Keresés

Részletes keresés

aekis Creative Commons License 23 órája 0 0 17477

Miért tűnik költségesnek évekre lebontva?

Előzmény: ofbestof (17476)
ofbestof Creative Commons License 23 órája 0 0 17476

Visszanézve látom mindenki más keres...én is.

Történt ugyanis hogy az Irobot nevű tízéves készülékünknek a javítása már nem igazán gazdaságos és a robotporszívózás is elég költségesnek tűnik évekre lebontva.

Szóval nem mennék újabbat, habár most éppen akciós a legolcsóbb modell, de az is 70000 Ft....

Arra gondoltam, hogy a hagyományos Electrolux porszívók mellé, rapid és lokális takarításra vennék egy olyat, ami akkumulátoros hajlékony illetve hajlítható.

Ez mostanában divatos forma, esetleg van ilyennel valakinek tapasztalatta?

Teaway Creative Commons License 5 napja 0 0 17475

Ilyenről még nem is hallottam . . . oda tekerem, ahova akarom.

Előzmény: Kuzin1029 (17474)
Kuzin1029 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 17474

Sziasztok! 

Segítség kellene egy electrolux cyclone xl zcx 6440 porszívóhoz. Kitakarítás céljából szétszedtem, összerakás után elállítódott a fordulatszabályzó kapcsolója, olvastam róla, hogy kalibrálni kell, de hogyan? Egyszer-egyszer sikerült, de a konnektorból kihúzva elfelejtette. Mi lehet a megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm 🙂 

Garfield007 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 17473

Ha nem véletlenül vettél Cat&Dog porszívót, akkor havonta cserélned kell a porzsákot, ha nincs állat, akkor is két havonta ajánlott, persze ha csak akkor ha nem kedveled a porzsákban kialakuló flórát és faunát. Ami persze a Miele-nél lehetetlen, de a természet meg leszarja a Miele elit érzést.

https://www.porzsakbolt.hu/index.php?p=porzsak&marka=147&tipus=13222

Pont a fele az utángyártott, ha havonta cseréled látni fogod ha esetleg valami gond van és 2500 forintot kockáztattál.

Előzmény: GyulaVagyok (17469)
andfer Creative Commons License 2020.01.18 0 0 17472

A Miele porszívó szív, mint az "állat". Egy átlagos nagyságú lakás takarításához évi 2-3 db elegendő.

Amikor már tele a porzsák, akkor is szinte teljes erővel szív. Ha nem nézi az ember a porzsák telítettség kijelzőt, észre sem veszi. Én többet nem rizikózok.

Előzmény: GyulaVagyok (17471)
GyulaVagyok Creative Commons License 2020.01.18 0 0 17471

Köszi a gyors reakciót, hát valahogy sejtettem, hogy túl olcsó, hogy jó legyen. Ráadásul semmit nem találtam róla a neten...

Előzmény: andfer (17470)
andfer Creative Commons License 2020.01.18 0 0 17470

Nem javaslom az utángyártott porzsákot senkinek sem.

Korábban kétszer használtam a Miele porszívóhoz utángyártott porzsákot, de meg is bántam. Egy részt áteresztette a port, a porzsáktartó rekesz poros lett. Miele porzsák esetén "patika tisztaságú". Másik alkalommal meg kiszakadt. Hiába tűnt az utángyártott porzsák is több rétegűnek. Utána meg fél napig takarítottam a porzsáktartó rekeszt, amely sok zeg-zugot tartalmaz. Még szerencse, hogy hamar észrevettem.

Nem vitás, többe kerül egy gyári, eredeti porzsákkészlet, de nem megy tőle tönkre a porszívó. A motorvédőszűrő csak a darabos szennyeződés motorba kerülését akadályozza meg. A por még attól beszívódik és ráéghet a motor belső részeibe.

Előzmény: GyulaVagyok (17469)
GyulaVagyok Creative Commons License 2020.01.18 0 0 17469

Sziasztok, Miele gepunkhöz (MIELE Complete C3 Cat&Dog SGEF3 Power ) most megint rendelnem kell porzsákot. Találtam ilyen Nedis utángyártottat is. Van ezzel valakinek tapasztalata? Merjek ilyet venni jóval olcsóbban? 

