond, hanem hogy itt Monoron nincs, így vagy az időm vagy a futár benzinét kell égetni a beszerzéshez.

Előzmény: nudli11 (22680)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 22680

Szia!

Szerintem vegyél , 2-300 Ft mert nem metrikus az ászokcsavar kulcsnyílása. Az állító másik vége is hasznos, ha szöget kell állítani.

De ha van kedved, egy csavarhúzót is megreszelhetsz. Nem kell nagy erő.

Nudlee

Előzmény: kaposznyak (22678)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2 napja 0 0 22679

Köszönöm. Igyekszem neten videot keresni a folyamatról.

Előzmény: nudli11 (22677)
kaposznyak Creative Commons License 2 napja 0 0 22678

Üdv.

Rendeltem pár PGJ fúvókát meg a szükséges kiegészítőket.

Viszont nem vettem Hunter kulcsot, mert 1. Nem tudtam, hogy majd kell 2. Miért nem adták a szórófejhez?

Vegyek külön vagy sima csavarhúzó megteszi?

Köszönöm.

nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 22677

Szia!

Hunternél, nagyon egyszerű.

Zárd el a főcsapot, engedd el a nyomást.

A szelepen látsz 4 db rozsdamentes csavart.

Egy megfelelő méretű lapos csavarhúzóval csavard ki a csavarokat.

A fedél könnyen lejön. Lesz egy kis rugó, erre vigyázz.

Látni fogsz egy fekete EPDM tányért.

Emeld ki, és fordítsd meg. A sík felületén lehet, hogy látsz begyomódást, ez a szennyező anyag nyoma. Ha nem látsz semmit, esetleg egy kicsit nyálkás, mosd el egy vödör vízben. Ha látható benyomódás(ok) vannak, ne ess kétségbe. Elvileg az EPDM "jó memóriával "rendelkezik és visszatér az alap helyzetbe.

Kukucskálj be a szétszedett szelepbe, látsz-e valamit. Ha igen, csipesz és ki vele.

Ha nem , biztos ami biztos, egy -két másodpercre nyisd meg a főcsapot , öblítsd át a szelepet, hátha visszagurult a dzsuva. De arra vigyázz, hogy a víz ne mossa bele a szemcséket a környezetéből.

Összeszerelés fordított sorrendben, vigyázz, mert van egy kis fül, ami a szölenoid felé néz.

Nudlee

Elég hosszú lett....

Előzmény: oldmumus_v.2 (22674)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 22676

„Tegnap slagrol locsoltam kb. 3 órát, minden gond nélkül.”

Milyen nyomáson,mennyiséggel?,mert

„Az eddigi üzemi paramétereken járasd slaggal a szivattyút(1óra) ,hogy kiderüljön mi a hiba.”

Pl.2.5bar nyomáson a fejek számának/fogyasztásának megfelelő mennyiséggel volt?

Kösd a szivattyú helyére ideiglenesen a hálózati vizet (remélhetőleg van annyi kakaó benne

mint egy szivattyúban).

Előzmény: papamaci1980 (22675)
papamaci1980 Creative Commons License 2 napja 0 0 22675

Tegnap slagrol locsoltam kb. 3 órát, minden gond nélkül.

A mai napomat az öntözőrendszerre szántam.

Levettem a motort (Pedrollo JSwm 2ax), kimosattam.

Levettem az irritec szűrőt, kimostam.

Szetszedtem mind az 5 mágnesszelepet (pgv 100), kitakarítottam őket.

Kiszedtem az összes fejet, elmostam őket.

De nem javult meg a rendszer.

Manuálisan néha el tudom a köröket indítani, de sokat kell vele kinlodni. Vezérlőről is valamelyik elindul, valamelyik nem.

Amikor beindul valamelyik kör, akkor 2,4-3,1 bar közötti nyomást vesz fel az induló 5-5,5 barrol. Amikor nem indul el, akkor kicsit kijönnek a fejek, majd a nyomás 1 barra esesevel vissza is mennek. Próbáltam elzárni körönként néhány fejet, akkor többnyire indultak, de 3,1-3,7 bár között, majd a fejek nyitasaval beállt a nyomás 2,3-2,8 bár közé.

Tanácstalan vagyok.

Cserélni kellene a szivattyuban a járókereket?

Előzmény: Kapocska (22671)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 3 napja 0 0 22674

A szennyezōdést hogyan lehet eltávolítani?

