Keresés

Részletes keresés

nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 25519

Tudsz venni tizen ezer forintért egy Hunter Eco logic-ot.

Táp van, mi a gond?

Olcsóbb a vezérlő, mint az YSLY kábel 50 méteren.

Nudlee

Előzmény: Debrin (25517)
boli77 Creative Commons License 2 napja 0 0 25518

Szia ! Nem biztos ,hogy jó ez neked de hátha. Én aliról vettem egy 4 csatornás wifis vezérlőt amivel garázs kapukat nyitom zárom. Persze lehet távírányítóval is meg távolról. Ennek applikácíón keresztül lehet időziteni . Van kettő állása a relléknek . Vagy állandó zárva vagy csak egy pillanatra zár. Locsolásra szerintem tökéletes lenne. Én is azon vagyok ,hogy veszek majd de lehet több csatornásat. 

HUF 2,066.80 38%OFF | DC 7V-32V AC 220V 4 Channel Wifi Relay Module Wireless Remote Control Switch Jog Self-Lock Phone APP For Smart Home 12V 24V
https://a.aliexpress.com/_msQqUtZ

Előzmény: Debrin (25517)
Debrin Creative Commons License 2 napja 0 0 25517

Sziasztok!

Van egy okosvezérlőm, innen megy 12eres kábel az aknába, ahol a szivattyú és a mágnesszelepek is vannak. Viszont van egy 50m-el arrébb levő terület, ahova utólag már igen macera lenne elvinni a kábelt, és ott is szeretnék mágnesszelepet használni. Létezik valamilyen vezeték nélküli megoldás, pl. jeltovábbító, amivel ki lehetne váltani a kábelt? Áramellátás mindegyik oldalon megoldott.

nudli11 Creative Commons License 5 napja 0 0 25516

Szia!

A KPE gyorskötő idom teljesen tuti a PVC csőhöz.

Az a gyűrű, ami a lefolyó cső idomában van, nem biztosít megnyugtató tömítést " vákum" esetén, mert van rezgés is a szivattyútól.

Nudlee

Előzmény: pockond (25514)
pockond Creative Commons License 6 napja 0 1 25515
Előzmény: blackmaark (25492)
pockond Creative Commons License 6 napja 0 0 25514

Nudlee, ez a PVC könyök-közcsavar a klasszikus kész megoldás a gazdaboltokban, szinte mindenki ezt használja, aki megörökölt egy kutat vagy kókler csinálta neki és otthagyta, hogy na, szíjjad fiam, tessék, kérem a pénzt. Nálam is ez van, de épp most akarom valahogy lecserélni, mert gyanús, hogy szív egy kis falsot a pvc könyöknél. Ezért tartod rossznak, mert a PVC könyök tömítése nem szívásra van? Mert elsőre olyan kis ügyes és gyors megoldásnak tűnik ugye...

Az általad írt 40xb5/4 KPE  gyorskötő könyök PVCre stabilan felszerelhető, nem roppanthatja meg?

Előzmény: nudli11 (25497)
Bacusuz Creative Commons License 2021.07.17 0 0 25513

Szóval most olvastam, hogy ez természetes de nem lehet valahogy kikapcsolni?

"

The controller is not connected and is waiting xxx seconds before attempting to reconnect to the internet. When a connection fails we do not try to reconnect immediately - there is an escalating delay between 5 seconds the 60 minutes (worst case after 33 unsuccessful connections). There is a “Reconnect Now” button on the Controller Status screen to force a reconnection immediately if you’re in front of the controller. 

"

Előzmény: Bacusuz (25512)
Bacusuz Creative Commons License 2021.07.17 0 0 25512

Sziasztok!

Hunter Hydrawise 6 öntözőmmel kapcsolatban kérdeznék.

Ma elment az internet a routerből pár órára, eközben a hydrawise szeretett volna fölcsatlakozni.

Hosszú próbálkozás után elkezdte azt a hibaüzenetet ismételgetni, hogy hibás wifi kód...., de közben már rég volt wifim.

Namármost ilyenkor nem csatlakozik már újra, míg meg nem nyomom az ok gombot a kijelzőjén.

Hogy lehet beállítani, hogy mindíg próbáljon újracsatlakozni?

Hamarosan külföldre megyek és nem lenne jó, ha egy internet kimaradás miatt nem tudnám távolról vezérelni.

van itt köztetek aki ért ehhez?

nudli11 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 25511

Szia!

A jobb alsó sarokban lehet egy kicsit túlöntözni?

Nuldee

Előzmény: hantorish (25510)
hantorish Creative Commons License 2021.07.15 0 0 25510

Sziasztok,

Egy téglalap alakú füves részre szeretnénk egy kis háromszögben bokroknak lerekeszteni egy részt. Eddig végtelenül egyszerűen volt megoldva a terület öntözése, a 4 sarokban és a hosszanti oldalakon középen MP2000-esekkel öntöztünk.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben hogyan lenne érdemes elhelyezni a fejeket? (ha pár új fúvokát kell venni nyilván nem probléma). Nyilván az ideális megoldás az lenne, ha a bokros területre nem locsolna rá nagyon egyik fej sem, de ha csak így lehet megoldani, ez sem jelent problémát.