Nedi DUBG220MIE4 vs Miele GN HyClean 3D HyClean 3D Efficiency

Köszi a válaszokat!

aekis Creative Commons License 2020.01.07 -1 0 17468

egy evőkanál ecetet tegyél bele és nem fog habzani

Előzmény: nagya2 (17466)
nagya2 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 17467

Hali!!

Ja igen az előd egy hóóóttt eccerü elux mikrobi takarítógép volt(a motor kifujt levegője csinált a viztartályban túlnyomást, úgy spriccelt), na azt eladás előtt csapágyaztam.

Itt is a motoron át ment a levegő.

Üdv Nagya

Előzmény: aekis (17465)
nagya2 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 17466

HAli!!

Még nem, de hátul ahol a szénszürő van ott ha carul keverem be a lötyit, és nagyon habzik, ott szokta kifújni. 

Delonghi Aquill márkáju.

Üdv Nagya

Előzmény: aekis (17465)
aekis Creative Commons License 2020.01.07 -1 0 17465

Jujj, fujj!

Én csak olyat láttam eddig ami külön hűtésű. Eta takarító, illetve egy Aquarius. Befogom, semmi baja. Ha beszedi a habot, vizet, semmi baja. A tiédet szétszedted már?

Előzmény: nagya2 (17464)
nagya2 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 17464

Hali!!

Takarítógépem (vizes porszívóm) van, és a beszívott levegő hűti, mondjuk ezeknek a tekercsszigetelése vastagabb, hogy a párás, vizes levegő ne tegyen kárt benne.

A Nagy Ipari porszívóknál van olyan, hogy a motort nem a beszívott levegő hűti.(Karcher, Nilfisk etc.etc.)

Üdv Nagya

Előzmény: aekis (17463)
aekis Creative Commons License 2020.01.06 -1 0 17463

A takarítógépeknek (vizes porszívóknak) külön hűtőventillátoruk van, nem a csövön beszívott levegővel hűtik, mint a többi visítós gagyi szart. Nyugodtan befoghatod a csövet, NEM fog leégni soha, sőt nem is fog munkát végezni, az áramfelvétele is csökken. Nagyobb ipari ventillátorokon előírás, hogy lezárt (befogott) állapotban kell indítani, hogy ne kapjon levegőt, ne tudjon munkát végezni, így alacsonyabb legyen az áramfelvételük amíg el nem érik az üzemi fordulatszámot.

Ha van takarítógéped, vagy vizes porszívód, nyugodtan csekkold le egy konnektoros fogyasztásmérővel, de anyád ne lássa, mert nőből van és sikítófrászt fog kapni azzal a címmel, hogy tönkreteszed, leégeted, elrontod, stb.

Előzmény: Sz. Domi (17461)
nagya2 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 17462

Hali!!

Ha lezárod.

De akkor nincs hűtése a motornak.

Üdv Nagya

Előzmény: Sz. Domi (17461)
Sz. Domi Creative Commons License 2020.01.06 0 0 17461

Mikor pörög könnyebben a porszívó motor? Ha szívja a levegőt, vagy ha lezárom a szívás lehetőségét a cső végén?

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.23 0 0 17460

Porszívónál nagyobbal valóban nem.

Előzmény: cumeszk (17459)
cumeszk Creative Commons License 2019.12.22 0 0 17459

Akkor te még nem találkoztál eleget a behurcolt sárral, ami pereg ki a cipőből/csizmából. :) Nagya nem véletlenül imádja.

Előzmény: tanárnéni kedvence (17455)
cumeszk Creative Commons License 2019.12.22 0 0 17458

Bizony, nagyon jó. :)  Nagyon szeretem a Philips porszívónkat (2014 óta muzsikál nálunk), eszméletlen a szívóereje, csendes. Viszont ezt csak előkapom, könnyű, nincs kábel és macera. Én nem győzködtem senkit, megvettem és kész. ;)

Előzmény: www.octinfo.com (17454)
www.octinfo.com Creative Commons License 2019.12.22 0 0 17457

Az Electrolux EEG44IGM porszívó 1 éves lett. Egész jól bírja, rosszabbra számítottam.

A kombinált fej töve van megkopva (már az elejétől elkezdte a kopást), mivel a fej és a cső mozgásánál súrlódik két műanyag felület egymáson. Ez szarul van megtervezve.

Ahogy mások is írták korábban, a porzsák telítettség jelző az a büdös életben még egyszer sem jelzett semmit, csak a szívóerő csökkenésén veszem észre, hogy tele a porzsák.