Előzmény: nudli11 (22673)
nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 22673

Szia!

Ez nem szolenoid probléma, hanem az, hogy membrán alsó felülete nem tud zárni, szennyeződés miatt.

Egyébként a záráshoz nem kell feszültség, csak a nyitáshoz.

Nudlee

Előzmény: oldmumus_v.2 (22672)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 3 napja 0 0 22672

HUNTER PGV 1" KK mágnesszelep esetében a szolenoid gondja lehet az, hogy az áramosan elzárt
vízfolyás ellenére kicsit csepeg?

Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 22671

Azért csak próbáld le azt a kút szivattyú párost,mert ilyen nincs,

hogy mindkettő rendben és a nyomás mennyiség nélkül leesik 1barra.

A tavalyi és az idei csapadékhiány miatt lehet lejjebb került a vízszint a kútban

v. az utántöltődés nem olyan gyors mint korábban.

A szivattyú hiba (csúszógyűrű/járókerék……) sem kizárható.

Az eddigi üzemi paramétereken járasd slaggal a szivattyút(1óra) ,hogy kiderüljön mi a hiba.

Előzmény: papamaci1980 (22670)
papamaci1980 Creative Commons License 4 napja 0 0 22670

Értem, amit írsz. Én csak amiatt kezdtem el összefüggést keresni az ügyben, hogy hétfőn még mindegyik kör szépen ment, majd miután kedden megkapta a WD-40-et, hirtelen egyik kör sem akart működni. Mondom, azóta 3 kör már szépen locsol, a másik kettőt meg ma délután párszor sikerült elindítani manuális módszerrel.

Előzmény: Kapocska (22669)
Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 22669

„A szivattyú 5-5,5 baros nyomása a mágnesszelepek nyitásakor hirtelen leesik 1 barra,...............”

Nem szállít a szivattyú megfelelő mennyiséget megfelelő nyomáson.

Kösd le az öntözőrendszerről és köss rá egy slagot fojtással és úgy próbáld elérni

az üzemi nyomást/mennyiséget.

A vasas víz akkor látható,ha már kilocsoltad és oxigénhez jutott az oldott vastartalom.

Ha rozsda darabok vannak akkor az a kút v. a szivattyú hibája.

Előzmény: papamaci1980 (22663)
papamaci1980 Creative Commons License 4 napja 0 0 22668

Azt csináltam tegnap este is és ma reggel is. Ennek lett az az eredménye, hogy az 5-ből már 3 felveszi az üzemi nyomást, de kettő még nem. Gyakorlatilag ott ülök a szelepdoboz mellett és a szolenoidokat nyitom-zárom, hátha észhez térne az a két kör is. (Most nyilván nem, de reggel volt egy félórám, addig csináltam, meg majd délután, ha hazamegyek.)

Az lehetséges, hogy a WD-40 a szelepnyak és a törlőtömítés közötti részt olyannyira megolajozta, hogy a víz ott hamarabb elszökik a rendszerből, minthogy kijönne a fúvóka, s miután már leesik a nyomás, nem is tud kijönni a szórófej? S annál a háromnál, amelyik "megjavult", már a sok próbálgatás miatt elfogyott a WD-40?

Előzmény: nudli11 (22667)
nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 0 22667

Szia!

Várd meg, amíg megáll a szivattyú. 

Indítsd el elsőként azt a zónát, amelyik nem akart elindulni.

Először kézzel, ha minden ok, vezérlőről.

Nudlee

Előzmény: papamaci1980 (22666)
papamaci1980 Creative Commons License 4 napja 0 0 22666

Hunter pro-logic 6 körös vezérlőm van, ebben gyárilag 0 mp volt a késleltetés, ami nyilván kevésnek bizonyult, ezt 12 mp-re állítva szépen ment a rendszer (még hétfőn este is).

Az irritec szűrőt tegnap is kitakarítottam, volt benne némi kosz (gondolom, a kút újraindítása okozta).

Ma reggel csak nekiálltam megint a feladatnak, s a szolenoid manuális nyitás-zárással végül az 5-ből már 3 kört sikerült szóra bírni, de még 2 nem akar működni. (Azt a hármat tudtam ma reggel beindítani, amivel este is kínlódtam).

Előzmény: nudli11 (22664)
nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 0 22665

Szia!

Vannak típusok , amelyeknél lehetséges a teljes lezárás.

Nudlee

Előzmény: kaposznyak (22662)
nudli11 Creative Commons License 5 napja 0 0 22664

Szia!