Előre is köszönöm a segítséget!

Kapocska Creative Commons License 2021.07.13 0 0 25509

Tök jó,3baron az is tud 40litert mint a 10MX.

Előzmény: wolf_ (25508)
wolf_ Creative Commons License 2021.07.13 0 0 25508

és ez esetleg helyette?

Pentax önfelszívó szivattyú CAM 100N/00 230V

mert ez van raktáron.

Előzmény: Kapocska (25505)
nudli11 Creative Commons License 2021.07.12 -1 1 25507

Szia!

Ősszel, tavasszal ki kell juttatni a csapadék mennyiséget, ( 4-5 mm) de a ciklus legyen ritkább.

Persze most, az extrém időjárás miatt  mehet kétszer is az öntöző.

1x késő este, amikor már lehűltek a levelek, és hajnalban. Az a jó, ha napfelkeltére kész az öntözés.

Nudlee

Előzmény: blackmaark (25506)
blackmaark Creative Commons License 2021.07.12 0 0 25506

Szia Nudli, még egy utolsó kérdésem lenne, a tavasz/ősz és nyári locsolás közti különbségről. Jól gondolom, hogy az általad megadott értékek nyárra vonatkoznak? Tavasszal és ősszel mondjuk felezzem ezeket az értékeket? Vagy minden másnap öntözzek ugyanezekkel a futási időkkel?

kösz,

Előzmény: nudli11 (25498)
Kapocska Creative Commons License 2021.07.12 0 0 25505

egy pedrollo jswm 10mx

Kiváltó  típusa a   Pedrollo JSWm 2CX szivattyú.

Jó vétel lenne a    Pentax önfelszívó szivattyú CAM 100/00 230V 35eFt ért csak éppen nem kapható (keresd őket)

https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/termek/pentax-szivattyu-pc000060100z551-pentax-onfelszivo-szivattyu-cam-100_00-230v

Előzmény: wolf_ (25503)
wolf_ Creative Commons License 2021.07.12 0 0 25504

illetve ahogy a forumot olvasom, a pentax szivattyúkat is dicséritek.

erről a szivattyúról nem is hallottam még :) de ránézésre hasonló mint a pedrollo.

ha jó áron van akkor ez is lehet jó választás?

wolf_ Creative Commons License 2021.07.12 0 0 25503

kút az alföldön van :)

56m mély 2,5m-en a nyugvó vizszint a szivattyútól.

eddig egy pedrollo jswm 10mx volt, de csereérett... (22éves, többször volt már felujítva, de most a motorja rosszalkodik, ugyhogy ezt leszerelem, lesz tartalék)

Előzmény: Kapocska (25502)
Kapocska Creative Commons License 2021.07.12 0 0 25502

„egy gyors kérdés.”

De általában a kúthoz szoktak szivattyút választani!

A kútról meg semmi infó.

Az azért látszik, hogy a LEO egy Pedrollo koppintás ,de az is látszik, hogy a

Pedrollo tud 5.8 bart a Leo 4.7-et,tehát a pedro jobb ,illesztésben is.

Kockáztatni mindig lehet.

Előzmény: wolf_ (25501)
wolf_ Creative Commons License 2021.07.11 0 0 25501

Sziasztok!

egy gyors kérdés.

Pedrollo JSWm 2AX

vagy

Leo XJWm 90/55

mindkettő 1100W

hajlok a leo felé mivel 13e a különbség...

pedrollonak elhiszem amit irnak róla, leonak szeretném hinni.

szóval ki mit ajánlana??

köszi

wolf

nudli11 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25500

Szia!

Az lehet, hogy lent szív falsot a békaszelepnél"

Persze, hogy lehet, hogy ott szív levegőt.

Nudlee

Előzmény: dr agunov (25499)
dr agunov Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25499

Szia Nudli11!

A könyököt így vettem a helyi kertész boltban.

Holnap veszek ilyen KPE könyököt és felrakom.

Az lehet, hogy lent szív falsot a békaszelepnél, mert nincs összeragasztva a PVC csővel?

Igen a K-B könyöknél is csöppen, onnan szoktam látni , ha felkapja.

Azt hiszem először megpróbálom kiásni és beleragasztom. Nem mindenáron csinálnék aknát.

Előzmény: nudli11 (25497)
nudli11 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25498

Szívesen!

Nudlee

Előzmény: blackmaark (25496)
nudli11 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25497

Szia!

Hááát  azééé ez nem  semmi....

A 40 -es PVC könyökbe belebarmolva egy 5/4-1" közcsavar...

Na ezéé szeretem a kútfúró " mestereket" !! Tisztelet a nagyon kevés kivételnek!!!

Szedd szét ezt a műremeket, és a PVC csőre szerelj fel egy 40xb5/4 KPE  gyorskötő könyököt, abba egy 5/4-1" közcsavart.

A pvc cső palástja legyen karcmentes.

Azután próba. 

Hopplili, a nyomó ágon is van szivárgás. A 1" K-B könyök tövénél. 