1 év alatt 2 db porzsákot használtunk el, ennek örülök! Ma tette be a harmadikat. A gyári után Philips-et vettem a Media-ban akciósan, 2x4 db-ot.

Vettem Electrolux gyári motorszűrő betétet (méretre vágós), de most, 1 év után először kivettem a gyárit és őszintén megmondom, egy gramm koszt nem látni rajta! Nem hogy fekete vagy szürke foltokat, hanem semmit.

A motor rezonanciája nem lett rosszabb, ez ilyen. Kipróbáltam tavaly vásárlás után egy másikat, az is rezonált, ezért nem vittem vissza ezt.

Csak két szoba takarítására használom, konyhában a morzsa miatt a régi noname gépet nyúzom és a közlekedőt is azzal csinálom a behordott kinti kosz miatt. Ilyen szempontból kímélve van, viszont kapja az arcába a sok szöszt és porcicát, meg a szőnyegekből mindent (hosszú hajszálakat is).

Kíváncsi leszek a továbbiakra.

nagya2 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 17456

HAli!!

Panelban nekem Dyson V7-van.

Imádjuk.

A V6-om már anyósnál muzsikál(új garis akkuval).

Ma anyámnál egy kádárkocka házat porszívóztam fel vele(3 nagyszoba+1 kisszoba+folyosó+fözőfülke), pont végeztem és lemerült.

Üdv Nagya

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.21 0 0 17455

De azért a benti sár csak kevesebb helyet foglal, mint egy porszívó. :)

www.octinfo.com Creative Commons License 2019.12.21 0 0 17454

Jó lenne ez még panelben is, a gyerek csizmájából vagy cipőjéből állandóan potyog a sár kifelé és nincs akkora a lakás hogy ne lépjünk rá útban valamelyik másik helyiség felé.

Csak asszonyt nem lehetne erről meggyőzni, hogy nekünk kellene egy ilyen.

Előzmény: cumeszk (17453)
cumeszk Creative Commons License 2019.12.20 0 0 17453

Nekem van Rowenta rúdporszívóm, igaz, nem ez a típus, nagyon szeretem. Nem helyettesíti a  rendes porszívót, viszont gyorssegélynek nagyon jó. Macskás, kertkapcsolatos házban lakunk, csak előkapom, és pillanatok alatt tisztaság van. :)  A miénk ilyen. https://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/rowenta/rh6543wh-air-force-p385179991/?gclid=CjwKCAiA__HvBRACEiwAbViuU-KjPHcjBN5aWglO6asq8I6hh-6KP7ikvPlmcBgL3ShMGe9tjn1DoRoCcfYQAvD_BwE

Előzmény: Alec123 (17451)
NeomatiK Creative Commons License 2019.12.18 0 0 17452

Sziasztok!

A papírporzsák és a mikroszálas porzsák között mi a különbség? Az árat leszámítva. Mik az előnyei/hátrányai a mikroszálasnak a papírhoz képest?

Alec123 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17451

Sziasztok!

Véleményt és tapasztalati véleményt szeretnék kérni a Tesco-ban kapható Rowenta X-pert 160 rúdporszívóval kapcsolatban.

Valaki használt már ilyet?

marjuska Creative Commons License 2019.12.14 0 0 17450

Porszívó alkatrészt keresek régi philips porszívómhoz! Ha valakinek lenne már kidobásra szánt gépe, szívesen megvenném belőle a portartályt.

Előre is köszönöm!

rent akár Creative Commons License 2019.12.12 0 0 17449

Sziasztok!

A mai napon vettem észre, hogy a porszívó portartályából hiányzik egy műanyag szűrő - valószínű véletlenül ki lett dobva-, kérdésem hol tudnék alkatrészt rendelni hozzá?

Ez egy Gorenje VCK 1501 BCY III típusú készülék. Már robbantott ábrát is találtam róla, de furcsamód nem található rajta, pedig nem kicsi alkatrészről van szó.

üdv,

RA

esa366 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 17448

Sziasztok !

Tudnátok olyan porszívót ajánlani ami felszedi akár a parkettát is !? Nincs jelentősége ,hogy porzsákos vagy nem .Árban max. 100-ig mennék el ,ha megéri az árát!Csak a teljesítmény fontos . 

Köszi !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!