Nem hiszem, hogy a Wd-40 okozza a problémát.

A vezérlőknél, az 5 sec késleltetés a gyári beállítás. ( persze ez vezérlő függő) és ez elég szokott lenni.

Én a szivattyúnál, illetve a szűrőnél keresném a hibát.

Lehet, hogy elejtette a vizet, vagy eldugult a szűrő. 

Nudlee

Előzmény: papamaci1980 (22663)
papamaci1980 Creative Commons License 5 napja 0 0 22663

Sziasztok!

Tanácsot, magyarázatot szeretnék kérni az alábbi jelenségre.

Az öntözőrendszerem tavaly lett kiépítve. Ősszel ki lett kompresszorozva. Most tavasszal elvégeztem az újraindítás előtti karbantartást: kitakarítottam a főágon lévő irritec szűrőt, szétszedtem az összes szórófejet, langyos vízzel az algát-nyálkát lemostam, ecettel áttakarítottam a fúvókákat a vízkőtől, a fúvókák alatti szűrőket pedig újakra cseréltem. Ezután felraktam a szivattyút, s a rendszer szépen el is indult (bár az egyik kör kicsit vacakolt először, de növeltem a szelepnyitás késleltetésen 1 mp-et, s úgy már az a kör is szépen dolgozott). Vasárnap és hétfőn megcsináltam a gyepszellőztetést, műtrágyáztam, ahol kellett felülvetettem, s hétfő este hiba nélkül be is locsoltam a kertet. Idáig minden szuper, ehhez nem is kell tanács vagy magyarázat.

Na de ami most jön, az okoz fejtörést. Ma járt nálam egy "szaki", s azt mondta, hogy mivel itt Debrecen környékén iszonyat vasas a víz, így az ecet a fúvókákból a beléjük rakódott vasoxidot (rozsdát) nem tudja hatékonyan eltávolítani, ami a szórásképen és a hatásfokon is ront. Fogott egy WD-40-es sprayt, és minden fúvókát kihúzva a szórófejből befújt vele, s mondta, hogy pár órát maradjon úgy, s utána indítsam majd el a rendszert. Így is tettem, illetve tettem volna, ugyanis egyetlen köröm sem indult el normálisan. A szivattyú 5-5,5 baros nyomása a mágnesszelepek nyitásakor hirtelen leesik 1 barra, a fúvókák először kiemelkednek 5-6 cm-re, majd a nyomás leesésével szépen visszamennek a házba és a locsolás is elmarad.

A szolenoidok nyitogatásával-zárásával az ötből egy kört sikerült szóra bírnom, de a többi négyet nem.

Mi lehet a hiba? A WD-40 okozott valami maradó károsodást a szórófejekben?

Help me!

kaposznyak Creative Commons License 5 napja 0 0 22662

Na, folytatom a zaklatás: olyat lehet, hogy egy szórófejet teljesen elzárok kívülről "tekergetve"?

Előzmény: kaposznyak (22659)
kaposznyak Creative Commons License 5 napja 0 0 22661

Kösz!

Előzmény: nudli11 (22660)
nudli11 Creative Commons License 5 napja 0 0 22660

OK!

Előzmény: kaposznyak (22659)
kaposznyak Creative Commons License 6 napja 0 0 22659

Már megint zaklatlak: És ha két szélre is PGJ-t rakok a PGP helyett? 6m-es sugárral is már minimális a kimaradó rész a túloldalon. 

Előzmény: nudli11 (22647)
kaposznyak Creative Commons License 6 napja 0 0 22658

Kösz!

Előzmény: nudli11 (22656)
nudli11 Creative Commons License 6 napja 0 0 22657

Tuti, hogy jól méretezted a zónát?

Nudlee

Előzmény: hantorish (22651)
nudli11 Creative Commons License 6 napja 0 0 22656

Ki mennyire éhes.

Nudlee

Előzmény: kaposznyak (22652)
Kapocska Creative Commons License 6 napja 0 0 22655

Akkor a szivattyútól számítva -8-9m mélyen van a vízszint?

Ha a szivattyútól csak - 6.5m-re van a vízszint akkor szivattyú felújítás.

Előzmény: konig1976 (22654)
konig1976 Creative Commons License 6 napja 0 0 22654

Aknában van, 1,5 méter mélyen. Tavaly leállításkor nem szívott levegőt...lábszelep jó.

Előzmény: Kapocska (22653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!