A Loctite csodákra képes.

Természetesen, ha lejjebb rakod a szivattyút, valamit változik pozitív irányba a teljesítmény. 

1m=0.1 bar  ( kb.)

Nudlee

Előzmény: dr agunov (25494)
blackmaark Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25496

köszönöm a tippeket!

üdv,

M

Előzmény: nudli11 (25493)
Kapocska Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25495

csak zsírba rakta,

(ügyes,csak kókler)

Ha a cső és a lábszelep (békaszelep?) is PVC akkor Vinilfixel mehet a ragasztás.

Előzmény: dr agunov (25494)
dr agunov Creative Commons License 2021.07.08 0 0 25494

Sziasztok ismét.

Kérnék egy kis segítséget, hol rontom el? Állandóan lelevegősödik a szivattyúm. Van amikor órákig megy rendesen, van amikor fel kell tölteni, de csak pisil, illetve hullámzik a szállítás és elengedi.

Fúráskor (kb 1 hónapja) 6 méteren volt a nyugvóvízszint, a mester a lábszelepet nem ragasztotta bele a 40-es csőbe, csak zsírba rakta, mondván valószínű aknát kell majd csinálnom, a környéken mindenkinek van és akkor könnyebb lesz szétszedni. Létezhet, hogy  a lábszelepnél kap falsot? Ha leveszem a szivattyút a csőről, kézzel mindig jön rendesen a víz. Ma leások, megnézem. Összeragasszam valamivel? Merre induljak el?

Gondolom egy új Pedrollonál szivattyúprobléma nem lehet?

Egyébként kb jó 20l/perc produkál amikor nyomja. Ez nem tudom jónak számít-e? Ha leteszem aknába a szivattyút, több vizet fog adni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

nudli11 Creative Commons License 2021.07.07 0 1 25493

Szia!

Az öntözés fordulója ( gyakorisága)  területén két irány van.

Van aki azt mondja, hogy megfelelő vízadaggal minden nap öntöz.

Ez lehűti a környezetet, lemossa a port, és a virágport.

Van aki ritkábban, nagyobb vízadaggal öntöz. Mert így a gyökerek mélyebbre hatolnak a nedvességért, és a növény ellenállóbb lesz.

Én az első formát preferálom, néhány száz kert és öntözőrendszer után.

Soha semmi nem ment tönkre, azért, mert minden nap öntözött a rendszer, normális vízadaggal.

Mindkét változat NORMÁLIS KONTINENTÁLIS éghajlatra vonatkozik, de ez most ami nálunk van, nem ilyen.

Pont azért, mert rettenetes a párolgás, és minden nap öntözök, extrém melegben (de csak extrém melegben ) kétszer is, egy éjszakai és egy hajnali indulással.

Hogy mennyit?

Ez függ a talajszerkezettől, a benapozottságtól  vagy esetleg különleges vízigényű növényektől.

A spray zónák futási ideje 4-6 perc, a rotator 25-30 perc. Ez persze egy átlag szám. Ki lehet pontosan számolni az öntözési időt, de ebbe ne bonyolódj bele.

Nudlee

Előzmény: blackmaark (25492)
blackmaark Creative Commons License 2021.07.07 0 0 25492

sziasztok,

öntözőrendszer témában új vagyok, s szeretnék infókat gyűjteni. A rendszert 1 hete telepitették (Hunter), most ismerkedem a beállitásokkal és a hatékony működéssel. Pár szóban a rendszerről: több körön van fűlocsolás és 1 kör csepegtetés (balkonládák külön állithatóan + bokrok). Nagyrészt Pro-spray fúvókáim vannak, illetve kb 10db MP rotator. A gyenge viznyomás miatt 9 köröm van, s kb 55-60 fúvóka.

Aminek próbáltam utánanézni, de sokféle ellentétes infót találtam, az a locsolás időtartama és a fű vizigénye. Ebben kérnék tőletek is tanácsot. 

Jelenleg a rendszer telepitője egyszerűen minden napra beállitott 5 perc locsolást és az MP rotatoros területre 10 vagy 20 percet (több kör, eltérő idők). Viszont olyat is olvastam, hogy a fűnek jobb, ha nem minden nap, de bővebben locsolom.

Mit gondoltok? Ki hogyan használja? Hány naponta és hány litert érdemes öntözni nm-enként? (Ebből valószínűleg ki tudom számolni a működés időtartamát). Függ ez a talaj minőségétől? Vagy csak szimplán a hőmérséklettől és évszaktól? Vagy ne gondoljam túl a dolgot, hanem figyeljem, hogy hol sárgul a fű? :)

A célom az lenne, hogy se ne túl sok, se ne túl kevés vizet használjak a locsolásra. Ha esetleg ennek van bármi jó összefoglalója, vagy jó honlap, és útba tudtok igazitani, azt is megköszönöm.

Üdv,

M

agy56 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 25491

Szia! Köszönöm az információkat nudli11.

Üdv

Előzmény: nudli11 (25490)
nudli11 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 25490

Szia!

Az, de a gagyibbak közül.

Nudlee

Előzmény: agy56 (25486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!